Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odwrotka na eminence delta 15.

dj equid 15 Wrz 2008 17:16 5472 16
  • Witam chcialem zrobic glosnik basowy szukalem dobrego projektu na odwrotke kumpel doradzil mi zeby poszukac na strone http://www.speakerplans.com/index.php?id=1850horn tu jest ten projekt zrobilem tą odwrotke na glosniku eminence delta 15 jestem naprawde zadowolony co prawda myslalem ze koszty bede mniejsze ale jak na taka cene to gra naprawde super :D
    cena:
    głosnik: 280 zł
    płyty: około 200 zł
    klej: 30 zł
    szpa: szpachla do drewna 40 zł
    kółka 4 szt. : 25 zł
    reszta: około 30 zł
    razem-- 600 zł
    do tego dojdzie jeszcze farba itd wiec mysle ze poswiece na niego okolo 70 zlotych ale i tak jak na taka cene jest to super :D
    dodam oczywiscie troszke fotek odwrotka nie jest skaczona!:

gra ona naprawde glosno nie moglem jej sprawdzic bo nie mam wzmacniacza podlaczylem pod domowy z sonego i grala naprawde dobrze tylko potem musialem wylaczyc bo sasiedzi mieli problemy :| mam jeszcze pytanie jaki wzmacniacz byl by dobry ??? chce kupic jakis ale czekam na propozycje :) niedlugo sprawdze ja na jakiejs sali:D dziekuje prosze oceniac i komentowac pozdrawiam :D

Fajne!
  • #2 15 Wrz 2008 18:07
    matii000
    Poziom 13  

Witam! Wykonanie 5/5. Głośniczek bardzo fajny sam nad takim myślę. Co tak dużo zapłaciłeś za płyty. I po co ci ta szpachla powiedz mi. Ja jak robiłem swoją to ją postawiłem na wkrętach i na kleju i wystarczało. szpachla ma minus bo może się kruszyć miałem nieprzyjemną sytuację. Dobra kończę mówić o szpachli. Jaka pojemność? . Ile to bydle waży.
    Radził bym ci to obić kocem dobrze zda egzamin. A tak w ogóle bardzo mnie sie podoba!

Pozdrawiam! matii000~!

• #3 15 Wrz 2008 18:26
    dj equid
    Poziom 9  

no za plyty zaplacilem tyle bo mieszkam w londynie i tu takie rzeczy sa drogie w polsce bym mial a darmo a ty trzeba placic i jeszcze musialem brac jak najmniejsze plyty zeby zmiescily sie do samochodu osobowego... waga jest nie znana ale powiem ze w 2 osoby jest problem podniesc ;/ ale wkacu to musi troche wazyc ja chcialbym pomalowac calosc a nie kocem dla mnie bylo by lepiej ale jeszcze zobacze powiem ze na jednej odwrotce sie nie skonczy pozdrawiam:D

• #4 15 Wrz 2008 18:33
    kapitan planeta
    Poziom 28  

z sąsiadami w angli jest przesr..ne bo tam ściany i podłogi z dykty i sąsiad słyszy twoją rozmowe a co dopiero taką odwrotke :D tez miałem ten problem ale czeba ich przyzwyczajać, na początku bedą skarzyć i rzucać jajkami w dzwi :D potem czasami sie przyzwyczajają jak zaprosisz ich na pare szklanek whisky z colą

Dodaj jeszcze przegrode we wylocie, usztywni ci konstrucje

• #5 15 Wrz 2008 18:41
    dj equid
    Poziom 9  

dokładnie dokładnie widzę ze wiesz o co biega :D hehe i tak szukam mieszkania osobnego bo sąsiedzi mnie juz denerwoją strasznie. ale i tak jest ok posłucham twojej rady i wezmę ich na tego drinka i bedzię hee :D

• #6 15 Wrz 2008 18:50
    Dj Snake
    Poziom 22  

A mi się wydaje, że to chyba jeszcze nie ten dział. Nie mogłeś wytrzymać jeszcze tydzień i opublikować ukończony projekt? A po co się narażać na niebezpieczeństwo ze strony moderacji? Co do samego subwoofera to na razie się nie wypowiem bo nie wykończony, dodam tylko, że Delta potęgą basu nie jest, natomiast Kappa w każdej wersji w Anglii kosztuje niewiele.

• #7 15 Wrz 2008 20:24
    marian133
    Poziom 36  

dj equid napisał:
    Witam chcialem zrobic glosnik basowy szukalem dobrego projektu na odwrotke kumpel doradzil mi zeby poszukac na strone http://www.speakerplans.com/index.php?id=1850horn tu jest ten projekt zrobilem tą odwrotke na glosniku eminence delta 15

Szkoda tylko ze nie doczytales ze to odwrotka na glosniku 18"

• #8 15 Wrz 2008 21:24
    -Maciej_
    Poziom 21  

w tytule pisze że na 15":) co do działu to przecież jest w niedokończonych.

co do płyty... nie jest ona za cienka?? polecam wykończenie kocem estradowym, dodać narożniki oraz w celu ułatwienia przenoszenia uchwyty.
    Jestem ciekawy efektu końcowego:)
    Pozdrawiam!!

edit
    oj przepraszam faktycznie jest w akustyka:)
    powinienieś dać to w niedokończonych:)

• #9 15 Wrz 2008 21:26
    dj equid
    Poziom 9  

no tak wiem ale zmniejszyłem trochę obudowę kumpel mi trochę pomagał bo bawi sie w tym troszkę dłużej i wszystko gra jak należy

• #10 15 Wrz 2008 22:02
    mireczek14
    Poziom 22  

Witam!
    Kolego no nie chce cie zniechęcać ale według mnie jest to konstrukcja nieprzemyślana bo ta odwrotka była projektowana pod głośnik 18" który jest wstanie zagrać w takim czymś. Ta delta nie zagra dobrze w BR a co dopiero w czymś takim. Piszesz, że kolega pomógł ci zmniejszyć budę co nie zmienia faktu, że buda jest tak za wielka i nie ma prawo to dobrze grać. Chyba, że do ciebie dobry bas to łupanie jak byś o wiadro kilofem walił.

Pozdrawiam!

• #11 15 Wrz 2008 22:54
    pixi44
    Poziom 11  

No nareszcie! Jeden z niewielu który przykręcił głośnik "od wewnątrz"!!!
    Przy dużych mocach nie odklei się membrama od kosza, a jeśli jest dodatkowo przyciśnięta płytą to git.
    Gratuluję przewidywalności.

Pozdrawiam.

• #12 16 Wrz 2008 08:29
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Nie no siedzieć w Anglii mając pod ręką Precision Devices, P.Audio, VOID czy choćby od biedy CELESTION, to wybrałeś Deltę. Tylko nie mów jeszcze, że zwykła, a nie LF, bo to już by było karygodne.
    Jak dla mnie to wstyd by mi było to pokazać, chyba żebyś miał 15lat i siedział w Polsce to co innego, co nie zmienia faktu, że to nieprzemyślana konstrukcja.

Ale człowiek uczy się na błędach, więc może wyciągniesz z tego jakieś wnioski.

• #13 16 Wrz 2008 13:35
    dj equid
    Poziom 9  

DYLU BADBOY- myślisz ze jak jak siedzę w angli to mam pełno kasy tak to sie mylisz te głośniki co mówisz sa dużo droższe od tej delty... nie zajmuje sie nagłośnieniem tylko djka inwestuje w sprzęt djski... chciałem tylko sprawdzić jak takie coś gra i jestem zadowolony i tak to sprzedam. Od razu zakładasz ze jest to nic ciekawego a nie słyszałeś jak to gra... i powiem ci ze mam 16 lat pomagał mi kumpel ja jestem zadowolony i to jest dobrze bo naprawdę nie myślałem ze takie coś może tak głośno grac... kazdy robi na tych stx 15" i są zadowoleni wiec to gra na pewno dużo ładniej...

• #14 16 Wrz 2008 13:48
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Jak masz 16lat to zwracam honor, ale jak byłbym w Anglii to aż szkoda by mi było nie zbudować paczki z wyższej półki.
    Nie musisz spać na kasie wystarczy, że przeciętnie zarabiasz(lub twoi rodzice) to wystarczy na sprzęt z tej półki co podałem, bo przecież po pierwsze tam więcej zarobisz, a po drugie masz taniej głośniki i nie tylko.

• #15 16 Wrz 2008 14:03
    marian133
    Poziom 36  

Napewno to jakos gra,ale nie pisz ze to jest super hiper bo poprostu jestes jeszcze za molo osluchany,za kilka lat zrobisz inna konstrukcje ktora bedzie grala lepiej i stwierdzisz ze ta tuba ktora zrobiles wczesniej (mowa o tej tubie) byla poprostu do kitu. Wszystko kwestia osluchania i umiejetnosci wykorzystania konstrukcji,moim zdaniem ta tuba nie ma prawa dobrze zagrac,jesli by tak bylo to juz dawno mial bym takie dwie tuby na stanie a nie na STX-ach,a dlaczego? bo konstrukcja na STX-ach jest sprawdzona i jej skutecznosc jest udowodniona wykresami.

• #16 17 Wrz 2008 22:01
    dj equid
    Poziom 9  

Witam posiadam jeszcze głośniki JBL EON 15 i jak grają razem z tą tuba to jest zupełnie inaczej niż same jbl jest dużo więcej basu taki dzwięk jest naprawdę dobry testowałem ja dziś na sali w pubie pod wzmacniaczem CROWN XLS 802 i grało naprawdę głośno jestem zadowolony obije ja kocem i wtedy pokażę fotkę już gotowej odwrotki dziękuje za komentarze pozdrawiam :D

• #17 18 Wrz 2008 13:37
    Hefajstos
    Poziom 35  

Głośno, ale czy z dobrym zejściem i selektywnie?

Jak siedzisz w anglii, to zainteresuj sie hornami na PD 1550. Młodszy brat 1850, sporo od niego tańszy. Aha, moc podawana przez PD jest nieco zaniżona. Do PD 1550 musisz liczyć jakieś 600...800W wzmacniacza na 1 głośnik. Projektów znajdziesz mnóstwo na forum speakerplans.

--
    pozdrawiam
    Hefi

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME