X

Jak połączyć komputer z TV?

zbikowski 25 Sep 2008 12:26
  • #1 25 Sep 2008 12:26
    zbikowski
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Mam taki problem, że zepsuł mi sie monitor od komputera, narazie nie stać mnie na zakup nowego bo mam inne ważniejsze wydatki.

Mam w komputerze grafike GF6600LE, która posiada wyjście s-video, natomiast w telewizorze mam tylko wejścia EURO-SCART,

Pewnie potrzeba jakąś przejściówkę (pełno ich na allegro), ale nie jestem pewien czy jak kupie taką zwykłą scart-chinch-s-video z przełącznikiem in-out to czy telewizor będzie prawidłowo wyświetlał obraz?

Czy przez takie podłączenie nie uszkodzi mi sie telewizor lub komputer, przez złą rozdzielczość, odświeżanie lub coś innego, czy to jest w pełni bezpieczne?

Czy trzeba przy takim podłączeniu jakoś specjalnie grzebać w ustawieniach komputera lub telewizora (raz lub za każdym włączeniem)?

Proszę o doradzenie mi w tej sprawie.
  • Helpful post
    #2 25 Sep 2008 12:56
    adaminek18
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Najpierw trzeba ustawić przekierowanie na wyjście S-Video podczas pracy komputera z monitorem.
    Można pożyczyć jakiś monitor na kilka minut i zmienić to ustawienie we właściwościach ekranu/karty graficznej.
    Sprawdzi sie tutaj przewód s-video/euro/ lub chinch. W zależności jaki OTV. Ale jeśli to starszy model, to nie będzie dobrej jakości. Pozdrawiam

Poczytaj jeszcze

Link
  • #3 25 Sep 2008 17:59
    zbikowski
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Znalazłem taki przewód w jednym sklepie, z jednej strony jest euro, a z drugiej sa s-video i audio:
    Jak połączyć komputer z TV?
    Monitora nie muszę pożyczać bo pomimo że jest uszkodzony to da się co nieco na nim zdziałać (ciężko ale wykonalne).

A w ustawieniach karty graficznej to muszę jakoś konkretne ustawienia zastosować czy sama sobie dobierze ustawienia?
  • Helpful post
    #4 25 Sep 2008 18:09
    rafixs
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Jest to bezpieczne pod warunkiem że dobrze połączysz.
    Tu masz link do strony jak zrobić taki kabel.

http://www.spectrum.8bit.pl/projects/svideo2cv/index.html

powodzenia
  • #5 25 Sep 2008 18:16
    zbikowski
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sam go nie bedę robił, bo się nie znam na elektronice i nie umiem czegoś takiego zrobić, kupię najprędzej taki kabel jak pokazałem na obrazku i zobacze co z tego wyjdzie...

Wskazówki:
    Proszę poprawić posty po napisaniu następnego postu w temacie.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy np. kropką.
    TONI_2003

Posty poprawiłem.
  • #6 26 Sep 2008 00:59
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    Jeśli już uzyskasz kabel to po podłączeniu, najpierw włącz TV następnie komputer . Po uruchomieniu komputera i jeśli komputer ma zainstalowany Windows oraz sterowniki nVidia, wchodzisz w zaawansowane właściwości ekranu , tam zakładka GeForce i ustawiasz Klonowanie obrazu . Następnie jeśli już uzyskasz obraz na TV to możesz tam też przełączyć że TV będzie głównym monitorem .
    Jeśli karta graficzna nie wykryje podłączonego TV , możesz też w tych opcjach włączyć wymuszenie wykrywania TV .
  Search 4 million + Products
Browse Products