X

Nie mogę zainstalować sterowników karty dźwiękowej

matis669 31 Oct 2008 17:12
  • #1 31 Oct 2008 17:12
    matis669
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam mam problem m.in. Z HD Audio. Po pierwsze: mam stery do karty dźwiękowej ale nie mogę ich zainstalować ponieważ wyskakuje błąd:"Wymagany sterownik magistrali HD Audio nie został odnaleziony"
    Nie mogę też zainstalować sterownika do PCI Device oraz kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej USB. Nie mam żadnego sp, kiedy chce zainstalować to zaraz przy wyodrębnianiu wyskakuje błąd że jest uszkodzony. Probowałem i sp1 i sp2. Proszę o pomoc
    Nazwa płyty głównej to: Asus M2N
  • #2 31 Oct 2008 17:37
    Removed
    Helpful post? (0)
    matis669 wrote:
    "Wymagany sterownik magistrali HD Audio nie został odnaleziony"

Taki komunikat miałem, jak u siebie w laptopie najpierw chciałem instalować sterowniki modemu i audio. Najpierw trzeba było zainstalować sterowniki chipsetu (płyty głównej).
  • #3 31 Oct 2008 17:44
    matis669
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    no tak tylko cześć zainstalowałem a reszty nie moge tak jak stera do dźwięku, do chipsetu tez nie moge chyba jesli to ten PCI Device..

/EDIT
    A co ma sterownik modemu do reszty? bo zaistalowałem najpierw neta
  • #4 31 Oct 2008 17:59
    Removed
    Helpful post? (0)
    Sterownik modemu nie ma nic do reszty. W moim przypadku karta dźwiękowa i modem "pojawiły się" w menedżeże urządzeń dopiero po zainstalowaniu najpierw sterowników do płyty głównej.
  • #5 31 Oct 2008 18:04
    matis669
    Level 2  
    Ok, ale dlaczego nie mogę zainstalować żadnego SP?
  • #6 31 Oct 2008 22:59
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Sprawdź pamięć programem MemTest86 (uruchamia się go z płyty startowej lub dyskietki startowej).
  • #7 01 Nov 2008 02:39
    raf_entek
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    matis669 wrote:
    kiedy chce zainstalować to zaraz przy wyodrębnianiu wyskakuje błąd że jest uszkodzony.

Przy wyodrębnianiu czego wyskakuje błąd, service packa, czy czego?
    Jak jest plik SP uszkodzony to ściągnij drugi albo zintegruj SP2 albo nawet SP3 z płytą instalacyjną http://binboy.sphere.pl/index.php?show=128,, system zainstalowany z takiej płyty będzie od razu zawierał SP3 (lub SP2 w zależności z czym zintegrujesz).
    Pamiętam, że u kolegi kiedyś tez coś takiego było i musiałem zainstalować ręcznie z płyty sterownik do HD audio najpierw, pomimo tego że na płycie był automatyczny instalator sterowników, to tego nie instalował.
  • #8 01 Nov 2008 04:03
    Robert B
    Level 43  
  • #9 01 Nov 2008 10:56
    tkoras
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    poszukaj innych sterownikow...
  • #10 01 Nov 2008 12:25
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    tkoras wrote:
    poszukaj innych sterownikow...

Czy to jest najmądrzejsza "porada" jakiej jest kolega w stanie udzielić?
  • #11 04 Nov 2008 08:27
    matis669
    Level 2  
    Nie byla to wina opr. ponieważ dysk mi sie rozkraczył... niestaty musialem zanieśc go do naprawy. Dzieki za pomoc.
  Search 4 million + Products
Browse Products