Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX-46 1200rms

Lanek89 13 Paź 2008 16:11 13354 66
  • To mój pierwszy projekcik nie bede wiele pisał bo sie na tym nie znam i nie chce się osmieszac.Buda ok 140 litrów dwa br -10cm.Napedzam to wzmakiem Tapco juice 1400(obecnie w serwisie ;p),skrzynia jest jeszcze nie skończona ale koc powinien niedługo sie na niej pojawic.
    Całkowity koszt jak na razie to około 700 zł.
    Jestem z niego bardzo zadowolony aczkolwiek przydał by sie drugi taki sam ale naraize brak funduszy ;/:P
    Subwoofer na STX-46 1200rms Subwoofer na STX-46 1200rms

Fajne!
  • Megger
  • #2 13 Paź 2008 17:05
    Lanek89
    Poziom 10  

no wiem 1200 rms to trzeba potraktowa z przymróżeniem oka ale głośnik swoja moc ma;)i gra dośc porządnie.Mam nadzieje że teraz zdjecia są już ok do rzucę więcej kiedy będzie koc.
    a co do 700 zł to głosnik 560zł z przesyłką płyta 100 br około 12 zł klej w krety itp.

• Megger
  • #3 13 Paź 2008 18:13
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dawanie za stx 560zł to dla mnie trochę ryzykowne posunięcie można by dołożyć te 100-200 pln i mieć o niebo lepszego np. B&C lub chociażby eminence...a nie wspominając już o używanych głośnikach, to pierwsza sprawa.
    Druga sprawa to ilość jak to ma być na „estradę” to lepiej jak by była to parka a nie tylko jedna kolumna. (Często dwa basy łatwiej ustawić) no, ale to aż tak nie razi w oczy jak to, co zauważył kolega wyżej, czyli brak wykończenia…

Plus ode mnie za płytę OSB, lepsza była by sklejka, ale do tego głośnika to już był by przerost formy nad treścią…

Wracając do drugiej mojej uwagi przednia płyta jest dość mocno wepchnięta do środka to może spowodować kierunkowość suba, czy tak jest?

I jeszcze jedno pytanko czy testowałeś ten zestawik na pełnej mocy, bo rozumie, że wzmacniacza masz w mostku (900W/8ohm)? Jeśli tak to opowiedz coś o tym…

• #4 14 Paź 2008 09:40
    gófer
    Poziom 34  

Co do mocy tego głośnika, to przy odpowiednich filtrach przyjmie bez problemu nawet więcej niż 1,2 kW, sprawdzone. Nie podoba mi sie za to zbyt duża odległość między górną krawędzią a koszem głośnika, wygląda nieco nie proporcjonalnie. No i dlaczego zamieszczasz nieskończoną konstrukcje?

• #5 14 Paź 2008 19:49
    kimofranek
    Poziom 16  

piotrbpm napisał:
    wypowiadał ale nie zcierpiałem że Moc tego głośnika to 1200 w rms ?? a mi jedzie tu czołg ,ludziska wiecie ile eminence zainwestował w produkcje i projekt swoich kilimaxów??
    http://www.usspeaker.com/KilomaxPro-18-1.htm
    które maja po tyle mocy !!!

Drogi Panie nikt nie pisze że moc tego głosnika to 1200W rms long term tylko przez 1h, proponuje wejśc na stronbe stx.

Odnośnie B&C to się zgodzę głośniki już riderowe ale to e kosztuje a dopłacać 200 w tą czy w tamtą to już prawie pół nowego głośnika.

Odnośnie eminence to pokaż mi kolego do czego nadaje się ten twój kilomax 18? przecież to buczydło ogromne jedynie w odwrotkach można coś zniego wycisnąć.
    Eminence omega, może to twoim zdaniem jest lepszy głośnik? Widać iż nie miałeś ani jednego ani drugiego tylko polegasz na opiniach innych i renomie firmy, ktorej najlepiej wychodza, DROGIE!!! blaszaki.
    Stx zrobił głosnik uniwersalny, nadający sie do hybryd, ciśnieniówek, bandpassów, BR, tak więc twoje zarzuty i porównywanie do innych modeli innych firm nie jest uzasadnione. Gdybyś nie zauważył jest to dopiero pierwszy tak poważny wyrób STX i co by było gdyby zrobili typowy do odwrotek albo typowy do BR? Dopiero byście marudzili panowie specialiści. Z czasem powstanie pewnei więcej głośników do różnych zastosowań.

• #6 14 Paź 2008 20:02
    joy_pl

Póki co to Lanek89, będzie naszym "pilotem oblatywaczem", nikt jeszcze nie zrobił długo dystansowego testu tego głośnika (długo mam na myśli 1, 2 lata) ładnie wyglądające parametry to jedno a rzeczywistość to drugie i jeszcze raz podkreślam mam namyśli to co się z nim stanie na dłuższym dystansie...

• #7 14 Paź 2008 21:36
    kimofranek
    Poziom 16  

joy_pl napisał:
    Póki co to Lanek89, będzie naszym "pilotem oblatywaczem", nikt jeszcze nie zrobił długo dystansowego testu tego głośnika (długo mam na myśli 1, 2 lata) ładnie wyglądające parametry to jedno a rzeczywistość to drugie i jeszcze raz podkreślam mam namyśli to co się z nim stanie na dłuższym dystansie...

Ale coż tu testować skoro ten Tapco to też naciagany?
    Trzeba by zrobić jakiegoś solidnego band-pass'a pędzić go PLX'em i wsadzić do jakiegoś wymagającego klubu gdzie nie będą go oszczędzali.

• #8 14 Paź 2008 22:36
    gófer
    Poziom 34  

joy_pl napisał:
    A sądząc po innych produktach tej firmy ryzykowne jest inwestowanie w nią

Rozwiń swoją myśl na przykładzie głośników stx'a które udało Ci sie spalić lub uszkodzić mechanicznie przy zachowanych mocach takich jak podaje stx, bo osobiście próbowałem uszkodzić kilka głośników tej firmy i wcale nie jest to takie proste. Tylko prosze nie nawijaj o palących sie linkach w gdn 38-300 bo temat jest ogólnie znany i zamknięty. Czekam na argumenty poparte faktami.

• #9 15 Paź 2008 09:34
    Lanek89
    Poziom 10  

Podoba mi sie określenie "pilot oblatywacz" póki co głośnik przy pełnej mocy wzmaka grał najdłużej około 5 godzin i nie widze uszczerbku na jego zdrowiu.No ale wzmacniacz poszedł sie narazie je...:P.Na dworzu nawet jeden sub gra naprawde przyjemnie mam działke około 800 metrów oczywiście nie bede pisał że robił masakre ale bass był naprawde przyjemny.
    Moim zdaniem nowy STX jest naprawde dobrym wyrobem ale zgadzam się że przydały by się dwa i też jestem Ciekawy jak zagrałby w porządnym band pasie przy swojej peŁnej mocy.
    http://www.wrzuta.pl/film/q5csrVH4QH/dscf3235 link do krutkiego filmiku kręcony oczywiście na dworzu

• Megger
  • #10 15 Paź 2008 23:44
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Chętnie bym usłyszał tego STX w MTL-2, X1, ES-18BPH. Może ktoś się skusi :D.

Swoją drogą dobra robota, chodź STX w tej budzie chyba się trochę marnuje.

:arrow: joy_pl ale pierdoły pociskasz, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

• #11 16 Paź 2008 14:16
    djsuchy
    Poziom 20  

Hybrydy i bp fajna sprawa ale odpowienio zaprojektowany BR z odpowiednim rozmieszczeniem garów robi znacznie większe zamieszanie, chłopaki, brzmienie miękkie a zarazem agresywne a zysk... duży, jednak minimum te 2 garki muszą siedzeć w jednej paczce. Udało mi sie opracować właśnie paczke 2x15" 1,6kW, 43-130Hz(-3dB) Spl ok 104-106dB puki co to teoria muszę paczke wysłać na pomiar. Jeżeli ktoś zapyta o gabaryty... standardowe wymiary BR 2x15" ;)

• #12 16 Paź 2008 15:57
    joy_pl

:arrow: gófer patrz mój post wyżej.
    Konkrety; niedokładny montaż ostatnio coraz więcej takich sygnałów, słabe łączenie karkasu z membraną.

:arrow: DYLU BADBOY proszę o trochę kultury...

• #13 16 Paź 2008 23:04
    Artur k.
    Admin grupy audio

joy_pl napisał:
    :arrow: DYLU BADBOY proszę o trochę kultury...

Powyższe dotyczy wszystkich (bez wyjątku) udzielających się w tym temacie, a nie tylko wymienionego Kolegi.
    Przypominam:
    Cytat:
    Wszelkie spory nie związane bezpośrednio z toczoną dyskusją w temacie należy rozwiązywać tylko i wyłącznie przez system Prywatnych Wiadomości (PW).

Cytat:
    10.8 prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych za naruszenie netykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW)

Za każde następne naruszenie wyżej wymienionych punktów regulaminu (p.4 oraz p.10.8 ) rozdam ostrzeżenia.

• #14 19 Gru 2008 12:47
    Lanek89
    Poziom 10  

A to już ukończona skrzynia jeśli można to prosze o przeniesienie do ukończonych konstrukcji
    Subwoofer na STX-46 1200rms Subwoofer na STX-46 1200rms Subwoofer na STX-46 1200rms
    Subwoofer na STX-46 1200rms

• #15 22 Gru 2008 01:32
    Dj Snake
    Poziom 22  

Nono, ładnie to się prezentuje, jednak mam zastrzeżenie co do gniazda - mogłeś zastosować speakon, pewniejsze od tych zakręcanych, z których przy niedokładnym zakręceniu kabel może się wysunąć (lub przy szarpnięciu o co nie trudno) i zrobić zwarcie.

Minęło już 2 miesiące, jak się sprawuje sub?

Na czym te nadstawki?

• #16 22 Gru 2008 11:35
    marian133
    Poziom 37  

Ten glosnik obudowa br sie nie zachwyci,dla niego to albo BP,tuba lub hybryda jakas. Nie chce mi sie z nim dluzej walczyc z racji jego wagi ale wiem jedno,Lanek89 jesli kierowales sie symulatorem co do strojenia to musze ci powiedziec ze popelniasz duzy blad nie probujac innego strojenia. Glosnik jest spoko,schodzi nisko,czuc ze ma potencjal ale w br nie wykorzystuje jego w 100%.

• #17 22 Gru 2008 18:49
    Dj Snake
    Poziom 22  

Tak, ale zauważ, że postawić tubę na salkę 100 m2 to nieporozumienie, co innego taki bass-reflex. Dalej, postawić na plener jedną tubę to znów kolejne nieporozumienie. Dalej, postawić nawet dwie takie tuby - bedzie mało ale i tak nadstawki już nie wyrobią - kolejne koszta... :D Bass reflex to najbardziej mobilne zastosowanie i zapewne dlatego taką obudowę zbudował Lanek89

• #18 22 Gru 2008 21:02
    marian133
    Poziom 37  

I wyrzucil w bloto jakies 250zl bo STX w tej obudowie gra jak no name za niecale 300zl. Wystawilem ten glosnik na sprzedaz bo nie mam czasu i sil na to zeby sie z nim meczyc (waga 15kg) i pieniedzy na kolejne niewypaly obudow....a juz napewno odpada tuba,dlaczego? bo po podliczeniu wszystkiego wychodzi ponad 80kg,i to mam na mysli sklejke,niestety JA nie mam ochoty tego dzwigac co kilka dni.

• #19 22 Gru 2008 21:23
    joy_pl

Znowu się zaczyna?
    Proszę o spokój...

• #20 22 Gru 2008 21:36
    Dj Snake
    Poziom 22  

Ależ jest spokojnie :)

marian133 - cóż takie uroki 18 calowych głośników, a jeśli za ciężko, trzeba dołożyć drugie tyle i neodym, ale to już nie rodzima manufaktura :D

Poza tym skoro ten STX w bass reflexie zagra jak no name za 300 złotych z bazaru, to ja nie rozumie, po co ludzie pakują w bass reflexy dużo droższe głośniki...

Skoro tego wystawiłeś na sprzedaż, to może teraz dwa mniejsze suby na 15 calach?

• #21 22 Gru 2008 22:45
    Lanek89
    Poziom 10  

Sub jak dla mnie sprawuje się ok. nadstawki to nic specjalnego :P alphard hw1500 i jakis piezoelektryk stare jak swiat :P.

• #23 23 Gru 2008 10:11
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Panowie X1, ES18-BPH i może MTL-2 to są paczki w których ten głośnik pokaże na co go stać. Oczywiście do tego odpowiednia końcówka i procesor :D.

Dodano po 1 [minuty]:

Ponad 80kg ? to ma chyba MTL-2, nawet X1 chyba tyle nie będzie miało :P

• #24 23 Gru 2008 14:43
    marian133
    Poziom 37  

DYLU BADBOY napisał:
    Ponad 80kg ? to ma chyba MTL-2, nawet X1 chyba tyle nie będzie miało :P

Policz sobie metry kwadratowe materialu na tube,pomnoz to razy kilogramy (1 metr szescienny sklejki iglastej wazy 680kg,czyli 1mk 18mm wazy 12kg). Na moja obudowe br wyszlo 2,8mk...na tube wychodzi ponad 5mk,jesli doliczysz do tego 15-sto kilogramowy glosnik i inne pierdoly wychodzi 80kg jak w morde strzelil.

• #25 23 Gru 2008 23:44
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

No chyba, że masz na myśli tubę taką jak na zdjęciu(gabarytami).

Bo MTL2 400l brutto i zobacz ile tam jest ścianek w środku na 2 Eminence Sigma(22,2kg) waży ok. 80kg.

• #26 28 Gru 2008 14:02
    Lanek89
    Poziom 10  

Mam prosbe prawdopodobnie w ferie bedę robił nowa bude do tego głośnika i chciałbym wyciagnac max jego mozliwosci jaka konstrukcje polecacie ???Bo ja myslałem nad X1 ale sam juz niewiem.

• #27 28 Gru 2008 14:33
    marian133
    Poziom 37  

Powiedzcie co wy macie z tym X1? kolejny "user" chce go zrobic,nie slyszal a chce,dlatego ze wykres jest fajny? 100db od 30Hz? przeciesz to jest nic innego jak BP tylko ze inaczej skonstruowany.

Lanek89,a Ty? dlaczego chcesz zbudowac X1?

• #28 03 Sty 2009 02:17
    77215
    Usunięty  
  • #29 03 Sty 2009 02:29
    joy_pl

lukasgo3 napisał:
    [...] i tak kazdy kto ma pojecie na temat akustyki estradowej powie ci ze lepszy jest uklad 2x15 niz 1 x 18 ... ze wzgedu na chociaz by wieksza pow membrany i szybszy attack.... takze przemysl dobrze temat
    "Nie każdy..."
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1145264.html

• #30 03 Sty 2009 02:54
    77215
    Usunięty  

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme