Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> For fun Hydepark -> 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?
Author
Poziom 22
Poziom 22

Post#31 03 Nov 2008 18:43   

Re: 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

Nie mówię o jeżdzie rowerem, tylko jeśli jedzie rowerem pijany, to dlaczego nie miałby wsiąść do samochodu? Nie mam jeszcze prawka, ale już raz by mnie potrącił pijany kierowca, i dlatego mam takie nastawienie.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 03 Nov 2008 18:43   

Back to top

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Post#32 03 Nov 2008 18:53   

O to chodzi ze ten durny przepis prowadzi do tego ze lepiej po pijaku wsiasc do samochodu niz na rower bo po pierwsze z "zewnatrz" mniej widac jak ktos jedzie pijany samochodem niż rowerem, tym samym mniej sie naraza ze go zatrzymaja. Pozat ym samochodem wtedy lepiej jechać za kimś, i wtedy ryzyko zatrzymania jeszcze bardziej maleje (no chyba ze ktos jest juz tak pijany ze nie jest w stanie prosto jechac). I dla jasnosci ja nie jezdze pijany ale spotkalem sie z przypadkami ktore wyzej opisalem.

Helpful message? + -

Back to top

nici
Poziom 20
Poziom 20

Post#33 03 Nov 2008 22:42   

Ale sa ludzie ktorzy nawet pod lekki wpływem alko jezdza lepiej niż niejedni trzeźwi...

Helpful message? + -

Back to top

DJ Max
Poziom 22
Poziom 22

Post#34 04 Nov 2008 09:43   

Takie głupie tłumaczenia są bez sensu, alkohol działa otępiająco na układ nerwowy i jazda po nim to zawsze zagrożenie.

romoo wrote:
kUMPEL odzyskał prawko po tym jak je stracił na rok bo jechał na rowerze i padł na drodze tak sie składało że akurat jechali i go do białego domku zawiezli i --zatrzymane miał prawko.
Ale rok minął dostał zawiadomienie i je odebrał.
Drugi też miał przygody teraz jezdzi tir.

A potem - ciasna dróżka, dziury, samochód zapakowany, przede mną jakieś cinquecento. Jadę 90km/h a jakiś kretyn zaczyna wyprzedzanie tirem. Nic to, że prędkość przekracza, że jest ciasno i niebezpiecznie. Z naprzeciwka jadą samochody, tir "wymusza zmieszczenie się" - ja ratuję się hamulcami, facet z cinquecento poboczem. Debil w tirze bezkarnie jedzie dalej.

O ile każdemu może się zdarzyć, że będzie prowadził po pijanemu - niech wtedy otrzyma prawo jazdy spowrotem - o tyle na kierowcy tira ciąży znacznie większa odpowiedzialność - nie powinno być takich sytuacji.

Co do zastanawiania się - osobiście nigdy nie jeździłem po pijanemu ani na kacu. Czekała mnie trasa choćby w ostatnią niedzielę - nie piłem i całą sobotę.

Helpful message? + -

Back to top

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#35 04 Nov 2008 10:50   

Zdarzyło mi sie że do zakładu podjechał gosc patelnią ze żwirem już miał ostatni kurs i się zciemniało , problem miał z autkiem wiec mu naprawiłem a jechało od niego wódą że ho , ja naprawiałem a on spał zapruty i coś mamrotał pod nosem.
Zdażają się takie rodzynki a jeszcze jechał do betoniarni 55km.

Helpful message? + -

Back to top

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#36 04 Nov 2008 13:53   

romoo wrote:
problem miał z autkiem wiec mu naprawiłem a jechało od niego wódą że ho

A gdyby się coś stało to nie czuł byś się współwinny . Question
Pozdrawiam .

Helpful message? + -

Back to top

ertes232
Poziom 16
Poziom 16

Post#37 04 Nov 2008 14:25   

Jade sobie z terenu a tu na wprost jedzie jakis facet w mercu wyprzedzał ale wiadomo było ze moze sie nie udac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
udało sie ledwo co widac było ze facet sie przechylił przy kierownicy
nawet prosto nie siedział
--------- jezu

Helpful message? + -

Back to top

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#38 04 Nov 2008 18:35   

Tak jazda po jest naganna nawet rowerem bo pijanego rowerzystę łatwiej
trafi pijany samochodem.

Dodano po 16 [minuty]:

I taka moja uwaga
nie zdajemy sobie sprawy ile czasu musi upłynąć od wypicia do wytrzeżwienia
I małolat będzie miał kaca dwa dni
a człowiek trunkowy zahartowany z wieloletnim doświadczeniem wsiada rano niby zdrowy a tu ciach i jest wynik
polecam dla trunkowych i nie tylko http://alkomaty.biz/testery/wirtualny.html

Helpful message? + -

Back to top

Removed

Post#39 04 Nov 2008 19:16   

W końcu można przebadać się na Policji? Raz czytałem że Policja odmówiła takiego badania. Ostatnio pisali, że zawinęli gościa, który przyjechał własnym samochodem na Policję się przebadać. No i okazało się, że jest nietrzeźwy. Very Happy Gość dla własnego dobrego sumienia chciał dobrze, a tu masz.

Helpful message? + -

Back to top

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#40 04 Nov 2008 20:26   

Osobiście uważam że 30% to wariaci małolaci i psychiczni jadą po
a reszta to kac w Olsztynie policia organizowała poranne łapanki wielu ludzi wpadło

Helpful message? + -

Back to top

jever 23
Moderator - GSM
Moderator - GSM

Post#41 05 Nov 2008 00:19   

jak dla mnie powinni ci zabrać na zawsze i do tego wyrok za próbe zabójstwa

Helpful message? + -

Back to top

sq8ijd
Poziom 2
Poziom 2

Post#42 05 Nov 2008 02:19   

Nie napisałes nic o tym czy miałes badaną krew na zawartosc alkoholu ? Jezeli zawartość alkoholu w 1 dm wydychanego powietrza przekroczyła 0,25 mg wówczas bedziesz odpowiadał z kodeksu karnego a jezeli nie przekroczyła to bedziesz odpowiadał z kodeksu wykroczen art 87 (paragraf 1 i2 dotyczą Ciebie) Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie z tego art jest od 6 miesiecy do 3 lat (art 29 kodeks wykroczen)

Helpful message? + -

Back to top

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#43 05 Nov 2008 17:59   

sq8ijd wrote:
Nie napisałes nic o tym czy miałes badaną krew na zawartosc alkoholu ? Jezeli zawartość alkoholu w 1 dm wydychanego powietrza przekroczyła 0,25 mg wówczas bedziesz odpowiadał z kodeksu karnego a jezeli nie przekroczyła to bedziesz odpowiadał z kodeksu wykroczen art 87 (paragraf 1 i2 dotyczą Ciebie) Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie z tego art jest od 6 miesiecy do 3 lat (art 29 kodeks wykroczen)

Widzę iż kolega jest zorientowany
a jak to sie ma to do rolnika na ciągniku jadącego polną drogą do domu po orce wynik 0.5
do
małolata po czterech browarach pędzącego drogą na złamanie karku
i do tego niezłą bryką aby zaimponować

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 05 Nov 2008 17:59   

Back to top

Removed

Post#44 05 Nov 2008 21:30   

Jak dla mnie przepis który każe cie za jazde po pijanemu jest idiotyczny. Znam to z autopsji, mam kogoś w rodzinie który jeździ dzień w dzień napruty, czasem nawet tak, że ciężko ma wyjść z tego samochodu. Zabrali mu prawo jazdy na dwa lata (zostało mu rok) a on nadal jeździ (napruty). Ten jak i inny przepis który mówi, że trzeba jeździć na światłach można sobie wsadzić między bajki. Zakazany owoc smakuje jeszcze lepiej, gdy się człowiek napije to dochodzi do wniosku, że i tak bedzie musiał wracać samochodem to co mu szkodzi urżnąć się skoro i tak ma już przechlapane?

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 05 Nov 2008 21:30   

Back to top

Removed

Post#45 05 Nov 2008 22:06   

To jest właśnie przykład, że powinno się wydawać wyroki bez zawieszenia. Za przestępstwo, odsiadka 2 lata bez prawa zwolnienia. W przeciwnym wypadku jest jak piszesz: wszyscy mają to gdzieś bo i tak co najwyżej dostaną zawiasy.

Helpful message? + -

Back to top

Removed

Post#46 05 Nov 2008 22:14   

A pomieścisz tych wszystkich pijaków w więzieniu?

Dodano po 6 [minuty]:

Jak wszyscy pójdą do pudła to wzrost gospodarczy spadnie Wink

Helpful message? + -

Back to top

sq8ijd
Poziom 2
Poziom 2

Post#47 05 Nov 2008 22:49   

Widocznie twój krewny nie został zatrzymany jeszcze przez policje jadac w takim stanie jak opisujesz , bo gdyby tak było to zgodnie z art 244 kk za nie stosowanie sie do orzeczonego przez sąd środka karnego ( w tym wypadku jest to zakaz prowadzenia pojazdów) grozi kara do 3 lat pozbawienia wolnosci

Dodano po 19 [minuty]:

szun wrote:
sq8ijd wrote:

Widzę iż kolega jest zorientowany
a jak to sie ma to do rolnika na ciągniku jadącego polną drogą do domu po orce wynik 0.5
do
małolata po czterech browarach pędzącego drogą na złamanie karku
i do tego niezłą bryką aby zaimponować

Dodano po 6 [minuty]:

do kolegi SZUNA
Odnosnie ciągnika na polnej drodze i gówniarza po czterech browarach na drodze publicznej to ustawodawca nie rozgraniczył typów dróg do poszczególnych rodzajów pojazdów mechanicznych . Tak wiec i rolnik na ciagniku na polnej drodze jak i pijany gówniarz na publicznej odpowiadaja z tego samego art (jezeli jest to przestepstwo to z kodeksu karnego a jezeli wykroczenie to z kodeksu wykroczen)

Helpful message? + -

Back to top

mmm777
Poziom 21
Poziom 21

Post#48 25 Jan 2009 19:45   

Tak ogólnie - to trzeźwi powodują większość wypadków.

Jestem za tym, by tępić pijanych (i tych z narkotykami) za kierownicą.

Ale - chciałbym móc wrócić do domu autem gdy wypiję u znajomego piwo, czy ze dwa kieliszki. Nie jestem pijany, droga pusta, jak to na wsi w nocy...

Może wziąść przykład z literatury science-fiction:
Cytat:
Quote:
Turecka policja nie kocha tych, co prowadzą nawet po piwie. Konstantynopol pod tym względem jest bardzo surowy. Oczywiście, można byc pijanym za kierownicą, ale wtedy należy włączyć wszystkie światła i jechać co najwyżej czterdziestką.

Wink

Helpful message? + -

Back to top

Elektrooonik
Poziom 21
Poziom 21

Post#49 26 Jan 2009 11:45   

mmm777 wrote:

Nie tyle trzeźwi co młodzi , widziałem wykres wieku kierowcow powodujacych wypadki, od 20 do ok 26 szpila z duza iloscia wypadkow a potem drastyczny spadek ilosci wraz z wiekiem

Helpful message? + -

Back to top

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#50 26 Jan 2009 13:01   

mmm777 wrote:

Takie myślenie jest porażające . Na szczęście zdecydowana większość kierowców jeździ po trzeźwemu i chwała im za to . Nie chcę nawet myśleć o ile by wzrosła ilość wypadków gdyby było wolno jeździć po pijaku , masakra . Jestem gorącym zwolennikiem zwiększenia karnych restrykcji w stosunku do pijanych kierowców . Exclamation
Pozdrawiam .

Helpful message? + -

Back to top

nici
Poziom 20
Poziom 20

Post#51 26 Jan 2009 20:51   

Jezdzic tak aby nikomu nie zaszkodzic, czy to po pijaku czy nie.

Trzezwosc nie upowaznia do piractwa na drodze i powodowanie wypadkow.

Helpful message? + -

Back to top

adrian1201
Poziom 21
Poziom 21

Post#52 29 Jan 2009 09:55   

witam
Co do przepisu to pojazd musi znajdowac sie w ruchu, moge siedziec w aucie miec zapalony silnik 3,5promila i nic mi niezrobia beda prubowac oczywiście.
Kolega mial podobna sprawe siedzial w aucie wypil pare browarków i zasnol za kierownicom obudzila go policja prokurator szedl w zaparte i domagal sie kary adwokat jednak wynalaz przepis ze pojazd musi byc w ruchu i wygral sprawe jeszcze jaja byly bo prokurator musial zaplacic za parking policyjny .
Tagrze panowie po pijanemu nawet pchac auta niemozna niekoniecznie musi byc zapalony silnikprzez okno bede trzymal kierownice i go pchal i jest juz niedobrze. Siedziec w nim i pic nawet jak zapalony jest silnik mozna i nic nam nikt zato niezrobi bo pojazd niebyl w ruchu.
pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#53 29 Jan 2009 11:15   

