Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 08 Wrz 2008 10:11
    directx11
    Poziom 17  

Witam

Jakis czas temu zakupiłem tytułowy sprzęcik i coś próbowałem tym lutować. Ale albo coś nie jest tak, jak powinno być (mało prawdopodobne :) albo ja po prostu gazową lutownicą lutować nie potrafię :P. O ile transformatorówką jakoś zawsze to szło, to z tym Dremelem nie mogę sobie poradzić. Otóż problem jest taki, że praktycznie w ogóle grot się nie grzeje i cyna nie chce się topić jak go przyłożyć. Myślałem pierwotnie, że coś z tym grotem jest nie tak, bo po kilku rozgrzaniach efekt jest taki, że zaczął gubić błyszczącą warstwę, którą był powleczony. W miejscu w którym ją jeszcze posiada jak przyłożyć cynę to topi się momentalnie i jest OK, tam gdzie już jej nie ma to mogę grzać parę minut i nic :(. Może podzieli się ktoś jakimiś uwagami albo radami jak się tego czepić, żeby działało. Zakupiłem dla pewności nowy grot i zobaczymy jak będzie, ale może ktoś podzieli się doświadczeniem...

• #2 08 Wrz 2008 12:27
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Albo grot zaśniedział albo jest kiepskiej jakości i nadaje się do śmieci.
    Może wystarczy użyć czyścika do grotów ( wygląda jak skrawki metalu w kolorze złotym) lub potrzebna będzie ingerencja "mechaniczna"
    W przypadku użytkowania lutownic gazowych najważniejsza jest temperatura płomienia.
    Jeśli będzie za niska cyna nie będzie się topić, za wysoka - spalimy grot i będzie do śmieci.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty