Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Licznik z MFA golf 2 GT 1988

Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical ->Licznik z MFA golf 2 GT 1988 Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
golfik18
Level 11
Helped: 2
Post rating: 2
golfik18
Level 11
Post#1 26 Oct 2008 22:59  Topic author   

Licznik z MFA golf 2 GT 1988

kłopot mój polega na tym że przestał mi liczyć kilometry i zużycie paliwa i temp zew.nie wiem gdzie szukać. Mam nadzieje że ktoś spotkał podobne zjawisko.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
KAR26
Level 17
Helped: 11
KAR26
Level 17
Post#2 26 Oct 2008 23:21    

Re: Licznik z MFA golf 2 GT 1988

Witam - z tego co sie orientuje to kilometry są na rolkach , i to że ci nie chodzą to sprawa jest mechaniczna , a spalanie jest powiązane z prędkoscia i przejechanymi kilometrami , do licznika(szybkosciomierza) z tylniej strony jest przymocowany czujnik który oblicza pretkość , kilometry i wysyła je do komputerka a on je składa do kupy i wyswietla ci wartosci . Wiec wyjmij licznik i zobacz czy masz tam kostkę(zakładam że masz ) sprawdź czemu nie kręcą sie kilometry(wyjętym liczniku , najlepiej rozebranym ) pokręć mechanizm zapałką lub czymś pasujacym , i ustalisz co nie przenosi napedu na rolki z kilometrami . Jak ustalisz że nie ma sensu naprawiać lub nie da rady to wymień licznik a kostkę przełuż (bo ona pasuje prawie do wszystkich liczników z tego modelu ) , jeżeli dalej nie bedzie pokazywać spalania to pozostaje wymiana tej kostki . Jeśli termometr nie pokazuje temp. to popatrz połączenie , czy nie ma przerwanego przewodu(może kostki sa zaśniedziałe ) .

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
golfik18
Level 11
Helped: 2
Post rating: 2
golfik18
Level 11
Post#3 28 Oct 2008 23:32  Topic author   

Re: Licznik z MFA golf 2 GT 1988

Licznik zdiagnozowany-kilometrów ani zużycia paliwa nie liczył z powodu słabego styku na czujniku halla.natomiast temperatury zewnętrznej nie widzi bo gbzieś wcięło czujnik-została tylko wtyczka w błotniku.nie wiem nawet co tam można założyć.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> Licznik z MFA golf 2 GT 1988
Page 1 of 1

Similar topics to licznik z MFA golf 2 GT 1988

Przejściówka licznika z 1 kostki na 2, licznik Golf II z MFA (14)
Golf II licznik z MFA dziwne wskazania spalania ,temperatury (22)
Kupie licznik Golf 2 z MFA firmy VDO na 2 kostki (1)
VW GOLF 3 - licznik z MFA - czy zadziała w moim samochodzie? (4)
Golf 3 1,9tdi + mfa. Czy mogę podpiąć taki licznik? (1)
Passat licznik z MFA i problem (8)
Licznik Octavia MFA na 1/2 FIS (2)
licznik MFA nie działa obrotomierz (2)
Licznik Passat B5 MFA, kontrolka IMMO (8)
Licznik Polo mfa vs Toledo Vdo PILNE (2)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.053 seconds