Dyskusja jest doskonałym przykładem jak społeczeństwu można wmówić cokolwiek aby wystarczająco przekonująco. Z punkt widzenia filozoficznego a nawet socjologicznego można sobie wyobrazić społeczeństwo funkcjonujące w warunkach stałego upojenia alkoholowego jak również samych rabusiów. A to społeczeństwo ustanowi wewnątrz odpowiadające im prawa zupełnie niezgodne z prawami otaczających społeczeństw. I dopuki nie wkraczają ze swoimi prawami na tereny obce wszystko w porządku. Tak i tutaj akceptowane społecznie potępienie dla spożywających alkohol bo taki przyjęto zwyczaj. A to, że równe zagrożenie sprawiają ludzie z różnymi zaburzeniami fizjologicznymi już nie podlega dyskusji. Faktycznie nie popieram kierowania samochodem pod wpływem, ale wiem jak nieobiektywne są kryteria i metody wyrokowania. I tak człowiek, który w określonych warunkach został określony jako po spożyciu może mieć całe życie podobne wskazania niezależnie od okoliczności. Chyba bardziej obiektywna byłaby ocena sprawności psychomotorycznej, ale to za trudne.

Helpful message? + -

Back to top

szun
Poziom 17
Poziom 17

Post#54 02 Feb 2009 09:54   

Mam pytanie : czy policja może kontrolować trzezwość na prywatnej drodze ,posesji,polu czy łące
Oczywiście nigdy nie prowadzę po alkoholu Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#55 02 Feb 2009 11:42   

szun wrote:
Mam pytanie : czy policja może kontrolować trzezwość na prywatnej drodze ,posesji,polu czy łące

Nie wiem czy przepisy się nie zmieniły ale dawniej uprawnienia do kontroli trzeźwości kierowców odnosiły się tylko do dróg i miejsc publicznych .
Pozdrawiam .

Helpful message? + -

Back to top

nici
Poziom 20
Poziom 20

Post#56 03 Feb 2009 07:59   

adrian1201 wrote:
witam
Co do przepisu to pojazd musi znajdowac sie w ruchu, moge siedziec w aucie miec zapalony silnik 3,5promila i nic mi niezrobia beda prubowac oczywiście.
Kolega mial podobna sprawe siedzial w aucie wypil pare browarków i zasnol za kierownicom obudzila go policja prokurator szedl w zaparte i domagal sie kary adwokat jednak wynalaz przepis ze pojazd musi byc w ruchu i wygral sprawe jeszcze jaja byly bo prokurator musial zaplacic za parking policyjny .
Tagrze panowie po pijanemu nawet pchac auta niemozna niekoniecznie musi byc zapalony silnikprzez okno bede trzymal kierownice i go pchal i jest juz niedobrze. Siedziec w nim i pic nawet jak zapalony jest silnik mozna i nic nam nikt zato niezrobi bo pojazd niebyl w ruchu.
pozdrawiam.

A właśnie że nie musi , i kilka osob sie już o tym przekonało . Stwarzasz ich zdaniem potencjalne zagrożenie nagłym ruszeniem ( przypadkowa zmiana biegu etc.).NAwet kluczyka nie moze być w stacyjce kiedy ktoś kto siedzi z lewej strony pije.

Helpful message? + -

Back to top

hm1981
Poziom 1
Poziom 1

Post#57 14 Jan 2010 12:13   

Popieram Wowke ale nie popieram tego kto wiedząc że jest na gazie wsiada do auta- tymczasem wy wszyscy Państwo doskonali zamiast sobie poradzić zakładacie że wam się nigdy nic takiego nie zdarzy- zobaczymy jak będziecie śpiewać gdy święcie przekonani o swym 0,00 a tu guzik- i będziecie w gronie tych linczowanych tutaj

Helpful message? + -

Back to top

Duduś74
Moderator - Na Wesoło HydePark
Moderator - Na Wesoło HydePark

Post#58 14 Jan 2010 12:31   

Temat wyczerpany, nieaktualny, kosz.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 14 Jan 2010 12:31   

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> For fun Hydepark -> 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?
Page 2 of 2 Go to page Previous  12
Similar topics
miałem 0.25 promila tendencja spadajaca wyrok ile ? 3 misiac (14)
Ważność kursu prawa jazdy (7)
kurs prawa jazdy kat.c (5)
Pytanie o kurs prawa jazdy (3)
koszt prawa jazdy na motor do 125cm A1 (5)
Wymiana prawa jazdy , jak to jest ?. (3)
Wymiana prawa jazdy bez powodu (5)
Podmiana zdjęcia - wyrób prawa jazdy (4)
Co grozi za jazdę bez prawa jazdy? (12)
Ważność prawa jazdy z 2001 roku (7)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.079 seconds

elektroda.pl topic RSS feed