Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 32" , do 3000zł

satsun 20 Wrz 2008 12:53 3476 13
  • #1 20 Wrz 2008 12:53
    satsun
    Poziom 15  

Witam,
    chciałbym kupić telewizor, nie jestem zdecydowany i nie znam się na tym więc pytam tutaj.

Interesuje mnie telewizor raczej 32" w ostateczności 37"
    - źródło to Cyfrowy Polsat, czy będzie HD, nie wiem, może w niedalekiej przyszłości, gdy się dekoder zmieni... Czasami może coś z komputera.
    - odległość od ekranu to min 2m, a max jakieś 4.5m
    - Cena do 3000zł, no jak przekroczy trochę to też może być.
    - Co do FullHD, HD itp nie mam preferencji, jest mi to w sumie obojętne, byle był wyraźny obraz. Ale wiadomo trzeba iść na przód wink.gif
    - Konsole itp nie przewidziane, chyba że z komputera gry.

Nie jestem zdecydowany, aktualnie myślałem o Sharp LC-32XL8E
    Widziałem że gdzieś była polecana wersja 37", ale co do wersji 32" nie jestem pewien.

Sam już nie wiem na co się zdecydować, tv jest bardzo dużo, nie chcę zapłacić dużo, a za kilka miesięcy się okaże że już jest stary etc.
    Czy warto inwestować z FullHD przy 32" ?
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1098844.html tutaj widzę podobne TV, ale cena niższa, być może coś z tamtych by się dało wybrać. Wiadomo im taniej tym lepiej.
    Mam nadzieję, że pomożecie w wyborze.

Pozdrawiam

• #2 20 Wrz 2008 13:45
    kamiljan1
    Poziom 23  

W tym tygodniu uruchamiałem 4 szt. LG 32 PC 51 plazma przy sygnale z anteny naziemnej i Polsatu na LCD takiego obrazu nie uzyskasz chyba że dekoder HD. Kamil

• #3 20 Wrz 2008 14:03
    satsun
    Poziom 15  

LG odpada, przez firmę, jakoś im nie ufam.
    Znalazłem też Sharp LC-32RD2E który wygląda na dość, fajnego i myślę że zadowoliłby mnie. Co o nim myślicie. Plazmy chyba raczej nie chcę.
    Dekoder HD, no tutaj myślę że prędzej lub później i tak go kupię...

• #4 20 Wrz 2008 14:51
    stachc
    Poziom 29  

Witam , z rankingu LCD wynika że na czołowych miejscach z 32" to Sony- KDL 32E4050
    KDL32E4000
    Panasonic-TX32LZD85
    Philips 32fl9603d
    Samsung LE 32A756
    Samsung LE32A656

• #5 20 Wrz 2008 15:20
    satsun
    Poziom 15  

Dzisiaj chyba do MM pojadę i pooglądam te, które podałeś.
    Ja czytałem gdzieś, że teraz najlepsze matryce robi Sharp... ale ja się na TV nie znam.
    Byłem w MM i na większości TV, obraz był tj grzebieniasty, krawedzie nie byly gładkie tylko takie jakby grzebienie się łączyły. Źle skonfigurowane?

Co myślicie jeszczeo Sharpie 32RD8E ?
    Tyle tego, że sam już nie wiem co wybrać.
    I jeszcze jedno, warto czy nie warto brać FullHD biorąc pod uwagę,że w najbliższym czasie BluRay nie będzie, a tylko TV/ komputer?

• #6 24 Wrz 2008 23:39
    polkos
    Poziom 17  

Moje skromne zdanie, jeżeli jest duża różnica cenowa między podobnymi modelami TV HD i FULLHD to nie ma sensu , lepiej wybrać lepszy tv hd ready niż słabego Fulla a na sygnale HD wątpię by ktoś zauważył różnice między nimi- jeżeli dwa by nie stały obok siebie.

Zwróć uwagę jeszcze na Sony KDL ..V4500

• #7 25 Wrz 2008 17:14
    ThomasG81
    Poziom 12  

Tak jak przedmówca pisze również chce Ci zwrócić uwagę na Sony Sony KDL-32V4500K
    http://otido.pl/product_info.php?cPath=7075_2802&products_id=71707 jak wyczytałem na innym forum telewizory tej marki posiadające w oznaczeniu liczbę 4500 lub wyższą posiadają wbudowany tuner cyfrowy tzn jak wiadomo w Polsce powoli zmienia się system nadawania telewizji naziemnej i ten TV pozwoli Ci właśnie odbierać tą telewizje

• #8 25 Wrz 2008 21:50
    polkos
    Poziom 17  

To fakt ale trzeba sprecyzować , ponieważ tuner cyfrowy DVB posiada w tej chwili wiele telewizorów , większość z nich jednak na MPEG2 , a ten Sony ma już MPEG4.

• #9 26 Wrz 2008 19:38
    satsun
    Poziom 15  

No i kolejny, nie wiem już kompletnie na co się zdecydować.
    Sony KDL-32V4500 Sharp 32RD8E czy może jeszcze coś innego?
    Jak mówie głownie Cyfrowy Polsat SD, może potem HD jak dekoder się zmieni...

• #10 27 Wrz 2008 22:54
    kamiljan1
    Poziom 23  

Dla siebie kupił bym Sharpa bo nie składany na Słowacji jak Sony. Kamil

• #11 27 Wrz 2008 23:37
    polkos
    Poziom 17  

A gdzie Sharp jest składany? W Sharpie wyraźnie japońska jest matryca:) ale to już gdzie jest składany robi się mętne. Nie ujmuje to jakości dla tej firmy.

• #12 28 Wrz 2008 01:18
    niewylewającyzakołnierz
    Poziom 9  

Co za różnica co kupisz i tak najmniej połowa części z chin pochodzi.

• #13 28 Wrz 2008 12:20
    polkos
    Poziom 17  

Są różnice to tak jak wybierać między Dacia Logan a Renault Thalia niby to samo a jednak różnice są. Nie wszystko co chińskie jest złe a co japońskie to założenia dobre.
    W tych czasach zakup to odrobina informacji, część własnych odczuć i porównań oraz dużo szczęścia.
    Troche trzeba zaufać sobie w czasach internetu zauważyłem, że na forach jest tyle głupich pytań z prośbą o poradę ,że niedługo normalnym zapytaniem będzie :

" Pomóżcie nie wiem co mam wybrać? Jutro rano do pracy wziąć kanapkę z serem czy wędliną?"

• #14 28 Wrz 2008 20:39
    satsun
    Poziom 15  

Który z tych TV lepiej radzi sobie z SD?
    I na korzyść Sharpa przemawia ta funkcja 100Hz i cena natomiast na sony kontrast .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme