Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Passat B5 1.8t APU rozrząd

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Passat B5 1.8t APU rozrząd
Autor
Wiadomość
czarek18
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: biały dunajec

Post#1 Post autora tematu 24 Wrz 2008 18:09   

Passat B5 1.8t APU rozrząd

Witam co ile się wymienia rozrząd w passacie B5 1.8t 20V 99r kod silnika apu książka mówi że co 120 tyś km ale coś w to nie wierze.Czy przy tym silniku wymienia się też napinacz hydrauliczny łańcuszka wałków rozrządu ?.Bo mam dziwne odglosy po dodaniu gazu i przyśpieszaniu jak silnik postoi z 10 min jak olej spłynie, później tak po 2 km jest ok.

Pozdrawiam Czarek...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2008 18:09   

Powrót do góry

jarooffek
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Koluszki

Post#2 24 Wrz 2008 19:36pomocny post - solucja   

Re: Passat B5 1.8t APU rozrząd

Pierwszy rozrząd można faktycznie zrobić po 120tyś skoro tak podaje książka. Kolejne powinno się robić po 90tyś czasem 80tyś.
Możesz tak postąpić pod warunkiem, że jesteś pierwszym właścicielem tego auta. Jeśli nie to nie wierz w to co jest napisane na karteczce w komorze silnika, albo w książce serwisowej. Mam do czynienia z handlarzami aut i uwierz mi że wszystko jest do załatwienia.
Jeśli dopiero kupiłeś to auto nie powinieneś się dłużej zastanawiać tylko wstawić na wymianę rozrządu,oleju i filtrów.
Co do napinacz jest możliwe, że jest już zużyty i nie trzyma ciśnienia ale nie konieczne. Może wystarczy zmienić olej, z syntetyka na półsyntetyk, z półsyntetyku na mineralny w zależności na jakim teraz jeździsz.
A zobacz czy to może nie słychać popychaczy hydraulicznych.
Zmień olej na gęściejszy i będzie dobrze (chyba że już tam jest mineralny).

Pozdrawiam
Powrót do góry

szogun0
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: okolice Strzyżowa

Post#3 24 Wrz 2008 19:39pomocny post - solucja   

Pasek wymieniaj wg uznania, ale np. ja proponowałbym 90 tys. km.
Lepiej wymienić za wcześnie niż za późno. ;)
Napinacz wymienia się, jeżeli są oznaki jego zużycia lub nieprawidłowej pracy jak np. dziwne odgłosy.
Nie pamiętam, czy masz zmienne fazy rozrządu, ale jeśli tak, to nie jest tani ten napinacz.
Powrót do góry

klimosz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Jarząbkowice/Pawłowice

Post#4 26 Wrz 2008 21:12   

Co do oleju:
Jeśli to możliwe stosować najlepszy,nie obniżać parametrów,błędne myślenie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2008 21:12   

Powrót do góry

jarooffek
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Koluszki

Post#5 26 Wrz 2008 22:18   

Zgadza się trzeba stosować najlepsze oleje lecz silniki mają coraz większe przebiegi i z czasem trzeba zmienić olej na gęściejszy co wcale nie oznacza gorszej jakości. Jest to także zalecenie producentów samochodów.
Pozdrawiam
Powrót do góry

mlody7224
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: crewe

Post#6 16 Sty 2010 00:04   

ja wymienialem ostatnio rozrzad w pasacie 1.8t apu jest tam w zaleznosci od modelu z pierwszej lub drogiej polowy roku 153 lub 152 zabkowy pasek rolka prowadzaca z napinaczem hydraulicznym i rolka mala.
Wg wszystkich mechanikow jakich pytalem wymienia sie calosc poniewaz w rolkach siadaja lozyska a napinacz jak sam sprawdzilem otwieda sie tylko raz a po zlozeniu go wycieka niewielka lecz znaczna w jego pracy ilosc oleju i jest do wyrzucenia, wiec jak jestes porzadny to wymien komplet ja zaplacilem 750 za wszystkie paski i reszte czyli rolki i napinacz. Co do okresow wg niemieckij ksiazki jak tez angielskiej ( nie znam polskiego wydania poniewaz mieszkam w angli) okres wymiany wynosi 60-80tysiecy km lub 4 lata wiec mysle ze 60 tysiecy przy agrestwnej jezdzie a 80 przy spokojnej. Ksiazka mowi rowniez o sposobie poniaru sowmiarka szerokosci paska ale to nie dziala zawsze(niewiarygodne)ja sprawdzalem pasek wyglada jak nowy a poprzedni wlasciciel zapewnial ze on nie robil rozrzadu nigdy a przejechal autem kolo 150 tys km (a jak wspomnialem zdjety byl jak nowy) takrze co przypadek to wypadeg i nie ma sie co sugerowac. Jezeli ma ma sz dostep do servisowki apu chetnie lykne!!!!
Powrót do góry

Arturw201
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Birmingham - Tarnów

Post#7 16 Sty 2010 04:31   

to powinien być jego trzeci pasek.jak kupiłeś auto to wymień chyba że zobaczysz rachunek na części.Sprawdź przy okazji pompę wody lubią padać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2010 04:31   

Powrót do góry

mlody7224
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: crewe

Post#8 17 Sty 2010 02:35   

nie koniecznie przeczytaj co napisalem,ja wymienilem juz komplet paskow i reszte ale poprzednik nie robil tego i pasek przejechal o wiele wiele wiecej niz powinien a byl jak nowy a co do pompy to jej nie ma na rorzadzie tylko jest na pasku wieloklinowym i jej awaryjnosc to mit...jezeli jest zepsuta to czyjnik przeplywu rozlacza zaplon a faktem jest ze jezeli ja sciagniesz bez po3eby to moze sie posypac wirnik bo prawdopodobnie nie ma na nim juz zawleczki po tylu latach
Powrót do góry

Robert.W2
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łomża

Post#9 27 Lut 2010 12:52   

witam szanownych kolegów Co do rozrządu to różne auta mają inne warunki wymiany w Lanosie co 60tys z pompą cieczy chłodzącej W Pasacie B3 1,8 wymieniam co 90tys tez z pompą A jak kupuje autko i ma mi służyć to pierwsza czynność jest wymiana płynów ,olei i rozrządu mam spokój na kilka lat w zależności ile pomykam km. No i prowadzę dokumentacje co w którym autku robiłem przy jakim przebiegu Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Passat B5 1.8t APU rozrząd
Strona 1 z 1