Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC32RD8,Samsung 37A551,Panasonic LX85P czy Toshiba32R?

austin007 16 Wrz 2008 00:13 3829 1
  • #1 16 Wrz 2008 00:13
    austin007
    Poziom 17  

Witam moi drodzy!

Gorąca prośba jakich wiele. Przeczytałem już co mogłem, naoglądałem sie i stanęło na ww czterech TV LCD.
    Proszę Kochani o pomoc w wyborze. Chciałbym się zamknąć w kwocie 2200-2300zł. Odległość oglądania to ok 3m. Sygnał kablówka/dvd. Moje subiektywne spostrzeżenia zamieszczam poniżej.

1. Pierwotnie rozważałem zakup 32'' LCD ale jest również jeden 37" full HD. Mowa o Samsungu 37A551. Obraz jest kontrastowy, czerń głęboka, dużo funkcjonalności i mieści się w cenie. Obawiam się tylko czy szyja nie będzie bolała mnie przy takiej przekątnej. Niemniej przy tej odległości rozważałem tylko full HD.

2. Sharp cieszy się zasłużoną dobrą opinią. Oglądając i próbując regulować model tańszy tj LC32D44E, nie przypadł mi do gustu. Mimo regulacji obraz był jakby za mgłą (kontrast?). Model 100Hz tj ten, który rozważam LC32RD8E to moim zdaniem nie tylko 100Hz ale dodatkowo lepsza jakość obrazu nie wynikająca z szybszego odświeżania. Funkcjonalności słabsze niż w Samsungu. Różnicę między 100Hz a 50Hz widać w szybkich scenach ale gdyby różnica w cenie wiązała sie tylko z szybszym odświeżaniem i byłaby na poziomie 400zł ,to nie skusiłbym się. W przypadku 32" moim skromnym zdaniem i okiem, Full HD nie jest potrzebne. Chyba,że ma się źródło w tym systemie. DVB-T nie przyda się bo jest tylko MPEG-2.

3.Panasonic LX85P - ładny obraz. Nie znam szczegółów technicznych. Tylko widziałem w sklepie.

4. Toshiba 32R3500 jak wyżej. Ponoć ma jakiś magiczny procesor poprawiający w sposób widoczny jakość obrazu.

Jak widać skupiłem się na Samsungu i Sharpie. W chili obecnej skłaniam się ku Samsungowi ale boję się opinii,że nie firma nie radzi sobie dobrze z sygnałami analogowymi i że to jak niektórzy piszą "Szajsung". Niemniej obraz w sklepie był miły bardzo dobry (nie było to demo FHD). Cena sensowna. Ponoć matryce też są niezłe. Dwa lata gwarancji poniekąd daje poczucie bezpieczeństwa.

Proszę więc moi drodzy o pomysły. Za kilka dni muszę podjąć decyzję i już jestem zobowiązany za Wasze zaangażowanie i pomoc:) Jestem naturalnie otwarty na inne propozycje. Proszę jednak o słówko uzasadnienia.

Wyszukane ceny to:
    Sharp LC 32 RD 8 E ~2200zł
    Toshiba 32R3500PG ~1950zł
    Panasonic LX85 ~2150zł
    Samsung 37" LC37A551 ~2250 zł

Pozdrawiam
    Leszek Świderski

• #2 13 Paź 2008 09:59
    Ahmed250
    Poziom 9  

Witam,

widzę, że póki co nikt nie pokusił się o odpowiedź w tym temacie, a szkoda, bo przegladam forum z nadzieją, ze znajdę podpowiedź w podobnym temacie, też chcę kupić LCD 32", nie zagłebiłem sie jeszcze w ten temat, ale najblizszy jestem zakupowi Samsunga, cena i jakość (ta widoczna w sklepie - nie demo!! ) najbardziej mnie przekonuje...

Facet w sklepie dał by sobie obciać rękę za Panasonica, który po pierwsze wizualnie mi się nie podoba (dostępny był tylko szary), druga sprawa to jego parametry - nie przemówiło to do mnie.

austin007 napisz czy juz sie zdecydowałeś, jeżeli tak to jakiego wyboru dokonałeś i jakie masz wrażenia po użytkowaniu takiego sprzętu, może jakieś wskazówki ciekawe sie pojawią, z góry dzięki...

Pozdrawiam Ahmed250...

Witam ponownie,

sprawy u mnie nabrały szalonego obrotu, wczoraj pisałem posta, po czym skontaktowałem sie z pewną firmą, która sprzedała mi telewizor Samsunga TV LCD LE32A330 i dostarczyła jeszcze tego samego dnia (dowóz ok 40 km),telewizor który w sklepie kosztuje ok 2200 za cenę dużo nizszą (róznica ok 850 PLN).

Przekonałem się na ile rzeczywiście okazyjne są ceny w marketach.... ale do rzeczy, pierwsze wrażenia bardzo dobre, pilot jak na tej klasy sprzęt mógł być ładniejszy, ale nie jest zły, posiada wszystko co powinien, sam telewizor jest extra (tym bardziej biorąc pod uwagę cenę), jakość obrazu podoba mi się dużo bardziej niż w Panasonicu, który polecał sprzedawca w EURO RTV I AGD, a był dużo droższy, jest wyraźny i jak na razie w zupełnosci mnei zadowala, na razie jedynym minusem jest tylko jedno gniazdo Euro na tylnej ścianie, poza tym wszystko jak na razi emi odpowiada, myslę, ze mogę ten sprzęcik śmiało polecić każdemu...

PS. Jeżeli dojdą jakieś inne negatywne opinie na jego temat to napiszę....

Pozdrawiam Ahmed250

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme