Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zacinające się filmy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> zacinające się filmy
Autor
Wiadomość
Lak
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Tunel

Post#1 Post autora tematu 08 Mar 2004 21:55   

zacinające się filmy

problem polega na tym ze zacina mi się wiekszość filmów na kompie, komp to: celeron 400(podkręcam na 500 ale w filmach procesor nie jest na maxa wykorzystywany) płyta główna CB60-V3, 256MB ramu, karta dźwiękowa na chipsecie AD1816, jak juz napisałem procesor nie jest w pełni wykorzystywany, dźwięk tez trochę z tyłu zostaje, czy nie jest to wina karty dżwiękowe(jest ona na ISA)???? a jak nie karta dźwiękowa to co ostatnio zmieniłem jakieś ustawienie i film zacina się tylko częśćiej nie ma wielkich przerw:)
Powrót do góry

GD
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 08 Mar 2004 22:18   

Re: zacinające się filmy

widzisz?? Teraz wiesz przez co ja przechodziłem 12 miechów temu :D
To wina coraz nowszych kodeków :D - przez nie filmy wymagają coraz nowszego sprzętu :D... za dużo ci nie pomogę :D... spróbuj odpalić jakiś starszy film na starszych kodekach :D - i napisz co się działo
Pozdrawiam
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 08 Mar 2004 22:22   

zacinające się filmy

niektóre filmu nawet dobraj jakości działają dobrze a niektóre za nic nie chcą poprawnie, ale jaki nowy sprzet potrzebny, procesor??? - nie jest w pełni wykorzystywany, dysk???? nie taki najstarszy na wcześniejszym kompie z tym samym dyskiem (celeron 633)filmy działały dobrze, karta dźwiekowa??? - jak tak to moge wymienić na jakąś która na PCI jest mam gdzieś w szafie taką...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2004 22:22   

Powrót do góry

viki
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: częstochowa

Post#4 08 Mar 2004 22:25   

napisz jakich kodeków uzywasz i jakiego programu do odtwarzania filmów
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 08 Mar 2004 22:34   

zacinające się filmy

akurat ten najnowszy film na którym mi zależy to używam allplayera a kodeki XviD MPEG-4, AC3Filter - to sa filtry pokazane pod all playerem kodek to to pierwsze chyba są tam jeszcze jakieś od dźwięku, ale te filmy to i na 98 i na 2000 tak samo chodzą, niezależnie od odtwarzacza czy kodeków:(
Powrót do góry

GD
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 08 Mar 2004 22:40   

a wczym jest kodowany film?? (tutaj konkretny kodek - nie mylić z pakietami kodeków)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2004 22:40   

Powrót do góry

Perlik
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Tarnobrzeg

Post#7 08 Mar 2004 22:58   

Witam!
Brak kodekow w moim przypadku rozwiazal w zupelnosci sld codec pack ktory znajdziesz tutaj http://www.lama.net.pl/index.php?action=downloads
goraco polecem!! ogromny zbior kodekow audio i video!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2004 22:58   

Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 08 Mar 2004 23:00   

zacinające się filmy

to końcówka nazwy pliku '.INTERNAL.AC3.TC.XviD-DiAMOND.avi' chyba to to bedzie, zmieniłem kartę na tą na PCI i nic nie pomogło natomiast jak odpaliłem na 98 przez winampa to film chodził wprawdzie bez dźwięku ale płynie (winamp pokazywał brak dźwięku).........
Powrót do góry

esiox
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gliwice

Post#9 08 Mar 2004 23:01   

TEZ mam Celerona 400 ale mniej ramu bo 128 tego kompa mam od pięciu lat i nie narzekam z filmami tez nie miałem problemu a bynajmniej jeżeli chodzi o tą kwestie ,mam nadzieje ze ten program rozwiąże twój problem

Załączniki:
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 08 Mar 2004 23:40   

zainstalowałem podany program, filmy zacinają się tak samo, pod winampem jest głos ale się juz zacina............:( potem zainstaluje pod 2000 i zobacze....
Powrót do góry

Lak
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 09 Mar 2004 09:40   

zacinające się filmy

pod 2000 nic się nie zmienieło, kodeki powodują tylko to ze jak film jest w oknie to nie wyświetla się w orginalnej rozdzielczosci (panoramicznie) tylko w rozdzielczośc w proporcjach monitora a u góry i u dołu czarne jest:)
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#12 09 Mar 2004 11:51   

Temat wielokrotnie przerabiany

Na Twoim sprzecie filmy moga chodzic plynnie. Wydaje mi sie, ze wazne sa tu 2 sprawy:
1.kodeki -tylko FFDSHOW + AC3, w koncu nie napisaels jakie kodeki/codec packi instalowales? pewnie ciagle te same badziewne. Dla pewnosci zainstaluj system znowu od nowa :D (nie ma rady:), lepiej juz chyba 2000, zainstaluj TYLKO ten ffdshow pack + AC3 oba mozesz pobrac ze strony np divx.pl
(tam na forum, dzial "problemy z odtwarzaniem" jest pierwszy chyba przyklejony watek w ktorym wszystko jest objasnione, ale sprowadza sie to do tych 2 instalacji+ewentualnie w razie problemow oryginalny Xvid i zmiany w ustawieniach ffdshow)
Na tym zdecydowana wiekszosc filmow powinna chodzic, ja tak mam na 2 kompach i wszystko jest super(duzo roznych filmow)ten film co pisales to najwyrazniej kodowany w Xvidzie
-wazne jest tez zebys mial sterowniki do chipsetu plyty glownej (AGP) no i prawidlowy do grafiki, nie napisales jaka to?
2. problemy z zacinaniem dzwieku wystepuja przy starych kartach ISA czy zintegrowanych -gdzies we wlasciwosciach audio(panel ster.) powienienes wylaczyc koniecznie "przyspieszanie sprzetowe", (przesunac suwak) a dla pewnosci jeszcze wsadzic jakas karte PCI ;]

Pozdrawiam, napisz jak tam poszlo ;]
Powrót do góry

Andrzej.P
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 10 Mar 2004 14:04   

Ja mam celka 466 z 64 mega ramca i wszystkie filmy mi śmigają.
Poszukaj w sieci Tsunami filter pack ,podczas instalacji zaznacz jeszcze tylko XviD (na samym dole), zainstaluj sobie Divx 5.* i zmniejsz w jego ustawieniach jakosc wyswietlanego obrazu na min. Gwarantuję że wszystko będzie Ci śmigac jak ta lala :D

pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Mar 2004 14:04   

Powrót do góry

viki
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: częstochowa

Post#14 10 Mar 2004 14:09   

we właściwościach ac3 ustaw dzwiek na 8bit, i sprawdz czy we właściwościach ekranu kolor wyświetlasz w 16,24,32 bitach. Jeśli chodzi o pakiet kodeków to używam K-lite ze względu na spore możliwości konfiguracji kodeków.
Powrót do góry

kursant
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#15 10 Mar 2004 14:39   

Kodeki do prawidłowego odtwarzania filmów możesz pobrać ze stron http://divx.pl/index.php lub http://www.mp4.com.pl/
Powrót do góry

syla
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Rybnik

Post#16 21 Lis 2005 00:41   

zacinające się filmy

dlaczego nie potrafię odtworzyć filmu który ma końcówkę xvid-diamond.avi
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> zacinające się filmy
Strona 1 z 1