Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? ->Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
macek
Level 24
Helped: 40
macek
Level 24
Post#1 09 Sep 2008 06:49  Topic author   

Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

Witam stoję przed wyborem kuchenki. Chciałbym żeby była przede wszystkim funkcjonalna. Wydaje mi się że najbardziej brudzi sie stal nierdzewna typu inox.
Co myślicie o płycie ze szkła hartowanego?
Ostatecznie mogła by być emalia ale ciężko dostac do zabudowy i wyglad nie ten.

Skłaniam sie ku Amica EBE 6421L + GC 0620
http://www.ceneo.pl/1658688
Przekonuje mnie głównie niska cena
Prosze o opinie

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
no_fear
Level 9
no_fear
Level 9
Post#2 23 Aug 2010 11:23    

Re: Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

również stoję przed dylematem - szkło czy stal ?
nigdy nie miałem do czynienia z płytą gazową ze szkła...

Macie jakieś doświadczenia w tej materii ?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
JohnnyBlaze
Level 14
Post rating: 4
JohnnyBlaze
Level 14
Post#3 24 Aug 2010 15:40    

Wszystko ma swoje plusy i minusy.Do inoxu można używać specjalnego mleczka,i po sprawie,bo brudy i paluchy szybko schodzą. Na szkle zaś widać każdą zaschniętą plamę itp.i wtedy w ruch idzie płyn do szyb:) Z doświadczenia wiem,że i inox i szkło z czasem się rysuje,tylko na inoxie jest to bardziej widoczne. To i to trzeba czyścić.

No i większość płyt w inoxie mają tzw.wanienkę ,czyli w razie wykipienia nie zaleje nam od razu kuchni,a przy szkle trzeba z tym uważać:)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Soll83
Level 2
Soll83
Level 2
Post#4 18 Feb 2011 12:50    

Odświeżam wątek. Czy ktoś może mi wyjaśnić ogólne róznice, wady i zalety płyty gazowej ze szkła hartowanego, emalii i stali nierdzewnej? Doda, że przymierzam się do zakupu płyty w kolorze czarnym. Orientuję się, że szkło może pęknąć, widać na nim odciski palców, na emalii pewnie nie, nie wiem jak na czarnej stali. Czy kolor czarny, którym jest pokryta emalia lub stal może ''odprysnąć'' lub się łuszczyć?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
patryk260983
Level 18
Helped: 1
Post rating: 11
patryk260983
Level 18
Post#5 17 Dec 2011 20:21    

po pierwsze - jak Ci płyta gazowa na szkle rozpryśnie się na kawałki, bo to szkło hartowane,to to nie podlega gwarancji, więc musisz wydać w razie czego jakieś 300-400zł na nowe szkło, więc prawie tyle ile wartość całej płyty.
po drugie - Goła stal nierdzewna, czyli INOX ma wadę w postaci odbarwień przy kwaśnych płynach, więc jak Ci wykipi kapusta itp, to na 100% zostaną ślady. No ale nie pęknie więc tu śpisz spokojnie.
po trzecie - emalia zwłaszcza czarna jak np. w płycie boscha PBP 613B90E, nie odbarwi się, co najwyżej odpryśnie, ale to dobra jakość więc nie powinno nawet przy uderzeniu garnkiem.
Morał z tego - najlepsza byłaby czarna emaliowana lub inox, zależy do czego ma pasować, do piekarnika czy do okapu itd.
Ze szkła nie polecam, znajomej po 2 miesiącach poszła w drobny mak(serwis uznał, że uszkodzenie mechaniczne, bo pewnie uderzyła wcześniej garnkiem, a pękła jej w nocy, kiedy wszyscy spali co dziwne), stąd wiem, jakie to koszty:-)

Helpful post? + -1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
martilu
Level 1
martilu
Level 1
Post#6 20 Sep 2015 15:42    

Użytkuję gaz na szkle już 7 lat. Wymieniam ją na nową i nie będzie na pewno to już szkło. Bardzo ciężko utrzymać czystość. W efekcie czysta jest tylko po czyszczeniu, bo już po pierwszym gotowaniu, smażeniu nadaje się do ponownego szorowania. A kto ma na to czas. Mama ma inoxa i łatwiej jest utrzymać czystość. Ja natomiast skłaniam się do emalii.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
keseszel
Level 26
Helped: 6
keseszel
Level 26
Post#7 20 Sep 2015 16:05    

Emalia najłatwiejsza do utrzymania w czystości, najbrzydsza.

Inox w miarę, ale też zostają ślady po czyszczeniu drucikiem, czymś twardszym, o odbarwieniach nie słyszałem.

Szkło najbardziej efektowne, najładniejsze. Trudno też utrzymać w czystości, widać paluchy, kurz. Latanie ze szmatą, ale klasa sama w sobie.

Często na OLX popękane, obtłuczone używki. Raczej należałoby dokupić ubezpieczenie, dodatkowy koszt.

Jakiś czas miałem podobny dylemat, kupiłem za psie pieniądze Inox. Teraz mam emalię i serce mnie boli jak wchodzę do kuchni.
Wybór jest Twój.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? -> Płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia
Page 1 of 1

Similar topics to płyta gazowa ze szkła hartowanego stali czy emalia

Płyta gazowa katalityczna czy płyta elektryczna indukcyjna (12)
PŁYTA GAZOWA CZY ELEKTRYCZNA!!!??? (2)
Płyta gazowa, elektryczna czy indukcja? (6)
Płyta gazowa Bosch czy Samsung? Podobne? (4)
Piekarnik i płyta gazowa - Amica czy Mastercook? (2)
Płyta gazowa Siemens EB615PB90E czy warto kupić? (2)
płyta gazowa/mastercook - Płyta gazowa Mastercook - iskry z palników (8)
Płyta indukcyjna miele - naprawa szkła (1)
Płyta elektryczna do zabudowy Amica PE0420 a płyta gazowa. (1)
Płyta gazowa Mastercook GC64SI (9)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.057 seconds