Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?
Autor
Wiadomość
wróbels
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: XYZ

Post#1 Post autora tematu 21 Wrz 2008 15:05   

0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

Witam, wczoraj spotkała mnie przykra sytuacja. Zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli policyjnej i alkomat wskazał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, z tendencją malejącą. Wiem, że zachowałem się nieodpowiedzialnie... W związku z tym mam pytanie: na jaki okres mogę stracić prawo jazdy?
Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: -... -.--

Post#2 21 Wrz 2008 15:16   

Re: 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?

wróbels napisał:
Witam, wczoraj spotkała mnie przykra sytuacja. Zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli policyjnej i alkomat wskazał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, z tendencją malejącą. Wiem, że zachowałem się nieodpowiedzialnie... W związku z tym mam pytanie: na jaki okres mogę stracić prawo jazdy?
Jak dla mnie, to najlepiej na zawsze... :cry:
Powrót do góry

Usunięty

Post#3 21 Wrz 2008 15:17   

Mam nadzieję, że na najdłuższy okres przewidziany w KK, zapytaj kolegów od butelki.
Powrót do góry

Usunięty

Post#4 21 Wrz 2008 15:51   

Ja czekam, aż zaczną zabierać samochody. Inaczej nie ma szans na poprawę.
Powrót do góry

Usunięty

Post#5 21 Wrz 2008 16:08   

Rok. Jeżeli będzie to mniej niz 365 dni ( np 364) to obejdzie się bez egzaminu na prawo jazdy.
Jesteś naprawdę bardzo nieodpowiedzialny.
Powrót do góry

Stefciu22
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Cz-wa

Post#6 21 Wrz 2008 17:00   

Takim to najlepiej zabrać samochód i dożywotnio prawo jazdy
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Wrz 2008 17:00   

Powrót do góry

karwo
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Siedlce

Post#7 21 Wrz 2008 18:07   

Moja kobieta podpowiada mi /w końcu pracuje w sądzie/ że operuje się mg/l wydychanego powietrza, kolejną sprawą jest Pana "przeszłość kryminalna" ale jak ja dobrze pamiętam to do 0,5 promila jest wykroczenie a powyżej to już przestępstwo w każdym bądź razie odsyłam do kodeksu karnego
cytuję:
Art. 42. § 1. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

§ 2. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa wymienionego w § 1 był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia określonego w art. 173, 174 lub 177.

§ 3. Sąd może orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 173 lub 174, którego następstwem jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, albo w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 177 § 2 lub w art. 355 § 2 był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia.

§ 4. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze w razie ponownego skazania osoby prowadzącej pojazd mechaniczny w warunkach określonych w § 3.

i dalej
Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Cytuję ze strony Link
Swoją drogą naganne zachowanie!!!
Powrót do góry

wróbels
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: XYZ

Post#8 Post autora tematu 21 Wrz 2008 19:19   

Karany wcześniej nie byłem... W pierwszym pomiarze miałem 0,25mg/l wydychanego powietrza, w drugim 0,23mg/l wydychanego powietrza... A o naganności swojego zachowania to ja się dziś już nasłuchałem więc i waszą krytykę przyjmę...
Powrót do góry

misiek1984
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łódź

Post#9 21 Wrz 2008 19:33   

wróbels napisał:
Karany wcześniej nie byłem... W pierwszym pomiarze miałem 25mg/l wydychanego powietrza, w drugim 23mg/l wydychanego powietrza... A o naganności swojego zachowania to ja się dziś już nasłuchałem więc i waszą krytykę przyjmę...

Witam

W poście miałeś chyba pomyłkę chodziło zapewne o 0.25mg/l i 0,23mg/l to orientacyjnie mnoży się przez 2 i masz w promilach.

Swoją drogą to jestem za napiętnowaniem picia za kółkiem i tego nie popieram, a co do kary to znajomy za siedzenie na parkingu przed blokiem w samochodzie z odpalonym silnikiem z 0,5mg dostał zakaz prawka na 1,5 roku ale zalezy to chyba od sądu i sytuacji bo jak wiem teraz nawet za siedzenie w aucie odpalonym można prawko stracić

Pozdrawiam
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Wrz 2008 19:33   

Powrót do góry

karwo
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Siedlce

Post#10 21 Wrz 2008 19:37   

do mnie się kiedyś przyczepili jak był kluczyk w stacyjce a ja byłem na miejscu kierowcy... skończyło się długimi tłumaczeniami na szczęście
a tak na marginesie to za jazdę rowerem pod wpływem można prawko stracić
Powrót do góry

Pituś Bajtuś
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Żabieniec

Post#11 21 Wrz 2008 20:10   

Do więzienia powinieneś iść. A prawojazdy stracić na zawsze.
Powrót do góry

Elektrooonik
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Siedlce/Warszawa

Post#12 21 Wrz 2008 20:21   

Pituś Bajtuś napisał:
Do więzienia powinieneś iść. A prawojazdy stracić na zawsze.

Lepiej roboty publiczne bo wiezienie utrzymuje z pieniedzy podatnika.

Dodano po 1 [minuty]:

Cytat:
Mam nadzieję, że na najdłuższy okres przewidziany w KK, zapytaj kolegów od butelki.

Niekoniecznie od butelki, byc moze to było piwo puszkowe lub objadł się czekoladek nadziewanych alkoholem, zjadł 10 bombonierek i sie nazbierało.
Powrót do góry

Usunięty

Post#13 21 Wrz 2008 20:23   

A gdzie jest napisane, że nie mogę spożywać alkoholu w samochodzie na miejscu kierowcy? O ile pamiętam to mogę być karany jeżeli PROWADZĘ pod wpływem alkoholu.
Powrót do góry

Elektrooonik
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Siedlce/Warszawa

Post#14 21 Wrz 2008 20:30   

Ale jak właczony silnik to tak jakby samochód jechał, tyle ze w miejscu :) pod wpływem alko mozesz niechcacy np wrzuci bieg i kogos przejechac
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Wrz 2008 20:30   

Powrót do góry

Usunięty

Post#15 21 Wrz 2008 20:43   

A jeśli siedząc na miejscu pasażera położę głowę na miejscu kierowcy to już w świetle przepisów jestem kierowcą? :)
Powrót do góry

Usunięty

Post#16 21 Wrz 2008 20:49   

Prawda jest taka, że w samochodzie nie można mieć rozpieczętowanej flaszki.
Kiedyś polcjantom naprawiałem alkomat, po wypiciu buteki piwa wskazał 2,3 promila w wychychanym powietrzu!
Powiedziałem im o tym i potwierdzili że tak jest, dlatego jeżeli który wypił browca i go złapali od razu iśc na badanie krwi!
Wyjdzie góra 0,2-0,3 promila.
Powrót do góry

wiśniowy18
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Malbork / Köln

Post#17 21 Wrz 2008 21:31   

A ja zadam przy okazji pytanie z innej beczki, wczoraj kolega odwoził mnie po imprezie samochodem przystosowanym do nauki jazdy z "L" na dachu, wiadomo taki samochod ma sprzęgło i hamulec po stronie pasazera, Ja lekko wypity siedziałem na przednim siedzeniu i tak się zastanawialiśmy czy w takim aucie jest to dozwolone żeby osoba pod wpływem siedziała na przednim siedzeniu pasażera. Bo wsumie przez przypadek można nacisnąć hamulec albo wsadzić nogę pod pedał i go zablokować. Jak to wygląda od strony kodeksu drogowego ?
Powrót do góry

jony15
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: okolice Tarnowa

Post#18 21 Wrz 2008 22:49   

znajomy miał 1,7 promila to zabrali mu na 2 lata prawko teraz próbuje zdać ponownie i jest nieciekawie.
Powrót do góry

revolt
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: POZNAŃ

Post#19 22 Wrz 2008 01:02   

Korelat napisał:
A gdzie jest napisane, że nie mogę spożywać alkoholu w samochodzie na miejscu kierowcy? O ile pamiętam to mogę być karany jeżeli PROWADZĘ pod wpływem alkoholu.

Czyli jak staniesz na światłach to nic nie mogą ci zrobić bo przecież nie prowadzisz tylko siedzisz?
Powrót do góry

roks
Spec od PLC
Spec od PLC

Post#20 03 Lis 2008 10:20   

0,2 - 0,5 promila - wykroczenie - jazda po alkoholu
0,5- i więcej - jazda w stanie upojenia alkoholowego - przestępstwo z k.k
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#21 03 Lis 2008 13:22   

kUMPEL odzyskał prawko po tym jak je stracił na rok bo jechał na rowerze i padł na drodze tak sie składało że akurat jechali i go do białego domku zawiezli i --zatrzymane miał prawko.
Ale rok minął dostał zawiadomienie i je odebrał.
Drugi też miał przygody teraz jezdzi tir.
Powrót do góry

lord_blaha
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Shenzen

Post#22 03 Lis 2008 13:44   

elektrit napisał:
Prawda jest taka, że w samochodzie nie można mieć rozpieczętowanej flaszki.

Prawda, ale nie tylko flaszki- np. osoba z tyłu nie może w czasie jazdy pić sobie piwka...
Powrót do góry

arti13
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Moje 6m2...

Post#23 03 Lis 2008 14:36   

Ja uważam, że powinni konfiskować samochód, bez możliwości zwrotu, powyżej tych 0.2 promila. Co za sens, że zabiorą prawko jak i tak będzie jeździł bez niego? A zanim kupi samochód i wsiądzie znowu po alkoholu, to się zastanowi czy znowu chce stracić auto.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

ZOoRK
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: wielkopolska

Post#24 03 Lis 2008 14:47   

Zabranie samochodu nic nie da. Jeżeli ktoś ma skłonności do picia to będzie pił mimo, że straci wszystko, to jak z hazardem. Moim zdaniem, podstawa to wszywka dla takiej osoby na 2 lata, regularne rozmowy z psychologiem i prace społeczne na mocnym widoku społeczeństwa z kamizelką w stylu pracuję bo jeździłem pod wpływem alkoholu. Trzeba to wybić z głowy i zmienić mentalność bo zabieranie i karanie nic nie da.

A co do autora to loteria, zależy od sędziego może być nawet tylko na 3 miesiące.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 03 Lis 2008 14:47   

Powrót do góry

rrata
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Przeworsk

Post#25 03 Lis 2008 15:04   

ZOoRK napisał:
Moim zdaniem, podstawa to wszywka dla takiej osoby na 2 lata, regularne rozmowy z psychologiem i prace społeczne na mocnym widoku społeczeństwa z kamizelką w stylu pracuję bo jeździłem pod wpływem alkoholu.
Jestem za. Właśnie nie tak dawno (kilka tygodni temu) na skrzyżowaniu obok którego mieszkam pijana baba (1,5 promila) przejechała chłopaka ok. 20 letniego na przejściu dla pieszych (normalnie sobie szedł na zielonym), jeszcze ciągnęła za sobą 100 metrów. Zginął na miejscu. Więzienie to zbyt łagodna kara.
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#26 03 Lis 2008 15:06   

ZOoRK napisał:

A co do autora to loteria, zależy od sędziego może być nawet tylko na 3 miesiące.

Od sędziego na pewno , ale " układy " też nie są bez znaczenia .
Gdyby zależało to ode mnie to za pierwszym razem zabierałbym prawko na 5 lat a za drugim dożywotnio . :!:
Pozdrawiam .
Powrót do góry

arti13
Poziom 22
Poziom 22

Post#27 03 Lis 2008 15:09   

Chodzi mi nie o picie tylko o samą jazdę po alkoholu. W sumie to roboty społeczne też są wyjściem, tym bardziej z ośmieszającą koszulką :D
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#28 03 Lis 2008 15:12   

ZOoRK napisał:

Od sędziego na pewno , ale " układy " też nie są bez znaczenia .
Gdyby zależało to ode mnie to za pierwszym razem zabierałbym prawko na 5 lat a za drugim dożywotnio . :!:
Pozdrawiam .
Powrót do góry

arti13
Poziom 22
Poziom 22

Post#29 03 Lis 2008 15:22   

Układy... dokładnie, dobrze będzie gadał i w ogóle to jeszcze nic nie dostanie. Moim zdaniem następna głupota iść na takie coś, nawet jeśli byłbym wysoko postawiony :P to dla kolegi który jechał po alkoholu praktycznie nic bym nie zrobił żeby mu prawka nie zabrali albo coś. Może i chamskie, ale jakbym coś zdziałał, to później miałbym na sumieniu ofiarę którą on potrącił jadąc po pijaku, tylko dlatego że się wstawiłem za nim.
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#30 03 Lis 2008 19:29   

Widze ze wszyscy tu tacy porzadni, odpowiedzialni i wogule, tylko zastanawiam sie czy nikomu z was nigdy nie zdarzylo sie jechać na kacu. Ciekawe czy ktos sie przyzna, obstawiam ze nikt. I nie mowie ze popieram jazde po pijanemu ale najwieksza glupota to zabieranie prawka za jazde rowerem
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> 0,5 promila alkoholu - utrata prawa jazdy na ile?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny