Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sterownik Bluetooth Peripheral Device - gdzie go znaleźć ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Sterownik Bluetooth Peripheral Device - gdzie go znaleźć ?
Autor
Wiadomość
DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 07 Wrz 2008 23:09   

Sterownik Bluetooth Peripheral Device - gdzie go znaleźć ?

Witam.
Posiadam system Windows Vista Home Premium (64 bit) i mam problem ze znalezieniem sterownika do koncentratora USB bluetooth firmy Logitech. Może zacznę od początku starając się wszystko streścić.
Otóż jakiś czas temu zakupiłem zestaw Logitech MX5500 (klawiatura+myszka na bluetooth). Sparowanie myszki i klawiatury z odbiornikiem przebiegło bez żadnego problemu. Instalacja dostarczonego przez producenta oprogramowania do obsługi zestawu – SetPoint również. Wszystko śmigało, jak należy. Problem pojawił się wtedy, gdy chciałem sparować telefon (Nokia N95) poprzez bluetooth. Uruchomiłem więc odbiornik bluetooth w trybie koncentratora za pomocą wspomnianego oprogramowania. Najpierw przez Vistę został znaleziony sterownik Logitech do odbiornika bluetooth, a potem klawiatura i myszka zostały z nim na nowo sparowane. Potem sparowałem telefon za pomocą kreatora dodawania urządzeń. Udało się. Ale od razu po tym pojawił się komunikat: „system Windows musi zainstalować oprogramowanie sterownika dla urządzenia Bluetooth Peripheral Device.” Vista próbowała wyszukać sterownik Bluetooth Peripheral Device on-line, w zasobach Microsoftu, lecz bezskutecznie. Po nieudanej próbie pojawił się monit z poleceniem zainstalowania sterownika z pliku na komputerze, albo z płyty instalacyjnej. Tylko że tego pliku, ani płyty ze sterownikiem ja niestety nie posiadam. Pewnie się zastanawiacie, dlaczego robie problem z niczego, skoro telefon jest widziany przez komputer poprzez bluetooth i transfer przebiega bez zarzutów? Mianowicie dlatego, że za każdym razem, kiedy uruchamiam komputer, to wyskakuje mi monit o ten sterownik. Musze wcisnąć ok. 4 razy anuluj, żeby komunikat zniknął z ekranu. Ale daremnie. Po niedługim czasie korzystania z komputera pojawia się on znowu. A jest to dla mnie irytujące, bo jak mam co 20 minut wciskać anuluj, to wolałbym zainstalować ten sterownik i mieć to z głowy. Pytanie tylko, gdzie go szukać. Szukałem poprzez Google i niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Dzwoniłem też do Logitecha na infolinie, ale zbyli mnie tym, iż to nie ich problem, tylko Microsoftu. W zasobach Microsoftu nie ma niestety powyższego sterownika. Pojawia się więc błędne koło. Sam już nie wiem, czy jest to wina Logitecha, Microsoftu, czy Nokii. No bo jak na początku przełączyłem odbiornik Bluetooth w tryb koncentratora odnajdywania urządzeń, to on znalazł dla siebie sterownik. Ten sterownik był firmy Logitech – sprawdzałem. No a ten komunikat o braku sterownika pojawił się wtedy, jak sparowałem z nim telefon. Kto powinien być zatem dostawcą sterownika? Nokia, Logitech, a może Microsoft?
Wie ktoś może, gdzie można znaleźć ten sterownik Bluetooth Peripheral Device do koncentratora firmy Logitech (od zestawu MX5500), żeby go zainstalować? Będę wdzięczny za każde info.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2008 23:09   

Powrót do góry

tyszek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Raszyn

Post#2 08 Wrz 2008 00:43   

Re: Sterownik Bluetooth Peripheral Device - gdzie go znaleść

A jaką wersję posiadasz tego setpoint'a??
Bo z tego co widziałem na necie w wersji 4.60 nie ma już tego problemu.
Może uaktualnij SetPoint.
Znalazłem jeszcze ludzi co instalują ten program toshiby i wtedy znikają te komunikaty.
http://drivers.softpedia.com/get/Other-DRIVERS-TOOLS/Others/Toshiba-Bluetooth-Stack-40036-T-.shtml

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2008 00:43   

Powrót do góry

DAREK-2
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 09 Wrz 2008 23:22   

Tak, mam najnowszą wersję SetPoint 4.60 i problem niestety jest. Próbowałem zainstalować ten program Toshiby, ale nie przeszedł testów zgodności. Nie udało się go zainstalować. Komp mi się tylko restartował i musiałem przywrócić system do czasu sprzed instalacji.
Pytanie jest nadal aktualne: sterownik Bluetooth Peripheral Device - gdzie go znaleść?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Wrz 2008 23:22   

Powrót do góry

Gryszka B
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bielsk Podlaski

Post#4 26 Wrz 2008 16:15   

mam ten sam problem
czy ktoś jest w stanie pomóc
Powrót do góry

marcinwpl
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: warszawa

Post#5 06 Sty 2009 19:48   

żeby wyłączyć wykrywanie sprzętu wejdź w: panel sterowania>system>menager urządzeń.
tam w gałęzi "inne urządzenia" kliknij prawym przyciskiem myszy na "Bluetooth Peripheral Device" i wybierz wyłącz.
komunikat juz więcej nie powinien wyskakiwać :)
Powrót do góry

darek400
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gdańsk

Post#6 07 Sty 2009 22:31pomocny post - solucja   

Witam.
Rzecz polega na na tym, że Vista instaluje sterowniki nowo rozpoznanego urządzenia bluetooth, zanim zainstalujemy stosowny soft. Późniejsza jego instalacja nie usuwa problemu, musimy usunąć go ręcznie, zaczynając od przyczyny. Wchodzimy w Panel sterowania-->Urzadzenia Bluetooth i usuwamy sprzęt, który jest przyczyną problemu (w moim przypadku był to telefon Nokia E50). Po wykonaniu tej czynności nierozpoznane bluetooth peripheral device w aplecie Menadżer Urządzeń powinny zniknąć. Następnie komunikujemy się z urządzeniem poprzez właściwą dla niego aplikację (w moim przypadku Nokia PC Suite), tylko wówczas zostaną zainstalowane właściwie sterowniki bluetooth dla nowego urządzenia i peripheral device nie powinno już nas więcej nękać. Zainstalowany sprzęt pojawi się w aplecie Urządzenia Bluetooth automatycznie. Heh... głupia sprawa, miało obyć prościej z tą Vistą, tymczasem masa wiary szuka po necie sterowników których po prostu nie ma... i nie będzie. Sztuczna inteligencja, ot i tyle.
Ten sam opis zamieściłem na forum programosy.pl, może dla kogoś bedzie on pomocny
Pozdrawiam :)
Powrót do góry

ertx
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 29 Sty 2009 14:50   

Zeby pozbyc sie komunikatow -BLUETOOTH PERIPHERAL DEVICE- ustawieniach visty kliknij ikonke BLUETOOTH z traya, nastepnie wlasciwosci podpietego urzadzenia, pozniej na zakadke uslugi i odznacz uslugi:
- nokia obex pc suite services
- nokia syncml server
- syncml dm client
-syncmlclient

z innymi telefonami jest pewnie podobnie. Dziala dla nokii e51.

Pozdro,
Ertx
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sty 2009 14:50   

Powrót do góry

masi_masi
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 08 Mar 2009 21:25   

Sprawa prosta w praktyce. Sciągnij z www.nokia.com 3 sterowniki do swojej Nokii 2 do bluetooth i 1 do irdy. Podłącz telefon przez PC Suit i podczas instalowania nowego sprzętu wskaż na katalog, w którym są zapisane są powyższe pliki -> po wszystkich restart kompa i wszystko działa ...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Sterownik Bluetooth Peripheral Device - gdzie go znaleźć ?
Strona 1 z 1