Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 07 Paź 2008 23:47
    rafal.jpg
    Poziom 14  

Jak w temacie.
    Wiadomo, płytkę zbotowaną wkładam do napędu, w biosie ustawione na boot z płyty w 1 kolejności potem na hdd... ładnie pięknie ...wyskakuje "dowolny klawisz spowoduje...". Kopiują mi się sterowniki, wybór partycji, potem formatuje (dysk C ->300GB), dalej się kopiują i następuje pierwszy restart.... uruchamia się i tu cały problem... nie kontynuuje mi instalacji tylko zaczyna od nowa pomimo, że nie wyswietla się komunikat "dowolny klawisz spowoduje..." i nie naciskam żadnego klawisza. Próbowałem taki myk, że przestawiałem boot w 1 kolejności na hdd ale wtedy dochodziło do pewnego momentu i się resetował.

Teraz nawet nie wyskakuje mi komunikat "dowolny klawisz spowoduje..." tylko od razu samo startuje...
    Czy to może jakieś pozostałośći po Viscie czy może jakieś ustawienia w biosie?? Ktoś pisał, aby proces formatowania wykonać Windowsem 2000, czy to pomoże?
    HELP HELP HELP HELP HELP

• #2 07 Paź 2008 23:57
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podaj wersję Windows XP: XP, XP SP1, XP SP2, XP SP3?

• #3 08 Paź 2008 00:12
    abakuz
    Poziom 9  

No a nie mozesz po prostu wyjac plyty od razu po restarcie?

• #4 08 Paź 2008 12:35
    andyborowicz
    Poziom 12  

W pierwszej kolejności upewnij się, że Twoja płyta WinXP jest dobra. Spróbuj instalacji z innej płyty - jak pójdzie normalnie to masz płytę walniętą. Wiele razy się z czymś takim spotkałem.

Jeśli jednak problem pozostanie to w pierwszej kolejności sprawdź RAM (włączaj pojedynczo kości, zmień sloty, w końcu wymień na inny).

• #5 08 Paź 2008 13:42
    rafal.jpg
    Poziom 14  

Tak więc: próbowałem na XP i XP SP2. Płyty z winem są na 100% dobre, bo tą np. bez sp2 mam na swoim komputerze a ją instalowałem już dziesiątki razy. Płytę po restarcie wyjmowałem i też nie pomaga, dochodzi do pewnego momentu i restart.
    Jest problem bo komputer ma plomby a nie jest mój i mam dylemat czy jez zrywać aby sprawdzać RAM...???

Spróbuje na XP SP3 a nawet WIN 2000 ale trochę to potrwa bo muszę sobie skołowac...
    Jeśli jeszcze są jakieś sugestie to bardzo proszę....

• Pomocny post
    #6 08 Paź 2008 13:58
    andyborowicz
    Poziom 12  

Oj, jeżeli ma plomby jeszcze ważne, to lepiej dać na sprawdzenie gwarancyjne...
    Płyta na 100% dobra, więc problem siedzi w środku. Można jeszcze spróbować zdjąć wszystkie partycje, przeprowadzić full format i założyć partycje NTFS na nowo.

• #7 08 Paź 2008 14:24
    rafal.jpg
    Poziom 14  

No właśnie... formatowałem na NTFS ale szybkie, teraz przeprowadzę normalne.
    A jeszcze odnośnie tego sprawdzenia gwarancyjnego... kompa wzięłem od znajomych i jest po formacie... to jak pójdę/pójdą oni, to powiedzą, że moja wina ten format i sobie zażyczą za instalację... i pewnie jeszcze namamrotają po co się za to biorę jak pojęcia nie mam lub coś podobnego... a pewnie sami by mieli problemy bo jak patrzę po necie to ledwie 1 lub może 2 takie przypadki widziałem i to bez rozwiązania problemu..

Moim zdaniem może to być specyfika rozwiązania elektroniki, płyty głownej czy jak tam... ale żeby nie przedłużać to czynię tak jak pisałem i sprawdzam dalej...

• #8 14 Paź 2008 13:11
    rafal.jpg
    Poziom 14  

Plus dla kolegi andyborowicz - problem siedział w partycji. Jednak to nie Twoja sugestia mi pomogła aczkolwiek mój błąd, że źle odebrałem zalecenia.

Problem rozwiązany.
    Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty