Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?
Autor
Wiadomość
bauingenieur
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Ostroleka

Post#1 Post autora tematu 14 Paź 2008 20:29   

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

Mam problem z wybraniem ktory kompresor bedzie lepszy a sluzyc bedzie do domowych prac sporadycznie wiec doradzcie!
Powrót do góry

sbartos
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Sosnowiec

Post#2 14 Paź 2008 21:38   

Re: Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

sporadycznie to bezolejowy wystarczy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Paź 2008 21:38   

Powrót do góry

bauingenieur
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 14 Paź 2008 22:06   

A slyszalem ze nawet jak by sie duzo uzywalo to jest mozliwosc regeneracji jego tanim kosztem nawet i ze ponownie bedzie jak nowy a jeszcze czy olejowy naprawde przepuszcza olej? bo to by byla lipa przy malowaniu lakierem np i jakie maja w warsztatach samochodowych czy wszystkie bezolejowe?
Powrót do góry

sbartos
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Sosnowiec

Post#4 14 Paź 2008 22:10   

montuje się separatory oleju, osuszacze, filtry i inne takie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Paź 2008 22:10   

Powrót do góry

matix1991
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Olszewo-Borki

Post#5 14 Paź 2008 22:50   

a jaka sprężarka do malowani i do pneumata?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Paź 2008 22:50   

Powrót do góry

Usunięty

Post#6 15 Paź 2008 17:07   

Tylko i wyłącznie olejowy.
Powrót do góry

bauingenieur
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 15 Paź 2008 18:13   

A czemu tylko i wylacznie?
Powrót do góry

exave
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Krk

Post#8 15 Paź 2008 18:32   

kolega "elektrit " pisząc 'tylko i wyłącznie' miał zapewne na myśli kompresor olejowy do celów lakierniczych i pneumata, ponieważ jest to konstrukcja bardziej żywotna i produkowane są one właśnie w celach nazwijmy to 'przemysłowych', choć nie wiem czy lakierowanie np. w przydomowym garażu pod to podchodzi
Bezolejowe są produkowane w celach takich jak np. prace budowlane (malowanie ścian, ościeżnic), posiadają nieduże zbiorniki, a co za tym idzie i gabaryty, nie wymagają żadnych osuszaczy czy filtra oleju, co z kolei w przypadku komp. olej. jest standardem

osobiście posiadam Fiac'a z silnikiem olejowym, zbiornik 100l, wydajność 350l/min + przed pistoletem obowiązkowe filtry

podsumowując: do sporadycznych i 'domowych' prac jak najbardziej kompresor bezolejowy, bez zbędnego oprzyrządowania, lekki i poręczny, zbiornik 24l i wydajność rzędu 170-200l/min w zupełności wystarczą
Powrót do góry

Usunięty

Post#9 16 Paź 2008 12:47   

Jedyne sensowne i racjonalne zastosowanie kompresora bezolejowego to zasilanie w powietrze unita dentystycznego.
Nie bać się, kompresor olejowy wcale nie wprowadza oleju do wydmuchiwanego powietrza, no chyba że jest totalnie styrany.
Powrót do góry

wampir_wawelski
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#10 20 Kwi 2009 14:24   

to ja się podpinam pod temat.
Jestem laikiem w tych sprawach a chciałbym mieć w domu jakieś urządzenie właśnie do prostych raczej domowych (na pewno nie przemysłowych) działań.
Chciałbym wydać nie dużo, ok 400 zł i z tego co widzę np na aukcji allegro to właśnie kompresory olejowe 10/24 l są w ofercie jako do domowego użytkowania.
Ja mam pytanie, czy ten olej skądinąd zużywa się jakoś? jaką on ma tam funkcję w ogóle? czy trzeba go uzupełniać? kontrolować lub cokolwiek?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Usunięty

Post#11 20 Kwi 2009 14:44   

Kontrolować i uzupełniać. Ale w warunkach domowych potrzeba uzupełniania nie zajdzie.
Powrót do góry

wampir_wawelski
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#12 29 Maj 2009 21:15   

No i dałem się namówić. Zakupiłem to cudo.
Niestety coś mi nie działa jak powinno.

Po uruchomieniu, musi przynajmniej 10 minut warczeć aby zaczęło się napełniać powietrzem - przynajmniej na tyle wskazują kontrolki.
Druga dziwna sprawa, to przy pojemności 2,5 bara po drugim uruchomieniu, wystrzelił mi taki korek, który służy do napełniania oleju w zbiorniku. Nie bardzo wiem dlaczego wystrzelił i przy okazji ochlapał wszystko w koło olejem? mieliście może takie przygody?
Powrót do góry

mw525
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#13 30 Wrz 2011 19:09   

Witam
Potrzebuję kupić kompresor do unitu dentystycznego. Firma mi zaproponowała do unitu Kompresor bezolejowy Genesi S 24/5 Jak widać jest on bardzo drogi, a parametry ma przeciętne. Czy do unitów dentystycznych rzeczywiście jest niezbędny taki kompresor, czy wystarczy po prostu kupić jakikolwiek inny kompresor bezolejowy? Na allegro takie kompresory można kupić juz za 500-600zl, a maja o wiele lepsze parametry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Wrz 2011 19:09   

Powrót do góry

Nashael
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bielsko-Biała

Post#14 18 Sie 2012 08:17   

wampir_wawelski napisał:
No i dałem się namówić. Zakupiłem to cudo.
Niestety coś mi nie działa jak powinno.

Po uruchomieniu, musi przynajmniej 10 minut warczeć aby zaczęło się napełniać powietrzem - przynajmniej na tyle wskazują kontrolki.
Druga dziwna sprawa, to przy pojemności 2,5 bara po drugim uruchomieniu, wystrzelił mi taki korek, który służy do napełniania oleju w zbiorniku. Nie bardzo wiem dlaczego wystrzelił i przy okazji ochlapał wszystko w koło olejem? mieliście może takie przygody?

Napełnianie tanich kompresorów z marnymi silnikami tyle trwa.
Co do korka to podałeś zbyt mało szczegółów, mógł być tylko nasadzony i objechał, mogło go wyrwać z całym gwintem.
Trochę cie poniosło, mogłeś poczekać, przy 24L będziesz malował okropnie długo, nejlepiej byś zrobił gdybyś kupił 50L 5bar pod malowanie hobbystyczne, np. Ramy rowerowej albo maski od malucha a to i tak będzie trwało zanim pomalujesz.
Do domu polecam dołożyć te dwie stówki i kupić kompresor dwutłokowy, 50L 8-10 bar wydatek średnio spory kiedy ma się np. żonę która też zarabia a starczy na lata.

Co do przeciekania oleju do zbiornika to tak jak napisał kolega wyżej nie zdaża się ale za to skrapla się w nim woda i od czasu do czasu trzeba dokonać rutynowej konserwacji jak to się robi z każdym sprzętem. Jeżeli dbasz o sprzęt to nie będziesz oleju dolewał a raczej go wymienisz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?
Strona 1 z 1