Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 29 Paź 2008 13:36
    robson75
    Poziom 8  

Witam
    Zakupilem zmywarke BOSCH SGI 53E55EU , i chcialbym ja uruchomic , lecz w instrukcji jest napisane zeby przed pierwszym uruchomieniem nalezy zmierzyc twardosc wody , a nastepnie ja nastawic w zmywarce i mam 2 pytanka :
    1. Jak to zmierzyc i czy ten pomiar jest faktycznie konieczny zeby zmywarka sie nie zniszczyla podczas ekploatacji , dzwonilem na infolinie BOSCHa lecz pan mi powiedzial ze komplecie powinien byc papierek (ktorego nie znalazlem)
    2. czy faktycznie kupujac tabletki Calgonit nie trzeba dodawac soli.

pozdrawiam
    Robert

• #2 29 Paź 2008 13:48
    Grotesque
    Poziom 10  

1. Pomiaru powinno się dokonać. Też mam zmywarkę Bosha i w środku napewno były papierki do badania. Możesz też zadzwonić do wodociągów, które Ci wodę dostarczają i podadzą wiadomość. Do niektórych opakowań tabletek dodawane są testy. Są różne sposoby.

2. Tak piszą na opakowaniach uniwersalnych tabletek. Ja używam soli (dodaje się niezbyt często).

• #3 29 Paź 2008 15:31
    robson75
    Poziom 8  

Dziekuje , za odpowiedz , czyli musze poszukac tego papierka lub kupic gdzie indziej tester twardosci wody . niestety wodociagi odpadaja , bo mam wode z prywatnej pompy.
    pozdrawiam

• #4 29 Paź 2008 17:46
    Mychatel
    Poziom 15  

Ja twardość wody oceniałem po ilości kamienia w czajniku po całym dniu i było go na tyle dużo, że nastawiłem na maksa. Zmywarka chodzi bez problemu.

• #5 12 Kwi 2009 14:52
    wkw75
    Poziom 9  

Może się komuś przydać np. do zmywarek Electrolux itp.
    1 st.dH =17,86 mg CaCO3

Spotyka się różne klasyfikacje wody ze względu na jej twardośc (różne przedziały twardości). W przybliżeniu można przyjąć, że:
    Woda bardzo miękka: do 4st.dH / 71 mg CaCO3
    Woda miękka: do 8st.dH / 143 mg CaCO3
    Woda średnio twarda: do 14st.dH / 250 mg CaCO3
    Woda twarda: do 20st.dH / 357 mg CaCO3
    Woda bardzo twarda: powyżej 20st.dH / 357 mg CaCO3

Czyli mając zmywarke Electrolux ESL 66010 w Olsztynie (ok.256 Mg Ca CO3/dm3) należy nastawić zmiękczacz wody na poziom 4 (reczne 1).

• #6 12 Kwi 2009 14:58
    tomasz0703
    Poziom 24  

Sol musisz dodawać bo uszkodzi się uzdatniacz wody.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty