Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wytwornica ciężkiego dymu - jak zrobić taniej?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Efekty serwis -> Wytwornica ciężkiego dymu - jak zrobić taniej?
Autor
Wiadomość
Wojas
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 04 Mar 2004 20:28   

Wytwornica ciężkiego dymu - jak zrobić taniej?

Witam wszystkich! Kiedyś zobaczyłem wytwornice ciężkiego dymu, jest to bardzo fajny efekt, kupno takiej wytwornicy jest dla zwykłego człeka raczej niemożiwy ze względu na cenę, trzeba było by coś wykombinować żeby coś takiego zrobić, i tutaj proszę o Waszą pomoc, jak macie jakieś propozycje to zapodajcie czymś, Pozdrawiam!
Powrót do góry

adi-niunio
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Zabrze

Post#2 04 Mar 2004 23:18   

Re: Wytwornica ciężkiego dymu - jak zrobić taniej?

a mógłbyś przybliżyć mi co znaczy "ciężki dym" ???? czym takie coś sie rózni od zwykłej dymnicy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2004 23:18   

Powrót do góry

oj
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Warszawa

Post#3 04 Mar 2004 23:36   

Jest to wytwornica dymu, z tym że "dym" nie rozbija się po sali tylko snuje się po podłodze w postaci bardzo gęstego obłoku dymu. Taka wytwornica różni się składem chemicznym płynu a także sposobem wtwarzania jego (jest w niej dodatkowy kompresor obnizaący/schładzający temperaturę dymu). Tak jak w przypadku wytwornicy dymu tym razem bardzo trudna do "podrobienia" niebezpowodu orginał tyle kosztuje.
Powrót do góry

Wojas
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post autora tematu 05 Mar 2004 00:44   

No i otoz to, moze cos dalo by sie wykombinowac, podobno taka wytwornice mozna "Karmic" Lodem Gastronomicznym i to jest wlasnie ciekawe, nie trzeba miec specjalnego plynu, tak jak w Wytwornicy żadkiego dymu, fajny efekt to daje, mysle ze na imprezie wzbudzilo by to niemałe zainteresowanie, Pozdrawiam!
Powrót do góry

MuNiO
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk

Post#5 05 Mar 2004 13:57   

1 uzyc suchego lodu
2 przepuscic dym przez metalowa rure chlodzana agregatem z lodowki
Powrót do góry

Herbatnick
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bielsko-Biała

Post#6 05 Mar 2004 13:58   

Cieżki 'dym" z tego co wiem uzyskuje sie z zestalonego dwutlenku węgla (co2) tak zwany suchy lód.I chyba to nie ma nic wspólnego z lodem gastronomicznym:].
Powrót do góry

elektryk
Moderator na urlopie...
Moderator na urlopie...

Post#7 05 Mar 2004 14:35   

munio napisał:
1 uzyc suchego lodu
A czy to nie jest szkodliwe? Jak będzię gęstego dymu tak po kolana to chyba ludzie zaczną się dusić z braku tlenu. Steżenie dwutlenku węgla powyżej 'dymu' też będzie wysokie.
Powrót do góry

Herbatnick
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bielsko-Biała

Post#8 05 Mar 2004 15:15   

Hmm nie zastanawiałem sie nad tym, stężenia chyba są w bezpiecznych granicach. Z tego co wiem, to tego typu efekty dość często są używane w efektach scenicznych. A tak w ogóle to chyba chodzi o higroskopijność suchego lodu i kondensację pary wodnej w powietrzu.
Powrót do góry

Wojas
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 Post autora tematu 05 Mar 2004 15:55   

Tutaj zamiszczam link do strony gdzie można taką wytwornicę kupić, tam jest mniej więcej jak to "Tworzenie" ciężkiego dymu się odbywa, http://www.studiolights.pl/?a=opis_produktu&id=253 , za wszelkie wypowiedzi bardzo dziekuję! Pozdrawiam
Powrót do góry

MuNiO
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 06 Mar 2004 00:06   

[quote="elektrykA czy to nie jest szkodliwe? Jak będzię gęstego dymu tak po kolana to chyba ludzie zaczną się dusić z braku tlenu. Steżenie dwutlenku węgla powyżej 'dymu' też będzie wysokie.[/quote]

ze swojego doswiadczenia : nikt sie nie dusil
Powrót do góry

Wojas
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 Post autora tematu 06 Mar 2004 02:47   

Nie, no chyba myślę że takie originalne urządzenia muszą być pod tym kątem sprawdzane, bo trudno żeby np. na dyskotece 150 osób się udusiło, to by było już nie tak :-) Pozdrawiam!
Powrót do góry

MuNiO
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 06 Mar 2004 21:58   

150 os ? hehe ja licze powyzej 2.500 tys :)
Powrót do góry

ankuch
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Częstochowa

Post#13 07 Mar 2004 05:31   

Dwutlenek węgla, w przeciwieństwie do tlenku węgla ( w racjonalnych- nawet w zawyżonych ilościach) nie jest szkodliwy dla zdrowia. Stosowany jest we wszystkich gazowanych napojach, w gaśnicach śniegowych, w osłonie gazów stosowanych do spawania itp.
Z racji na duży ciężar, w porównaniu z powietrzem atmosferycznym, skupia się zwykle na dole powierzchni. Przy odpowiednim stężeniu wytwarza dość atrakcyjny dym.
Ponieważ temperatura uwalniania tego dymu jest zbyt niska nie jest wskazane stosowanie tej metody (chyba, że do ostudzenia gorących zmysłów) w dyskotekach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2004 05:31   

Powrót do góry

Wojas
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 Post autora tematu 01 Kwi 2004 15:35   

Chyba temat wrócił :) A czy ma ktos pomysl na budowę tego ustrojstwa, coś takiego "Dymiarka + Chłodnica" I trzeba coś jeszcze do odprowadzania wody... Pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2004 15:35   

Powrót do góry

djstrobo
Poziom 11
Poziom 11

Post#15 24 Cze 2004 11:47   

Wykonanie jest dość proste. Bierzesz zwykłą wytwornicę dymu, rozwalasz starą lodówke, robisz obudowę do schładzarki, wsypujesz lud(najlepiej zrobic jeszcze przegródki wewnątrz obódowy), robisz przewod od dymiarki do schładzarki i masz gotowe urządzenie. Jesli nie chce ci sie bawić to olej agregat i wsyp sam lód (zwykle kostki lodu) Efekt nie będzie tak zadowalający jak w przypadku maszyn wykorzystujących CO2 ale tez da rade :]
Powrót do góry

morfos
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 24 Cze 2004 17:50   

Miska z lodem ustawiona na podpórkach przed dyszą zadymiarki. Też działa, tylko lód się szybko topi. Rozwiązanie wystarczające na szkolną dyskotekę ok 300 osób
Powrót do góry

gretzky
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: rzeszów

Post#17 25 Cze 2004 16:47   

ja kupiłem w supermarkecie pojemik plastiowy na owoce (okrągły) zrobiłem spirale z ok 5m węża PCV i włozyłem do pojemnika . Zalałem wodą. Zasilikomnowałem zakleiłem kropelką żeby sie trzymało ni efekt:

Dym wychodzi po podłodze ale po jakiś 5 -10 minut idzie w góre i całe pomieszczenie jest zadymione. tak więc efekt cięzkiego dymu jest ale tylko prze momęt. W zadymionym pomieszczeniu jak puszcze jeszcze tego cięzkiego dymu to nie widać róznicy trzeba by było iwtrzyć pomieszczenie co chwile.
Powrót do góry

DeeJaySqter
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#18 27 Cze 2004 18:49   

Nie wiem czy ktoś zauwżył ale na tej stronie pisze wyraźnie. Wytwornica używa normalnego płynu do dymiarek!! trzeba tylko odpowiednio schłodzić płyn/dym. Pozdrawiam
Powrót do góry

gretzky
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: rzeszów

Post#19 28 Cze 2004 10:00   

No tak dym mi wychodzi z całego tego mojego monstrum z temperaturą ok 0 stopnia i utrzymuje się na dole, ale na takiej dyskotece gdzie się pot leje i jest duszno cięzko bedzioe utrzymać taką temperature 0 stopni. Dym się naggrzewa i unosi coraz wyżej aż całą mgła jest w całym pomieszczeniu. Te maszynki są dobre ale do klimatyzowanych i przewiewnych pomieszczeń lub na otwarte zabawy gdzie np. wypuszcza sie taki dym a on zlatuje ze scenytworząt fajny efekt
(W POMIESZCZENIU ZAMKNIĘTYM TAKI EFEKT TRWA TYLKO CHWILE)
Powrót do góry

mirut
Poziom 6
Poziom 6

Post#20 20 Lip 2004 21:24   

Ja sądze że po układzie wytwarzającym dym trzeba dać coś podobnego jak napisał gretzky:
"ja kupiłem w supermarkecie pojemik plastiowy na owoce (okrągły) zrobiłem spirale z ok 5m węża PCV i włozyłem do pojemnika . Zalałem wodą. Zasilikomnowałem zakleiłem kropelką żeby się trzymało ni efekt:
"
ten pojemnik z wodą to może zapodac do zamrażarki żeby lód się utworzył z tej wody(pojemnik plastyk więc nie powinien bęknąć) i dymik będzie schładzany jeszcze do niższej temperatury i wtedy będzie się dłużej utrzymywał :D Co wy na to
Powrót do góry

misterdexter
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Nakło nad Notecią

