Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> Piaskarka domowej roboty za 300zl
Autor
Wiadomość
dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post#511 25 Lis 2012 20:44   

Re: Piaskarka domowej roboty za 300zl

Witam.
Nie chcę Cie wprowadzić w błąd odpowiadając na pytanie czy przy sprężarce mam jakiś odwadniacz dlatego napiszę nie wiem.Nie znam dokładnie budowy kompresora który posiadam, wiem natomiast że kompresor posiada tzw. separator który oddziela olej od sprężonego powietrza.
Powietrze z kompresora wydostaje się chłodne i być może jest tam jakaś chłodnica która pozwala na skraplanie się wody.
Przy piaskarce zamontowane dwa odwadniacze o przekroju wlot/wylot 3/4' skutecznie wyłapują wodę, odwadniacz który jest na froncie zbiera znaczną część wody , drugi zaś nie ma co robić choć od czasu do czasu pojawiają się śladowe ilości cieczy.
Co prawda nie mam doświadczenia kilkugodzinnej pracy, dopiero się uczę, ale do tej pory ani razu piaskarka mi się nie zapchała licząc od przeróbki a przerobiła piasku ok 500kg
pozdrawiam
Darek
Powrót do góry

Tado_87
Poziom 12
Poziom 12

Post#512 25 Lis 2012 22:21   

Śrubówki mają "wewnętrzny" odwadniacz.
Ja mam dwia bańki po 180 litrów i przy 2-3 godzinnym piaskowaniu w pierwszej jest około 100ml wody w drugiej 20ml, i śladowe ilości w odwadniaczu przy piaskarce. Więc 1 tani odwadniacz to zdecydowanie za mało.
Powrót do góry

ploterek
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Tarnów

Post#513 25 Lis 2012 22:53   

Zależy czy się piaskuje dużo czy jakieś małe rzeczy na kilka minut :)

Śrubowa sprężarka ma swój sposób oczyszczania powietrza i z takiego ingresolla masz praktycznie czyte powietrze na załamaniach węzy się tak czy tak będzie skraplało ale to Ci wychwyci odwadniacz ;) w przypadku zwykłych tłokowych kompresorów jeden odwadniacz to mus ;) najlepiej dwa ;)
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#514 29 Lis 2012 23:39   

Witam.
Co prawda temat jest o taniej piaskarce, ale tani hełm do piaskowania ufam nie zakłóci porządku w tym wątku, więc spytam tu:
Czy może ktoś, kto miał do czynienia z profesjonalnym hełmem do piaskowania rzec kilka słów o rozprowadzeniu w takim hełmie powietrza? mile widziany był by jakiś prościutki schemat
pozdrawiam
Darek
Powrót do góry

remik_80
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#515 30 Lis 2012 23:58   

Witam,

Wzorowałem się niniejszymi wpisami przy budowie piaskarki niestety mam problem z wodą w powietrzu mimo zastosowania szeregu filtrów. Napiszcie proszę gdzie jest błąd/niedociągnięcie w budowie mojej piaskarki.

- Posiadam sprężarkę WANa - 1333 L/min. Ponieważ niebyła ona wyposażona w żadną chłodnicę, więc domontowałem 4 rurowy grzejnik typu fafir.
- Do wyloty z grzejnika dołączyłem własnej konstrukcji odwadniacz. Odwadniacz składał się z rury 3" a w środku ok 15cm drutów do mycia garnków.
- Dodatkowo w piaskarce zastosowałem dodatkowy odwadniacz (już nie własnej konstrukcji a jakiś z uszkodzonej, dużo mniej wydajnej sprężarki).

Niestety po 5-10 min pracy woda w powietrzu powoduje zatykanie się trójnika (½") mieszającego piasek z powietrzem.

Czy mam zastosować dodatkowy (albo najlepiej 2) odwadniacze, aby pozbyć się tej uciążliwej wody w powietrzu?
Myślałem, że szereg zabezpieczeń przed wodą jak chłodnica (grzejnik fafir), własny odwadniacz, i dodatkowy przy piaskarce powinny wystarczyć?
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#516 01 Gru 2012 15:49   

Witaj
Tak w zasadzie mało podałeś informacji co do swoich konstrukcji, nie wiemy czy w tej Twojej , nazwijmy to chłodnicy skrapla się woda , jeśli tak to jak jest usuwana, jakie ilości, jakieś zdjęcie by się przydało.
Drugi Twój filtr tak na pierwszy rzut "oka" wydaje się karkołomny , i choć nie mam wielkiego doświadczenia myślę że konstrukcja twojego filtra nie jest najlepsza.
Myślę że powinieneś zbudować odwadniacz wysokiej wydajności wzorując się na profesjonalnym sprzęcie.
Ja kupiłem dwa odwadniacze z allegro, które widać w poprzednich postach na fotkach ,i one dają radę wyłapać wodę ale przy Twoim kompresorze może to egzaminu nie zdać , trudno mi powiedzieć.
polecam lekturę z wątku:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1017178-30.html

w poście 59 jest wzmianka o budowie profesjonalnego odwadniacza.
Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2012 15:49   

Powrót do góry

remik_80
Poziom 11
Poziom 11

Post#517 01 Gru 2012 19:55   

Zamieszczam zdjęcia

na zdjęciu - górna część grzejnika fafir to wyjście z kompresora, dolna część wchodzi do "odwadniacza" swojej roboty - rura 3". Górna część rury to wyjście do piaskarki a na samym dole jest spust kondensatu

na zdjęciu część piaskarki. po lewej stronie (niebieski odwadniacz) to wejście kompresora. Dziś dokupiłem dodatkowy odwadniacz - ten pomarańczowy.

Po zamontowaniu dodatkowego odwadniacza, sytuacja poprawiła się, lecz niestety piaskarka wymaga jakiś dalszych przeróbek w celu pozbycia się tej wody.

Zamierzam do wyjścia z odwadniacza (tego swojej roboty przy kompresorze) zamontować jakiś odwadniacz z allegro, który wyłapuje więcej wody - ten pomarańczowy odwadniacz wyłapuje 1 krople na 300-600L (tak pisze w jego specyfikacji). Potrzebowałbym teraz jakiś odwadniacz, który wyłapuje tylko większe drobinki wody za to, aby robił to skutecznie.
Na jaki parametr odwadniacza zwrócić uwagę, kupując na allegro, aby był tzw odwadniaczem "zgrubnym", wyłapał większe ilości wody?
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#518 01 Gru 2012 23:33   

No teraz mogę trochę pomarudzić.

remik_80 napisał:
górna część grzejnika fafir to wyjście z kompresora, dolna część wchodzi do "odwadniacza" swojej roboty
ŚWIETNIE!! i cała woda z chłodnicy wpychana jest do Twojego "odwadniacza"
Kolego nie jestem przekonany do takiego rozwiązania, ale jeśli już to zbudowałeś to pofatyguj się zerknąć na podobną konstrukcję w kompresorze aspa 3JW60
Powietrze wychodzące z chłodnicy powinno wydobywać z jakiegoś zbiorniczka na końcu chłodnicy górą!!!
Najlepiej zobrazuję to prostym schematem Piaskarka domowej roboty za 300zl
Budowa Twojego odwadniacza budzi we mnie mieszane uczucia no ale może coś tam on wyłapie.
Co do odwadniaczy z allegro nic nie podpowiem poza tym że ja w wyszukiwanie wpisałem odwadniacz 3/4" i wielkiego wyboru nie miałem, nadmienię że mam dwa najtańsze o tym przekroju odwadniacze zamontowane jeden za drugim i w tym pierwszym po pół godziny piaskowania zbiera się jakieś 100- 200g wody a w tym drugim może z 50g albo i mniej
Pozdrawiam
Darek
ps.jeśli do budowy tej piaskarki użyłeś zbiornika od wody to pomyśl by go zastąpić czymś lepszym byśmy nie musieli czytać nekrologu :cry:
Powrót do góry

Nemonek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Krosno

Post#519 02 Gru 2012 00:22   

remik_80 napisał:
"odwadniacza" swojej roboty - rura 3"

To, co tam jest, nie jest odwadniaczem a dodatkowym zbiorniczkiem.
Proste i skuteczne odwadniacze wykonuje się z rur 100-150 wg rysunku zamieszczonego poniżej: (przepraszam za jakość zdjęć)
Jego działanie polega na wprowadzeniu powietrza w silny ruch wirowy a siła odśrodkowa wytrąca drobiny wody na ścianki rury i pod wpływem grawitacji ścieka na dół. Wylot powietrza znajduje się centralnie u góry w "oku cyklonu". Na tej samej zasadzie działają separatory piasku na odciągu.
A te druty do mycia garów, o których kolega wcześniej wspomniał, to po co?
Powrót do góry

remik_80
Poziom 11
Poziom 11

Post#520 02 Gru 2012 12:16   

Pomysł z grzejnikiem fafir zaczerpnąłem właśnie z kompresora aspa 3JW60. Chciałem jednak zbiornik na wodę i odwadniacz mieć w jednym urządzeniu - tak oto zbudowałem coś co myślałem, że jest odwadniaczem.
Pytanie z teorii, dlaczego nie ma racji bytu urządzenie: pojemnik na wodę i odwadniacz w jednym? Woda, która spływa z grzejnika spływa do "odwadniacza" i tam zostaje. Dodatkowo druty chromonikielowe (od garów) powodują dalsze skraplanie kondensatu, gdyż tworzą sieć labiryntów, przez którą powietrze musi się przedrzeć.
Pomysł z drutami do garów zaczerpnąłem z: http://motoalvax.blogspot.com/2012_10_01_archive.html . Odwadniacz tam przedstawiony jest bardziej rozbudowany, ja zastosowałem tylko druty do garów na 15cm wysokości rury. W tej konstrukcji niczego co powodowałoby wprawianie powietrza w ruch wirowy wokół rury i na tej podstawie wytrącania się wody.

Kolego Nemonek, podobny schemat odwadniacza widziałem w poście #70 http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1017178-60.html Tam jednak widać dodatkowe płaskowniki. Czy bez nich odwadniacz będzie działała równie dobrze? Dodatkowo w poście #71 (link jak powyżej) jest schemat konstrukcji bardzo podobny do mojej. Tam zastosowano podziurkowaną blachę w kształcie stożka, ja zastosowałem serie filtrów z drutów garowych.

Butla piaskarki to faktycznie jest jakaś od wody. Kupiłem do od gościa jako butle do kompresora. Widocznie dokonał kilku przeróbek i sprzedał mi ją jako butle do sprężarki. Nie stosuję w niej ciśnienia wyższego niż 6 bar więc nic nie powinno się stać. Dodatkowo sprzedawca, zarzekał się, że spokojnie wytrzyma nawet 10 bar gdyż to nie jest pierwsza, którą sprzedał i działa do dziś. Czy mu wierzyć? nie wiem.
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#521 02 Gru 2012 14:26   

Witam

remik_80 napisał:
Pomysł z grzejnikiem fafir zaczerpnąłem właśnie z kompresora aspa 3JW60. Chciałem jednak zbiornik na wodę i odwadniacz mieć w jednym urządzeniu.

Czyli niby chciałeś ułatwić sobie prace, a w rezultacie przerobiłeś projekt starej aspy tak by nie działało.
remik_80 napisał:

Pytanie z teorii, dlaczego nie ma racji bytu urządzenie: pojemnik na wodę i odwadniacz w jednym?

Tym tokiem myślenia można by rzec że konstruktor 3JW 60 niepotrzebnie nakombinował ze zbiorniczkami u dołu chłodnicy, przecież woda mogła by spokojnie spłynąć do głównego zbiornika i tam zostać do momentu spuszczenia jej dolnym korkiem.
Kolego Remik , spróbuję Ci zobrazować błąd na przykładzie. Załóżmy że zbudowaliśmy sieć do uzdatniania powietrza i po drodze mamy 5 odwadniaczy. Powietrze po przejściu przez każdy kolejny odwadniacz będzie czystsze prawda? Każdy odwadniacz wyłapie niepożądane cząstki wody/oleju stosunkowo z coraz czystszego powietrza, i kondensatu w pierwszym będzie najwięcej a najmniej w ostatnim prawda?
Skoro tak to powiedz mi co by było gdyby pierwszy odwadniacz i kolejny też, nie magazynował kondensatu i nie wydalał, tylko przekazywał ten kondensat następnemu odwadniaczowi a ten z kolei następnemu? W efekcie pracował by tylko jeden! Ten ostatni
I tak właśnie jest u Ciebie. Chłodnica studzi gorące powietrze wydostające się ze sprężarki, woda się skrapla, i zamiast tam pozostać do czasu jej usunięcia wciskana jest do Twojego „odwadniacza”, uderza o te druciaki rozbija na mgłę i dalej wędruje aż do piaskarki, a ten mały biedny odwadniacz cyklonowy przy piaskarce po prostu sobie nie radzi i tyle.

Pomysł z drutami do garów może i dobry przy jakichś innych filtrach ale jakoś nie spotkałem takiego rozwiązania w profesjonalnych piaskarkach
Wszędzie napotykam się na konstrukcję nazywaną separatorem cyklonowym którą przedstawił kolega Nemonek .
Myślę że lepszego rozwiązania nie ma.
Co do tych płaskowników o których piszesz to jak najbardziej jest do dobra sprawa która zwiększy wydajność odwadniacza ale nie należy myśleć ze płaskowniki te mogą być byle gdzie i byle jak.
Nemonek w uproszczeniu wyjaśnił zasadę działania odwadniacza Cyklonowego
i jeśli zastosujesz takie przegrody w nieodpowiednim miejscu z Twojego odwadniacza zrobi się kolejny zbiornik i nic więcej.
Proponuję byś wzorował się np. na tym co przedstawił kolega Jarek68 w poście #59 http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1017178-30.html

wykonał odwadniacz identycznie bez żadnych własnych ulepszeń a mogę zapewnić Twój problem przejdzie do historii
Pozdrawiam
Darek
https://www.youtube.com/watch?v=UnxOgVg-HYA
Powrót do góry

Nemonek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Krosno

Post#522 02 Gru 2012 14:59   

Druty, siatka czy tam co innego, będą powodowały skraplanie się wody dopóki się nie rozgrzeją w sprężonym powietrzu i być może te płaskowniki działają jak radiatory w chłodnicy. W tej konstrukcji hamowały by wirowy ruch powietrza, niwecząc jego działanie
Opisany przez siebie odwadniacz, montowałem wielokrotnie na instalacjach przemysłowych. Były one skuteczne i najmniej kłopotliwe, wszystkie odwadniacze fabryczne, stosowane w końcowych odcinkach instalacji, miały elementy powodujące zawirowanie oraz siateczki ze spienionego mosiądzu, ale to były już dokładne filtry.
Zbiornik na wodę przy chłodnicy ma sens, ale podłączenie powinno przebiegać tak jak niżej
Dodam również, że odcinki favierów, powinny być lekko pod spadem, zgodnie z kierunkiem spływu wody do zbiorniczka
Zbiorniki na wodę faktycznie są atestowane na 1MPa, ale czy to jest nowy zbiornik?
Inna sprawa, że wszystkie zbiorniki o współczynniku >5 (litry x ciśnienie), podlegają odbiorowi UDT
Powrót do góry

remik_80
Poziom 11
Poziom 11

Post#523 02 Gru 2012 16:24   

Darek, Nemonek dzięki za szczegółowe wyjaśnienia.

Po przeanalizowaniu planuję zamontować zbiornik na wodę na końcu grzejnika fafir a następnie odwadniacz. Jestem w trakcie poszukiwań takiego, dość popularnego w starszych kompresorach:

Nemonek, niestety mój grzejnik fafir nie jest ze spadem i równoległe do siebie są wszystkie rury, dlatego też myślę, że lepiej będzie, aby wlot powietrza i kierunek spływu kondensaty były zgodne. Wtedy siłą powietrza kondensat będzie spływał prosto do zbiornika z wodą. Jeśli się mylę poprawcie mnie.
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#524 02 Gru 2012 20:59   

remik_80 napisał:

myślę, że lepiej będzie, aby wlot powietrza i kierunek spływu kondensaty były zgodne. Wtedy siłą powietrza kondensat będzie spływał prosto do zbiornika z wodą. ....

Ja też tak myślę i właśnie takie rozwiązanie ma aspa 3JW 60.

Ten odwadniacz od starego kompresora szukaj jak największy czytaj wydajniejszy
wydajność kompresora 1.3 m/min to już tak całkiem mało nie jest.
Powrót do góry

Lukenz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Częstochowa

Post#525 03 Gru 2012 22:54   

Witam moje zdanie jest takie ze nie może być tam żadnej chłodnicy, nie wzoruj się na starej aspie. Wszystkie nowe kompresory mają dolot do butli rozwiązany tak żeby był jak najkrótszy, i tyle bez żadnych chłodnic tym bardziej przy takiej wydajności.

NP.

I tak samo za butlą zamontuj pożądany odwadniacz i 2 przy piaskarce.
Miedzy kompresorem a piaskarką na wąż załóż otulinę z pianki takiej jak na rurki miedziane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2012 22:54   

Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#526 03 Gru 2012 23:02   

Lukenz, możesz uzasadnić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2012 23:02   

Powrót do góry

remik_80
Poziom 11
Poziom 11

Post#527 03 Gru 2012 23:25   

Chłodnica byłaby za sprężarką, a przed piaskarką i jej zadaniem byłoby ochłodzenie pary i w ten sposób wyłapanie zgrubne wody. Następnie zamontuje odwadniacz (też taki zgrubny), który mam już zamówiony. Bardziej szczegółowym wyłapywaniem wody zajmowały by się 2 zamontowane już odwadniacze przy piaskarce.
Muszę przyznać, że zadanie chłodzące spełnia grzejnik fafir wzorowo - pierwsza rura od kompresora jest gorąca, a ostatnia już całkiem chłodna.

O wynikach zamontowania dodatkowego odwadniacza oczywiście poinformuje.
Powrót do góry

_JF_
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno/Tomaszów Mazowiecki/Piotrków Trybunalski"

Post#528 03 Gru 2012 23:29   

Ja nie mam żadnej chłodnicy, tylko JEDEN odwadniacz przy piaskarce i 0 problemów z wodą... Za odwadniacz dałem 70zł z automatycznym opróżnianiem zbiornika...
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#529 04 Gru 2012 12:25   

_JF_ napisał:
……..Mam kompresor wydatność 300l/min wiem że mało, więc chcę pożyczyć dodatkowy kompresor z wydatnością 450l/min i tak jakby zasilać piaskarkę "na 2 baty…………….: myśle podłączyć 2 kompresory trójnikiem do piaskarki i mieć te 750l/min <teoretycznego>)

_JF_ , a powiedz mi jak się ma Twoje 0.75 l/min do 1.3m/min którym dysponuje kolega remik_80 ?? Bo ja uważam że to bardzo duża różnica.
No i coś mi się zdaje że widziałem także u Ciebie odwadniacz przy samej sprężarce, ale nie ważne, istotne że działa i się piasek nie zapycha.
Życzę tego wszystkim "konstruktorom"
Darek
Powrót do góry

michal5254
Poziom 2
Poziom 2

Post#530 04 Gru 2012 13:29   

Oto moja piaskarka :D Jeszcze nie wiem jak piaskuje bo zrobiłem ją wczoraj. W najbliższym czasie dodam filmik z piaskowania.
Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#531 04 Gru 2012 15:31   

Nie był bym sobą gdybym nie zapytał ,dlaczego utrudniłeś sobie życie tym nieco wyszukanym połączeniem?

Zakładaj odwadniacz , wąż z dyszą i do dzieła
Powrót do góry

michal5254
Poziom 2
Poziom 2

Post#532 04 Gru 2012 21:04   

bo nogę dałem na wprost wylotu i mi sie nogi nie chciało odcinać
Powrót do góry

_JF_
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno/Tomaszów Mazowiecki/Piotrków Trybunalski"

Post#533 04 Gru 2012 23:05   

dzikagwiazda napisał:

_JF_ , a powiedz mi jak się ma Twoje 0.75 l/min do 1.3m/min którym dysponuje kolega remik_80 ?? Bo ja uważam że to bardzo duża różnica.

Ma to do siebie że taki zbiorniczek 2x szybciej napełnia wodą to znaczy 2x częściej się opróżnia wodę, NIC poza tym :D to się nazywa proporcjionalość.
Powrót do góry

zigiss
Poziom 12
Poziom 12

Post#534 05 Gru 2012 01:17   

Witam forumowiczów w związku z tym że też kiedyś zbudowałem taką piaskarke i używam jej już bardzo długo i bardzo często pokaże jak na razie filmik z piaskowania bo obecnie fotek nie posiadam,zbudowana z butli po lpg 60l reszta to zawory i rurki 1/2 i 3/4" dysze robie ze stali hartowanej ostatnio są to śruby o twardości 10.5 wystarcza na jakąś godzine ciągłej pracy więc nie długo ale za to wykonanie dyszy zajmuje kilka min. Kompresor WAN wydajność 80m3/h, piasek kwarcowy z marketu.
Filmik;

Link

Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#535 05 Gru 2012 16:50   

dzikagwiazda napisał:

Co prawda temat jest o taniej piaskarce, ale tani hełm do piaskowania ufam nie zakłóci porządku w tym wątku,

Więc podrzucam link, może ktoś skorzysta.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2438104.html

Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry

michal5254
Poziom 2
Poziom 2

Post#536 05 Gru 2012 20:19   

oto moja dysza
Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
Powrót do góry

zigiss
Poziom 12
Poziom 12

Post#537 05 Gru 2012 20:50   

Fajna sprawa ta przyłbica i wygląda dosyć profesjonalnie dożucam fotki piaskarki bo filmik już jest.
Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
Powrót do góry

remik_80
Poziom 11
Poziom 11

Post#538 05 Gru 2012 22:49   

Jeśli chodzi o hełm do piaskowania. Ja kupiłem jakiś tani na allegro kask plus jakąś narzutę ze szkiełkiem i wszystko fajnie oprócz jednego szczegółu - strasznie szybko paruje. Starałem się ten problem rozwiązać poprzez posmarowanie czymś tłustym (np.olejem jadalnym) i równe przetarcie tego np. starą kartą telefoniczna by nie było zniekształceń światła. Pomogło trochę niestety po jakimś czasie znów paruje.

Czy jedynym rozwiązaniem jest hełm do którego doprowadzane jest powietrze ?

ps. kolego zigiss, jak sprawuje Ci się twoja "maska". Na filmiku pokazowym miałeś tylko ochronę z pleksi na całą twarz i to raczej nie parowało. Ewentualnie założyłbym jeszcze maskę aby nie wdychać kurzu np. taką ochronną jak przy malowania. Czy polecasz takie coś i faktycznie nie paruje ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2012 22:49   

Powrót do góry

dzikagwiazda
Poziom 11
Poziom 11

Post#539 05 Gru 2012 23:58   

Zigiss, w zasadzie niemal jak ze sklepu, myślę że gdybyś wymienił ten króciec węża na złącze kłowe, no i zastosował wąż doprowadzający powietrze o większym przekroju ,zwiększył byś wydajność swojej piaskarki:)

remik_80 napisał:

Czy jedynym rozwiązaniem jest hełm do którego doprowadzane jest powietrze ?

Próbowałem różnie, jak koń pod górę, i wyciągnąłem wnioski-
albo kabina, albo hełm z doprowadzonym powietrzem.

michal5254 napisał:
oto moja dysza

Michal, napracowałeś się przy tej dyszy troszkę a pewnie długo Ci nie posłuży.
Pomyśl nad tym by zbudować rozkręcane mocowanie na dyszę, które pozwoli Ci na montaż dyszy bez konieczności przyspawania do niej króćca z gwintem.
Jak już będziesz wiedział jaki rozmiar dyszy Cie zadowoli, pomyśl o oryginalnej dyszy z węglika- jest niezastąpiona. Biorąc to pod uwagę buduj mocowanie dyszy zachowując wymiary dyszy oryginalnej.
Darek
Powrót do góry

zigiss
Poziom 12
Poziom 12

Post#540 06 Gru 2012 03:02   

Kolego remik_80 maska którą stosuje nie paruje aż tak bardzo jak np zamknięty kask ale minimalnie u dołu tam gdzie wydycham nosem robią sie 2 kółeczka z pary mój zestaw zabezpieczający najczęściej wygląda tak że ubieram okulary ochronne na to maska z plexi w sklepach budowlanych jakieś 15zł a na calość ubieram bluze z kapturem a na ręce rękawice spawalnicze wadą jest to że troche sie tego można nawdychać ale na świeżym powietrzu nie jest źle i do moich potrzeb jak na razie wystarcza,pewnie teraz pomyśle nad tymi spostrzeżeniami kolegów i zastosuje złcze kłowe,grubszy wąż i na pewno dysza z węglika bo mam już dość toczenia i chartowania tych śrub.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> Piaskarka domowej roboty za 300zl
Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Twitter
Strona 18 z 22 Idź do strony Poprzedni  123 ... 171819202122  Następny

Skok: