Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odpowietrzenie pompy HDI CR Siemens

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Odpowietrzenie pompy HDI CR Siemens
Autor
Wiadomość
austin007
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 03 Paź 2008 19:56   

Odpowietrzenie pompy HDI CR Siemens

Witam!

Bardzo proszę o wskazanie miejsca w pompie wysokiego ciśnienia commom rail systemu Siemens, w którym można ją odpowietrzyć. System Bosch odpowietrza się sam w trakcie pracy. Układ Siemens wymaga ponoć przeprowadzenia procedury odpowietrzania. Nie chodzi tu naturalnie tylko o pompkę ręczną w układzie zasilania niskiego ciśnienia ale całą procedurę.
A skąd problem? Po wymianie filtra paliwa i uruchomieniu silnik popracował chwilę i zgasł. Usunięcie powietrza z przewodów igielitowych nie poskutkowało. Filtr ponownie złożyłem. Zawór obejścia wysokiego ciśnienia w pompie wysokiego ciśnienia nie jest zapchany.
Berlingo 2001 HDI 90 KM Siemens.

Błagam o pomoc!

Pozdrawiam
Leszek Świderski

Regulamin pkt 11,1 proszę poprawić. goldwinger
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2008 19:56   

Powrót do góry

k631
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piła

Post#2 04 Paź 2008 09:07   

Re: Odpowietrzenie pompy HDI CR Siemens

Witam kilka razy zbrakło mi paliwa w hdi ale po zalaniu odpalał po 30 sekundach kręcenia.
Powrót do góry

austin007
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 04 Paź 2008 10:32   

Paliwo zdecydowanie jest. Przepompowane ręcznie aż do braku najdrobniejszych baniek powietrza. Po wymianie filtra paliwa uruchomił sie i po kilku sekundach zgasł. Odkręciłem ponownie zawór bypass na pompie wysokiego ciśnienia i w pozycji bez zasilania jest zamknięty. Jeszcze raz go przeczyściłem delikatnie również na obecność ewentualnego paprocha między gniazdem a iglicą. Rezystancja uzwojenia to kilka ohmów (mam rozkalibrowany w tym zakresie miernik więc może być mniej ale rząd wielkości pozostaje). Podczas rozruchu wydaje się, że pompa tłoczy zbyt małe ciśnienie. Z przelewów wtryskiwaczy nie leci paliwo. W tej chwili skręcam zawór obejściowy pompy HP i kombinuję dalej.

Nie wiem tylko czy nie ma gdzieś sitka na wejściu niskiego ciśnienia paliwa do pompy. Za nic nie mogę go znaleźć. Rozkręciłem króciec zasilenia w paliwo ale niczego takiego tam nie znalazłem. Może niedokładnie szukałem?

Może komputer z jakiś powodów powiedział rozruchowi zdecydowane NIE i bez wyzerowania tej flagi/statusu mogę sobie do ... śmierci działać. Check engine nie świeci się jednak.

Niestety nie mam komputera, więc skazany jestem na razie działać po omacku.

Pozdrawiam
Leszek Świderski
Powrót do góry

k631
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piła

Post#4 04 Paź 2008 15:15   

No w takim razie zbiornik i pompa niskiego ciśnienia w zbiorniku?
Powrót do góry

autoelektryk
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: wlkp

Post#5 04 Paź 2008 20:52   

simens nie bosch nie ma wstepnej
Powrót do góry

austin007
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 Post autora tematu 06 Paź 2008 09:15   

Tak , jak napisałem na wstępie to układ Siemensa. Układ jest ssący. Pompa HP zasysa paliwo ze zbiornika. W odróżnieniu od systemu Boscha nie ma tu pompy wstępnego tłoczenia w zbiorniku paliwa. Stąd w/w pytanie o procedurę odpowietrzania.

Czy odłączenie akumulatora na kilka godzin kasuje błędy? Zdaje się są one zapisywane w pamięci nieulotnej?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Paź 2008 09:15   

Powrót do góry

yaaro
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: -

Post#7 06 Paź 2008 10:50   

Doładuj akumulator i kręć, może zbieg okoliczności padła pompa. Padają często pompy, ostatnio znajomemu padła po 120 km po regeneracji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Paź 2008 10:50   

Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#8 06 Paź 2008 20:04   

witam, spróbuj właczyc rozrusznik i na kręcocym sie silniku tryskaj do kolektora dolotowego samostarta, może byc też plack(do kokpitów) powinien zagadać i tak z 15 sekund , powinien pracować dalej samodzielnie, jest to dość skuteczne i działa :), te Siemensy są upierdliwe , powodzenia
Powrót do góry

kazpal
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: rzeszów

Post#9 07 Paź 2008 06:59   

Witam.
Silnik uruchamia się przy pomocy rozrusznika, pompowania, pompowania, pompowania i cierpliwości. Szybciej jest poluzować rurkę na wtrysku lub na rampie, ale ze względu na poważne ryzyko nieszczelności proponuję przepchać powietrze przez wtryski kręcąc rozrusznikiem.
Błąd polegał na tym, że nie zalałeś filtra paliwa po założeniu do auta. Trzeba było pompować, aż pompka stwardnieje przed uruchamianiem silnika. Wówczas tylko się zadławi na chwilę i chodzi bez cyrków. OSTROŻNIE Z SAMOSTARTEM gdy nie masz wprawy.
Powodzenia
Powrót do góry

janusz2008
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zach. pomorskie

Post#10 07 Paź 2008 08:46   

Chyba już odpalił i ma wszystkich w d.... Nawet nie pofatygował się powiedzieć co było?
Powrót do góry

romoo
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Małopolska

Post#11 07 Paź 2008 17:38   

Albo wciaz kręci. :)
Powrót do góry

przemas13
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: POZNAN

Post#12 12 Paź 2008 12:34   

Witam
mam ten sam problem z hdi siemens ale troche inaczej poprostu zgasilem auto ( berlingo 2.0 hdi)i po 5 min. juz nie chcial zapalic , po okolo 5 min krecenia zalapal dymił bialym smogiem i jakos dojechalem do mechanika tam jeszcze odpalał ale na wolnych obrotach przebieral i za jakiś czas pracy na wolnych zaczoł chodzic idealnie zgasilem go i od tej pory juz wiecej nie odpalił .
troche sie rozpisze ale już mnie krew zalewa :)
to trwa już przeszlo tydzień jak mechanik się męczy z autem
w serwisie na holu komputer stwierdzil tylko że za male ciśnienie na listwie chyba 180 atmosfer .Mechanik załatwil nową pompe siemensa i nadal to samo zostały jeszcze wtryski ,a może komputer powiedział nie ??
dodam jeszcze że filtr paliwa nowy paliwo w zbiorniku nalane nowe ,rozrząd jest ok.
może ktos pomoże jakąś radą bede zobowiazany
Pozdrawiam
Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 12 Paź 2008 13:18   

przemas13 napisał:
Witam
mam ten sam problem z hdi siemens ale troche inaczej poprostu zgasilem auto ( berlingo 2.0 hdi)i po 5 min. juz nie chcial zapalic , po okolo 5 min krecenia zalapal dymił bialym smogiem i jakos dojechalem do mechanika tam jeszcze odpalał ale na wolnych obrotach przebieral i za jakiś czas pracy na wolnych zaczoł chodzic idealnie zgasilem go i od tej pory juz wiecej nie odpalił .
troche sie rozpisze ale już mnie krew zalewa :)
to trwa już przeszlo tydzień jak mechanik się męczy z autem
w serwisie na holu komputer stwierdzil tylko że za male ciśnienie na listwie chyba 180 atmosfer .Mechanik załatwil nową pompe siemensa i nadal to samo zostały jeszcze wtryski ,a może komputer powiedział nie ??
dodam jeszcze że filtr paliwa nowy paliwo w zbiorniku nalane nowe ,rozrząd jest ok.
może ktos pomoże jakąś radą bede zobowiazany
Pozdrawiam

Witam,
180 bar, to za malo aby wystartowal, ale swiadczy to, ze pompa dziala. W pierwszej kolejnosci trzeba sprawdzic wydatek przeciekow na wtryskiwaczach. W tym celu trzeba odlaczyc przewod odprowadzania przeciekow z wtryskiwaczy, zatkac go (ja zakladam dwa kawalki rurki paliwowej 8 mm na koncowki przewodu) i probowac uruchomic silnik obserwujac wtryskiwacze. Na wyjsciach z wtryskow nie moze cieknac paliwo. Najwyzej kropla, ktora powoli "rosnie". Jesli paliwo cieknie, powoduje to spadek cisnienia w szynie i silnik nie pali.
Pozdrawiam, Georges
Powrót do góry

przemas13
Poziom 6
Poziom 6

Post#14 12 Paź 2008 13:29   

dobrze że ktoś sie odezwał :)
mechanik dziś sie męczy z autem
wtryski tak sprawdzalem ,przelewy byly odlączone wszystkie i w momecie rozruchu nie wycieka paliwo z wtryskiwaczy
mechanik ma jeszcze dwa wtryski i dziś będzie podmieniał

dzis kupilem cala pompe wys. cisn. przy okazji zozrad no i jutro mysle ze wkoncu odpali

jak nie to go sprzedam tak jak stoi :)
Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 15 Paź 2008 21:50   

do odpalenia wystarczy okolo 160 bar - to jest graniczne cisnienie przy ktorym aktywuje sie elektronika. jak nie chce sie odpowietrzyc to zrob talk , odlacz przewod od filtra paliwa ten ktorym zasysa paliwo ze zbiornika w to miejsce dopasuj jakis przewod ktorym podasz paliwo z np butelki , oczywiscie butelke trzeba umiescic powyzej silnika wtedy wstepnie odpowietrz uklad . mozesz podczas krecenia rozrusznikiem na chwile popuscic ktoras rurke wysokiego cisnienia zeby szybciej wyszlo powietrze . i wtedy silnik powinien bez problemu zapalic . a tak swoja droga to ta pompka reczna na BYBASIE to glupi pomysl . jesli ktos nie wie jak to dziala to zawsze ma problemy kiedys btrafil do mnie master w ktorym wymieniono pompe wysokiego cisnienia bo niezapalal , po wymianie pompy tez oczywiscie nie zapalil . ja zrobilem wlasnie tak jak opisalem i zapalil bez problemu . dodadkowo przerobilem uklad w ten sposob ze pompke reczna dalem przed filtrem . w ten sposob napelnia sie paliwem bezposrednio pompe a nie tylko zasilanie i powrot
Powrót do góry

michał79
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Zwoleń

Post#16 11 Sty 2009 15:35   

Witam.
mam problem z odpaleniem silnika 2.0 hdi pompa simens.
powodem zgaśnięcia silnika była niska tęperatura(-23 stopni C) prawdopodobnie coś z paliwem.
wymieniłem wkład paliwa,pompowałem pompką ręczną aż do zniknięcia wszystkich bombelków powietrza, kręcę rozrusznikiem i nie odpala.
chyba się zapowietrzyła pompa.
proszę o dalsze wskazówki.
Z góry dziękuję!
Powrót do góry

przemas13
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 11 Sty 2009 18:23   

witam
sosc dużo czasu minęło ale powiem tak - mechanicy są świetni tak jak lekarz :) może sie uda mi mechanik zalecił 3 x komputer wymiane pompy wysokiego cisnienia i rozrzad swiece .
Całkowicie nie potrzebne zostal wymieniony rozrzad (25 tys przebiegu )nie wspomne o swiecach bylo jeszcze cieplo a w hdi zalanczaja sie od 0 st. a pompa to juz calkowity bezsens :)
wkoncu wziolem od niego auto na holu bo koszty bylu duze i juz mialem dosc :)
a jak mechanikowi mowilem ze sprawdze wtryski to sie zaklinal ze to nie sa wtryski bo sprawdzal przelewy
SAm pod domem wyjolem wtryski i zanioslem do znajomego do Polkaru sprawdzil mi je za 10 zl i okazalo sie ze jeden lal 4 :)
kupilem jeden wtrysk i auto do dzis jezdzi bez problemowo .
NIE potrzebna byly te wydatki i nerwy ,a jak chodzi o odpowietrzanie to reczna pompka tylko zaciagnolem ropke i na dotyk odpalil
Pozdrawiam
Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 11 Sty 2009 19:35   

dla pewnosci podaj paliwo do pompy z wyzej polozonego naczynia bezposrednio do krócca ktorym zasysa paliwo niech zasila pompe grawitacyjnie ,poluzuj którys z przewodow wysokiego cisnienia i sprawdz czy leci paliwo podczas krecenia jesli leci to znaczy ze pompa podaje i nie jest zapowietrzona
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2009 19:35   

Powrót do góry

michał79
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 14 Sty 2009 18:30   

Witam. Mam pytanie do" vvaldek" jeśli kręcę rozrusznikiem a pompa wciąż nie podaje to jaka może być przyczyna?
Sp.jest paliwo w pompie bo zrobiłem tak jak mówiłeś.
Auto stoi na dworze jest ciągle na minusie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#20 14 Sty 2009 19:56   

Niespodziewaj sie ze bedzie lecialo jak z kranu bo pompa ma maly wydatek . trzeba podlazyc tester i sprawdzic jakie jest cisnienie paliwa na listwie powinno byc okolo 200 Bar podczas krecenia rozrusznikiem . Tylko upenij sie ze z elektryka wszystko jest w porzadku . a czy przypadkiem nie bylo auto holowane ? czasem podczas holowania potrafi wyskoczyc wylacznik bezwladnosciowy
Powrót do góry

michał79
Poziom 2
Poziom 2

Post#21 20 Sty 2009 16:48   

Witam. Przyczną awarii w silniku 2.0 hdi było zapowietrzenie pompy. Poluzowałem śrubę na pompie pzy dopływie paliwa z filtra,potem podpompowałem trochę aż paliwo wytrysnęło i dokęciłem. póżniej poluzowałem nakrętkę na przewodzie wysokiego ciśnienia u wyjścia z pompy i druga osoba kręciła rozrusznikiem i zapalił.
Powrót do góry

przemas13
Poziom 6
Poziom 6

Post#22 30 Maj 2009 17:16   

witam co do mojej awari z pazdziernika to byl uszkodzony wtryskiwacz (lal )
mam teraz pytanie bo czesto mi sie zapala kontrolka diagnostyki i silnik slabnie w tym czasie .
Czy na na filtrze paliwa moze byc powietrze ??
jak napapuje to kontrolka gasnie wiec chyba gdzies zasysa
dzieki za odp .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Odpowietrzenie pompy HDI CR Siemens
Strona 1 z 1