Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia
Autor
Wiadomość
macek
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Dulowa koło Krakowa

Post#1 Post autora tematu 09 Wrz 2008 06:49   

Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

Witam stoję przed wyborem kuchenki. Chciałbym żeby była przede wszystkim funkcjonalna. Wydaje mi się że najbardziej brudzi sie stal nierdzewna typu inox.
Co myślicie o płycie ze szkła hartowanego?
Ostatecznie mogła by być emalia ale ciężko dostac do zabudowy i wyglad nie ten.

Skłaniam sie ku Amica EBE 6421L + GC 0620
http://www.ceneo.pl/1658688
Przekonuje mnie głównie niska cena
Prosze o opinie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Wrz 2008 06:49   

Powrót do góry

no_fear
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: KrK

Post#2 23 Sie 2010 11:23   

Re: Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

również stoję przed dylematem - szkło czy stal ?
nigdy nie miałem do czynienia z płytą gazową ze szkła...

Macie jakieś doświadczenia w tej materii ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sie 2010 11:23   

Powrót do góry

JohnnyBlaze
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dziki zachód

Post#3 24 Sie 2010 15:40   

Wszystko ma swoje plusy i minusy.Do inoxu można używać specjalnego mleczka,i po sprawie,bo brudy i paluchy szybko schodzą. Na szkle zaś widać każdą zaschniętą plamę itp.i wtedy w ruch idzie płyn do szyb:) Z doświadczenia wiem,że i inox i szkło z czasem się rysuje,tylko na inoxie jest to bardziej widoczne. To i to trzeba czyścić.

No i większość płyt w inoxie mają tzw.wanienkę ,czyli w razie wykipienia nie zaleje nam od razu kuchni,a przy szkle trzeba z tym uważać:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sie 2010 15:40   

Powrót do góry

Soll83
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 18 Lut 2011 13:50   

Odświeżam wątek. Czy ktoś może mi wyjaśnić ogólne róznice, wady i zalety płyty gazowej ze szkła hartowanego, emalii i stali nierdzewnej? Doda, że przymierzam się do zakupu płyty w kolorze czarnym. Orientuję się, że szkło może pęknąć, widać na nim odciski palców, na emalii pewnie nie, nie wiem jak na czarnej stali. Czy kolor czarny, którym jest pokryta emalia lub stal może ''odprysnąć'' lub się łuszczyć?
Powrót do góry

patryk260983
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: konin

Post#5 17 Gru 2011 21:21   

po pierwsze - jak Ci płyta gazowa na szkle rozpryśnie się na kawałki, bo to szkło hartowane,to to nie podlega gwarancji, więc musisz wydać w razie czego jakieś 300-400zł na nowe szkło, więc prawie tyle ile wartość całej płyty.
po drugie - Goła stal nierdzewna, czyli INOX ma wadę w postaci odbarwień przy kwaśnych płynach, więc jak Ci wykipi kapusta itp, to na 100% zostaną ślady. No ale nie pęknie więc tu śpisz spokojnie.
po trzecie - emalia zwłaszcza czarna jak np. w płycie boscha PBP 613B90E, nie odbarwi się, co najwyżej odpryśnie, ale to dobra jakość więc nie powinno nawet przy uderzeniu garnkiem.
Morał z tego - najlepsza byłaby czarna emaliowana lub inox, zależy do czego ma pasować, do piekarnika czy do okapu itd.
Ze szkła nie polecam, znajomej po 2 miesiącach poszła w drobny mak(serwis uznał, że uszkodzenie mechaniczne, bo pewnie uderzyła wcześniej garnkiem, a pękła jej w nocy, kiedy wszyscy spali co dziwne), stąd wiem, jakie to koszty:-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia
Strona 1 z 1