X

Czytnik kodów kreskowych Symbol LT 1806 - jak podłączyć

15 Oct 2008 09:27 LAlaserjet9002
  • #1 15 Oct 2008 09:27
    laserjet9002
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam

Posiadam czytnik kodów kreskowych Symbol LT 1806

http://www.ciao.com/Symbol_LaserTouch_LT_1806__15521809
    www.jn863.com/shopcx/pdf/barscan/symbol/lt1800.pdf

Podłączany przez PS/2 jednak po podłączeniu nie czyta kodów, laser świec.
    Nie wiem czy trzeba jakiś sterownik, czy może kod powinien pojawiać się w każdym edytorze tekstowym bez specjalnego oprogramowania?

Na rozgałęziaczu jest dodatkowe wejście, jakby zasilania ale nie mam pojęcia czy na pewno.

Czy to dodatkowe zasilanie jest potrzebne? czy powinno wystarczyć zasilanie z PS/2? czy może to jest coś innego?

Pozdrawiam

• Helpful post
    #2 15 Oct 2008 10:49
    al777
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Miałem do czynienia z kilkoma sztukami podobnych czytników. Zasilanie z portu PS/2 powinno mu wystarczyć. W uruchomionym Notatniku powinien pokazywać się zeskanowany kod. Jeśli listwa czytająca zgaśnie (oszczędzanie energii), przycisk na obudowie aktywuje ją na powrót.
    UWAGA - jest kilka (chyba 6) standardów kodów kreskowych, najtańsze czytniki czytają tylko 2 najpopularniejsze z nich (reszty "nie widzą"). Popróbuj kody z różnych towarów. Niestety nie pamiętam nazw tych systemów kodowych i jakoś nie mogę teraz znaleźć w googlach.
  • Helpful post
    #3 15 Oct 2008 11:01
    LEM
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Jeśli czytnik świeci to już nie jest źle .... Przede wszystkim spróbuj go doprowadzić do konfiguracji domyślnej, bo być może jest dziwnie skonfigurowany i dlatego może nie czytać.

Ściągnij sobie manual z internetu - możesz zrobić to np z tej strony https://docs.symbol.com/manuals/3253801a.pdf , wydrukuj sobie z tego manuala stronę 5-1 i spróbuj zeskanować kod "set default".

Jeśli odczyta, to powinna sie jego konfiguracja przywrócić do wartości domyślnych. Jeśli nie odczyta, to prawdopodobnie ma uszkodzoną optykę, a w tym przypadku lepiej dać sobie z nim spokój.
  • #4 15 Oct 2008 18:26
    laserjet9002
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za instrukcje, niestety chyba nie działa :( nie czyta, tj brak dźwięku i zielona dioda się nie zapala.
    Piszczy tylko trzy razy przy podłączeniu.

W każdym razie dzięki za informację.

Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products