Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blokada połączeń wychodzących na komórki

fchancuz 25 Wrz 2008 20:01 6019 10
  • #1 25 Wrz 2008 20:01
    fchancuz
    Poziom 12  

Witam
    Poszukuje jakieś taniego urządzenia dzięki któremu mógłbym zablokować z domu wyjście na numery komórek

• #2 25 Wrz 2008 21:16
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Operator nie ma takiej możliwości??

• #3 25 Wrz 2008 22:22
    Jarek68
    Poziom 20  

Witam. Jest taka możliwość. Musisz kupić nawet ma allegro małą centralę telefoniczną. Może być używana, wtedy będzie tańsza :-) Tylko musi być z taką funkcją. Najczęściej jest to blokowanie pewnych numerów kierunkowych. Nie wiem tylko czy dasz radę zaprogramować taką centralę? Dostęp uzyskuje się po wklepaniu na telefonie kodu odblokowującego. Myślę że za 200 – 300 zł coś kupisz.

• #4 26 Wrz 2008 07:00
    fchancuz
    Poziom 12  

Cytat:
    Operator nie ma takiej możliwości??

Jasne że ma tylko że jak ma się dzieci (nastolatki), które ciągle dzwonią na "koma do kumpeli" to rachunki są ...:cry:

tak więc chyba skuszę się na taką centralkę. Poczekam może ktoś da mi inny pomysł

• #5 26 Wrz 2008 07:10
    Zutket
    Poziom 27  

Witam.
    Jak masz dzieci to momentalnie rozpracują centralkę i nadal będą dzwonić na komórki. Wystarczy ze wyłączą ją z zasilania. Niezawodnym sposobem jest zablokowanie określonych kierunków u operatora. Nie ma możliwości przełamania blokady.
    Pozdrawiam.

• #6 26 Wrz 2008 14:00
    fchancuz
    Poziom 12  

ale w tym momencie również siebie odetnę od połączeń komórkowych (a są one mi potrzebne )

• #7 26 Wrz 2008 14:36
    Doominus
    Poziom 34  

Nie pamiętam dokładnie ale w jakiemś telefonie można buło ustawiać jakies uprawnienia.

• #8 26 Wrz 2008 14:57
    fchancuz
    Poziom 12  

zakup nowego telefonu raczej nie wchodzi w grę gdyż albowiem kupiłem o,5 roku temu nowy wiec... raczej jakaś centralka albo może coś takiego że jak się chce zadzwonić na koma to trza wklepać jakiś kod na klawiaturze (to by było najlepsze rozwiązanie)

• #9 26 Wrz 2008 23:56
    Jarek68
    Poziom 20  

Ja jeszcze nie widziałem żeby wyłączona centrala z sieci pracowała :-) To po co ja mam do niej UPSa :-) W ogóle jej do prądu nie powinienem włączać zaoszczędził bym na prądzie :-) A jak by ktoś nie wiedział to do konfiguracji takiej centralki są odpowiednie kody no i hasło tak jak pin do komórki :-)
    http://www.allegro.pl/item441211351_centrala_telefoniczna_panasonic_kx_t30810b.html
    http://www.allegro.pl/item447315061_digitex_dct_12.html
    http://www.allegro.pl/item443959782_centrala_telefoniczna_panasonic_kx_t30810b.html

Panasonic mają łatwe podłączenie wpina się wtyki jak do telefonu :-) Nie pamiętam wszystkich opcji ale blokowanie powinno być. Potrzebny telefon systemowy do programowania. Jak bym poszukał to powinienem mieć instrukcję obsługi po polsku do tych typów panasonica.
    Digitex łatwo się programuje z komputera na pewno powinna mieć prefiksy (numery dozwolone zabronione). Ja mam większą i ma. Możesz też dzieciakom podłączyć osobny telefon bezpośrednio do pokoju tylko zablokować rozmowy wychodzące będą mogli odbierać bez problemu rozmowy z miasta :-) Ale nie będą mogli dzwonić z tego aparatu na miasto :-) I wiele ciekawych opcji jest akurat w tej centralce :-) A jak dzwonisz sporo na komórki to możesz podpiąć do centralki bramkę GSM i będziesz pomijał linie TP. I już będzie taniej :-)

• #10 27 Wrz 2008 02:47
    fchancuz
    Poziom 12  

wielkie dzięki kolego
    ps napisz jeszcze więcej szczegółów programowania i trudności tego

chyba sie skusze na tego digitex`a ale pierw zadzwonię do operatora może jest takie coś że pierw trza wklepać kod na klawiaturze a potem można dzwonić na komórki

PS a są jakieś tańsze centralki i mniejsze??

• #11 28 Wrz 2008 01:09
    Jarek68
    Poziom 20  

Zacznij od operatora telefonu tak będzie najszybciej i najtaniej :-)
    Jeśli ma być to digitex to program komputerowy jest dość łatwy. Ja się uczyłem parę godzin i wcześniej nie miałem z tym styczności :-) Mam też digitexa DCT 80. Ma 8 linii miejskich i 48 wewnętrznych. 6 linii miejskich wykorzystanych i 10 wewnętrznych. I to wszystko w większym domku jedno rodzinnym. Do linii miejskich mam też podpięte dwie bramki GSM :-) Mogę z każdego telefonu wewnętrznego dzwonić przez linię TP lub przez bramkę na komórki :-) Tylko dwa z telefonów mają uprawnienia na łączenie wychodzące ale jak ktoś dzwoni z miasta z linii TP czy na bramkę wtedy dzwonią wszystkie wewnętrzne telefony :-) Nie muszę ciągle biegać od jednego do drugiego i jeszcze nosić komórki przy sobie :-) Skończył się problem wiecznie rozładowanej baterii :-) Jak wyjeżdżam wyłączam jedną bramkę GSM a włączam komórkę z tym samym numerem. Mam dwie karty SIM z tym samym numerem telefonu. Teraz robię domofon przy bramie który będzie podpięty też do centrali. I z każdego telefonu wewnętrznego będę mógł rozmawiać i otworzyć furtkę lub bramę. Jeszcze skonfiguruje tak centralę że jak nikogo nie będzie w domu to domofon zadzwoni na centralę centrala przez bramkę GSM na moją komórkę :-) Mogę być w drugim krańcu Polski i rozmawiać z człowiekiem co mi pod bramą stoi i mnie szuka :-)
    Raczej już mniejszej chyba nie ma :-(
    Nie wiem gdzie mieszkasz domek czy mieszkanie? Bo może w przyszłości przydać się parę linii :-)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme