Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zacinające się filmy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> zacinające się filmy
Autor
Wiadomość
Lak
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Tunel

Post#1 Post autora tematu 08 Mar 2004 21:55   

zacinające się filmy

problem polega na tym ze zacina mi się wiekszość filmów na kompie, komp to: celeron 400(podkręcam na 500 ale w filmach procesor nie jest na maxa wykorzystywany) płyta główna CB60-V3, 256MB ramu, karta dźwiękowa na chipsecie AD1816, jak juz napisałem procesor nie jest w pełni wykorzystywany, dźwięk tez trochę z tyłu zostaje, czy nie jest to wina karty dżwiękowe(jest ona na ISA)???? a jak nie karta dźwiękowa to co ostatnio zmieniłem jakieś ustawienie i film zacina się tylko częśćiej nie ma wielkich przerw:)
Powrót do góry

GD
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 08 Mar 2004 22:18   

Re: zacinające się filmy

widzisz?? Teraz wiesz przez co ja przechodziłem 12 miechów temu :D
To wina coraz nowszych kodeków :D - przez nie filmy wymagają coraz nowszego sprzętu :D... za dużo ci nie pomogę :D... spróbuj odpalić jakiś starszy film na starszych kodekach :D - i napisz co się działo
Pozdrawiam
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 08 Mar 2004 22:22   

zacinające się filmy

niektóre filmu nawet dobraj jakości działają dobrze a niektóre za nic nie chcą poprawnie, ale jaki nowy sprzet potrzebny, procesor??? - nie jest w pełni wykorzystywany, dysk???? nie taki najstarszy na wcześniejszym kompie z tym samym dyskiem (celeron 633)filmy działały dobrze, karta dźwiekowa??? - jak tak to moge wymienić na jakąś która na PCI jest mam gdzieś w szafie taką...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2004 22:22   

Powrót do góry

viki
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: częstochowa

Post#4 08 Mar 2004 22:25   

napisz jakich kodeków uzywasz i jakiego programu do odtwarzania filmów
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 08 Mar 2004 22:34   

zacinające się filmy

akurat ten najnowszy film na którym mi zależy to używam allplayera a kodeki XviD MPEG-4, AC3Filter - to sa filtry pokazane pod all playerem kodek to to pierwsze chyba są tam jeszcze jakieś od dźwięku, ale te filmy to i na 98 i na 2000 tak samo chodzą, niezależnie od odtwarzacza czy kodeków:(
Powrót do góry

GD
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 08 Mar 2004 22:40   

a wczym jest kodowany film?? (tutaj konkretny kodek - nie mylić z pakietami kodeków)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Perlik
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Tarnobrzeg

Post#7 08 Mar 2004 22:58   

Witam!
Brak kodekow w moim przypadku rozwiazal w zupelnosci sld codec pack ktory znajdziesz tutaj http://www.lama.net.pl/index.php?action=downloads
goraco polecem!! ogromny zbior kodekow audio i video!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2004 22:58   

Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 08 Mar 2004 23:00   

zacinające się filmy

to końcówka nazwy pliku '.INTERNAL.AC3.TC.XviD-DiAMOND.avi' chyba to to bedzie, zmieniłem kartę na tą na PCI i nic nie pomogło natomiast jak odpaliłem na 98 przez winampa to film chodził wprawdzie bez dźwięku ale płynie (winamp pokazywał brak dźwięku).........
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2004 23:00   

Powrót do góry

esiox
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gliwice

Post#9 08 Mar 2004 23:01   

TEZ mam Celerona 400 ale mniej ramu bo 128 tego kompa mam od pięciu lat i nie narzekam z filmami tez nie miałem problemu a bynajmniej jeżeli chodzi o tą kwestie ,mam nadzieje ze ten program rozwiąże twój problem

Załączniki:
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 08 Mar 2004 23:40   

zainstalowałem podany program, filmy zacinają się tak samo, pod winampem jest głos ale się juz zacina............:( potem zainstaluje pod 2000 i zobacze....
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 09 Mar 2004 09:40   

zacinające się filmy

pod 2000 nic się nie zmienieło, kodeki powodują tylko to ze jak film jest w oknie to nie wyświetla się w orginalnej rozdzielczosci (panoramicznie) tylko w rozdzielczośc w proporcjach monitora a u góry i u dołu czarne jest:)
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 09 Mar 2004 11:51   

Temat wielokrotnie przerabiany

Na Twoim sprzecie filmy moga chodzic plynnie. Wydaje mi sie, ze wazne sa tu 2 sprawy:
1.kodeki -tylko FFDSHOW + AC3, w koncu nie napisaels jakie kodeki/codec packi instalowales? pewnie ciagle te same badziewne. Dla pewnosci zainstaluj system znowu od nowa :D (nie ma rady:), lepiej juz chyba 2000, zainstaluj TYLKO ten ffdshow pack + AC3 oba mozesz pobrac ze strony np divx.pl
(tam na forum, dzial "problemy z odtwarzaniem" jest pierwszy chyba przyklejony watek w ktorym wszystko jest objasnione, ale sprowadza sie to do tych 2 instalacji+ewentualnie w razie problemow oryginalny Xvid i zmiany w ustawieniach ffdshow)
Na tym zdecydowana wiekszosc filmow powinna chodzic, ja tak mam na 2 kompach i wszystko jest super(duzo roznych filmow)ten film co pisales to najwyrazniej kodowany w Xvidzie
-wazne jest tez zebys mial sterowniki do chipsetu plyty glownej (AGP) no i prawidlowy do grafiki, nie napisales jaka to?
2. problemy z zacinaniem dzwieku wystepuja przy starych kartach ISA czy zintegrowanych -gdzies we wlasciwosciach audio(panel ster.) powienienes wylaczyc koniecznie "przyspieszanie sprzetowe", (przesunac suwak) a dla pewnosci jeszcze wsadzic jakas karte PCI ;]

Pozdrawiam, napisz jak tam poszlo ;]
Powrót do góry

Andrzej.P
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 10 Mar 2004 14:04   

Ja mam celka 466 z 64 mega ramca i wszystkie filmy mi śmigają.
Poszukaj w sieci Tsunami filter pack ,podczas instalacji zaznacz jeszcze tylko XviD (na samym dole), zainstaluj sobie Divx 5.* i zmniejsz w jego ustawieniach jakosc wyswietlanego obrazu na min. Gwarantuję że wszystko będzie Ci śmigac jak ta lala :D

pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Mar 2004 14:04   

Powrót do góry

viki
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: częstochowa

Post#14 10 Mar 2004 14:09   

we właściwościach ac3 ustaw dzwiek na 8bit, i sprawdz czy we właściwościach ekranu kolor wyświetlasz w 16,24,32 bitach. Jeśli chodzi o pakiet kodeków to używam K-lite ze względu na spore możliwości konfiguracji kodeków.
Powrót do góry

kursant
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#15 10 Mar 2004 14:39   

Kodeki do prawidłowego odtwarzania filmów możesz pobrać ze stron http://divx.pl/index.php lub http://www.mp4.com.pl/
Powrót do góry

syla
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Rybnik

Post#16 21 Lis 2005 00:41   

zacinające się filmy

dlaczego nie potrafię odtworzyć filmu który ma końcówkę xvid-diamond.avi
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> zacinające się filmy
Strona 1 z 1