X

Klasa energetyczna sprzętu AGD

ela2011 06 Oct 2008 19:47
  • #1 06 Oct 2008 19:47
    ela2011
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Może ktoś podpowie jaka jest praktyczna różnica pomiędzy klasą energetyczna A i B np. w przypadku piekarnika??

Czy są to aż tak duże różnice że warto zwracać na takie sprawy uwagę??
  • #2 06 Oct 2008 20:53
    airbites
    Level 22  
  • #3 06 Oct 2008 20:56
    yrmark
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    są to normy które określają zużycie energii elektrycznej i innych czynników(woda,głośność), i sąpodane wartości graniczne po przekroczeniu których dany sprzęt mieści się w danej klasie
    a co do Twojego pytania to np. ten wybrany piekarnik przekroczył o 0,2 kW klasę A i jest w B
  • #4 16 Oct 2008 22:44
    sableeck
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Uważam że nie ma sensu zawracać sobie głowy, tym bardziej że jest to sprzęt używany"od czasu do czasu" a różnice między A i B tak naprawdę znikome. Klasa energetyczna ma największy sens przy kupnie lodówki ze względu na jej cykliczną, ciągłą pracę. Pozdrawiam
  • #5 16 Oct 2008 22:59
    eeban
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    sableeck wrote:
    Uważam że nie ma sensu zawracać sobie głowy, tym bardziej że jest to sprzęt używany"od czasu do czasu" a różnice między A i B tak naprawdę znikome. Klasa energetyczna ma największy sens przy kupnie lodówki ze względu na jej cykliczną, ciągłą pracę. Pozdrawiam

a gdzie jest jeszcze do kupienia chlodziarka w klasie B ??
    nie widziałem już dawno znikły ze sklepów
  • #6 19 Oct 2008 09:00
    sableeck
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Jest model Samsunga No Frost z górnym zamrażalnikiem, jeżeli dobrze pamiętam RL24 cośtam i ona jest np. w "B". Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

mały Mastercook w dwóch wersjach LW-58 (klasa B) i LW-58A
  • #7 15 Sep 2009 16:41
    jimmy111
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    eeban wrote:

a gdzie jest jeszcze do kupienia chlodziarka w klasie B ??
    nie widziałem już dawno znikły ze sklepów

W rzeszowskim sklepie "nie dla idiotów" widziałem dziś dwie lodówki w klasie B. Nie powiem jaka marka, bo nie zwróciłem na nie uwagi.

Pytanie z mojej strony: czy A+ i A++ są jakoś sklasyfikowane? Czy jest to po prostu klasa A, a plusiki to widzimisię producentów?
  Search 4 million + Products
Browse Products