Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Le40a656a i ewentualnie moduł ci mpeg-4 -> mpeg-2

CrQ 28 Wrz 2008 20:55 17193 9
  • #1 28 Wrz 2008 20:55
    CrQ
    Poziom 11  

Witam może ktoś coś napisać o tym tv... tzn czy warto go kupić ?? i jeszcze jedno pytanko odnośnie tego modułu... ile by taki kosztował ?? oraz ewentualnie jaki polecicie? aby oglądać tv cyfrową... gdyż jak dobrze mnie poinformowano w okolicy Warszawy będzie on potrzebny...
    pozdrawiam

• #2 28 Wrz 2008 23:51
    polkos
    Poziom 17  

Tv jest dobry a o module nic nie powiem :) Pozdrawiam. A jedno ale sprawdz w czasie zakupu jak świeci matryca na ciemnym tle, czyli poproś by przełączono np na pusty kanał av i czy nie ma jasnych plam. Przypadłość często spotykana w tym modelu ale bez paniki :P

• #3 29 Wrz 2008 09:20
    Jj1961
    Poziom 20  

Model jak na chwilęobecna jest ok. Jesli chodzi o moduły to duzy wybór jest na Allegro ale pamiętaj kupuj karte obsługującą HD.

• #5 29 Wrz 2008 20:20
    CrQ
    Poziom 11  

hmmm jeszcze pytanko co do tego mpeg-4 znajomy ma taki telewizor i gdy przełącza na sygnał cyfrowy to jest tylko dźwięk a na ekranie jest wyświetlany komunikat na czarnym tle że format hd nie jest obsługiwany(czy coś w tym rodzaju bo już nie pamiętam za bardzo)... dodam że mieszkam pod Warszawą

• #6 30 Wrz 2008 08:23
    Jj1961
    Poziom 20  

Masz karte która nie obsługuje HD

• #7 30 Wrz 2008 09:54
    CrQ
    Poziom 11  

ale chodzi o to że slot na moduły ci jest pusty.... to chyba ten tv jeżeli nie ma odpowiedniego modułu to nie obsługuje mpeg-4 (bo z tego co mi właśnie kolega powiedział mpeg-2 obsługuje)

• #8 22 Lis 2008 09:04
    arkadius86
    Poziom 2  

Coraz więcej telewizorów ma wbudowany moduł CI nie posiadając wbudowanego konwertera sygnału odbierającego mpeg-4. Wystarczy wtedy w odpowiedniego slota włożyć dokupiony moduł np. firmy Neotion jak ten: http://www.dvb-t.cz/detail.php?sid=473115d47e91b&wid=nempeg4 i spokojnie oglądać kanały nadawane w mpeg4 na telewizorze przystosowanym do mpeg-2.

Dodano po 14 [minuty]:

I jeszcze taka uwaga. Wyborcza napisała tekst pt. "Chcesz oglądać płać". Pojawia się tam teza, że nawet posiadając moduł dekodujący z mpeg-4 do mpeg-2 będziemy słyszeć tylko dźwięk kanałów nadwanych w HD a nie będziemy widzieć obrazu. Ja się pytam dlaczego??? Przecież jeśli moduł skompresuje nam sygnał do mpeg-2 to telewizor Full HD z rozdzielczością 1920x1080 chyba po to został stworzony by z takim obrazkiem sobie radzić. Może ja za głupi jestem, ale uważam, że takie straszenie ludzi nie ma sensu. Mówi się że dekoder ma kosztować 400,00 zł. a podobne dekodery na zachodzie kosztują w przeliczeniu 17 zł. Dlaczego u nas ma być drożej?? jedyne wytłumaczenie to działanie jakiegoś szemranego lobby, które próbuje siać zamęt na rynku telewizorów.

• #9 22 Lis 2008 09:22
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Z modułem Neotion współpracuje jedynie Sony Bravia (stare modele z Mpeg2), telewizory innych marek nie współpracują z modułami. Potrzebna jest zmiana oprogramowania w telewizorze a firmy nie udostępniają nowego softu do współpracy z modułem Mpeg4--> Mpeg2.

• #10 22 Lis 2008 20:21
    arkadius86
    Poziom 2  

Ale dobre i to, że jest opcja przeprogramowania. W każdym razie problem powinien rozwiązać odrębny dekoder cyfrowy jakie dostajemy od sieci kablowych czy innej Cyfry+. Wtedy chyba nie ma żadnego problemu. Jedynie ze zwykłej dachowej mogą być balety. Ale choćby z kabla obrazek powinien iść, ponoć te kłopoty abonentów TV kblowych nie dotyczą wiec producenci nie mają co podskakiwać.

I dziękuję koledzę za odpowiedź:)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme