Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 40-42", FullHD, PIP, telewizja cyfrowa, DLNA, USB

mario2255 06 Paź 2008 03:13 27732 13
  • #1 06 Paź 2008 03:13
    mario2255
    Poziom 12  

Dzień dobry !
    Dojrzałem, kupuję do domu telewizor -parę ładnych latek żyłem bez... Drodzy forumowicze chciałbym kupić LCD i poszukuję modelu lub zestawu, spełniającego dość szerokie spektrum wymagań, może ktoś taki spotkał, muszę się przyznać zem szukał tylko 1 dzień... i coś znalazłem (PHILIPS 42 PFL 9603 D) ale to tylko teoria z internetu i z lekka drogi a poszukuje wiedzy praktycznej więc bardzo proszę o radę:
    1. dobry obraz (jasny pokój, wieczorem słońce będzie padało na ekran z ukosa) sygnał z satelity, też HD, i komputera (filmy gry, przeglądanie zdjęć i internetu z kanapy)
    2. PIP - 1 tuner wystarczy - dwa miło widziane
    3. odbiór cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T (w wawie jest podobno transmitowana testowo)
    4. DLNA możliwość podłączenia do serwera mediów cyfrowych - odtwarzanie DivX, MPEG2, JPG, MP3 ... POPRZEZ SIEĆ ETHERNET
    5. czytnik CF iMemoryStick i lub USB z możliwością podpięcia dysku lub czytnika
    5. dobry dźwięk
    6. brak smużenia na meczach ;)
    7. możliwość powieszenia na ścianie
    8. Cena NIE JEST bez znaczenia
    9. telegazeta
    wiem ze brakuje tu fontanny ale...:)
    Może ktoś już to przerabiał...
    Odpiszcie proszę praktycznie szczególnie jeżeli chodzi o USB, czytniki DVB i DLNA

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością

• #3 07 Paź 2008 23:52
    mario2255
    Poziom 12  

Dziękuję ThomasG81 za odpowiedź
    Niestety ten soniak nie posiada DLNA :(

• #4 08 Paź 2008 17:48
    jarekryzyko
    Poziom 11  

No ja bym polecił mojego faworyta, od jakichś dwóch miesięcy mam oko na telewizorze Philips Aurea 42PFL9903H/10 :)
    Spełnia on wszystkie wymienione przez Ciebie wymagania (zamiast czytnika kart ma USB). Posiada DLNA, telegazetę, PIP (jeden tuner), 4 wejścia HDMI (jedno z CEC), Ambilight Spectra + świecąca rama (gadżet, ale może uzależnić) itd.

http://www.consumer.philips.com/consumer/pl/p...uctid_42PFL9903H_10_PL_CONSUMER/42PFL9903H-10

Potraktuj to jako ciekawostkę, bo cena jest odstraszająca :)

• #5 09 Paź 2008 21:24
    mario2255
    Poziom 12  

Dzis zwiedzałem rtveuroagd i dowiedziałem się troszkę o DLNA - niestety, jak się dowiedziałem, na razie nie wspiera odtwarzania filmów, chyba samsungi miały możliwość odtwarzania z pamięci USB ale przez sieć na razie brak możliwości... SONY chyba W seria odtwarza MP3 i
    wykombinowałem sobie, że mając serwerek DLNA z Filmami, MP3 i zdjęciami będę mógł to wszystko przeglądać i/lub słuchać muszę tylko znaleźć odpowiedni telewizor i amplituner.
    Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie i może się podzielić???

• #6 10 Lis 2008 01:37
    mario2255
    Poziom 12  

TO już jestem po zakupach: wybrałem Samsunga 856
    spostrzeżenia:
    1. obraz super szczególnie jeśli chodzi o przeskalowywanie.
    2. DLNA - działa wyśmienicie - mogę oglądać zdjęcia, słuchać muzykę mp3 i co najważniejsze odtwarza filmy avi z serwerka DLNA (NAS z pluginem DLNA). Filmy bez problemu przeskalowywuje do pełnego ekranu - nie zauważyłem wad wynikających z powiększania obrazu (pikslyzacja, plamy). W tytułach wyświetla polskie czcionki.
    3. Jako monitor też się spisuje jak należy 1900x1080 super.
    4. Dźwięk mnie jeszcze nie powalił - ale nie testowałem w pełni tej funkcjonalności
    5. telewizji cyfrowej na razie nie udało mi się złapać

Jedyna wada to kontent po angielsku : przepisy kulinarne, jakieś ćwiczenia i bajki.
    Dodatkowo nie działa mi jeszcze serwis tematyczny, ale posprawdzam jeszcze konfigurację.

Po dłuższych obserwacjach wyszło mi że filmy, które juz kiedyś widziałem np. na CRT stwarzają wrażenie jak by były brazylijskimi serialami - obraz wydaje się mniej naturalny jakby gubiło głębię...

Przy okazji może ktoś wie coś o możliwościach zmiany zawartości kontentu telewizora na rodzimą wersję językową?

• #7 09 Lut 2009 01:02
    mario2255
    Poziom 12  

Dostałem pytanie na prv ale myślę że odpowiedź może się przydać większej rzeszy czytelników:

Cytat:
    2. DLNA - działa wyśmienicie - mogę oglądać zdjęcia, słuchać muzykę mp3 i co najważniejsze odtwarza filmy avi z serwerka DLNA (NAS z pluginem DLNA). Filmy bez problemu przeskalowywuje do pełnego ekranu - nie zauważyłem wad wynikających z powiększania obrazu (pikslyzacja, plamy). W tytułach wyświetla polskie czcionki.

Mam telewizor Sony ze złączem LAN i również chciałbym dobrać się do tej funkcji. Czy poradziłbyś jak postawić taki serwer DLNA? Jaki program? Piszesz o czymś o nazwie NAS. Czy to właśnie to? Bardzo Cię proszę o linki, jeśli można to pobrać z internetu.

Serwer DLNA to aplikacja działająca dla wielu systemów (Windows, LINUX, MAC OS). Serwerów DLNA jest WIELE . Ja osobiście używam FUPPES i jestem z niego zadowolony. Mam go w dwóch wersjach:
    1. zainstalowany jako plugin w serwerze NAS z Linuxem (ang. Nework Attched Storage - dysk sieciowy widoczny w windowsach przez otoczenie sieciowe zasób plikowy zmapowany jako Dysk Sieciowy)
    2. zainstalowany jako aplikacja na moim komputerze.

Serwer NAS to odrębna sprawa. Jest to dysk zewnętrzny podłączany przez sieć, funkcjonalnie podobnie do dysku podłączanego przez USB czy PenDrive (oczywiście troszkę większy ;) ). Urządzeń takich jest teraz na pęczki ja mam promis'a, jednak rozwiązań jest wiele i większość producentów coś ma w ofercie np. linksys, qnap, dlink, synology. Nie wszystkie maja plugin DLNA, ale niektóre mogą mieć jego i o wiele więcej...

Instalacja DLNA na komputerze:
    sciągasz, install, next,next,next...;) i teraz ważne:
    konfigurujesz FUPPESa przez stronę WWW jest ona pod adresem http://localhost:PORT gdzie PORT wybrałeś w czasie instalacji.
    Musisz skonfigurować katalogi jakie FUPPES ma serwować twojemu telewizorowi. Następnie serwer musi wytworzyć listę plików do serwowania: Rebuild Database, Rebuild virtual containers
    W telewizorze musisz skonfigurować interfejs sieciowy z tej samej podsieci co serwer DLNA. Jak masz ruter z DHCP to telewizor i NAS pobiorą adres IP i maskę automatycznie. Jeżeli połączysz TV z kompem kablem bezpośrednio to:
    1. musi być to kable krosowy (lub nowsze kart potrafią same krosować i wtedy wystarczy kabel "na wprost")
    2. musisz skonfigurować adresy IP np. TV - 192.168.12.3 maska 255.255.255.0 i komp 192.168.12.4 maska 255.255.255.0

Teraz ustawiasz w TV jako źródło sygnału DLNA (tak to jest w Samsungu , ale myślę że w SONY podobnie)
    Czasami potrzeba powiedzieć telewizorowi że jest serwerek:
    Prawym guzikiem na ikonke FUPPESa(koło zegara) i Send" Notify Alive"

Powodzenia.

• #9 22 Paź 2009 22:37
    Lukalago
    Poziom 26  

W Sony po diagnostyce serwera widac komputer i Fuppes ale obok napis "Serwer nie obsługiwany". Co to oznacza? Brak jakiegos pluginu czy moze Soniak jest bardziej wybredny?

• #10 23 Paź 2009 15:34
    Ans.Sklep
    Poziom 12  

Wydaje mi się,że brakuje plugina. Natomiast wracając do modelu LED to z samsungów wg mnie najlepiej prezentuje się Samsung UE-55B7000 Troche kosztuje,ale jest wart swojej ceny. Funkcji chyba nie musze opisywać...

• #11 23 Paź 2009 16:39
    Lukalago
    Poziom 26  

Uruchomilem serwer DLNA programem PS3 Media Server. Ten działa bardzo dobrze, ale plików avi TV nie odczytuje.

TV LED - dobry chwyt marketingowy, 90% ludzi myśli że matryca jest na ledach :D

• #12 24 Paź 2009 01:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

ten Samsung 55"B7000 - to dość kiepski pomysł.
    Technologia edge led do dużych ekranów - to nieporozumienie.
    Nierówne podświetlenie to norma , brak ostrości w centrum, banding.
    Wielkość 55" ze strefowym podświetleniem Toshiba SV 685 .

• #13 18 Gru 2009 11:03
    WCHPikus
    Poziom 14  

Witam!
    Ja zakupilem Samsunga B651, DLNA chodzi ale:
    -serwer dany przez producenta to kicha.
    Nie obsluguje transkodingu, zapomnij o kontencie HD z fonia w DTS.
    Nie odtwarza wszystkich formatow (moze to problem z kodekami)
    Brak odslugi przewijania (tylko w dolaczonym softem)

Teraz szukam dobrego serwera DLNA, Probowalem wiele, na razie walcze z Wild Media Serwer.
    Wydaje sie najlepszy, ale nie moge cos odpalic napisow.
    Dziala transkoding, audio i video,wszystko dziala ok, procz napisow:(
    Moze znacie jeszcze jakis serwer DLNA ktory obsluguje pelna obsluge?
    Pozdrawiam

• #14 27 Gru 2009 21:39
    robert.f
    Poziom 9  

Witajcie.
    chciałem się poradzić bo za bardzo nie ma jednoznacznych wypowiedzi w tym temacie, a mianowicie:
    mam serwer plików Qnap TS209Pro II podłączony do sieci LAN. Do switcha chciałem podłączyć telewizor lub projektor ( jeszcze nie mam i tu też prośba o pomoc jaki ) z gnizdem LAN (RJ45) - Dlna
    zamysł jest taki że TV lub projektor ma wisieć na hali sprzedaży (oświetlenie do ustawienia) i na nim mają być prezentowane różne pokazy w postaci filmów , zdjęcia szkolenia itd z Qnapa mam tam 2TB i służy w firmie jako serwer plików zdając rewelacyjnie soje zadanie. Jakość zwykła bez wypasu - ale TV około 40 cali to minimum.
    Sam Qnap ma funkcjonalność UPnP - czy to jakoś da się pogodzić ? Z uwagi na to że materiały będą się dość często zmieniać nie chciałem stosować DVD z nagrywanymi płytami.
    Qnapa mam , TV /projektor- kupię taki jak trzeba - tylko mam pytanie czy to dobry kierunek działania?
    chciałem zby zaprogramować kolejność odtwarzania plików lub katalogów i niech się to "mieli" przez cały dzień...

Pozdro Robi

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme