Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro What to buy? -> Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?
Author
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post from the author of the topic 14 Oct 2008 20:29   

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

Mam problem z wybraniem ktory kompresor bedzie lepszy a sluzyc bedzie do domowych prac sporadycznie wiec doradzcie!

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 14 Oct 2008 20:29   

Back to top

sbartos
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 14 Oct 2008 21:38   

Re: Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

sporadycznie to bezolejowy wystarczy

Helpful message? + -

Back to top

bauingenieur
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post from the author of the topic 14 Oct 2008 22:06   

A slyszalem ze nawet jak by sie duzo uzywalo to jest mozliwosc regeneracji jego tanim kosztem nawet i ze ponownie bedzie jak nowy a jeszcze czy olejowy naprawde przepuszcza olej? bo to by byla lipa przy malowaniu lakierem np i jakie maja w warsztatach samochodowych czy wszystkie bezolejowe?

Helpful message? + -

Back to top

sbartos
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 14 Oct 2008 22:10   

montuje się separatory oleju, osuszacze, filtry i inne takie

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 14 Oct 2008 22:10   

Back to top

matix1991
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 14 Oct 2008 22:50   

a jaka sprężarka do malowani i do pneumata?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 14 Oct 2008 22:50   

Back to top

Removed

Post#6 15 Oct 2008 17:07   

Tylko i wyłącznie olejowy.

Helpful message? + -

Back to top

bauingenieur
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post from the author of the topic 15 Oct 2008 18:13   

A czemu tylko i wylacznie?

Helpful message? + -

Back to top

exave
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 15 Oct 2008 18:32   

kolega "elektrit " pisząc 'tylko i wyłącznie' miał zapewne na myśli kompresor olejowy do celów lakierniczych i pneumata, ponieważ jest to konstrukcja bardziej żywotna i produkowane są one właśnie w celach nazwijmy to 'przemysłowych', choć nie wiem czy lakierowanie np. w przydomowym garażu pod to podchodzi
Bezolejowe są produkowane w celach takich jak np. prace budowlane (malowanie ścian, ościeżnic), posiadają nieduże zbiorniki, a co za tym idzie i gabaryty, nie wymagają żadnych osuszaczy czy filtra oleju, co z kolei w przypadku komp. olej. jest standardem

osobiście posiadam Fiac'a z silnikiem olejowym, zbiornik 100l, wydajność 350l/min + przed pistoletem obowiązkowe filtry

podsumowując: do sporadycznych i 'domowych' prac jak najbardziej kompresor bezolejowy, bez zbędnego oprzyrządowania, lekki i poręczny, zbiornik 24l i wydajność rzędu 170-200l/min w zupełności wystarczą

Helpful message? + -

Back to top

Removed

Post#9 16 Oct 2008 12:47   

Jedyne sensowne i racjonalne zastosowanie kompresora bezolejowego to zasilanie w powietrze unita dentystycznego.
Nie bać się, kompresor olejowy wcale nie wprowadza oleju do wydmuchiwanego powietrza, no chyba że jest totalnie styrany.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 16 Oct 2008 12:47   

Back to top

wampir_wawelski
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#10 20 Apr 2009 14:24   

to ja się podpinam pod temat.
Jestem laikiem w tych sprawach a chciałbym mieć w domu jakieś urządzenie właśnie do prostych raczej domowych (na pewno nie przemysłowych) działań.
Chciałbym wydać nie dużo, ok 400 zł i z tego co widzę np na aukcji allegro to właśnie kompresory olejowe 10/24 l są w ofercie jako do domowego użytkowania.
Ja mam pytanie, czy ten olej skądinąd zużywa się jakoś? jaką on ma tam funkcję w ogóle? czy trzeba go uzupełniać? kontrolować lub cokolwiek?
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Removed

Post#11 20 Apr 2009 14:44   

Kontrolować i uzupełniać. Ale w warunkach domowych potrzeba uzupełniania nie zajdzie.

Helpful message? + -

Back to top

wampir_wawelski
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#12 29 May 2009 21:15   

No i dałem się namówić. Zakupiłem to cudo.
Niestety coś mi nie działa jak powinno.

Po uruchomieniu, musi przynajmniej 10 minut warczeć aby zaczęło się napełniać powietrzem - przynajmniej na tyle wskazują kontrolki.
Druga dziwna sprawa, to przy pojemności 2,5 bara po drugim uruchomieniu, wystrzelił mi taki korek, który służy do napełniania oleju w zbiorniku. Nie bardzo wiem dlaczego wystrzelił i przy okazji ochlapał wszystko w koło olejem? mieliście może takie przygody?

Helpful message? + -

Back to top

mw525
Poziom 2
Poziom 2

Post#13 30 Sep 2011 19:09   

Witam
Potrzebuję kupić kompresor do unitu dentystycznego. Firma mi zaproponowała do unitu Kompresor bezolejowy Genesi S 24/5 Jak widać jest on bardzo drogi, a parametry ma przeciętne. Czy do unitów dentystycznych rzeczywiście jest niezbędny taki kompresor, czy wystarczy po prostu kupić jakikolwiek inny kompresor bezolejowy? Na allegro takie kompresory można kupić juz za 500-600zl, a maja o wiele lepsze parametry.

Helpful message? + -

Back to top

Nashael
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 18 Aug 2012 08:17   

wampir_wawelski wrote:
No i dałem się namówić. Zakupiłem to cudo.
Niestety coś mi nie działa jak powinno.

Po uruchomieniu, musi przynajmniej 10 minut warczeć aby zaczęło się napełniać powietrzem - przynajmniej na tyle wskazują kontrolki.
Druga dziwna sprawa, to przy pojemności 2,5 bara po drugim uruchomieniu, wystrzelił mi taki korek, który służy do napełniania oleju w zbiorniku. Nie bardzo wiem dlaczego wystrzelił i przy okazji ochlapał wszystko w koło olejem? mieliście może takie przygody?

Napełnianie tanich kompresorów z marnymi silnikami tyle trwa.
Co do korka to podałeś zbyt mało szczegółów, mógł być tylko nasadzony i objechał, mogło go wyrwać z całym gwintem.
Trochę cie poniosło, mogłeś poczekać, przy 24L będziesz malował okropnie długo, nejlepiej byś zrobił gdybyś kupił 50L 5bar pod malowanie hobbystyczne, np. Ramy rowerowej albo maski od malucha a to i tak będzie trwało zanim pomalujesz.
Do domu polecam dołożyć te dwie stówki i kupić kompresor dwutłokowy, 50L 8-10 bar wydatek średnio spory kiedy ma się np. żonę która też zarabia a starczy na lata.

Co do przeciekania oleju do zbiornika to tak jak napisał kolega wyżej nie zdaża się ale za to skrapla się w nim woda i od czasu do czasu trzeba dokonać rutynowej konserwacji jak to się robi z każdym sprzętem. Jeżeli dbasz o sprzęt to nie będziesz oleju dolewał a raczej go wymienisz.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Electrical engineering -> Elektro What to buy? -> Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?
Page 1 of 1
Similar topics
Kompresor bezolejowy NuAir vs. kompresor olejowy (4)
Jaki kompresor olejowy polecacie? (2)
Kompresor olejowy 24l plus dodatkowa butla - czy to ma sens? (28)
Kompresor bezolejowy 25l - w czasie dłuższej pracy wyłącza się. (10)
Stanley - Kompresor bezolejowy Stanley 50L 10Bar Pionowy (9)
Kompresor olejowy do lakierowania do 800zł (3)
Kompresor olejowy do zastosowań w warsztacie samochodowym (2)
Kompresor olejowy Eurotec 50l - ucieka powietrze (2)
kompresor olejowy do 300-400 pln do lakierowania 24l (2)
Kompresor olejowy Eurotec 50l - Gdzie dostanę wentylator do silnika? (7)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.086 seconds

elektroda.pl topic RSS feed