Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak wyczyscic ubranie z oleju napedowego ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak wyczyscic ubranie z oleju napedowego ?
Autor
Wiadomość
wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#1 Post autora tematu 13 Paź 2008 16:02   

Jak wyczyscic ubranie z oleju napedowego ?

Ostatnio oblalem sie troche olejem napedowym, tj bluza i spodnie. Ubranie od razu poszlo do miski z woda i proszkiem, a pozniej do pralki. Dzisiaj wyschlo ale plamy zostaly, sa tluste i smierdza olejem napedowym, wiec woda z proszkiem nie dala rady tego rozpuscic. Zastanawiam sie teraz jak sie tego pozbyc, mysle zeby sprac to denaturatem, ewentualnie jakims rozpuszczalnikiem ale boje sie ze odbarwi tkaniny. Ma ktos sprawdzony sposob jak sie pozbyc tych plam ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2008 16:02   

Powrót do góry

arekadiusz
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Uzytkownik Zagraniczny

Post#2 13 Paź 2008 16:16   

Re: Jak wyczyscic ubranie z oleju napedowego ?

Zapierz w pascie bhp brudne miejsca i wyprac jeszcze raz ,mozesz tez sprobowac spryskac odplamiaczem do tlustych plam dla tkanin kolorowych one nie odbarwiaja kolorow (podobno) , moja zona mowi ze tak robi .z tym
odplamiaczem to juz na twoje ryzyko !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2008 16:16   

Powrót do góry

Usunięty

Post#3 13 Paź 2008 16:38   

Takie coś polecają:
Kod:

Spróbuj benzyną ekstrakcyjną. Kiedyś bywałą w sklepach chemiczny, z farbami itd. Tylko zanim kupisz, otwórz butelkę i powąchaj, dobra benzyna ma tylko lekki słodkawy zapach. Jak cuchnie to nie kupuj.
Technika wywabiania plam polega na tym żeby zmusić plamę do przejścia na inny materiał. Samo lanie rozmaitych wywabiaczy gówno da.
Skórę wokół plam dobrze zwilżyć WODĄ. Potem przygtotować DUŻO np. chusteczek higienicznych, dobrze zmoczyć je benzyną i dokładnie przyłożyć (przycisnąć) do plamy, poczekać kilka minut i chusteczki wyrzucić, wziąć świerze i powtarzać operację aż do skutku.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2008 16:38   

Powrót do góry

arekadiusz
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Uzytkownik Zagraniczny

Post#4 14 Paź 2008 05:38   

odplamiacze ( te dobre )rozmiekczaja substancje plamy je i wydobywaja z wnewtrza wlokien na powierzchnie i wtedy daja sie latwo wyplukac woda z detergentem (hodzi tu pranie ) trzeba wiedziec co wybrac.
po to tez ludzie pracowali latami nad takimi odplamiaczami zeby dzialaly i oszczedzaly czas te dobre naprawde dzialaja zalezy tez od rodzaju plamy na jednych pomoze odplamiacz na drugich co innego
Powrót do góry

MacGyver.
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: B-B

Post#5 14 Paź 2008 16:09   

Kiedyś przypadkowo usiadłem na ławkę drewnianą, tylko nie zauważyłem że puściła dużo żywicy... No cóż, spodnie namoczyłem w wodzie a potem pucowanie rozpuszczalnikiem do farb, wyprane z większą dawką proszku i ani śladu oraz zapachu po tym co było.
Jeśli bluza ma nadruki pojawi się problem - rozpuszczalnik może je załatwić :(

Co do odplamiaczy radzę poszukać Voight Brudpur - ciężko znaleźć, trochę kosztuje ale nie ma bata że nie puści.
Powrót do góry

wojtek60
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bielefeld

Post#6 14 Paź 2008 16:16   

Ubrania(robocze)zabrudzone smarami itp...piore.. ale najpierw do duzej torby foliowej to wszystko i tam pol litra benzyny ekstrakcyjnej.Po godzinie do pralki...i wychodzi czyste bez plam ..zostaje zapach benzyny ..ale tez mija.
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#7 Post autora tematu 14 Paź 2008 21:02   

W takim razie na poczatek sprawdze sposob z benzyna ekstrakcyjna. Jak nie pusci to sie dalej bede martwil
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Paź 2008 21:02   

Powrót do góry

dzikiqba
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 02 Mar 2014 19:53   

Temat stary ale ostatnio sam zalałem fajne spodnie ropą.
Trzykrotne pranie w tym raz na 90 stopni nie przyniosły efektu, tzn. plam nie było ale zapach pozostał.
Z angielskiego forum wyczytałem, że olej olejem załatwić trzeba.
Do prania zamiast proszku dodałem 1/2 butelki oliwki (pisali o dziecięcej, ja użyłem żony do włosów - zabije mnie).
Po pierwszym spuszczeniu wody przez pralkę, ustawiłem program od początku i dałem normalnie proszek i płyn.
Efekt: całkowity brak zapachu :)!!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak wyczyscic ubranie z oleju napedowego ?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.04 seconds

elektroda.pl temat RSS