Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bieguny. Jak założyc magnesy na wirnik?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Bieguny. Jak założyc magnesy na wirnik?
Autor
Wiadomość
Lukasz10001
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 11 Paź 2008 23:54   

problem z biegunami

witam jestem tutaj nowy i pisze jak zwykle gdyż mam pytanie :Jak założyc magnesy na wirnik jeśli mam ich kilka tzn kilka sztabkowych. Bieguny powinny byc ułożone przemiennie N-S długosc blach wirnika15 cm a ja mam magnesy po 5cm czyli po 3 sztuki wychodzi , czy moge umieścic je jeden obok drugiego ?próbowałęm ale strasznie sie odpychają , czy może musi byc jeden duży magnes przez cała długosc?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2008 23:54   

Powrót do góry

Madrik
Moderator Robotyka
Moderator Robotyka

Post#2 12 Paź 2008 15:42   

Re: problem z biegunami

Czarna świeca równo płonie,
Nad kryształem trzymam dłonie,
Kruk za oknem czesze pióra,
Dmie huragan lub wichura,
Czarty złe nocami krążą,
Licha losy ludzi wiążą,
Pokaż, pokaż mi kulo ma,
Jaki silnik on też ma...

Error 404
Cristal Ball not found.

Pojąłeś aluzję? ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2008 15:42   

Powrót do góry

Lukasz10001
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 12 Paź 2008 17:09   

no jasne Madrik heh To jest silnik starego typu 6,2 kw 3 fazowy stojan ma 36 rowków i jest nawinięty typowo. na wirnik po odpowiednim stoczeniu chciałem założyc magnesy, widziałem wirnik fabrycznej prądnicy i tam magnesy tez były wzdłuż wałka jeśli dobrze pamiętam to 3 sztuki wzdłuż stanowiły jakby jeden biegun. Nie wiem tylko jak jak były one ułożone bo jak próbuje ułożyc 3 obok siebie to strasznie się odpychają nie wiem czy tak musi byc czy po prostu źle zamierzam je założyc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2008 17:09   

Powrót do góry

Madrik
Moderator Robotyka
Moderator Robotyka

Post#4 13 Paź 2008 17:20   

Możesz spróbować z przekładkami diemagnetycznymi, np z mosiądzu lub stopu o podobnych własnościach.
Przyklejasz pierwszy magnes, Przystawiasz przekładkę, dostawiasz nastepny magnes, przyklejasz go i po przyklejanie (trwałym) wyjmujesz przekładkę. Przekładkę najlepiej zrobić grubości wymaganej przerwy.
Możesz poszukać po forach modelarzy RC. Często robią przeróbki silników trójfazowych, przez wymianę magnesów. Może podsuną ci kilka pomysłów, które sprawdzą się w większej skali.
Powrót do góry

bonanza
Spec od Falowników
Spec od Falowników

Post#5 13 Paź 2008 22:24   

Lukasz10001 napisał:
no jasne Madrik heh To jest silnik starego typu 6,2 kw 3 fazowy stojan ma 36 rowków i jest nawinięty typowo. na wirnik po odpowiednim stoczeniu chciałem założyc magnesy, widziałem wirnik fabrycznej prądnicy i tam magnesy tez były wzdłuż wałka jeśli dobrze pamiętam to 3 sztuki wzdłuż stanowiły jakby jeden biegun. Nie wiem tylko jak jak były one ułożone bo jak próbuje ułożyc 3 obok siebie to strasznie się odpychają nie wiem czy tak musi byc czy po prostu źle zamierzam je założyc

To zdecyduj się - wzdłuż czy obok siebie? Bo wzdłuż układa się tak, aby sąsiednie końce się przyciągały. Obok - mają się odpychać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Bieguny. Jak założyc magnesy na wirnik?
Strona 1 z 1