X

Golf IV - brak oświetlenia drzwi bocznych

26 Oct 2008 19:08 BEBergi_83
  • #1 26 Oct 2008 19:08
    Bergi_83
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie potrzebuje pomocy! Mam Golfa IV 1.9 TDI mam drobne problemy z elektryką. Nie pala m i się lampki w drzwiach po ich otwarciu, nie ma sygnału dźwiękowego zapalonych świateł(już parę razy zostawiłem włączone :) Nie pali się również kontrolka niezapiętych pasów! Czy to wina tego czujnika w zamku czy to może bezpieczniki. Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam
  • #2 26 Oct 2008 20:22
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    to jest wina mikroswitcha zamka i zerwanych lutów na jego płytce drukowanej,
    pewnie centralny Ci nie działa również co ?
  • #3 26 Oct 2008 20:42
    leonek4
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (+1)
    Czy ostatnio podłanczane były jakiś dodatkoe urządzenia np. nowe radio?

Dodano po 1 [minuty]:

Otóż, jeśli po otwarciu drzwi kierowcy:

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk działa przy otwartych drzwiach - tzn. że uszkodzona jest DIODA

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK.

- nie działa alarm, światła w drzwiach, centralny, bzyczek albo wszytko inne wariuje a podłączaliśmy ostatnio radio - ZLE PODŁĄCZONE RADIO (masa)

Dodano po 27 [sekundy]:

• #4 27 Oct 2008 00:04
    klucznikAK
    Level 12  
    Helpful post? (+3)
    Zamek zasadniczy(ryglowy) wymiana mikro-switcha lub calego zamka.
  • #5 27 Oct 2008 07:07
    Bergi_83
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    czy mikro-switcha można samego wymienić czy trzeba kupić cały zamek ryglowy?

Dodano po 3 [minuty]:

central działa tylko oświetlenie w drzwiach, i brzeczek świateł nie

Dodano po 3 [minuty]:

a jeżeli chodzi o sprzęt to nic ostatnio nie było podłączane a żaróweczki w drzwiach są nie przepalone bo sprawdzałem. To golfik 3 drzwiowy czy to możliwe żeby mikro-switcha padł w obydwu drzwiach na raz?
  • #6 27 Oct 2008 22:31
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    skoro central działa a światełko i brzęczyk nie to nie trzeba rozbierać zamka aby dojść do lutów na jego płytce drukowanej, trzeba go jednak wymontować z drzwi i sprawdzić w jakim stanie jest zewnętrzny mikrowłącznik zamka - dokładnie czy zerwana jest gumka uszczelniająca jego ruchomy bolec - jeśli tak to trzeba z niego wydmuchać brud oraz przygląnąć się bieżni mimośrodu, który powoduje wciskanie bolca mikrowłącznika - czasem w gumowej bieżni tego mimośrodu wyciera się od tego bolca bruzda i mimo sprawnego mikrowłącznika efekt jest taki, że jego bolec nie jest przez mimośród wciskany - trzeba wtedy dorobić sobie kawałek sprężystej blaszki, którą wsadzamy pomiędzy bieżnię mimośrodu a bolec mikrowłącznika.
  • #7 27 Oct 2011 08:37
    harvard1979
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    A u mnie działa oświetlenie wewnątrz i na drzwiach a nei słychać buzera u nei wime o co chodzi?
  • #8 09 Nov 2011 06:22
    harvard1979
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    leonek4 wrote:

Dodano po 1 [minuty]:

Otóż, jeśli po otwarciu drzwi kierowcy:

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk działa przy otwartych drzwiach - tzn. że uszkodzona jest DIODA

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK.

- nie działa alarm, światła w drzwiach, centralny, bzyczek albo wszytko inne wariuje a podłączaliśmy ostatnio radio - ZLE PODŁĄCZONE RADIO (masa)

Dodano po 27 [sekundy]:

Witam
    U mnie wszystkie światła wewnątrz i w drzwiach działają. Central działa lektroyka też tylko buzer nei działa. Czyzby też mikroswitch? czy buzer w liczniku?
  • #9 09 Nov 2011 14:25
    leonek4
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Podłącz się vagiem i zrób test licznika. Jak buzer sprawny to będzie słychać jak nie to do wymiany.
  • #10 09 Nov 2011 15:58
    harvard1979
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Sprawdzałem vagiem cisza!!!! Rozumiem ze gdyby mikrostyk był uszkodzony w drzwiach to na vagu przy tescie musi brzęczeć?? Znaczy buzer do wymiany?
  • #11 07 Nov 2012 18:06
    Adis_VW
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. odgrzeje troszke temat poniewaz mam problem po wymianie mikrostyków od ryglowania w drzwiach kierowcy i drugiego mikrostyku od brzeczka swiatel nie mruga po zamknieciu samochodu dioda w drzwiach kierowcy, przed wymiana mrugała. Co może być nie tak? czy to wada któregos z mikrostyków? czy tak jak twierdzi spec moze byc jeszcze jeden mikrostyk uszkodzony tyle ze w innych drzwiach i przez to dioda moze nie mrugać?
  • #12 08 Nov 2012 19:32
    Adis_VW
    Level 2  
    Helpful post? (-1)
    pomoze ktos??
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products