Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne podłogówki a'la Totem Mite

Jamess8 24 Paź 2008 23:49 8940 8
  • Witam

Podłogówki a'la Totem Mite

WSTĘP
    Na tym forum powstało już wiele konstrukcji na tych przetwornikach więc nie jest to nic oryginalnego, ani nowego. Powstały one już jakieś 9 miesięcy temu, ale dopiero teraz przyszedł czas wykończenia. Są to moje pierwsze takie "konkretniejsze" i przemyślane kolumny, które dały mi już wiele radości. Wybrałem je ze względu na dobrą średnicę i przyjemny bas, który myślę że zadziwiłby niejedną osobę.

Obudowa
    Wstępnie pojemność obudowy wynosiła 12L, ale po doświadczeniach innych osób usunąłem przegrodę żeby zwiększyć do 20L. Była to celna przeróbka, ponieważ GDNy dopiero w takiej obudowie "odżyły" i przybyło znacznie basu. Obudowa strojona jest na 55Hz, poza tym sprawdzona jigiem za pomocą pomiaru. Basu jest na tyle że nie mam potrzeby włączania subwoofera, co innego w kinie bo wtedy przydaję się niższe zejście.

WYKOŃCZENIE
    Jak już wspomniałem wykończyłem kolumny po 9 miesiącach od ich powstania. W tym czasie zrobiłem nowe kolumny, na podstawie projektu HX18 akustyka. Obudowa jest wykończona fornirem, może jest trochę niedoróbek, ale jak na pierwszy raz to wyszło nieźle.

ZWROTNICA
    Wykonana z wysoko jakościowych kondensatorów Jentzen i cewek powietrznych. Z tego co wiem jest to zwrotnica zaczerpnięta z kolumny centralnej Totem Mite, ponieważ była ona zbudowana na Tonsilach 2x13/40/2 + 10/80/7.

Fajne!
  • #2 28 Paź 2008 18:02
    Jaceksd70
    Poziom 16  

No no podłogówki bardzo ładne. bordzo mi się podoba fornir i jego wykończenie. Jak porównujesz ich dzwiek do kolumn na hds180 i xt25tg??

• #3 28 Paź 2008 21:33
    zylus1985
    Poziom 9  

jakiej cewki użyłeś w zwrotnicy??

• #4 28 Paź 2008 23:41
    Jamess8
    Poziom 16  

W sumie HDS i vifa to inna klasa, tym lepsze źródło dźwięku tym lepiej się ich słucha. Totemy mają więcej basu, ale nisko nie schodzi (chociaż czasami potrzfi zaskoczyć). Na razie HDSy nie mają za dużo basu być może się jeszcze nie wygrzały, a po drugie to potrzebują mocnego wzmacniacza. Totemy się charakteryzują przestrzenią, średnie też są przyjemne, wysokie są słabsze (były bo zamieniłem 10/80/7 na DX25TG) i brakowało trochę tych wyższych tonów. W HDS + XT na pierwszy plan wychodzą wokale, jest czysta i wyraźna góra. Basu trochę brakuje, ale może się jeszcze wyrobią.

Cewki w moich totemach mają 1,5mH

• #5 10 Lis 2008 21:40
    michu_t
    Poziom 15  

Kolumny jakoś dziwnie podobne do moich :D Na pewno grają nieźle bo wiem co te gdny potrafią. Konstrukcja udana, tylko dlaczego tak mało zdjęć ?
    Ps. nie masz czasem zbyt małego br ?

• #6 11 Lis 2008 00:34
    Jamess8
    Poziom 16  

Na razie na elektrodzie nie założyłem tematu z nową konstrukcją, bo tutaj trzeba specjalnie wrzucać na serwer elektrody zdjęcia, zmniejszyć ich rozmiar. Ale dam linka do innego forum z nimi:
    Link

Dodano po 4 [minuty]:

michu_t napisał:
    Kolumny jakoś dziwnie podobne do moich :D Na pewno grają nieźle bo wiem co te gdny potrafią. Konstrukcja udana, tylko dlaczego tak mało zdjęć ?
    Ps. nie masz czasem zbyt małego br ?

Moje powstały w styczniu więc chyba wcześniej :D
    Średnica br to chyba coś koło 5cm, ale jest krótki.

• #7 12 Lis 2008 10:58
    michu_t
    Poziom 15  

No moje kolumny mają trochę ponad rok, a co do br to napisałem czy przypadkiem nie ma zbyt małej średnicy bo wiem że głośniki które wykorzystałeś do budowy nieźle pompują. Ja z początku miałem średnicę tunelu bodajże 5 cm i nieźle świstało. Teraz z tego co pamiętam mam 2 cm większą i jest dużo lepiej.

• #8 02 Gru 2008 13:27
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

Powiedzmy idziesz do sklepu, gdzie są wystawione MTM i HDS z Vifą, które ostatecznie byś wybrał?

• #9 02 Gru 2008 18:38
    Jamess8
    Poziom 16  

Jednoznacznie wybrałbym HDS + vifa, bo to zupełnie inna klasa. Totemy już sprzedałem. Już kilka miesięcy mam te hdsy i vify i wcale mi się nie znudziły te kolumny, takie kolumny wystarczą na bardzo długo. Teraz jedynie można zrobić coś nowego aby posłuchać po prostu "czegoś innego" np Seasy itd.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME