Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podłączenie głośników bezpośrednio do telewizora

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Podłączenie głośników bezpośrednio do telewizora
Autor
Wiadomość
burak10
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 24 Wrz 2008 10:45   

Witam,

Zastanawiałem się czy istnieje możliwość podłączenia głośników np. komputerowych bezpośrednio do telewizora , po przejrzeniu tematów na forum okazuje się że taka opcja istnieje.
Czy mógłbym Was prosić o zaporoponowanie jakiegoś ciekawego sprzętu w dobrej cenie, producent i model.
Szukam czego za kilkaset złotych maks 400, oczywiście chciałbym jak najmniej. Zdecydowanie myslę o zestawie 2.1 lub 2.0
Moj telewizor to Panasonic TH-42PV8P.

Bardzo proszę o pomoc
Powrót do góry

Kamil_153
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Karsin

Post#2 25 Wrz 2008 11:14   

Re: Podłączenie głośników bezpośrednio do telewizora

oczywiście że istnieje taka możliwość ,sygnał można wyciągnąć np z wyjścia słuchawkowego (o ile posiada) lub wyjścia liniowego,jeżeli koniecznie chcesz zestaw komputerowy to proponuje coś z logitech-a za to kase bez problemu znajdziesz coś ciekawego
Powrót do góry

burak10
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 25 Wrz 2008 11:52   

a moze byc jakis inny zestaw glosnikow niz komputerowy? myslalem ze glosniki podlacze od tylu telewizora tzn do zlacz albo audio out (L i P) albo do zlacz 5.1 ktore mam w tv?

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Wrz 2008 11:52   

Powrót do góry

Kamil_153
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Karsin

Post#4 25 Wrz 2008 12:21   

Właśnie do tych wyjśc masz to podłączyć ,może być inny zestaw kolumn ale głownie te zestawy do komputera wyposażone są w wzmacniacz a jeżeli chcesz podłączyć jakiś pasywny zestaw to musisz dokupić jeszcze wzmacniacz
Powrót do góry

pioro14
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 03 Paź 2008 22:47   

Witam! Mam niewielki problem. Jest nim również podlączenie głośników do TV. Głośniki kupiłem do komputera, ale czasami chciałbym podłączyć je do telewizora. Model i marka glosników to Easy Touch et-558. Składają one się z dwoch satelit, subwoofera (tak zwane 2.1) i z małego urządzenia do którego można podłączyc sluchawki, mp3 oraz regulować glośnośc. Jeżeli podlączam te glośniki do wejścia na słuchawki to musze ustawić dość głośno muzykę. Obawiam się o to czy czegoś nie spalę. W telewizorze posiadam wejścia ,,audio out", ,,component in" z gniazdem na kabel cinch. Lecz podłączając je tam głośniki grają ledwo co a subwoofer wogóle. Czy jest inna możliwość podłączena tych głośnikow?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam!
Powrót do góry

etezet
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Tarnobrzeg

Post#6 03 Paź 2008 23:02   

Skoro na jacku (wejście słuchawkowe) gra cicho i na wyjściu cinch również... Może podgłoś tv ?? Jeszcze jedno pytanie: gdzie wpinasz jacka z tego wyjścia cinch w TV?
Powrót do góry

pioro14
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 04 Paź 2008 12:16   

Według mnie podłączenie takich głośników przez wejśie słuchawkowe jest niemożliwe. Kiedy podgłaśniam głośniki(jak są w wejściu na sluchawki) słychać szumy. Wejście na słuchawki jest przystosowane tylko do nich. Próbowalem podłączyć też same satelitki do wyjść w telewizorze ,,R - Audio - L'' - kiszka :/. Spowrotem podłącze je do kompa. Strata czasu. Ale dzięki za pomoc. Przynajmniej się upewniłem.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 04 Paź 2008 12:23   

Jeśli połączenie (telewizor) AUDIO OUT L/R -> MINI JACK (w głośnikach) nie działa sprawnie, to znaczy że telewizor podaje zbyt mały sygnał na wyjście.

Pod te gniazda można podłączać tylko głośniki ze wzmacniaczem (komputerowe) - zwykłe bez wzmacniacza na tym gnieździe zagrają ciszej niż jęczenie kota.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2008 12:23   

Powrót do góry

aadam24
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 22 Gru 2008 21:58   

Witam
Ja mam troszk einny temat a mianowicie posiadam tv TH-42PV8P i do tego mam kino SC-PT465 zestaw polaczony po HDMI i wszytko smiga ladnie pieknie ale gdy chce dzwiek przeslac z tv poprzez kino na glosniki to po kablu HDMI nie ma wcale wiec podlaczylem zwyklym kablem chinch tv z kinem i teraz mam dzwiek jedynie w przednich dlosnikach a chcialem miec komplet . Czy jest jakas szansa na polaczenie tego zestawu aby dzwiek byl we wszystkich glosnikach gdy puszczam sygnal telewizyjny?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Gru 2008 21:58   

Powrót do góry

nikos78
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 06 Mar 2010 11:41   

Witam , mam problem z którym nie radze sobie , mianowicie chciałem podłączyć dzwięk z telewizora pod głośniki od wieży .
W telewizorze korzystam z wyjść R - Audio – L , a z kolejki w wieży podpinam pod VIDEO i cisza niestety .
Spróbowałem przez DVD i głośniki działały wiec teraz nie wiem dlaczego tak się dzieje bezpośrednio z telewizora . Dodam że przełączam również opcje głośników zewnętrznych .
Telewizor jaki posiadam to Samsung HD .
Powrót do góry

rucin_
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 06 Mar 2010 11:52   

Wyjście liniowe można wyciągnąć z EURO złącza.Ja tak robiłem wystarczy poszukać w necie schematu wtyczki euro i zobaczyć na których pinach trzeba się w piąć.
Powrót do góry

nikos78
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 07 Mar 2010 13:03   

napisałem do samsunga z tym problem i dostałem krótka i konkretną odpowiedz :D
"nie da się ":D
oczywiscie bede próbował
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 07 Mar 2010 13:19   

Po coś muszą być te wyjścia, więc na pewno się da. Podłącz tam wieżę, i ustaw głośność w TV na pełny regulator. Tak właśnie jest zrobione w starym Sonym, więc może być i w nowym Samsungu.
Powrót do góry

Eminence
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bydgoszcz/Dublin

Post#14 07 Mar 2010 14:40   

Wzmacniacza nie masz żadnego?
Powrót do góry

nikos78
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 08 Mar 2010 19:23   

wiec wygląda to tak ,
niestety nie posiada faktycznie chyba wyjścia na audio ... z tego co się orientuje to same wejściówki

ktoś ma jakiś pomysł jak wyprowadzić ten dzwięk ?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#16 10 Mar 2010 13:19   

Faktycznie, to niestety wejścia.

Dźwięk możesz "wyciągnąć" z gniazda euro - tam są sygnały wyjściowe fonii.
Powrót do góry

Jarek 311
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Dzierzgoń

Post#17 15 Kwi 2010 14:20   

Witam!!

Jest jeszcze jedna możliwość, mianowicie podłączenie do oryginalnych głośników z TV tylko że trzeba ingerować we wnętrze odbiornika, no i ma to swoje minusy, np. nie możliwość bezpośredniego podłączenia wzmacniacza, bez kombinowania lub stosowania dodatkowych elementów elektronicznych. Trzeba też pamiętać o takiej samej impedancji kolumn podłączanych jaką mają głośniki w telewizorze. Najlepiej sprawdza się w stereo, wiem z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

dubekk
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: kielce

Post#18 15 Kwi 2010 17:59   

Można i to śmiało wykorzystać wyjście audio optyczne ( digital audio out ) i podłączyć przewodem do wzmacniacza .
Powrót do góry

grinch81
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Pruszków

Post#19 01 Wrz 2010 02:21   

To i ja zapytam, bo problem mam trochę podobny, ale nie chcę nowego tematu zakładać.

Mam telewizor LCD, DVD i głośniki od chińskiego kina domowego. W subwooferze jest wbudowany wzmacniacz i jest 6 wejść CHINCH. W DVD jest 6 analogicznych wyjść i wszystko hula jak trzeba, ale tylko jak oglądam film na DVD (czyli niezbyt często w moim przypadku). Chciałbym podłączyć te głośniki do TV (opcjonalnie w niedalekiej przyszłości pod dekoder cyfrowy), oczywiście wiem, że w układzie 5.1 nie da rady, ale 2.1 powinno się dać. Wyjście z TV może być przez słuchawki lub przejściówkę ze SCART, ale nie wiem jak to podłączyć, żeby z dwóch kanałów dać sygnał na 2 głośniki i subwoofer. Czy wystarczy podłączyć lewy i prawy kanał z TV na lewy przód i prawy przód w subwooferze, a samego suba pod dowolny kanał, czy też są jakieś przejściówki z 2.0 na 2.1?

[EDIT] Poczytałem trochę i wiem, że potrzebuję sumatora kanałów, ale na takim najprostszym (dwa rezystory) będą "przesłuchy" (domyślam się, że chodzi o zakłócenia niezależności kanałów na satelitkach). Czy istnieje gotowa przejściowka-sumator, czy też darować sobie i podłączyć subwoofer pod jeden kanał (audiofilem nie jestem, ale wkurzają mnie głośniki w TV).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Wrz 2010 02:21   

Powrót do góry

driver-men
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gniezno

Post#20 20 Lip 2011 11:48   

Z wyjsc audio L/P podlaczysz bez problemu zestaw 2.1. Ja osobiscie podlaczylem zestaw komputerowy tylku musialem uzyc przejsciowki z chinch na malego jacka.. jesli chesz uzyc zwyklych kolumn bedzie latwiej gdyz chinche badz kabel optyczny podlaczysz do wzmacniacza..
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Podłączenie głośników bezpośrednio do telewizora
Strona 1 z 1