X

Passat B5 brak podświetlenia wnętrza

30 Sep 2008 20:19 ARArtur Jurkiewicz
  • #1 30 Sep 2008 20:19
    Artur Jurkiewicz
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Brak podświetlenia wnętrza i spodu drzwi oraz oświetlenia bagażnika Passata B5. Sprawdziłem, że brakuje napięcia na lampkach. Sprawdziłem bezpieczniki i moduł komfortu /bez zarzutu/. Podłączenie pod komputer nic mi nie wyjaśniło. Miałem dziś za mało czasu aby drążyć problem. Może któryś z kolegów miał taką usterkę. Liczę na sugestie będzie mi łatwiej.
  • Helpful post
    #2 30 Sep 2008 22:12
    cardiag
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    zielenieja przewody na progu po stronie kierowcy
  • #3 01 Oct 2008 21:33
    Artur Jurkiewicz
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawdziłem to także. Jest ok. Miałem taki przypadek że odłamki pobitej szyby naruszyły izolację i wilgoć zjadała kabel od wew. Dziękuje za sugestie ale nie to.
  • Helpful post
    #4 24 Oct 2008 12:24
    suchor-t
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Zerknij kolego sobie na kable czerwono czarne na wielozłącze tam może tkwic problem , u mnie było to samo i pomogło. Jak nie to zdejmij boczek ze słupka i sprawc napięcie jakie idzie do kalbla zasilającego główną lampkę w podsufitce z przodu, jak jest ciskie napięcie to szukaj po kablach . Jest jeszcze jedna opcja doprowac z pod bezpiecznika odpowiadającego za podświetlanie bezpośrednio prąd do lampki głównej , powinno zadziałac, jeżeli zadziała to znaczy że za małe napięcie idzie od modułu komfortu, sprawdz dokłądnie kable czerwono-czarne.
  • Helpful post
    #5 25 Oct 2008 03:03
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Zrywaj kolego izolację i zobacz te połączenia, to jednak będzie to. Miałem kilka takich przypadków, jeden raz była winna kostka w module. A wyglądało wszystko na super sprawne.
  • #6 19 Dec 2008 15:59
    scrk
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Kolego masz walniete mikrostyki lub zimne luty w zamku.

Trzeba rozebrać i polutować ewentualnie wymienić mikrostyki
  • #7 19 Dec 2008 18:24
    bbaattman
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    ja rowniez opowiadam sie za kabelkami do boxu pod siedzeniem kierowcy
  • #8 19 Dec 2008 23:04
    Jurek220
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Kabelki w tym modelu to pewno standart,a kostka do modułu pewno też skorodowana zdemontuj i sprawdz.Miałem taki przypadek że oprucz twoich usterek niechodziły jeszcze szyby i lusterka.W tym przypadku kostka od modułu była skorodowana.Po przeczyszczeniu wszystko wruciło do normy.Co do oświetlenia bagażnika często pada wyłącznik w zamku od klapy.Musisz zdemontować plastik,by sie dostać do niego.
    Pozdr.
  • #9 15 Nov 2011 15:31
    lukanio905
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam moj problem jak wiekszosc tutak to znaczy brak oswietlenia w kabinie po dluzszym przegladaniu postow postanowielm zajrzec do modulu komfortu, na progu o kierowcy byly sparcaile i przerwaly sie kabeli czerwono bialem oje pytanie brzmi czy to jest tak usterka???? prosze o szybka odpowiedz
  • #10 15 Nov 2011 17:15
    Jurek220
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Niestety taka przypadłość tych pasków,która się ciągle powtarza.
    Pozdr.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products