Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?
Autor
Wiadomość
arti13
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Moje 6m2...

Post#31 03 Lis 2008 19:43   

Re: 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

Nie mówię o jeżdzie rowerem, tylko jeśli jedzie rowerem pijany, to dlaczego nie miałby wsiąść do samochodu? Nie mam jeszcze prawka, ale już raz by mnie potrącił pijany kierowca, i dlatego mam takie nastawienie.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 03 Lis 2008 19:43   

Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#32 03 Lis 2008 19:53   

O to chodzi ze ten durny przepis prowadzi do tego ze lepiej po pijaku wsiasc do samochodu niz na rower bo po pierwsze z "zewnatrz" mniej widac jak ktos jedzie pijany samochodem niż rowerem, tym samym mniej sie naraza ze go zatrzymaja. Pozat ym samochodem wtedy lepiej jechać za kimś, i wtedy ryzyko zatrzymania jeszcze bardziej maleje (no chyba ze ktos jest juz tak pijany ze nie jest w stanie prosto jechac). I dla jasnosci ja nie jezdze pijany ale spotkalem sie z przypadkami ktore wyzej opisalem.
Powrót do góry

nici
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Ozorków /k.Łodzi

Post#33 03 Lis 2008 23:42   

Ale sa ludzie ktorzy nawet pod lekki wpływem alko jezdza lepiej niż niejedni trzeźwi...
Powrót do góry

DJ Max
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#34 04 Lis 2008 10:43   

Takie głupie tłumaczenia są bez sensu, alkohol działa otępiająco na układ nerwowy i jazda po nim to zawsze zagrożenie.

romoo napisał:
kUMPEL odzyskał prawko po tym jak je stracił na rok bo jechał na rowerze i padł na drodze tak sie składało że akurat jechali i go do białego domku zawiezli i --zatrzymane miał prawko.
Ale rok minął dostał zawiadomienie i je odebrał.
Drugi też miał przygody teraz jezdzi tir.

A potem - ciasna dróżka, dziury, samochód zapakowany, przede mną jakieś cinquecento. Jadę 90km/h a jakiś kretyn zaczyna wyprzedzanie tirem. Nic to, że prędkość przekracza, że jest ciasno i niebezpiecznie. Z naprzeciwka jadą samochody, tir "wymusza zmieszczenie się" - ja ratuję się hamulcami, facet z cinquecento poboczem. Debil w tirze bezkarnie jedzie dalej.

O ile każdemu może się zdarzyć, że będzie prowadził po pijanemu - niech wtedy otrzyma prawo jazdy spowrotem - o tyle na kierowcy tira ciąży znacznie większa odpowiedzialność - nie powinno być takich sytuacji.

Co do zastanawiania się - osobiście nigdy nie jeździłem po pijanemu ani na kacu. Czekała mnie trasa choćby w ostatnią niedzielę - nie piłem i całą sobotę.
Powrót do góry

romoo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Małopolska

Post#35 04 Lis 2008 11:50   

Zdarzyło mi sie że do zakładu podjechał gosc patelnią ze żwirem już miał ostatni kurs i się zciemniało , problem miał z autkiem wiec mu naprawiłem a jechało od niego wódą że ho , ja naprawiałem a on spał zapruty i coś mamrotał pod nosem.
Zdażają się takie rodzynki a jeszcze jechał do betoniarni 55km.
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#36 04 Lis 2008 14:53   

romoo napisał:
problem miał z autkiem wiec mu naprawiłem a jechało od niego wódą że ho

A gdyby się coś stało to nie czuł byś się współwinny . :?:
Pozdrawiam .
Powrót do góry

ertes232
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: lublin

Post#37 04 Lis 2008 15:25   

Jade sobie z terenu a tu na wprost jedzie jakis facet w mercu wyprzedzał ale wiadomo było ze moze sie nie udac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
udało sie ledwo co widac było ze facet sie przechylił przy kierownicy
nawet prosto nie siedział
--------- jezu
Powrót do góry

szun
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Skierławki

Post#38 04 Lis 2008 19:35   

Tak jazda po jest naganna nawet rowerem bo pijanego rowerzystę łatwiej
trafi pijany samochodem.

Dodano po 16 [minuty]:

I taka moja uwaga
nie zdajemy sobie sprawy ile czasu musi upłynąć od wypicia do wytrzeżwienia
I małolat będzie miał kaca dwa dni
a człowiek trunkowy zahartowany z wieloletnim doświadczeniem wsiada rano niby zdrowy a tu ciach i jest wynik
polecam dla trunkowych i nie tylko http://alkomaty.biz/testery/wirtualny.html
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#39 04 Lis 2008 20:16   

W końcu można przebadać się na Policji? Raz czytałem że Policja odmówiła takiego badania. Ostatnio pisali, że zawinęli gościa, który przyjechał własnym samochodem na Policję się przebadać. No i okazało się, że jest nietrzeźwy. :D Gość dla własnego dobrego sumienia chciał dobrze, a tu masz.
Powrót do góry

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#40 04 Lis 2008 21:26   

Osobiście uważam że 30% to wariaci małolaci i psychiczni jadą po
a reszta to kac w Olsztynie policia organizowała poranne łapanki wielu ludzi wpadło
Powrót do góry

jever 23
Poziom 24
Poziom 24

Post#41 05 Lis 2008 01:19   

jak dla mnie powinni ci zabrać na zawsze i do tego wyrok za próbe zabójstwa
Powrót do góry

sq8ijd
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: jasło

Post#42 05 Lis 2008 03:19   

Nie napisałes nic o tym czy miałes badaną krew na zawartosc alkoholu ? Jezeli zawartość alkoholu w 1 dm wydychanego powietrza przekroczyła 0,25 mg wówczas bedziesz odpowiadał z kodeksu karnego a jezeli nie przekroczyła to bedziesz odpowiadał z kodeksu wykroczen art 87 (paragraf 1 i2 dotyczą Ciebie) Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie z tego art jest od 6 miesiecy do 3 lat (art 29 kodeks wykroczen)
Powrót do góry

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#43 05 Lis 2008 18:59   

sq8ijd napisał:
Nie napisałes nic o tym czy miałes badaną krew na zawartosc alkoholu ? Jezeli zawartość alkoholu w 1 dm wydychanego powietrza przekroczyła 0,25 mg wówczas bedziesz odpowiadał z kodeksu karnego a jezeli nie przekroczyła to bedziesz odpowiadał z kodeksu wykroczen art 87 (paragraf 1 i2 dotyczą Ciebie) Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie z tego art jest od 6 miesiecy do 3 lat (art 29 kodeks wykroczen)

Widzę iż kolega jest zorientowany
a jak to sie ma to do rolnika na ciągniku jadącego polną drogą do domu po orce wynik 0.5
do
małolata po czterech browarach pędzącego drogą na złamanie karku
i do tego niezłą bryką aby zaimponować
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 05 Lis 2008 18:59   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#44 05 Lis 2008 22:30   

Jak dla mnie przepis który każe cie za jazde po pijanemu jest idiotyczny. Znam to z autopsji, mam kogoś w rodzinie który jeździ dzień w dzień napruty, czasem nawet tak, że ciężko ma wyjść z tego samochodu. Zabrali mu prawo jazdy na dwa lata (zostało mu rok) a on nadal jeździ (napruty). Ten jak i inny przepis który mówi, że trzeba jeździć na światłach można sobie wsadzić między bajki. Zakazany owoc smakuje jeszcze lepiej, gdy się człowiek napije to dochodzi do wniosku, że i tak bedzie musiał wracać samochodem to co mu szkodzi urżnąć się skoro i tak ma już przechlapane?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#45 05 Lis 2008 23:06   

To jest właśnie przykład, że powinno się wydawać wyroki bez zawieszenia. Za przestępstwo, odsiadka 2 lata bez prawa zwolnienia. W przeciwnym wypadku jest jak piszesz: wszyscy mają to gdzieś bo i tak co najwyżej dostaną zawiasy.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 05 Lis 2008 23:06   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#46 05 Lis 2008 23:14   

A pomieścisz tych wszystkich pijaków w więzieniu?

Dodano po 6 [minuty]:

Jak wszyscy pójdą do pudła to wzrost gospodarczy spadnie ;)
Powrót do góry

sq8ijd
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: jasło

Post#47 05 Lis 2008 23:49   

Widocznie twój krewny nie został zatrzymany jeszcze przez policje jadac w takim stanie jak opisujesz , bo gdyby tak było to zgodnie z art 244 kk za nie stosowanie sie do orzeczonego przez sąd środka karnego ( w tym wypadku jest to zakaz prowadzenia pojazdów) grozi kara do 3 lat pozbawienia wolnosci

Dodano po 19 [minuty]:

szun napisał:
sq8ijd napisał:

Widzę iż kolega jest zorientowany
a jak to sie ma to do rolnika na ciągniku jadącego polną drogą do domu po orce wynik 0.5
do
małolata po czterech browarach pędzącego drogą na złamanie karku
i do tego niezłą bryką aby zaimponować

Dodano po 6 [minuty]:

do kolegi SZUNA
Odnosnie ciągnika na polnej drodze i gówniarza po czterech browarach na drodze publicznej to ustawodawca nie rozgraniczył typów dróg do poszczególnych rodzajów pojazdów mechanicznych . Tak wiec i rolnik na ciagniku na polnej drodze jak i pijany gówniarz na publicznej odpowiadaja z tego samego art (jezeli jest to przestepstwo to z kodeksu karnego a jezeli wykroczenie to z kodeksu wykroczen)
Powrót do góry

mmm777
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: zagłębie/śląsk

Post#48 25 Sty 2009 20:45   

Tak ogólnie - to trzeźwi powodują większość wypadków.

Jestem za tym, by tępić pijanych (i tych z narkotykami) za kierownicą.

Ale - chciałbym móc wrócić do domu autem gdy wypiję u znajomego piwo, czy ze dwa kieliszki. Nie jestem pijany, droga pusta, jak to na wsi w nocy...

Może wziąść przykład z literatury science-fiction:
Cytat:
Cytat:
Turecka policja nie kocha tych, co prowadzą nawet po piwie. Konstantynopol pod tym względem jest bardzo surowy. Oczywiście, można byc pijanym za kierownicą, ale wtedy należy włączyć wszystkie światła i jechać co najwyżej czterdziestką.

;)
Powrót do góry

Elektrooonik
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Siedlce/Warszawa

Post#49 26 Sty 2009 12:45   

mmm777 napisał:

Nie tyle trzeźwi co młodzi , widziałem wykres wieku kierowcow powodujacych wypadki, od 20 do ok 26 szpila z duza iloscia wypadkow a potem drastyczny spadek ilosci wraz z wiekiem
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#50 26 Sty 2009 14:01   

mmm777 napisał:

Takie myślenie jest porażające . Na szczęście zdecydowana większość kierowców jeździ po trzeźwemu i chwała im za to . Nie chcę nawet myśleć o ile by wzrosła ilość wypadków gdyby było wolno jeździć po pijaku , masakra . Jestem gorącym zwolennikiem zwiększenia karnych restrykcji w stosunku do pijanych kierowców . :!:
Pozdrawiam .
Powrót do góry

nici
Poziom 20
Poziom 20

Post#51 26 Sty 2009 21:51   

Jezdzic tak aby nikomu nie zaszkodzic, czy to po pijaku czy nie.

Trzezwosc nie upowaznia do piractwa na drodze i powodowanie wypadkow.
Powrót do góry

adrian1201
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wielun

Post#52 29 Sty 2009 10:55   

witam
Co do przepisu to pojazd musi znajdowac sie w ruchu, moge siedziec w aucie miec zapalony silnik 3,5promila i nic mi niezrobia beda prubowac oczywiście.
Kolega mial podobna sprawe siedzial w aucie wypil pare browarków i zasnol za kierownicom obudzila go policja prokurator szedl w zaparte i domagal sie kary adwokat jednak wynalaz przepis ze pojazd musi byc w ruchu i wygral sprawe jeszcze jaja byly bo prokurator musial zaplacic za parking policyjny .
Tagrze panowie po pijanemu nawet pchac auta niemozna niekoniecznie musi byc zapalony silnikprzez okno bede trzymal kierownice i go pchal i jest juz niedobrze. Siedziec w nim i pic nawet jak zapalony jest silnik mozna i nic nam nikt zato niezrobi bo pojazd niebyl w ruchu.
pozdrawiam.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#53 29 Sty 2009 12:15   

Dyskusja jest doskonałym przykładem jak społeczeństwu można wmówić cokolwiek aby wystarczająco przekonująco. Z punkt widzenia filozoficznego a nawet socjologicznego można sobie wyobrazić społeczeństwo funkcjonujące w warunkach stałego upojenia alkoholowego jak również samych rabusiów. A to społeczeństwo ustanowi wewnątrz odpowiadające im prawa zupełnie niezgodne z prawami otaczających społeczeństw. I dopuki nie wkraczają ze swoimi prawami na tereny obce wszystko w porządku. Tak i tutaj akceptowane społecznie potępienie dla spożywających alkohol bo taki przyjęto zwyczaj. A to, że równe zagrożenie sprawiają ludzie z różnymi zaburzeniami fizjologicznymi już nie podlega dyskusji. Faktycznie nie popieram kierowania samochodem pod wpływem, ale wiem jak nieobiektywne są kryteria i metody wyrokowania. I tak człowiek, który w określonych warunkach został określony jako po spożyciu może mieć całe życie podobne wskazania niezależnie od okoliczności. Chyba bardziej obiektywna byłaby ocena sprawności psychomotorycznej, ale to za trudne.
Powrót do góry

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#54 02 Lut 2009 10:54   

Mam pytanie : czy policja może kontrolować trzezwość na prywatnej drodze ,posesji,polu czy łące
Oczywiście nigdy nie prowadzę po alkoholu :D
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#55 02 Lut 2009 12:42   

szun napisał:
Mam pytanie : czy policja może kontrolować trzezwość na prywatnej drodze ,posesji,polu czy łące

Nie wiem czy przepisy się nie zmieniły ale dawniej uprawnienia do kontroli trzeźwości kierowców odnosiły się tylko do dróg i miejsc publicznych .
Pozdrawiam .
Powrót do góry

nici
Poziom 20
Poziom 20

Post#56 03 Lut 2009 08:59   

adrian1201 napisał:
witam
Co do przepisu to pojazd musi znajdowac sie w ruchu, moge siedziec w aucie miec zapalony silnik 3,5promila i nic mi niezrobia beda prubowac oczywiście.
Kolega mial podobna sprawe siedzial w aucie wypil pare browarków i zasnol za kierownicom obudzila go policja prokurator szedl w zaparte i domagal sie kary adwokat jednak wynalaz przepis ze pojazd musi byc w ruchu i wygral sprawe jeszcze jaja byly bo prokurator musial zaplacic za parking policyjny .
Tagrze panowie po pijanemu nawet pchac auta niemozna niekoniecznie musi byc zapalony silnikprzez okno bede trzymal kierownice i go pchal i jest juz niedobrze. Siedziec w nim i pic nawet jak zapalony jest silnik mozna i nic nam nikt zato niezrobi bo pojazd niebyl w ruchu.
pozdrawiam.

A właśnie że nie musi , i kilka osob sie już o tym przekonało . Stwarzasz ich zdaniem potencjalne zagrożenie nagłym ruszeniem ( przypadkowa zmiana biegu etc.).NAwet kluczyka nie moze być w stacyjce kiedy ktoś kto siedzi z lewej strony pije.
Powrót do góry

hm1981
Poziom 1
Poziom 1

Post#57 14 Sty 2010 13:13   

Popieram Wowke ale nie popieram tego kto wiedząc że jest na gazie wsiada do auta- tymczasem wy wszyscy Państwo doskonali zamiast sobie poradzić zakładacie że wam się nigdy nic takiego nie zdarzy- zobaczymy jak będziecie śpiewać gdy święcie przekonani o swym 0,00 a tu guzik- i będziecie w gronie tych linczowanych tutaj
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 14 Sty 2010 13:13   

Powrót do góry

Duduś74
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: ? nie, Wieś.

Post#58 14 Sty 2010 13:31   

Temat wyczerpany, nieaktualny, kosz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12