Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

paczka gitarowa 2x10" - JunkArt

painlust 28 Paź 2008 09:55 4714 5
  • paczka gitarowa 2x10" - JunkArt

Kiedyś na allegro Protonsil pozbywał się zapasów magazynowych. Wystawił kilka głośników gitarowych 10" - GD25/60 w niskich cenach - 50PLN za głośnik. Kupiłem dwie sztuki płacąc 108PLN razem z kosztami wysyłki. Przeleżały te głośniki chyba z rok w pudełkach. Jakoś nie miałem werwy aby zrobić z nich paczkę. Jedyne co szybko zakupiłem to osłony na głośniki, także z allegro, ale już nie pamiętam ile dałem bo było to zaraz po zakupieniu głośników a więc rok temu. Napewno było taniej niż u mnie w mieście w sklepie. I na tym stanął projekt. Jakieś pół roku temu kumpel sprzątał piwnicę i chciał pozbyć się pewnego grata - kolumny estradowej. Była to sama krypa bez przodu oklejona sfatygowanym skajem. Wziołem bo darmo. tak by poszła na śmietnik. Tydzień temu odarłem ją ze zniszczonego skaju. Okazało się, że ta kolumienka to DIY zrobiona przez kogoś w czasach PRL z cienkiej 1-nocentymetrowej sklejki przyklejonej i przykręconej do drewnianego stelarzu. Tak cienka sklejka raczej nie nadaje się do konstrukcji zamkniętych więc wyciąłem z tyłu prostokątny otwór. Paczkę obiłem znalezionymi w szafce kawałkami kocyka obiciowego, który pozostał mi po różnych projektach. Narożniki kupiłem w sklepie płacąc 16PLN za komplet. Płytę przednią zrobiłem z płyty wiórowej laminowanej o grubości 18mm. Płytę dostałem od kumpla ze sklepu meblowego za darmo. Okleiłem ją okleiną czerwoną samoprzylepną. Płaciłem 8PLN za arkusz, ale kupowałem ją do innego projektu i zostało mi akurat tyle aby okleić tę płytę. Plastikowe kątowniki widoczne na kantach leżały gdzieś na warsztacie, więc dlaczego ich nie wykorzystać szczególnie, że na kanatach akurat łączyły się ścinki kocyka obiciowego, a kątowniki ładnie je przykryły. Rączki poczodzą z jakichś urządzeń laboratoryjnych, które kiedyś rozszabrowałem, a nóżki to nieśmiertelne odbojniki gumowe od drzwi, które zresztą przy tej paczce były zanim się za nią zabrałem. Z tyłu zrobiłem panel z gniazdami wejściowymi z panelu jakiegoś TV. Są na nim trzy gniazda typu duży Jack. Dwa to odzielne wejścia na każdy głośnik - 2x8Om stereo oraz wejście mono 4/16Om z przełącznikiem pochodzącym z ruskiego TV. Specjalnie do tego projektu kupiłem kabel głośnikowy płacąc 1PLN za metr. Jak gra ta kolumienka? Nie mam pojęcia. Jeszcze jej nie podłączałem. Nie mam teraz żadnego wzmacniacza. Pójdzie do testów do szwagra, ale nie wiem kiedy. Jak przetestuje dam znać.

Fajne!
  • #2 28 Paź 2008 16:13
    540055
    Usunięty  
  • #3 29 Paź 2008 08:56
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Potrzebowalem kolumny testowej. Czasem popełniam jakiś wzmacniacz i należaloby go czasem przetestować... Pozatym może odwieszę działalnośc mojego bandu i sie przyda.

• #4 17 Lis 2008 19:18
    _eddie_
    Poziom 32  

Co do koca to w pace gitarowej lepiej skajak jakis. Zasilanie bedzie z jakiejs lampy?

• #5 18 Lis 2008 12:00
    painlust

Tak, z lampy. Takiej czy innej ale zawsze z lampy. Właśnie kończę dopieszczać heada 15W na 2xEL84 w PP

• #6 10 Gru 2008 08:43
    painlust

Wczoraj paczka ta została przetestowana. Nie ma jednak co porównywać Tonsili nawet do ostro zatyranych głośników budżetowych robionych przez Celestiona dla Marshalla czy Eminence'ów robionych dla Fendera. Co prawda te Tonsile są nowe czyli niedotarte i powinny jednak popracować trochę zanim się je oceni... Ja jednak porównywałem je do 4 głośników ze stajni tych dwóch powyższych firm no i strasznie amatorsko wypadły. Mało basu (no ale to są 10" a porównywałem z 12") przez co jaśniejsze w barwie i takie... jakby to powiedzieć... tranzystorowe w brzmieniu. Grać się jednak da. Od biedy. Może jak się trochę pobujają zagrają ładniej.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme