X

Jaki kompresor olejowy czy bezolejowy?

bauingenieur 14 Oct 2008 20:29
  • #1 14 Oct 2008 20:29
    bauingenieur
    Level 14  
    Helpful post? (+3)
    Mam problem z wybraniem ktory kompresor bedzie lepszy a sluzyc bedzie do domowych prac sporadycznie wiec doradzcie!
  • #2 14 Oct 2008 21:38
    sbartos
    Level 24  
    Helpful post? (+3)
    sporadycznie to bezolejowy wystarczy
  • #3 14 Oct 2008 22:06
    bauingenieur
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (-4)
    A slyszalem ze nawet jak by sie duzo uzywalo to jest mozliwosc regeneracji jego tanim kosztem nawet i ze ponownie bedzie jak nowy a jeszcze czy olejowy naprawde przepuszcza olej? bo to by byla lipa przy malowaniu lakierem np i jakie maja w warsztatach samochodowych czy wszystkie bezolejowe?
  • #4 14 Oct 2008 22:10
    sbartos
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    montuje się separatory oleju, osuszacze, filtry i inne takie
  • #5 14 Oct 2008 22:50
    matix1991
    Level 13  
    Helpful post? (-2)
    a jaka sprężarka do malowani i do pneumata?
  • #6 15 Oct 2008 17:07
    Removed
    Helpful post? (+4)
    Tylko i wyłącznie olejowy.
  • #7 15 Oct 2008 18:13
    bauingenieur
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    A czemu tylko i wylacznie?
  • #8 15 Oct 2008 18:32
    exave
    Level 9  
    Helpful post? (+4)
    kolega "elektrit " pisząc 'tylko i wyłącznie' miał zapewne na myśli kompresor olejowy do celów lakierniczych i pneumata, ponieważ jest to konstrukcja bardziej żywotna i produkowane są one właśnie w celach nazwijmy to 'przemysłowych', choć nie wiem czy lakierowanie np. w przydomowym garażu pod to podchodzi
    Bezolejowe są produkowane w celach takich jak np. prace budowlane (malowanie ścian, ościeżnic), posiadają nieduże zbiorniki, a co za tym idzie i gabaryty, nie wymagają żadnych osuszaczy czy filtra oleju, co z kolei w przypadku komp. olej. jest standardem

osobiście posiadam Fiac'a z silnikiem olejowym, zbiornik 100l, wydajność 350l/min + przed pistoletem obowiązkowe filtry

podsumowując: do sporadycznych i 'domowych' prac jak najbardziej kompresor bezolejowy, bez zbędnego oprzyrządowania, lekki i poręczny, zbiornik 24l i wydajność rzędu 170-200l/min w zupełności wystarczą
  • #9 16 Oct 2008 12:47
    Removed
    Helpful post? (+3)
    Jedyne sensowne i racjonalne zastosowanie kompresora bezolejowego to zasilanie w powietrze unita dentystycznego.
    Nie bać się, kompresor olejowy wcale nie wprowadza oleju do wydmuchiwanego powietrza, no chyba że jest totalnie styrany.
  • #10 20 Apr 2009 14:24
    wampir_wawelski
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    to ja się podpinam pod temat.
    Jestem laikiem w tych sprawach a chciałbym mieć w domu jakieś urządzenie właśnie do prostych raczej domowych (na pewno nie przemysłowych) działań.
    Chciałbym wydać nie dużo, ok 400 zł i z tego co widzę np na aukcji allegro to właśnie kompresory olejowe 10/24 l są w ofercie jako do domowego użytkowania.
    Ja mam pytanie, czy ten olej skądinąd zużywa się jakoś? jaką on ma tam funkcję w ogóle? czy trzeba go uzupełniać? kontrolować lub cokolwiek?
    Pozdrawiam
  • #11 20 Apr 2009 14:44
    Removed
    Helpful post? (0)
    Kontrolować i uzupełniać. Ale w warunkach domowych potrzeba uzupełniania nie zajdzie.
  • #12 29 May 2009 21:15
    wampir_wawelski
    Level 9  
    Helpful post? (+3)
    No i dałem się namówić. Zakupiłem to cudo.
    Niestety coś mi nie działa jak powinno.

Po uruchomieniu, musi przynajmniej 10 minut warczeć aby zaczęło się napełniać powietrzem - przynajmniej na tyle wskazują kontrolki.
    Druga dziwna sprawa, to przy pojemności 2,5 bara po drugim uruchomieniu, wystrzelił mi taki korek, który służy do napełniania oleju w zbiorniku. Nie bardzo wiem dlaczego wystrzelił i przy okazji ochlapał wszystko w koło olejem? mieliście może takie przygody?
  • #13 30 Sep 2011 19:09
    mw525
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam
    Potrzebuję kupić kompresor do unitu dentystycznego. Firma mi zaproponowała do unitu Kompresor bezolejowy Genesi S 24/5 Jak widać jest on bardzo drogi, a parametry ma przeciętne. Czy do unitów dentystycznych rzeczywiście jest niezbędny taki kompresor, czy wystarczy po prostu kupić jakikolwiek inny kompresor bezolejowy? Na allegro takie kompresory można kupić juz za 500-600zl, a maja o wiele lepsze parametry.
  • #14 18 Aug 2012 08:17
    Nashael
    Level 2  
    Positive voted Helpful post? (+9)
    wampir_wawelski wrote:
    No i dałem się namówić. Zakupiłem to cudo.
    Niestety coś mi nie działa jak powinno.

Po uruchomieniu, musi przynajmniej 10 minut warczeć aby zaczęło się napełniać powietrzem - przynajmniej na tyle wskazują kontrolki.
    Druga dziwna sprawa, to przy pojemności 2,5 bara po drugim uruchomieniu, wystrzelił mi taki korek, który służy do napełniania oleju w zbiorniku. Nie bardzo wiem dlaczego wystrzelił i przy okazji ochlapał wszystko w koło olejem? mieliście może takie przygody?

Napełnianie tanich kompresorów z marnymi silnikami tyle trwa.
    Co do korka to podałeś zbyt mało szczegółów, mógł być tylko nasadzony i objechał, mogło go wyrwać z całym gwintem.
    Trochę cie poniosło, mogłeś poczekać, przy 24L będziesz malował okropnie długo, nejlepiej byś zrobił gdybyś kupił 50L 5bar pod malowanie hobbystyczne, np. Ramy rowerowej albo maski od malucha a to i tak będzie trwało zanim pomalujesz.
    Do domu polecam dołożyć te dwie stówki i kupić kompresor dwutłokowy, 50L 8-10 bar wydatek średnio spory kiedy ma się np. żonę która też zarabia a starczy na lata.

Co do przeciekania oleju do zbiornika to tak jak napisał kolega wyżej nie zdaża się ale za to skrapla się w nim woda i od czasu do czasu trzeba dokonać rutynowej konserwacji jak to się robi z każdym sprzętem. Jeżeli dbasz o sprzęt to nie będziesz oleju dolewał a raczej go wymienisz.
  Search 4 million + Products
Browse Products