Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lutownica gazowa Dremel Versatip - problem z grotem?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Warsztat elektronika -> Lutownica gazowa Dremel Versatip - problem z grotem?
Autor
Wiadomość
directx11
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 08 Wrz 2008 10:11   

Lutownica gazowa Dremel Versatip - problem z grotem?

Witam

Jakis czas temu zakupiłem tytułowy sprzęcik i coś próbowałem tym lutować. Ale albo coś nie jest tak, jak powinno być (mało prawdopodobne :) albo ja po prostu gazową lutownicą lutować nie potrafię :P. O ile transformatorówką jakoś zawsze to szło, to z tym Dremelem nie mogę sobie poradzić. Otóż problem jest taki, że praktycznie w ogóle grot się nie grzeje i cyna nie chce się topić jak go przyłożyć. Myślałem pierwotnie, że coś z tym grotem jest nie tak, bo po kilku rozgrzaniach efekt jest taki, że zaczął gubić błyszczącą warstwę, którą był powleczony. W miejscu w którym ją jeszcze posiada jak przyłożyć cynę to topi się momentalnie i jest OK, tam gdzie już jej nie ma to mogę grzać parę minut i nic :(. Może podzieli się ktoś jakimiś uwagami albo radami jak się tego czepić, żeby działało. Zakupiłem dla pewności nowy grot i zobaczymy jak będzie, ale może ktoś podzieli się doświadczeniem...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2008 10:11   

Powrót do góry

rubens
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Wa-wa

Post#2 08 Wrz 2008 12:27   

Re: Lutownica gazowa Dremel Versatip - problem z grotem?

Albo grot zaśniedział albo jest kiepskiej jakości i nadaje się do śmieci.
Może wystarczy użyć czyścika do grotów ( wygląda jak skrawki metalu w kolorze złotym) lub potrzebna będzie ingerencja "mechaniczna"
W przypadku użytkowania lutownic gazowych najważniejsza jest temperatura płomienia.
Jeśli będzie za niska cyna nie będzie się topić, za wysoka - spalimy grot i będzie do śmieci.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2008 12:27   

Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Oleśnica

Post#3 09 Wrz 2008 09:45   

Re: Lutownica gazowa Dremel Versatip - problem z grotem?

spróbuj preparatem do regeneracji grotów - http://www.renex.com.pl/pokaz_kategorie.php?cid=378
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Warsztat elektronika -> Lutownica gazowa Dremel Versatip - problem z grotem?
Strona 1 z 1