Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TomTom ONE aktualizacja map

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> TomTom ONE aktualizacja map
Autor
Wiadomość
jimmula
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 10 Paź 2008 14:39   

TomTom ONE aktualizacja map

Witam.
Posiadam taka nawigacje jak w temacie.
Zakupiłem ją około 3 miesiace temu. Dziś wszedłem na strone firmy tomtom, wpisałem swój model, mapy jakie mnie interesują i wyskoczył komunikat, że nowsze mapy są już aktualne ale musze je kupić, ponieważ okres 30 dni od pierwszego włączenia mojej nawigacji już minął. Troche się wkurzyłem, ponieważ facet w sklepie w którym kupiłem nawigację mówił, że moge pobierać darmowe mapy w okresie 30 dni, ale od momentu rejestracji na stronie tomtom. Zarejestrowałem się dzisiaj wiec byłem pewny, że będe mógł pobrać darmowe mapy.

Kiedy zauważyłem cene mapy która mnie interesuje (środkowa i zachodnia europa) spadłem z krzesła. Ponad 400zł. Mało tego, moje urządzenie posiada mapy 31 krajów. Oprócz krajów środkowej i zachodniej europy, posiada także mapy krajów skandynawskich.

http://alltomtom_one_polska_99_eu_31

To dokładnie taka sama nawigacja która znaduje się na tej aukcji (mam nadzieje, że wklejanie linków nie jest zabronione na tym forum).

Teraz już nie wiem co robić. Chciałbym wgrać do swojej nawigacji aktualne mapy, ale na stronie tomtom nie ma nic na temat np map skandynawskich które są wgrane w moim modelu od nowości. Jesli już znajde mapy skandynawii, sa one osobno i musze za nie osobno płacić.
Co teraz zrobić? Czy istnieje taka możliwosc, że zakupie mapy skandynawii + mapy europy środkowej i wschodniej i będą one ze sobą współpracować? Nie bedzie to w niczym przeszkadzało? No i najważniejsze - czy na mojej nawigacji jest w ogóle tyle miejsca aby pomieścić te mapy?

Kolejne pytanie dotyczy już samego wgrywania map. Jako że jestem kompletnym likiem w tych sprawach, chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś punkty, serwisy itp które zajmują sie takim czymś? Zapłaciłem za nawigację troche pieniążków i nie chciałbym niczego skasować, popsuć itp. A broń Boże, jeśli coś takiego się stanie i bede musiał bawić sie w aktualizacje jakiś nowych softów itp to chyba łatwiej bedzie sie powiesić ;)

Kolejna sprawa to już same mapy. Pewnie i tak nie bede płacił 700zł za nowy zestaw map. Trzeba być naprawde chorym, wolałbym już kupić kompletnie nową nawigacje z nowymi mapami ;) Jednak chciałbym się dowiedzieć, gdzie moge sprawdzić jaką aktualnie wersje mapy posiadam w swoim urządzeniu? Wchodziłem wszędzie. W ustawienia i gdzie się tylko dało, ale nie znalazłem żadnego konkretnego opisu. Na pudełku oraz w instrukcji mojej nawigacji również niczego nie znalazłem na ten temat.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuję.

Moderowano przez marek216:
Na tym forum nie wstawiamy linków do allegro - regulamin.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2008 14:39   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> TomTom ONE aktualizacja map
Strona 1 z 1