Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opony wielosezonowe opinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Opony wielosezonowe opinie
Autor
Wiadomość
gorniak65
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Włocławek

Post#1 Post autora tematu 27 Wrz 2008 18:11   

Opony wielosezonowe opinie

Witam.
Wiem, że nie ma to jak opony sezonowe (letnie i zimowe) ale mimo tego chciałbym poznać opinie szanownych forumowiczów, na temat dwóch rodzajów opon wielosezonowych. Chodzi o Navigator 2 Dębica
i P400 Aquamile Pirelli. Myślę, że któreś z nich kupię, tylko mam dylemat które?
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 27 Wrz 2008 18:40   

Re: Opony wielosezonowe opinie

Jak jeździsz spokojnie to kup tańsze. Jak ponosi Cię ułańska fantazja, to kup lepsze. Czytając opinie, to chyba Pirelli lepsza, patrząc na bieżnik Dębicy to wygląda bardziej "zimowo".
Powrót do góry

bernidi
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Rtestuf

Post#3 27 Wrz 2008 19:32   

Jeździłem na letnich i zimowych - przekładka kół z felgami 2 razy w roku, potem zastąpiłem oba komplety całorocznymi Nawigatorami z pierwszej serii, robiły nieźle zimą i latem ale szybko poleciały. Potem na przód poszły Nawigator II, też niezłe ale równie nietrwałe. Po zużyciu tych sześciu w sumie Navigatorów, kupiłem komplet całorocznych Pirelli P2500 EURO. Jeździłem na nich dwa lata, aż do sprzedaży auta koledze zresztą, zdecydowanie pewniejsze prowadzenie w każdych warunkach a zużycie minimalne. Teraz auto widuję i po kolejnym roku opony w stanie bardzo dobrym.
Kolejne auto które kupiłem, od roku eksploatuję na takich samych oponach i jestem również bardzo zadowolony. Niestety jest to model wychodzący z produkcji i trzeba poszukać wysyłkowo, sprzedawcy nieraz twierdzą, że Aquamile to następca P2500 ale to chyba nie tak do końca prawda, Aquamile jest mniej zimowa a bardziej na mokre drogi, na co nazwa zresztą wskazuje.
Najlepszy był numer jak pani dzwoni ze sklepu internetowego o potwierdzenie zamówienia.
- zamawia pan cztery opony Pirelli?
- tak proszę pani,
- dwa tysiące pięćset euro?
- czemu tak drogo?

Wiem, że pytasz o P400 a ja o P2500 ale o Nawigatorach odpowiadam tych samych.
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: POZNAŃ

Post#4 27 Wrz 2008 19:34   

Jeżdżę już ponad rok na Navigatorach 2 155/70/R13. Powiem, że opony są zdecydowanie lepsze od Passio, czy lepsze od Frigo, to ciężko powiedzieć, bo prawdziwej zimy to u nas raczej nie było w zeszłym roku. Czasem po piszczą na zakrętach ale to od razu wiem, że mają za mało powietrza. Skuteczność hamowania lepsza od Passio - również na mokrym, gdzie Passio płyną jak po lodzie. Osobiście gdyby nie oszczędności wtedy, to bym w życiu nie wziął nic z Dębicy. Co jak co ale nie są to dobre produkty, na których można polegać... mimo, że zawsze stosuję krajowe produkty do samochodu. Na następne lato kupię Uniroyal deszczówki w tym rozmiarze i nie zamierzam się więcej obawiać o ślizg na mokrym. Dodam, że zawsze hamuję silnikiem plus hamulec nożny, na granicy zablokowania kół (brak ABS). Przejechałem przez ten czas +/- 23 tys na tych oponach, bieżnik spadł +/- do 4-4,5mm. Między czasie dwa razy najechałem tą samą oponą na gwoździa, okazuje się, że wszystko da się naprawić.
Powrót do góry

Sith
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Wrocław

Post#5 28 Lis 2008 16:12   

Witam. Ja używam od kilku miesięcy PIRELLI P400 AQUAMILE i mogę je śmiało polecić .W stosunku do Passio na pewno są dużo dużo lepsze, w gorące dni na pewno mniej piszczą, na mokrym super się trzymają drogi. Jeździłem nimi w pierwsze mrozy, też nic im nie mogę zarzucić, jak się zachowają na śniegu, nie wiem. W sumie chyba nawet mnie to nie interesuje, mieszkam we Wrocławiu a tu śniegu nie ma (no może 3 dni w roku).

Pozdrawiam.
Powrót do góry

putin2208
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#6 28 Lis 2008 20:12   

W Lanosie 1.5 na lato mam zamontowane Dębica Passio. Całkiem nieźle się sprawują latem, w zimie słabo. Szybko się ścierają. Na zimę mam Fuldę Kristal za bodajże 109zł szt. Złego słowa nie mogę powiedzieć o tych oponach, może, że są głośne ale to standard w zimowych. Sith co do tego, że we Wrocławiu nie ma śniegu, to się nie zgodzę. Wpadnij na dzielnicę np. Zalesie czy Biskupin, to zobaczysz, że nie zawsze drogi są odśnieżone. Polecam także jazdę bocznymi ulicami. Jeśli jeździsz dużo po mieście i piaskarki nadążają z posypywaniem i nie zapuszczasz się poza miasto, to bierz tańsze.
Powrót do góry

goralka3
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kraków

Post#7 06 Lut 2009 11:31   

Witam.
Czytam Wasze posty i nie wiem na co się zdecydować. Czy kupić całoroczne czy letnie (165/65R14)? Całoroczne tj. tańszy wydatek ale czy lepszy? Na lato myślałam o Dębica Passio ale większość nie poleca tej marki.
Co lepiej kupić i jaką markę?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2009 11:31   

Powrót do góry

hobbysta1234
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 08 Lut 2009 14:00   

Na lato najlepsze są letnie a na zimę zimówki i to jest jedna najlepsza reguła. Wielosezonowe zawsze mają jedną gorszą porę roku, jeśli są zbyt miękkie w lecie szybko polecą, jeśli są zbyt twarde w zimie będą leciały jak po maśle. Jeśli są średnio twarde/miękkie to i na zimę za śliskie i na lato za słabe.
Przełożenie kół dwa razy do roku, to chyba jeszcze nie taka ciężka praca i dużo czasu nie zajmie.
Ale to już jak kto woli.
Powrót do góry

Myrek1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#9 02 Sie 2009 15:12   

Ja mam pytanie co do żywotności całorocznych. Słyszałem, że opony całoroczne zachowują swoje właściwości przez góra 3 lata, czy tak?
Chcę kupić Goodyear Vector-5.
Powrót do góry

pico1
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdańsk

Post#10 03 Sie 2009 20:32   

Miałem kiedyś wilosezonowe i w niedługim czasie stwierdziłem, że jak coś jest uniwersalne, to nie nadaje się do niczego. Nie polecam, zimą były twarde, latem za miękkie. Zima zimówki, lato letnie.
Powrót do góry

elel
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Tarnobrzeg

Post#11 15 Lut 2010 17:25   

Czy ktoś używał opon Barum Quartaris? Są to opony całoroczne. Jak się sprawują w zimie w mieście oraz czy nie ścierają się za szybko w upał?
Powrót do góry

pico1
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdańsk

Post#12 15 Lut 2010 19:44   

Barum miałem tylko letnie były bardzo miękkie nie pasowały mi bo auto za bardzo pływało.
Powrót do góry

kelar
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 16 Lut 2010 21:45   

Mam właśnie założone te opony i jestem z nich zadowolony.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Drapek_skate
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kozienice

Post#14 17 Lut 2010 17:34   

Miałem opony letnie Barum Bravuris na niskim profilu - 195/45/16 i 205/45/16 i co mogę powiedzieć, to jakość/cena jest bardzo dobra. Opona nie wyje, na mokrym słabiej stabilna ale idzie się przyzwyczaić no i przecież nikt o zdrowych zmysłach na mokrej nawierzchni nie jeździ szybko.
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#15 17 Lut 2010 17:40   

elel napisał:
Czy ktoś używał opon Barum Quartaris? Są to opony całoroczne. Jak się sprawują w zimie w mieście oraz czy nie ścierają się za szybko w upał?

Bierz - trochę głośne, ale dobre - zarówno na śnieg/błoto/wodę, jak i na suchy asfalt. W komplet właśnie po raz drugi zainwestowałem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2010 17:40   

Powrót do góry

elel
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Tarnobrzeg

Post#16 17 Lut 2010 22:14   

robokop napisał:
elel napisał:

Bierz - trochę głośne, ale dobre - zarówno na śnieg/błoto/wodę, jak i na suchy asfalt. W komplet właśnie po raz drugi zainwestowałem.

A na ile km starczą?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2010 22:14   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#17 17 Lut 2010 22:19   

A któż to może wiedzieć? Zbyt dużo czynników na to się składa, ja swoich jeszcze nie zużyłem - kupiłem na 2 auto.
Powrót do góry

fo21rest
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Słubice

Post#18 17 Lut 2010 22:59   

Co do opon. Miałem kiedyś wielosezonowe i powiem jedno. W lato jeździ się w miarę dobrze, tylko na zakrętach trochę piszczą jak jest gorąco, ale jeżeli chodzi o zimę to nie ma porównania co do typowych zimówek. Wielosezonowe nie nadają się. A do trwałości opon to dla mnie każda opona po 5 latach powinna być wymieniona na nową.
Powrót do góry

slaw00000
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Poznań

Post#19 07 Kwi 2010 21:09   

Zedrzesz opony latem, wielozezonowe nadają się tylko na zimę.
Powrót do góry

kajoj6661
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: ketrzyn

Post#20 07 Kwi 2010 21:20   

slaw00000 "wielozezonowki nadaja sie tylko na zimę"- najlepsze na zime to zimówki,na lato letnie
a co do wielosezonowych to miałem dębicę vivo ogólnie 4lata pojeżdziłem,w zimę tragedia,słabe odprowadzały wodę.... teraz kupuje zimówki i letnie,,,,nie wierzę w opony całoroczne
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: POZNAŃ

Post#21 08 Kwi 2010 13:28   

kajoj6661 napisał:
slaw00000 "wielozezonowki nadaja sie tylko na zimę"- najlepsze na zime to zimówki,na lato letnie
a co do wielosezonowych to miałem dębicę vivo ogólnie 4lata pojeżdziłem,w zimę tragedia,słabe odprowadzały wodę.... teraz kupuje zimówki i letnie,,,,nie wierzę w opony całoroczne

Vivo? Wywal to do śmietnika. To nie jest opona całoroczna, nawet letnią bym jej nie nazwał, mimo że w katalogu figuruje jako taka. Strach na tym w ogóle jeździć, chyba że po szutrze i suchym asfalcie. Po lekkim deszczu sunie się jak po łyżwach, mimo dużego bieżnika. Już D124 i jej większe odmiany były zdecydowanie lepsze...
Podobne odczucia są na oponach letnich i zimowych firmy Barum. Zaś później blacharze mają co robić.
Proszę też o powstrzymanie się od docinek w stylu braku umiejętności w prowadzeniu pojazdów w złych warunkach, bo zapewne zwyczajnie ¾ z Was nawet nie jest po kursach doszkalających jazdę(chociażby I, a co dopiero II stopnia). Bohaterów prostej jest pełno na cmentarzach.
Powrót do góry

einkillahertz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: krk

Post#22 30 Wrz 2010 16:23   

No właśnie szukam opinii na temat opon wielosezonowych i są one bardzo podzielone (opinie). Na kilku fortach spotkałem się z dobrymi opiniami ale jest też sporo negatywnych. Ja mam aktualnie i zimówki i letnie, ale myślałem o uniwersalnych oponach. Szukałem już nawet i na przykład na 1234opony.pl trafiłem na całkiem tanie opony Dębice wielosezonowe. Tylko, czy opłaca się kupować te opony? Jak szybko się zużywają?
Powrót do góry

skorpion1272
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Nowe Miasto Lubawskie

Post#23 30 Wrz 2010 16:47   

Ja bym nigdy nie kupił opon wielosezonowych...jak mówi powiedzenie: jak coś jest wszystkiego, to jest do niczego. I trochę, jak nie dużo prawdy w tym jest. Opona zimowa dobrze sprawdza się w zimę a letnia w lato, i na pewno sprawdzają się lepiej niż wielosezonowe, które nie połączą cech obu opon.
Poza tym jeżdżenie na dwóch rodzajach opon i tak wyjdzie niewiele drożej...tyle co przełożenie opon 2 razy na rok, lub kupienie felg.
Powrót do góry

engelbr
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Pn

Post#24 03 Paź 2010 14:17   

Opony wielosezonowe to pomyłka - właściwie nie istnieje cos takiego.
Opony zimowe od letnich różnią się przede wszystkim mieszanką gmy z jakiej są wykonane, budową bieżnika (w oponach zimowych masz takie "przyssawki" zwane lamelkami - to takie delikatne nacięcia).

W przypadku opon wielosezonowych będziesz miał do czynmienia tylko i wyłącznie z większymi nacięciami aby się opona oczyszczała szybciej ze sniegu, ale prawda jest taka że nie będą one dobre ani na zime ani na lato.
Powrót do góry

druop22
Poziom 1
Poziom 1

Post#25 06 Gru 2010 20:54   

również się zastanawiam nad "all seasons". Mam zużyte letnie a i zimówki mają już 5lat choć bierznik jeszcze jest ok. o dziwo :-). Ludzie w USA i w UK nawet nie wiedzą co to przekładka opon, albo mają letnie cały czas albo co bardziej wrażliwy kupują "all seasons tyres" i najlepiej furę z 4x4 ;-)
Widziałem ostanio jakiś test porównawczy w jakimś automagazynie i ogólnie wypadłay dobrze tzn. na śniegu ciut gorzej niż zimówka i na suchym ciut gorzej niż letnia, na mokrym bardzo dobrze. Także wygląda na to że da się zrobić uniwersalną oponę. Co jest istotne bo przecież w naszym klimacie nawet zimą potrafi być często > +7'C, i wówczas nikt przecież nie zmienia z powrotem na letnie... na naszych drogach głównie jest mokro, lub nawet sucho z tylko kilkoma dniami gdy zima zaskakuje drogowców ;-) Według mnie gdy ktoś nie mieszka w górach lub na lodowcu ;-) to chyba taka uniwersalna ma sens. Zwłaszcza że ostatnio poczytałem i wygląda na to że robią asymetryczny bierznik strona letnia i zimowa(z lamelkami), plus mieszanki gumowe są dużo lepsze jesli chodzi o zakres temp./elastyczność gumy.
Sam jeszcze się nie zdecydowałem ale chyba kupię jak trochę ceny spadną w środku sezonu (teraz za 205/55R16 > 320zł/szt.). Myślę że będą dużo lepsze niż moje obecne 5letnie Dunlop Winter Sport czy letnie Goodyear Eagle lat 6..
Powrót do góry

Paweł1355
Poziom 17
Poziom 17

Post#26 06 Gru 2010 21:32   

Przez 6 lat jeździłem na Vredestain Quatrac 2 , a od 2,5 jeżdzę na Good Year Vestor 5 plus. Muszę przyznać ,że jest to dobry kompromis pomiędzy letnimi na lato i zimowymi na zimę. Nie muszę przekładać opon co kilka miesięcy. Może są głośniejsze ale do tego się przyzwyczaiłem. Czy warto płacić za 2 komplety według mnie nie warto.
W służbowym samochodzie jeżdzę na oponach wymienianych lato/zima Barum : Polaris i Bravuris Może nie jest to wysoka półka ale na Fabię starcza. Barumy są dość głośne i niestety nie trwałe Zimą na mokrym słabo hamują i są podatne na aquaplaning Czy lepsze są od moich całorocznych - nie jestem pewien. Latem letnie są cichsze to fakt ale bardziej piszczą czego nie obserwuję na Vectorach. Ścieralność - zdecydowanie mniejsza na całorocznych.
Minusem Quatraców jest to ,że po 5 latach zaczynają pękać boki opon ale mają bardzo trwały bieżnik . Zrobiłem na nich 65000 km i bieżnik miał ok 3 mm. Vectoram-i zrobiłem ok 25000 km i jak na razie bieżnik zjechał o ok. 2 mm. W zeszłym roku byłem na nich w Zakopanem . Śniegu było sporo ale jeżdziłem bez problemów nawet w miejscach gdzie inni na zimówkach mieli problemy. Gość na chińskich zimówkach nie mógł dojechać do Białki Tatrzańskiej - ale jak mi mówił zapłacił za nie okazyjnie ok 120 zł/szt. Fakt chińzczyzna to może jest dobra na chińskie drogi , a nie na Europę ale cena czyni cuda. Czyż tak nie jest ?
Powrót do góry

zardzewialabrzytwa
Poziom 2
Poziom 2

Post#27 08 Gru 2010 09:36   

Mam Navigatora 2 założone na przód w kangoo 1.9d. Lato, zima, deszcz, śnieg, błoto - wszędzie wjedzie i ze wszystkiego wyjedzie. Tylko po błocie trzeba go trochę umyc ;) Bieżnik jak tarka ma bardzo dobrą przyczepność, przynajmniej do 135km/h. Jeśli ktoś jeździ szybciej to musi sam sprawdzić.
Powrót do góry

wieslawb
Poziom 6
Poziom 6

Post#28 08 Gru 2010 10:10   

Jezusie, czy liczyć jest tak trudno ?
Zadawane często pytanie: Po co wydawać pieniądze na dwa komplety ...?

Przecież te dwa komplety kupisz dwa razy rzadziej, letnie w zimie się nie zużyją i zimowe w lato również.
Po co przekładać ... ? - Przecież nie zjedziesz całego bieżnika (~40 000 km)bez przekładki.
Komfort ... ! - ciszej w lato, pewniej w zimie !
Koszt ! ... - cena dobrej opony letniej od dobrej zimowej nie różni się tak znacznie.

ROWEREM TANIEJ !!!
Powrót do góry

Paweł1355
Poziom 17
Poziom 17

Post#29 08 Gru 2010 21:59   

Wszystko zależy od tego ile kilometrów robisz - jeżeli mało to zanim zużyjesz 2 komplety opon : zimowe i letnie to szybciej je wyrzucisz do śmieci ze starości.
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#30 10 Gru 2010 00:38   

PCcepuk napisał:
do osobówki NAJLEPSZE całoroczne były D124 -ktorych juz od ok 10lat nie produkuja i koniec!

No ta, D124, szczególnie z końca ich produkcji - szajs pierwszej kategorii, pękające nitki i guzy bez powodu, bieżnik ani na wodę ani na lód. Zresztą produkcja została wznowiona - http://www.google.pl/search?q=D124&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGLL_pl___PL358 i skąd kolega wytrzasnął informację że to opony całoroczne?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2010 00:38   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Opony wielosezonowe opinie
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny