Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Licznik z MFA golf 2 GT 1988

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Licznik z MFA golf 2 GT 1988
Autor
Wiadomość
golfik18
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: myslenice

Post#1 Post autora tematu 26 Paź 2008 23:59   

Licznik z MFA golf 2 GT 1988

kłopot mój polega na tym że przestał mi liczyć kilometry i zużycie paliwa i temp zew.nie wiem gdzie szukać. Mam nadzieje że ktoś spotkał podobne zjawisko.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2008 23:59   

Powrót do góry

KAR26
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 27 Paź 2008 00:21   

Re: Licznik z MFA golf 2 GT 1988

Witam - z tego co sie orientuje to kilometry są na rolkach , i to że ci nie chodzą to sprawa jest mechaniczna , a spalanie jest powiązane z prędkoscia i przejechanymi kilometrami , do licznika(szybkosciomierza) z tylniej strony jest przymocowany czujnik który oblicza pretkość , kilometry i wysyła je do komputerka a on je składa do kupy i wyswietla ci wartosci . Wiec wyjmij licznik i zobacz czy masz tam kostkę(zakładam że masz ) sprawdź czemu nie kręcą sie kilometry(wyjętym liczniku , najlepiej rozebranym ) pokręć mechanizm zapałką lub czymś pasujacym , i ustalisz co nie przenosi napedu na rolki z kilometrami . Jak ustalisz że nie ma sensu naprawiać lub nie da rady to wymień licznik a kostkę przełuż (bo ona pasuje prawie do wszystkich liczników z tego modelu ) , jeżeli dalej nie bedzie pokazywać spalania to pozostaje wymiana tej kostki . Jeśli termometr nie pokazuje temp. to popatrz połączenie , czy nie ma przerwanego przewodu(może kostki sa zaśniedziałe ) .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Paź 2008 00:21   

Powrót do góry

golfik18
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: myslenice

Post#3 Post autora tematu 29 Paź 2008 00:32   

Re: Licznik z MFA golf 2 GT 1988

Licznik zdiagnozowany-kilometrów ani zużycia paliwa nie liczył z powodu słabego styku na czujniku halla.natomiast temperatury zewnętrznej nie widzi bo gbzieś wcięło czujnik-została tylko wtyczka w błotniku.nie wiem nawet co tam można założyć.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Licznik z MFA golf 2 GT 1988
Strona 1 z 1