Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Toyota Sienna - instalacja gazowa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Toyota Sienna - instalacja gazowa
Autor
Wiadomość
Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#1 Post autora tematu 23 Wrz 2008 10:38   

Toyota Sienna - instalacja gazowa

Toyota Sienna Van rocznik 2006 3.3l sprowadzona z USA czy warto zakładać instalację gazową . Skąd moje pytanie - słyszałem taką opinię , że silnik w tym samochodzie ma " cienkie " zawory i na gazie dosyć szybko się zużywają . Jestem laikiem w tym temacie i chciałbym uzyskać jakąś poradę od fachowców . Słyszałem o instalacji gazowej z dodatkowym smarowaniem zaworów . Jaką instalację ewentualnie założyć , koszt nie jest elementem decydującym . Dodam jeszcze : przebieg 50000km , zużycie benzyny trasa 10l miasto 13l/100km . Moje roczne przebiegi to ok 30000 km.
Pozdrawiam .
Powrót do góry

djmarcin16
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Płock

Post#2 23 Wrz 2008 13:52pomocny post - solucja   

Re: Toyota Sienna - instalacja gazowa

kolego do takiej TOYOTY bez problemu zakłada się gaz lecz dobrej marki i niestety drogi ale nie wyskakują błędy i niema z nią żadnych problemów jeśli boisz się o zawory można założyć lubryfikator i masz dodatkowe smarowanie wtedy niema prawa nic się dziać podsumowując do sienny tylko i wyłącznie AGIS CAN/OBD ( bo inaczej będą błędy sądy ) + lubryfikator i masz sprawę z głowy i oczywiści bez strat mocy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2008 13:52pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 23 Wrz 2008 14:24   

djmarcin16 napisał:
podsumowując do sienny tylko i wyłącznie AGIS CAN/OBD ( bo inaczej będą błędy sądy ) + lubryfikator i masz sprawę z głowy i oczywiści bez strat mocy

Mam jeszcze pytanie jaki jest szacunkowo koszt takiej lepszej instalacji i jak ma się do spalania tzn. o ile będzie więcej w litrach gazu na 100km.
Pozdrawiam .
Powrót do góry

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#4 23 Wrz 2008 15:11pomocny post - solucja   

Instalacje sekwencyjne, dynamika i moc porównywalne do benzyny, średnie zużycie gazu 16-18% większe niż na benzynie (w moim przypadku). Ja mam założone sekwencje OMVL (73000km) w megance i PRINSa w corolli (65000km) i z obu jestem zadowolony. Koszt z montażem 3500 i 6000zł - 5 i 4 lata temu.
Istotny jest zakład który ją montuje, to później procentuje - małe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z instalacją.
Powrót do góry

djmarcin16
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 23 Wrz 2008 16:26   

u mnie zamontowanie do tego auta gazu takiego aby chodziło w 100% prawidłowo kosztuje około 4000zł zapraszam do mnie mam zamontowaną w mojej CAMRY 3,5 pokarze wiele ciekawych opcji jakich niema np w Prins OMVL STAG 300(kasowanie błędów benzynowych auto korekta przełączanie po jednym cylindrze) a spalanie do 20% więcej w praktyce około 10%
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2008 16:26   

Powrót do góry

wmgaz
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Dziergowice k.Kędzierzyna-Koźla

Post#6 23 Wrz 2008 20:42   

Jaka to instalacja kolego?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2008 20:42   

Powrót do góry

djmarcin16
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 24 Wrz 2008 01:50pomocny post - solucja   

Gdyby kolega uważnie czytał to by wszystko wiedział !!! a instalacja jest to AGIS CAN/OBD
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 Post autora tematu 26 Wrz 2008 07:47   

djmarcin16 napisał:
podsumowując do sienny tylko i wyłącznie AGIS CAN/OBD ( bo inaczej będą błędy sądy ) + lubryfikator

Po rozeznaniu jeszcze w innych źródłach wybieram tą opcję .
Dziękuję kolegom za zainteresowanie tematem i pomoc . :D
Pozdrawiam .
Powrót do góry

Maciek_882
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: bochnia

Post#9 12 Cze 2009 18:31   

Re: Toyota- instalacja gazowa

Witam
mam pytanie odnośnie mojej Toyoty Corolli e11 1,4 mianowicie, posiadam takie autko tylko ma znaczny przebieg ponad 500 000 tys km i zastanawiam się czy są jakieś poważne przeciw wskazania do zamontowania inst. gazowej proszę o poradę za jaką instalacją mam sie rozejrzeć i w jakiej cenie są takie rzeczy. Natomiast wiem że w grę wchodzi sekwencja proszę o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Cze 2009 18:31   

Powrót do góry

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#10 12 Cze 2009 22:32pomocny post - solucja   

Maciek_882, kryteria które bym brał pod uwagę przy decyzji o zagazowaniu samochodu:
- Przy takim przebiegu, jaki jest stan techniczny samochodu (piszę samochodu nie tylko silnika), ile średnio pali benzyny (przy dobrze ustawionej sekwencji gazu powinien palić o ~18% więcej niż benzyny).
- Jak długo zamierzam go eksploatować.
- Ile średnio kilometrów rocznie nawijam na koła.
Odpowiedzi na te pytania tylko Ty znasz i Ty musisz podjąć decyzję.
Dla ułatwienia jej podjęcia podaję, że w moich dwóch samochodach na sekwencjach koszt przejechanych 100km na gazie jest niższy o 40-50% od hipotetycznie przejechanych na benzynie (opartych o wyliczenia ceny benzyny i średnie spalanie przed założeniem gazu).
U mnie decyzja jest o tyle też łatwa, że każdy nowy samochód z założenia ma u mnie dożywocie, a życie i tak pisze ostateczną historię.
Dodam też, że nie opłaci się iść na taniochę - bo to później z reguły trzeba zwrócić z nawiązką różnej maści fachowcom.
Mam megankę 1.4-16V 99r i corollę E12 2004r.
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 Post autora tematu 13 Cze 2009 08:13   

Re: Toyota- instalacja gazowa

Maciek_882 napisał:
Witam
mam pytanie odnośnie mojej Toyoty Corolli e11 1,4 mianowicie, posiadam takie autko tylko ma znaczny przebieg ponad 500 000 tys km i zastanawiam się czy są jakieś poważne przeciw wskazania do zamontowania inst. gazowej

Witam .
Nie wiem jak w samochodzie z takim przebiegiem , ja założyłem instalację jw. w październiku 2008 przejechałem do tej pory ok. 18 tys. km. i jestem bardzo zadowolony - zero problemów no i koszty eksploatacyjne o 50% mniejsze . :D
Pozdrawiam .
Powrót do góry

samelco
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Warszawa

Post#12 17 Sty 2010 15:31   

Moja Sienna z silnikem 3.0 pali średnio 20l gazu . Instalacja- sekwencyjny wtrysk. Czy to nie za dużo i co może być przyczyna? Jeszcze w czasie jazdy coś huczy .Podejrzewam łożysko tylnego koła-ma luz. Mam taką piastę z łożyskiem od Camry ,tylko nie wiem czy pasuje. Może ktoś z bardzej dośwadczonych kolegów wie?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Toyota Sienna - instalacja gazowa
Strona 1 z 1