X

Drukarka HP PSC 1215 - tusze

Stoker_PL 18 Oct 2008 12:59
  • #1 18 Oct 2008 12:59
    Stoker_PL
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Skończył mi się tusz w obu kartridżach, więc kupiłem tusz taki do nabicia. Napełniłem czarny kartridż a po włożeniu go spowrotem do drukarki pokazuje mi że albo jest źle zainstalowany albo uszkodzony. Co się może z nim dziać ? wyczyściłem styki oraz dysze i resztki tuszu chusteczką i dalej niedziała.
    Z koleji kartridż kolorowy ma tylko jedną dziurkę, a powiniem mieć trzy !! przez co niewiem jak go mam nabić. Czy można gdzieś ew. można dostać po niższej cenie nawet puste ale działające kartridże ?
    Prosiłbym o szybką odpowiedź
    Korzystałem z zamienników a nie orginałów kartridży.

Moderated By marek216:

W temacie nie używamy słowa "problem". Regulamin.
    Na forum są narzędzia do sprawdzani pisowni. Za naruszenie dwóch punktów regulaminu nakładam ostrzeżenie.

• #2 18 Oct 2008 14:12
    tomas79
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Nie raz napełniałem kartridże w tym modelu i nigdy nie miałem problemu. W celu napełnienia odklejasz naklejkę u góry i dolewasz tusz. W kolorze na bank są co najmniej trzy otworki (pod naklejką). Poza tym możesz kasować pamięć zawartości tuszu i wtedy pokazuje nowy i pełny "zbiorniczek"
    Jeżeli przed napełnieniem wszystko działało to pewnie uszkodziłeś kartridż
  • #3 18 Oct 2008 16:30
    Stoker_PL
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Niestety ale chyba uszkodziłem dysze, pod odpowiednim kątem widać wgniecenie i złamaną tasiemke. Co do koloru, oba zamiennik były z jakiejś lichej firmy, kupione zostały jakiś ponad rok temu, dlatego wieczko od koloru jest takie same jak od czarnego tzn. ma tylko jeden otwór, gadałem już z ludźmi na ten temat i trzeba delikatnie "wywiercić" brakujące otwory w odpowiednich miejscach... żebym tylko teraz nic niepopsuł :) ... Co prawda zużycie koloru będzie teraz większe bo będzie musiał dodatkowo "mieszać" czarny. No ale mądry polak po szkodzie i na Allegro znalazłem zestaw zamienników (tzn. czarny 56 i kolor 57) za jedyne 41.90, zestaw orginalnych to koszt ok 100zł... Co do samej drukarki mam ją blisko 5 lat i jestem z niej zadowolony.
  Search 4 million + Products
Browse Products