Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Telewizja n - aktywacja

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Technika Satelitarna -> Telewizja n - aktywacja
Autor
Wiadomość
aksamitny5
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 31 Paź 2008 22:29   

Telewizja n - aktywacja

Witam,mam HDTV rekorder ma dwa wejścia antenowe niestety posiadam zestaw po polsacie i tylko jeden kabel podłączam to pod wejście i nie chce mi sciągnać listy kanałów czy do aktywacji coś jeszcze potrzeba proszę o podpowiedzi.
Powrót do góry

kranzio
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Nowy Sącz

Post#2 31 Paź 2008 23:09   

Re: Telewizja n aktywacja

Musisz zadzwonić do n-ki, aby aktywowali twoją kartę. Trzeba tam im podać jakieś dane z umowy, chyba jej numer.
Powrót do góry

Rafal_Pisz
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Pisz

Post#3 31 Paź 2008 23:16   

Dokładnie dopóki nie aktywujesz karty dekoder (ja mam białego) będzie pokazywał poziom sygnału i próbował pobrać listę i tak w kółko. Ja mam zamiar zrobić to jutro tylko nie wiem czy ktoś tam będzie czy może aktywuje sie to tak jak TNK że podaje sie tylko numer. A tak przy okazji to podobno nie opłaca sie aktywować na koniec miesiąca lepiej robić to na początku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2008 23:16   

Powrót do góry

houruk
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: toszek

Post#4 01 Lis 2008 22:59   

jak masz rekordera i instalację jednokablową to najpierw musisz zaktualizować oprogramowanie dekodera a później dopiero dzwonić aby aktywować go
Powrót do góry

ansat
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: "-"

Post#5 02 Lis 2008 10:34   

Nie ma znaczenia kiuedy aktywujesz liczy się data podpisania umowy.
Powrót do góry

Tomasz
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: P-ce

Post#6 02 Lis 2008 16:12   

Umowa w N'ce liczy się od momentu aktywacji. Dzwoniąc podajesz dane z umowy, czyli nr umowy i hasło cyfrowe. Mogą też spytać o poziom(jakość) sygnału. Jeżeli sygnał nie będzie prawidłowy (60%) mogą odmówić aktywacji.
Do recordera potrzebujesz drugiego sygnału, bez niego tracisz wiele z funkcjonalności. Można kombinować z rozgałęźnikiem, ale i tak będzie brak wielu kanałów. Załóż sobie Twin'a koszt 40-60zł i drugi przewód. Nie warto kombinować.
Powrót do góry

aksamitny5
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 02 Lis 2008 20:43   

Witam,panowie chodzi mi o coś takiego podłączam do dekodera jeden sygnał i nie ma komunikatu odbierasz sygnał z satelity hotbird,jeśli podłączę u kolegi dwa sygnały komunikat o możliwości aktywacji jest czyli co żeby aktywować potrzebne są dwa sygnały?
Powrót do góry

Tomasz
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 02 Lis 2008 21:32   

Tak właśnie oto chodzi, potrzebne są dwa sygnały.

Można to chwilowo obejść stosując rozgałęźnik satelitarny z jednym z wyjść separowanym, ale na dłuższą metę jest to niepraktyczne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2008 21:32   

Powrót do góry

ansat
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 03 Lis 2008 16:56   

Kol.TOMASZ chyba małe sprostowanie wTV N od sierpnia po zmianie oprogramowania jest możliwość pracy N rekordera na jednym sygnale.Należy zrobić aktualizację dekodera (trwa to dość długo). SPRAWDZONE.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2008 16:56   

Powrót do góry

Tomasz
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 03 Lis 2008 19:00   

ansat napisał:
Kol.TOMASZ chyba małe sprostowanie wTV N od sierpnia po zmianie oprogramowania jest możliwość pracy N rekordera na jednym sygnale.Należy zrobić aktualizację dekodera (trwa to dość długo). SPRAWDZONE.

Witam.

Przyznam, że nie sprawdzałem ostatnio. Zawsze jak montuję Nbox recorder, zakładam twina, bez kombinowania. Oglądanie na jednej antenie mija się z celem, traci się wiele z funkcjonalności sprzętu.
Dziwne tylko, bo w regulaminie jest napisane, że musi być odpowiednia instalacja antenowa. Także przy zamianie dekodera na recorder jest punkt regulaminu, że należy przystosować instalację antenową w zakresie koniecznym do porawnego odbioru sygnału przez Nbox recorder.
Powrót do góry

ansat
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 03 Lis 2008 21:48   

Aby w pełni skorzystać z wszystkich możiwości rekordera muszą być 2 sygnały ale czasami jest antena z pojedyńczym konwerterem a doprowadzenie drugiego kabla jest trudne do zrobienia i aktualizacja oprogramowania umożliwia pracę (przy ograniczeniu możliwości) rekordera.
Powrót do góry

Tomasz
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 03 Lis 2008 23:41   

Wtedy stosujemy coś takiego :idea: :

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/12/1295.dat
Powrót do góry

netTv
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#13 05 Lis 2008 17:13   

ansat napisał:

Jednak N odradza użytkowanie nBox na jednym kablu w przygotowanej przez siebie informacji Link
Powrót do góry

beznazwie
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wieluń

Post#14 12 Gru 2008 15:57   

aksamitny5 napisał:
Witam,panowie chodzi mi o coś takiego podłączam do dekodera jeden sygnał i nie ma komunikatu odbierasz sygnał z satelity hotbird,jeśli podłączę u kolegi dwa sygnały komunikat o możliwości aktywacji jest czyli co żeby aktywować potrzebne są dwa sygnały?

Jeśli masz stary soft to tak, ale na nowym sofcie już niekoniecznie. Wczoraj kupiłem rekordera w n-ce i przerabiałem procedurę :). Aktualizujesz najpierw soft. Żeby to zrobić, musisz podłączyć antenę do drugiego gniazda (to jest ważne). Po aktualizacji i restarcie routera wyłączasz w opcjach drugie gniazdo, wyłączasz dekoder, przekładasz kabel do pierwszego gniazda i włączasz dekoder. Po starcie sprzętu powinna się pokazać informacja że można dzwonić i aktywować. Sygnał aktywacyjny zostanie złapany nawet pomimo jednego konwertera.

A co do tego co ktoś wspomniał, że się wiele traci gdy się ma jeden konwerter, to nie powiedziałbym, że aż tak wiele. Jedynie co to nie działa ci nagrywanie kanału innego niż oglądany. VOD działa jak wyłączysz dekoder (dokładniej - przełączysz go w standby) a przecież nikt nie ogląda tv 24h na dobę :P
Powrót do góry

nejman31
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: sulkow

Post#15 18 Gru 2008 17:54   

Witam
Kupilem dzisiaj n-ke. Mam problem, a mianowice po podlączeniu anteny siłę połączenia mam na 60 % a jakośc na 0 %...
przosze o pomoc. Co trzeba zrobić??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Gru 2008 17:54   

Powrót do góry

netTv
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#16 18 Gru 2008 17:56   

Ustawić poprawnie antenę na satelitę Hot Bird.
Powrót do góry

drtomm
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 12 Sty 2009 22:36   

Ustaw dobrze antene na hotbirda, w N-ce mowia aby miec conajmniej jakosc na 60, ale ja mam okolo 40 i tez bez problemow wszystko dziala. Wiecej na tv-n.pl
Powrót do góry

a2d2a2m
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gorzów

Post#18 13 Sty 2009 10:31   

Tomasz napisał:
Umowa w N'ce liczy się od momentu aktywacji. Dzwoniąc podajesz dane z umowy, czyli nr umowy i hasło cyfrowe. Mogą też spytać o poziom(jakość) sygnału. Jeżeli sygnał nie będzie prawidłowy (60%) mogą odmówić aktywacji.
Do recordera potrzebujesz drugiego sygnału, bez niego tracisz wiele z funkcjonalności. Można kombinować z rozgałęźnikiem, ale i tak będzie brak wielu kanałów. Załóż sobie Twin'a koszt 40-60zł i drugi przewód. Nie warto kombinować.

Uwaga na promocje. Jeżeli otrzymujemy coś w promocji np. hbo do 2 m-c to jest liczone w nastepujący sposób; miesiąc w którym aktywowaliśmy + kolejny miesiąc. Jeśli aktywujemy w ostatni dzień miesiąca, to z promocji skorzystamy jeden miesiąc i jeden dzień. Z tego powodu warto aktywować w pierwszy dzień miesiąca, bo wtedy faktycznie korzystamy z promocji przez 2 m-ce. Jest to bardzo ważne przy rezygnacji z opcji, które wzieliśmy na próbę, a po okresie promocji chcemy z nich zrezygnować. Jeżeli policzymy 2 m-c od daty aktywacji , to spotka nas niemiła niespodzianka przy rezygnacji.
Powrót do góry

zapek42
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Jastrowie

Post#19 04 Gru 2009 16:30   

Przepraszam za odkopanie tematu, ale właśnie przyszła do mnie eNka, jestem w trakcie aktualizacji dekodera .
Mam pytanie, ile trwa ta aktualizacja ?
Powrót do góry

Tomasz
Poziom 17
Poziom 17

Post#20 05 Gru 2009 11:28   

Aktualizacja oprogramowania powinna potrwać kilkadziesiąt minut.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Technika Satelitarna -> Telewizja n - aktywacja
Strona 1 z 1