Post#21 20 Lip 2004 22:59   

Mniemam, że to ma być najpierw zmrożone a potem używane. W takiej sytuacji po jakimś czasie lód zacznie topnieć a temp. lodu podczas topnienia wynosi 0 stopni, więc nie ma żadnej różnicy. Tylko na początku pracy...
Powrót do góry

shg
Specjalista techniki cyfrowej
Specjalista techniki cyfrowej

Miasto: Trójkąt Bermudzki = Kędzierzyn-Koźle

Post#22 21 Lip 2004 00:09   

ankuch napisał:
Dwutlenek węgla, w przeciwieństwie do tlenku węgla ( w racjonalnych- nawet w zawyżonych ilościach) nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Oj nie zgodzę się. Dwutlenek węgla ma właściwości duszące. Proponuję test: robimy wydech, przykładamy do ust butelkę z napojem gazowanym i wdychamy zawartość (gaz nie ciecz! :D). Efekt: kaszel. Robimy to samo z helem, np. z balonika, kaszlu brak.
W sumie te duszenie to nawet zaleta CO2, bo wiadomo, że się ulatnia.
Niebezpieczeństwo związane z CO2 jest takie, że jest on cięższy od powietrza, i "siada" w płucach. Może to doprowadzić do uduszenia. Zdrowemu człowiekowi to na szczęście nie grozi, bo trochę pokaszle, zrobi kilka głębszych oddechów i po kłopocie.
No a poza tym można się udusić z braku tlenu :D
Powrót do góry

mirut
Poziom 6
Poziom 6

Post#23 21 Lip 2004 16:12   

Efekt z zamrożonym pojemnikiem napewno będzie dłużej działac np. pojemnik z lodem (-17 C) i węzownica będzie dłużej sładzać niż woda ( powiedzmy 0 C ) i wężownica bo dłużej temperatura w wężownicy będzie niższa. Oczywiście nie mówie tutaj o wielogodzinnym dymieniu jak na dyskach ale za to dla własnego użytk w sam raz na jeden raz :)
Powrót do góry

misterdexter
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Nakło nad Notecią

Post#24 21 Lip 2004 18:53   

W zasadzie tak. Zostaje tylko problem zwiększania się objętości lodu przy zamrażaniu i ten fakt, że trzebaby zamrażać cały automat, no albo tylko wężownicę. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłyby kostki lodu. A w trakcie dyski możnaby upuszczać wodę (jakiś zaworek, do pojemniczka) i dosypywać nowego :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2004 18:53   

Powrót do góry

PEJO
Poziom 17
Poziom 17

Post#25 21 Lip 2004 20:05   

Moze wystarczło by pare modułów peltiera????Co????Z zimnej strony modułu ciecz (z chłodnicy samochodowej nie zamarznie), a dymek puszczany na zimna chłodnice z starej małej klimy.Co???
Powrót do góry

wojak
Poziom 5
Poziom 5

Post#26 03 Sie 2004 21:38   

Z doświadczeń mojego kumpla wynika że wystarczy wiadro wody a do niego wrzucić 2 kostki suchego lodu i mamy ciężki dym w pomieszczeniu przez około 15 minut.
Powrót do góry

wojak
Poziom 5
Poziom 5

Post#27 03 Sie 2004 21:39   

Z doświadczeń mojego kumpla wynika że wystarczy wiadro wody a do niego wrzucić 2 kostki suchego lodu i mamy ciężki dym w pomieszczeniu przez około 15 minut.
Powrót do góry

amino
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: JO82LK

Post#28 05 Sie 2004 00:13   

PEJO napisał:
Moze wystarczło by pare modułów peltiera????Co????Z zimnej strony modułu ciecz (z chłodnicy samochodowej nie zamarznie), a dymek puszczany na zimna chłodnice z starej małej klimy.Co???

Nic Ci z tego nie wyjdzie.

--
Amino
Powrót do góry

wojjam
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Rzeszów

Post#29 07 Sie 2004 13:45   

Cze nie wiem czy to ciężkie dymy ale czy ktoś testował cosik takiego jak pistolet na gorąco i pod cisnieniem wtłaczał płyn?? czy cosik takiego wogle by mogło zadziałać bo jeszcze nie małem przyjemności rozwalić klejarki i nie wiem czy płyn zwarć by tam nie porobił a z tego co wiem to temp. (chyba) ma odpowiednią Pozdro
Powrót do góry

amino
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: JO82LK

Post#30 07 Sie 2004 23:15   

Przepuszczanie płynu przez dyszę od klejarki nic nie daje. Testowałem to i nic z tego nie wyszło.

--
Amino
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Efekty serwis -> Wytwornica ciężkiego dymu - jak zrobić taniej?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny