Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknięta komora spalania - jakie wymogi dla kominów?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Zamknięta komora spalania - jakie wymogi dla kominów?
Autor
Wiadomość
NOTOS
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 11 Wrz 2008 21:58   

Zamknięta komora spalania - jakie wymogi dla kominów?

Witam!
Czy można a jeśli tak to na jakich warunkach zamontować piec gazowy z zamkniętą komorą spalania w domu wielomieszkaniowym? Będę wdzięczny za informację, bo namawiają mnie na kocioł 2-funkcyjny lub przynajmniej 1-funkcyjny i nie wiem, czy mogę się zdecydować? Nie chciałbym mieć lewego montażu, na dodatek niebezpiecznego dla innych ludzi.
Notos

PS
A jeśli tak to jaki polecilibyście piec?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Wrz 2008 21:58   

Powrót do góry

William Bonawentura
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Imielin

Post#2 12 Wrz 2008 12:18   

Re: Zamknięta komora spalania - jakie wymogi dla kominów?

1) Jaką moc grzewczą potrzebuje lokal ?
2) Gdzie będzie kocioł ?
3) Ile kanałów w kominie jest na ten lokal, jak są zbudowane, czy do wentylacyjnego nie są podłączeni sąsiedzi ?
4) Czy kotłownia ma ścianę zewnętrzną ?
5) Czy kanał wentylacyjny jest pociągnięty do piwnicy ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2008 12:18   

Powrót do góry

NOTOS
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 12 Wrz 2008 12:49   

Witam!
dziękuję za zainteresowanie, już odpowiadam, choć nie wiem, czy to wystarczy?
1) Jaką moc grzewczą potrzebuje lokal ?
Nie mam pojęcia! jeśli piec byłby 2-funkcyjny czyli do grzania wody i do co, to: woda byłaby grzana tylko w łazience (wanna, umywalka). Jeśli chodzi o co, to chodzi o ogrzanie pomieszczeń o łącznej powierzchni około 40 m. kw. a wysokości pomieszczeń to ok. 3 m (stare budownictwo, kamienica przedwojenna).

2) Gdzie będzie kocioł ?
Planowałbym, w przypadku kotła 2-funkcyjnego, zawiesić go w piwnicy, Gdyby był 1-funkcyjny tylko do grzania wody w łazience to powiesiłbym go albo w piwnicy albo w samej łazience.

3) Ile kanałów w kominie jest na ten lokal, jak są zbudowane, czy do wentylacyjnego nie są podłączeni sąsiedzi ?
Po stronie łazienki jest 1 komin, w strasznym stanie technicznym, bez żadnych wkładów, ma chyba 4 szuflady, ja mam do dyspozycji 2. Z uwagi na stan komina chciałbym właśnie piec z zamkniętą komorą spalania oraz przewodem powietrzno-spalinowym puszczonym poziomo przez ścianę. Nie wiem tylko, czy mi wolno taką rurę wystawić na zewnątrz!

4) Czy kotłownia ma ścianę zewnętrzną ?
Piec ma być w piwnicy, którą można nazwać szumnie kotłownią! Jedna ze ścian kotłowni jest ścianą zewnętrzną budynku. Na tej zresztą ścianie chciałem ów piec wieszać.

5) Czy kanał wentylacyjny jest pociągnięty do piwnicy ?
Jest! Piwnica ma nadto okienka zewnętrzne, które - po osiatkowaniu przeciwko stworzeniom wszelkim - mogą być uchylone, gwarantując dopływ świeżego powietrza. Ale czy jest to istotna okoliczność dla pieca z zamkniętą komorą spalania?

Będę wdzięczny za dalsze sugestie i informacje.
NOTOS
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2008 12:49   

Powrót do góry

William Bonawentura
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Imielin

Post#4 12 Wrz 2008 16:56   

W budynku wielorodzinnym maksymalna moc kotła z podłączeniem "przez ścianę" to 5kW. I tyle powinno u ciebie wystarczyć do 40m2 CO. Ale nie wystarczy do CWU - konieczny byłby zasobnik. Wyrzut przez ścianę w piwnicy jest na ogół trudny do wykonania - rura musi być 2,5m powyżej poziomu terenu. Ciągnięcie zaś zespołu powietrzno-spalinowego przez komin to spory koszt (300zł/m). Jeśli komin jest czysty w środku, to jest możliwe wstawienie tylko wkładu spalinowego (100zł/m).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Zamknięta komora spalania - jakie wymogi dla kominów?
Strona 1 z 1