Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2

barek89 22 Wrz 2008 23:10 18221 36
  • Witam!

Przedstawiam wam mój sub którego używam do podpierania nadstawek na GD30/50+2xGDWT9/100PP

przetwornik a mianowicie Eminence Kappa PRO LF-2
    parametry dostępne w internecie więc powiem tylko że nabyłem go nowego za 450zł.

Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2

Obudowa - około 120L @ 50 Hz , liczone i symulowane wielokrotnie.
    płyty 18mm które miałem, pocięte przez stolarza na wskazane wymiary

narożniki , koc , rączki , panel , gniazdka, wkręty czyli ogólnie cała reszta - 120zł

w sumie około 600zł

jak przystało na dobrą 15-stkę jestem z niego zadowolony
    co tu dużo gadać oto zdjęcia:

Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2 Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2 Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2
    Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2 Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2 Sub na 15 - Eminence Kappa PRO LF-2
    do zdjęć zdjęty grill, jakby ktoś miał kawałek siatki to polecam się ;)

pozdrawiam

Fajne!
  • #2 22 Wrz 2008 23:37
    Pixelmen
    Poziom 23  

No przyznam, ze nieźle Ci to wyszło. Podoba mi się ładnie położony koc, z łączeniami na tyle... zawsze miałem problem aby wyszło to właśnie tak równo.
    Szkoda, że grill na głośnik, a nie krata na cały przód.
    Na przyszłość polecam nieco bardziej wpuścić przednią scianke lub analogicznie wydłużyć krawędzie do przodu - pozwala to na wieksze pole manewru w późniejszym mocowaniu kraty... no chyba, że ten grill na głośnik Ci pasuje i zmieniać nie masz zamiaru ;)

Ogólnie mógłbyś napisać coś więcej o brzmieniu tego cuda :P

pozdr

• #3 23 Wrz 2008 02:30
    kapitan planeta
    Poziom 28  

ładne wykończenie, nie widać żadnych niedociągnięć, podoba mi się

Natomiast bas reflexy nie zrobiłeś nieco za małe nie przy x-max 7 pewnie tam huragan jest, nie świszczy ci nic?

Ps czemu masz topy na gd 30/50 jak na zdjęciu widze że leżą odłogiem dwa gd38/200?

pozdro

• #4 23 Wrz 2008 13:16
    barek89
    Poziom 19  

więc tak , łączenie na tyle wg mnie najłatwiej wykonać oklejasz do okoła potem zakładasz jeden brzeg przycinasz i przybijasz gwoździkami, do niego docinasz następne, przy klejeniu można ładnie naciągnąć koc, w rzeczywistości łączeń prawie nie widać , przez lampę z aparatu stają się wyraźne, podstawa to baaaardzo ostry nóż! mam nadzieje że zrozumiale piszę...

co do przedniej ścianki to wiem o tym ale zanim głośnik przyszedł to nie wiedziałem że jego rant jest aż tak wysoki no i do tego spory xmax ... ale z tym się akurat liczyłem

pod zjęciami napisałem że poszukuję kraty :)

brzmienie , zaspokajajace moje oczekiwania , spokojnie na imprezki typu 18stki wystarcza, schodzi nisko , tnę go na 150-180 Hz aktywnie, co do br nie slychac swistow , nie jest wcale taki maly bo okolo 5wys x 45szer

co do gd 38 to cały czas prubóję je wcisąć do moich topów ale są o centymetr za szerokie... niestety , chcę je sprzedac bo nie zamierzam w najblizszym czasie inwestowac w naglosnienie , w postaci kolumn glosnikow itp...

pozdrawiam :D

• #5 24 Wrz 2008 17:51
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

No ładna szafeczka wyszła, mam nadzieje, że nie używasz go w mieszkaniu - jak tak to współczuję otoczeniu.
    Bardzo staranne wykonanie: koc, narożniki itd.

Nie mam doświadczenia w estradzie i stąd moje pytanie: jak wygląda charakterystyka na najniższych 30-40Hz? Są dobrze słyszalne?

• #6 25 Wrz 2008 15:54
    Skipior
    Poziom 20  

Na prawdę fajny garnek i fajna buda... Powiedz mi kolego jak to gra? Jeżeli mógłbyś to jakoś opisać to bardzo bym prosił ;)

Głównie chodzi mi jak z dynamiką w tych 120L, czy bas jest mocny, szybki? Przemyślałbym taką konstrukcję, ale muszę czekać na pieniążki heh :)

• #8 25 Wrz 2008 22:00
    barek89
    Poziom 19  

a dlaczego odwrotka a nie bas reflex?

nie wiem jak opisać to jak gra, no mi się podoba, schodzi nisko co naprawdę czuć!!! i słychać, a głośnik jak dostanie dużo mocy to naprawdę ma kopa! jak by to powiedział dres ..."czuć wiater" haha :D

dokładnie to chyba było 112L nie chce mi się przeliczać, dodam tylko że w środku są umocnienia w postaci czterech trójkątów mocowanych na tylnej ścianie ( do boków i do dołu oraz góry ) wszystko skręcone wkrętami do płyt gipsowych do profili drewnianych - najlepsiejsze :D

• #9 28 Wrz 2008 19:25
    gófer
    Poziom 34  

Ładnie ładnie, tylko szkoda że nie zdecydowałeś sie na krate...wygląda o wiele profesjonalniej niż grile. One mi sie kojażą z tanimi omnitronic'ami z allegro, no ale nic, ważne że spełnia swoją role.

Ryski, Brawo za pomysłowość...nagłaśniać mając jedną odwrotke...

• #10 29 Wrz 2008 19:13
    barek89
    Poziom 19  

gófer przeczytaj co pisze pod zdjęciami ...

• #11 03 Sty 2009 21:09
    facik
    Poziom 10  

czy można prosic o schemat budy i wielkosc br?

• #12 09 Sty 2009 11:32
    barek89
    Poziom 19  

Proszę bardzo, są to wymiary wszystkich desek potrzebnych do zrobienia budy ( 18mm )

gora dol przod tyl wchodza miedzy boki, br dostawiany do przodu i podporka po srodku rowno z przodem, na tylnej scianie 4xpodpora w ksztalcie trokata laczaca tyl z bokami gora i dolem , pozdrawiam

• #13 10 Sty 2009 13:25
    saxman
    Poziom 9  

A czy w taką skrzynię mogę wsadzić zwykłą kappę LF.Trzeba coś zmieniać w wymiarach?

• #14 13 Sty 2009 10:22
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Bardzo dobry sub, wykonanie też niczego sobie.
    A powiedz mi taką rzecz, ile mocy w niego wpakowałeś najwięcej i jak się głośnik zachowuje? Bo przy 600w przekracza trochę Xmax, a od 40hz w dół wychodzi ponad 10mm, chodź słyszałem, że głośnik ma duże możliwości mechaniczne(Xlim=18mm też mówi samo za siebie).

• #16 21 Sty 2009 00:07
    Vobed
    Poziom 10  

Za duża buda jak na 15 calowy głośnik tam mógłby siedzieć 18 calowy głośnik, Strojenie za wysokie bo na 50 Hz(sie dziwie że czuć bass ale chyba go w rogu pokoju postawiłeś i dzięki ścianom masz bass, jak byś słuchał rapu z niskimi basami to by ci ten głośnik wyskoczył) także musiałeś za wielki bass reflex zrobić bo przy tak wielkiej obudowie głośnik moglby zejsc nawet do 30Hz ale niestety nie ma tego w parametrach głośnika. Głośnik taki sobie. Wolałbym dołożyć 88zł. i kupić GDN 46-1200-4 AE Stxa Dwa razy lepiej by zagrał ze względu na objętość membrany i moc.

• #17 21 Sty 2009 08:02
    psia_koncówa
    Poziom 15  

Mi sie podoba że kappa pro w końcu jest tańsza i forowicze produkują suby na tych glosnikach.
    Wykonanie ładne,wkretów nie widać.
    Strojenie na 50Hz też ok lepiej bym tego nie wykonał.
    Bo w 30Hz nie ma za wiele do powiedzenia.
    Dobrze że kolega nie kupił STX :P

• #18 21 Sty 2009 11:49
    marian133
    Poziom 36  

Vobed,czy Ty przestaniesz wypisywac glupoty?

Po pierwsze-ta obudowa nie jest za duza tylko idealna dla tego glosnika jak i dla wiekszosci glosnikow 15"

Po drugie-glosnik 18" zaczyna grac w obudowach min 130L

Po trzecie-sub moze i jest strojony na 50Hz (moim zdaniem tez troche za wysoko) ale w kazdej chwili autor tematu moze go wydluzyc. A gadanie ze "on ci wyskoczy bo jest strojony na 50Hz" to jest totalny debilizm.

Po czwarte-kazdy glosnik niskotonowy zejdzie do 30Hz,tylko pytanie z jakim spatkiem. A tego co piszesz ze nie ma 30Hz w parametrach to wogole nie rozumiem (jak i wiekszosc na tym forum,bo to sa jakies dyrdymaly)

Po piate-pewnie nie miales go nawet w rece wiec nie mow ze "jest taki sobie"

po szóste- GDN-46-1200 nie byl by 2x lepszy bo jesli bys porownal go do dwoch takich eminensow to tego GDN-46 wyrzucil bys na smietnik.

Przestan wypisywac glupoty. Ja widze ze Ty wierzysz tylko w kilka "parametrow" i po dodaniu ich wychodzi ci ekstra glosnik wymiatacz. Zapomniales chyba ze oprocz "parametrow" takich jak: wielkosc membrany i moc jest tez pare innych wazniejszych parametrow ktorych Ty pewnie nie znasz.

• #19 22 Sty 2009 19:31
    barek89
    Poziom 19  

głośnik wytrzymał 750Wat bez problemu przy cięciu 180Hz. Strojenie Typowo estradowe. Nie zamierzam zmieniać. Na imprezach w zestawie z moimi satelitami tnę go na 200Hz i jest BAILA:D

• #20 22 Sty 2009 19:50
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

I mam rozumieć, że wytrzymał tobie taką moc bez użycia filtru górnoprzepustowego(subsonicznego)?

• #22 22 Sty 2009 23:25
    kapitan planeta
    Poziom 28  

140Hz jeszcze jest w miare ale wyżej już jest hałas nie dzwięk

• #23 23 Sty 2009 00:27
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Wszystko zależy od tego jakie to subbasy, widziałem systemy 4-drożne np.
    30-80hz BP6th, albo nawet i tuby
    80hz do 180-200hz BPhorn np. HD15
    i od 180-200hz nadstawki

• #24 23 Sty 2009 16:21
    barek89
    Poziom 19  

takie wysokie ciecie poeniewaz satelitki na GD 30/50 , jak wymienie to napewno ciecie sie obnizy, poki co daje rade. nie naglasniam tym koncertow. filtr subsonic 33,5Hz jako program na komputerze bo ten zestaw wspolpracuje z moim laptopem na malych imprezkach

• #25 23 Sty 2009 18:26
    gófer
    Poziom 34  

barek89, jak się nazywa ten program którego używasz jako subsonica?

• #26 24 Sty 2009 21:10
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Też jestem tego ciekaw :D

Ps. Jaki to filtr(charakterystyka i stromość) ?

• #27 24 Sty 2009 21:15
    psia_koncówa
    Poziom 15  

W sound blaster live jest taki w którejś zzakładek.
    Używan 25, 33Hz.

• #28 25 Sty 2009 14:30
    barek89
    Poziom 19  

jest to plugin do winampa ( DSP ) nie pamietam nazwy ale jest to rozbudowany eq , bardzo fajnie mozna wszystkie podbicia w sali usunąć

• #29 25 Lip 2010 00:31
    DJ_Mango
    Poziom 9  

Witam.

Odkopuję trochę temat, no ale cóż.

Zainteresowała mnie konstrukcja autora tematu i jego wrażenia odsłuchowe, więc z z ciekawości postanowiłem zbudować identyczne skrzynki z zastosowaniem dokładnie tych samych garów, które zalegały mi w domu.

Dobra, teraz do rzeczy. Zbudowałem obudowę na miary podane w załączniku kilka postów wyżej. Wcześniej ktoś pytał czy BR nie jest przypadkiem za mały, bo ma tylko 5cm x 45 cm i czy nic nie świszczy itp. Autor tematu odpowiedział, że nic z tych rzeczy się nie dzieje. Ja natomiast stwierdzam, że ten BR jest stanowczo za mały! Ok, przy małej mocy głośnik jeszcze jako tako gra, ale jeśli damy już odrobinę więcej, to od razu zaczyna się strasznie dusić, membrana lata jak latawiec, wszystko świszczy i w ogóle tragedia. I stąd moje pytanie. O ile zwiększyć powierzchnię BR? Myślałem, aby przerobić kanał na 7,5cm wysokości. Co Wy na to? A może to nadal jeszcze za mało, skoro przy tak małej mocy efekt jest taki, jaki jest?

Czekam na odpowiedzi, tudzież jakieś sugestie. ;)
    Pozdrawiam.

• #30 28 Lip 2010 02:49
    Mitur23
    Poziom 23  

witam Ja mialem Przy 18'' Port 8cm wysokości przedzielony na pół i nic nie świszczało..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME