Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak usunąć hasło do biosu Asus A6JC

Zbynio1 27 Paź 2008 19:32
  • #1 27 Paź 2008 19:32
    Zbynio1
    Poziom 17  

Witam kolegów. Czy ktoś wie, jak usunąć hosło dostępu do biosu w notebooku ASUS A6JC-Q085? Może istnieje jakiś masrercode?
    Pytam na tym forum, gdyż nie wiem, jak mogę zresetować bios bez rozkręcania laptopa.
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.

• #2 27 Paź 2008 19:40
    pietrzykster
    Poziom 10  

Ja myślę, że tak: wyciągnij baterie z laptopa i baterie na płycie głównej która podtrzymuje BIOS, powinien sie zresetować i nie będzie hasła. Moim zdaniem inaczej się nie obejdzie.

• #3 27 Paź 2008 19:49
    Zbynio1
    Poziom 17  

Witam. Cały problem w tym, że jest to notebook jeszcze na gwarancji. Jest używany przez mojego syna i bardzo potrzebny. Nie mogę go rozkręcić, bo utracę gwarancję, a wysłanie go do serwisu w Warszawie z tak błahego powodu, to strata czasu i pieniędzy. To przecież nie jest usterka, tylko błąd użytkownika.

• #4 27 Paź 2008 19:59
    miwi
    Poziom 26  

Użyj programu o nazwie KillCMOS powinno pomóc

Pozdrawiam
    Mirek

• #5 27 Paź 2008 20:07
    grisza69
    Poziom 20  

Zdecydowanie serwis , wyjęcie baterii (to nie Pc-et i wielokrotnie było już na forum) na 1000% nie pomoże , programy typu "Killcmos" to już nie ta ścieżka dostępu - nie działają.
    Pytania o sposób wciągania haseł jest na pewno nie zgodnie z regulaminem i pewnie zaraz Moderator zamknie tą dyskujsje.

P.S Też padłem ofiarą zabawy córki, która zablokowała bios w laptopie, od tamtego czasu zawsze "hasłuje" swoim imieniem i mam spokój .

• #6 27 Paź 2008 20:09
    Zbynio1
    Poziom 17  

Ale jak użyć tego programu? Laptop nie ma stacji dyskietek i nie czyta z CD-romu, tylko krzyczy o password :(

• #7 27 Paź 2008 20:18
    miwi
    Poziom 26  

Czyli chodzi nie tylko o hasło do biosu ale również na system. W tej sytuacji pozostaje Ci niestety tylko serwis skoro sprzęt jest na gwarancji.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty