Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0
Autor
Wiadomość
radek1177
Poziom 2
Poziom 2

Post#121 19 Paź 2013 19:14   

Re: Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0

Witam
Mam scenica 2.0 8v czuje szarpnięcie jak włączam R lub D na postoju.I jeszcze jedno jak zimny silnik jest te szarpnięcie z 1/2 przy wyższych obrotach daje gazu a on jakby w miejscu stał wolno się rusza później jest ok żadna kontrolka się nie pali.
Jaka może być przyczyna tego?
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Szczecin

Post#122 19 Paź 2013 19:26   

jaka skrzynia biegów? W tym samochodzie z tym silnikiem może być dp0 albo ad4.
dopiero wtedy będziemy mogli coś więcej powiedzieć
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2013 19:26   

Powrót do góry

radek1177
Poziom 2
Poziom 2

Post#123 19 Paź 2013 19:49   

nie wiem jaka skrzynia mogę podać Vin VF1JA0GO216126566
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#124 19 Paź 2013 20:44   

ok.ale dopiero w poniedziałek sprawdzę jak będę na warsztacie
Powrót do góry

karwach
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: poznań

Post#125 05 Gru 2013 22:27   

automix napisał:
Osobiście jestem przeciwny ignorowania problemu. Czy zmienić warsztat?? Pewnie tak. Powinni podłączyć clipa i jeździć z nim przez 2-3 dni, aż wystąpi problem. Patrzeć na odczyty ciśnień, temperatur i jeszcze kilka. Ale teraz do rzeczy. Podejrzewał bym obwód czujnika temperatury. W przypadku zasygnalizowania awarii skrzynia nie przejdzie w tryb awaryjny, lecz będzie jeździć w miarę poprawnie. Problemy będą z modulacją, więc mogą występować delikatne lub mocniejsze szarpnięcia podczas zmian biegów, sprzęgło lockup nie będzie pracowało tak jak powinno. Jednak zaznaczam że jest to odpowiedź na zasadzie najprawdopodobniej a żeby ją zweryfikować należy sprawdzać odczyty na kompie.

Witam,
wprawdzie odpowiadam sporo po czasie ale moze ktoś bedzie miał podobny problem. Rozwiązaniem okazało się wgranie nowszego Softu w ASO Ranault. Problem już się nie pojawia. Koszt diagnozy na komputerze (ponowne wskazanie błędu "obwód elektrozaworu") oraz wgranie softu - 180,00 zł (poznań).
Powrót do góry

RENO1599
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: nowy sącz

Post#126 10 Gru 2013 00:36   

Witam Wszystkich Forumowiczów jestem nowy na Waszym Forum i chciałem się przywitać!
Zakupiłem niedawno Reno megan 1.6e z automatyczną skrzynią[to mój pierwszy automat} z tego co porównałem po wyglądzie skrzynie to ja mam starszą chyba DB4? z lejkiem do uzupełniania oleju zatkanym gumowym korkiem. Zwracam się z prośbą do Was na Forum o pomoc ponieważ skrzynia ma jakąś usterkę;
-gdy auto jest zimne po zapaleniu biegi chodzą dobrze [przy włączeniu R czuć szarpnięcie ale bieg wchodzi,czasami przy włączeniu na D skrzynia włączy bieg z lekkim opóżnieniem i delikatnie szarpnie] lecz główny problem jest po rozgrzaniu silnika do żądanej temperatury, wtedy zapala się kontrolka błędu[sprężynka w prostokącie] i skrzynia nie zmienia biegów tylko jedzie na jednym biegu, wraz ze wzrostem prędkości wzrastają obroty! Co do oleju w skrzyni podobno właściciel zmieniał w ubiegłym roku?! samochód ma przebieg 123 tyś km- nie wypowiadam się czy to jest możliwe czy nie?! Sprawdziłem olej przez ten lejek z gumowym korkiem i olej jest czerwony ,czysty, i lepki. Jest go około mierząc z góry drutem-jak bagnetem około4-5 cm Proszę o jakieś wskazówki dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#127 10 Gru 2013 17:39   

po pierwsze skrzynia to AD4. Po drugie to olej w tej skrzyni sprawdza się śrubą przelewową w misce olejowej, a nie drutem przez rurkę wlewową. Po trzecie problem stary jak świat. W tych samochodach i tych skrzyniach pada elektrozawór modulacji ciśnienia liniowego. Mała rzecz ale........ występuje tylko jako komplet za jedyne 2800 zł ( link do sklepu http://www.midparts.com.pl/pl/searchquery/ad4/1/full/5?url=ad4 ) jako część wymienna, serwisowa, plus olej i filtr oleju plus robocizna razem ok 3500 zł. Można je naprawić i też jest ok i jeździ za o wiele mniejsze pieniądze.
Powrót do góry

RENO1599
Poziom 2
Poziom 2

Post#128 10 Gru 2013 18:00   

Witam Pana dziękuję za szybką odpowiedz i pomoc. Mam pytanie co do naprawy napisał Pan że można naprawić prosił bym o jakąś podpowiedz czy jakąś wstępną wycenę tej naprawy abym mógł coś cokolwiek wiedzieć ponieważ powiem szczerze że nie mam pojęcia jak to ogarnąć?! Z tego co Pan piszę wynika że naprawa raczej przekroczy wartość auta,a co z autem dalej przeróbka na manuala? powiem szczerze że chciałbym uratować skrzynię ale jak to zrobić w cenach osiągalnych-bardzo proszę o podpowiedz? dziękuję
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#129 10 Gru 2013 20:36   

Ratowałem nawet starsze autka z tego problemu. U mnie cała naprawa tego kosztuje ok 900 zł w tej cenie jest filtr oleju, olej i naprawa elektrozaworów ( w razie potrzeby wymiana na zasadzie lutowania poszczególnych elementów - zawory używane ale sprawne oczywiście ) na naprawy tego typu udzielam zawsze 6 miesięcy gwarancji, ale większość samochodów po tego typu naprawie jeździ 2-3 lata bez problemów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2013 20:36   

Powrót do góry

RENO1599
Poziom 2
Poziom 2

Post#130 10 Gru 2013 21:23   

Witam bardzo dziękuję za odpowiedz, jestem zainteresowany Pańską pomocą ale muszę się zorientować jak wygląda możliwość wysyłki do Pana i jakie koszty ponieważ ja mieszkam w małopolsce tak że będę w kontakcie z Panem jeśli to możliwe to prosił bym na mój numer 660 817 797 jakiegoś sms-a z namiarami na Pana.Dziekuję i Pozdrawiam
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#131 10 Gru 2013 22:07   

dane kontaktowe do mnie są na stronie www
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2013 22:07   

Powrót do góry

nikble
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wrocław

Post#132 11 Gru 2013 14:29   

Witam
Panowie pisałem już o problemie 406 z AL4 (szarpanie na 4 biegu miedzy 75 a 110) byłem na testach komputerowych tej skrzyni i... nic nie wyszło czysto żadnych błędów, wszystko ok. Mechnicy od ASB ( w sumie 3 rożne warsztaty) sugerowali - silnik - zrobiłem wszystko czego można by się przyczepić w silniku ( wtryskiwacze ,turbina itp) silnik żyleta, a auto dalej poszarpuje, a właściwie mam takie wrażenie że jadąc na 4 biegu przy jednakowej prędkości jakby coś mnie chwilami hamowało, to samo się dzieje przy hamowaniu silnikiem na 4 biegu, coś jakby dodatkowo chwilami hamowało co powoduje w sumie brak komfortu podczas jazdy , dodam że skrzynie nie wykazuje żadnych błędów , nie wchodzi w tryb serwisowy jazdy - proszę o sugestie co może być tego przyczyną , porady może dodatkowe pytanie -odpowiem. Dzięki
Powrót do góry

silnoreki11
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bydgoszcz

Post#133 11 Gru 2013 20:33   

Hej
Jestem posiadaczem Renault Scenic ze skrzynią dp0, w czasie jazdy wystąpił hałas polegający na bardzo głośnym pisku, sądziłem że łożyska w alternatorze, jednak po wjechaniu na kanał okazało się że dźwięk dochodzi ze skrzyni lub łączniki pomiędzy nią lub silnikiem (sprzęgło), nie wpływa to w żadnym względzie na jazdę ani zmianę biegów, dźwięk nie narasta przy zwiększaniu obrotów czy ktokolwiek spotkał się z takim zjawiskiem???
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#134 11 Gru 2013 23:41   

do silnorękiego : piski to najlepiej posłuchać, bo inaczej to raczej ciężko będzie coś mądrego powiedzieć.

do nikble : skoro kilka warsztatów nie widzi problemu to powiem szczerze że osobiście bym nie zaryzykował stawianiu diagnozy. Trzeba było by tym pojeździć i poczytać co nam mądrego pokaże komputer tzn: ciśnienia oleju na poszczególnych biegach, pracę elektrozaworów, poślizgu turbiny itd.... bo samo odczytanie błędów tj. 1/16 wszelkich testów
Powrót do góry

nikble
Poziom 4
Poziom 4

Post#135 12 Gru 2013 07:09   

do automix : dziękuję, własnie w tym jest kłopot wszyscy jeżdżą i nikt nic nie jest w stanie zdiagnozować ( 3 rożne warsztaty) , całe szczęście tylko jeden mnie skasował (250 PLN + VAT) za to : "nic się nie dzieje, wszystko ok" usterka jest dziwna bo dodam, że występuje tylko gdy autem szybko wyjadę na drogę gdzie można zapiać 4 bieg , gdy pojeżdżę po mieście, skrzynia po przerzuca biegi i wyjadę na drogę gdzie można zapiać 4 wtedy tego nie czuć, chyba się do tego jednak przyzwyczaję albo może w końcu znajdę kogoś kto miał podobny dylemat i powie mi co zrobił , całość wygląda mi na usterkę mechaniczną jakiejś "pierdółki" która nie daje błędu na kompie ABS-u czy też silnika , zastanawiam się czy przypadkiem nie zlecić jeszcze wyjęcia całego układu sterującego abs-em i nie wykonać jakiś testów mechanicznych , pozdrawiam
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#136 12 Gru 2013 11:17   

ciężko mi coś sensownego powiedzieć. Jednak z mojego doświadczenia powiem że jeśli skrzynia szarpie ( zwłaszcza kiedy zapięty jest lockup ) to coś się dzieje z konwerterem lub sterowaniem tego elementu. I na to by mi to wyglądało. sterowania w tych samochodach są jednak podatne na uszkodzenia tak samo jak i konwerter ( sprezęgło lockup ). A jeszcze jedno pytanie : ile autko ma przejechane?
Powrót do góry

nikble
Poziom 4
Poziom 4

Post#137 13 Gru 2013 07:32   

witam
wg licznika w tej chwili 104 tys km, a ile w rzeczywistości ??? auto jest z 2003r. środek i samo auto bardzo zadbane więc może dużo więcej nie ma, ostatni właściciel jeździł nim 5 lat i kupił go przy 75 tyś ( starsza osoba) i zapewniał mnie że nic w automacie nie robił ( nie wymieniał oleju itp.)
ps - dzięki za informację

[
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#138 13 Gru 2013 10:26   

czyli przebieg nie za duży, więc raczej konwerter powinien być ok. Choć ja nie ale kolega miał renówkę z tą skrzynią z walniętym konwerterem po przebiegu 80 tyś. Warsztaty powinny szukać w tym kierunku ( sterowanie, konwerter )
Powrót do góry

nikble
Poziom 4
Poziom 4

Post#139 13 Gru 2013 10:34   

dzięki, przy okazji będąc u mechanika od ABS - zasugeruję tę możliwość,
niestety do Szczecina mam za daleko , pozdrawiam
Powrót do góry

malgosia07
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ostrowiec Św.

Post#140 13 Gru 2013 23:38   

Witam -mam scenica 1.9 D z 2002 r ..niestety tryb awaryjny włącza się coraz częściej i mam wyciek oleju ze skrzyni /olej wymieniany niedawno/ .. z podłączenia pod komputer powtarzający się błąd to problem z regulacją ciśnienia niestety ...więc kosztów nie uniknę ...ale ...moje pytanie ..polećcie mi dobry warsztat w mojej okolicy ...tzn w świętokrzyskim ...dokładnie mieszkam w Ostrowcu Świętokrzyskim ...Wiem o zakładzie pod Kielcami ...pod Końskimi ...Sędziszów Małopolski i Tarnów ...w sumie najbliżej mam do Kielc i Sędziszowa ..no ale ....chciałabym wiedzieć czy są to warsztaty godne polecenia ...?? trzeba wydać sporo kasy na naprawę ....więc wolałabym wiedzieć że pracują tam fachowcy ???
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#141 14 Gru 2013 09:33   

mogę polecić warsztat w radomiu ( jeśli Panią to interesuje ). Co prawda nie jest to warsztat zajmujący się typowo naprawą automatów, jednak znam chłopaka, wiem że jest cholernie dokładny, ma sprzęt, i jest pasjonatem samochodów. Od kilku lat powiedzmy współpracujemy razem tzn. On mi mówi jaki jest problem z automatem, jakie są odczyty itd. ja mu mówię co wymienić, naprawić robi to i jest ok. Wiem że nie jest drogi. Jak Pani będzie chciała proszę dać znać podam wówczas na privie numer do niego.
Powrót do góry

malgosia07
Poziom 5
Poziom 5

Post#142 14 Gru 2013 09:56   

Proszę mi podać namiary -zadzwonię ..choć nie ukrywam trochę boję się warsztatów które nie specjalizują się w automatach ...bo moja oszczędność nie zawsze może się opłacać ... no i czy tu też dostanę gwarancję na naprawę .? W mojej skrzyni konieczna jest pełna diagnostyka ...bo zauważam też drżenia na postoju , czyli pewnie też może zaczynać się problem ze sprzęgłem ...
Powrót do góry

pawlos2
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Puławy

Post#143 14 Gru 2013 18:23   

Ja też bym prosił o namiary do tego magika z Radomia-u mnie jak wczsniej pisałem tez elektrozawory do wymiany-do Radomia mam blisko,z gory Dzieki.
Powrót do góry

dejfit
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: ww

Post#144 14 Gru 2013 19:04   

automix napisał:
mogę polecić warsztat w radomiu ( jeśli Panią to interesuje ). Co prawda nie jest to warsztat zajmujący się typowo naprawą automatów, jednak znam chłopaka, wiem że jest cholernie dokładny, ma sprzęt, i jest pasjonatem samochodów. Od kilku lat powiedzmy współpracujemy razem tzn. On mi mówi jaki jest problem z automatem, jakie są odczyty itd. ja mu mówię co wymienić, naprawić robi to i jest ok. Wiem że nie jest drogi. Jak Pani będzie chciała proszę dać znać podam wówczas na privie numer do niego.

I Ty tak na poważnie ? Stanowczo odradzam magików co konsultują robotę z innymi magikami przez telefon.
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#145 14 Gru 2013 20:24   

Tak i ja tak poważnie. Od lat zajmuję się naprawą automatycznych skrzyń biegów i od lat współpracuję z tym właśnie człowiekiem. Nie mówimy tutaj o generalnej naprawie skrzyni, lecz wyeliminowaniu błędu elektronicznego. Niestety Ty pewnie o tym nie masz pojęcia i dlatego piszesz takie głupoty. Magikiem nazywaj siebie a nie innych bo to bardzo nie grzeczne.
Powrót do góry

malgosia07
Poziom 5
Poziom 5

Post#146 15 Gru 2013 14:42   

Niestety w moim przypadku to raczej nie błąd elektroniczny i skrzynię trzeba będzie raczej rozebrać ...bo mam wyciek oleju i to na 100 % ze skrzyni bo myłam podwozie i są czerwone krople ,więc pewnie trzeba ją uszczelnić ... chyba że padł mi jakiś czujnik ..Mam uszkodzenie mechaniczne niestety nie elektroniczne co potwierdziło mi kilkukrotne podpięcie pod komputer i reset błędów ... wciąż wyskakuje ten sam problem z regulacją ciśnienia ....więc pewnie trzeba będzie wykonać i uszczelnienie i wymianę elektrozaworów .....dlatego właśnie pytałam o sprawdzony warsztat .... nie chcę oszczędności tylko solidne wykonanie ...
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#147 15 Gru 2013 18:18   

Proszę panią. Niech jaki kolwiek mechanik stwierdzi gdzie jest wyciek bo w tych skrzyniach zazwyczaj cieknie na półosiach a to nie trzeba wyciągać skrzyni biegów. Troszkę pomyślunku, sprawnych rączek i nowe dwa uszczelniacze i po pracy. Błąd regulacji ciśnienia a dokładniej błąd " regulacji ciśnienia linii " to tylko wymiana elektrozaworów, oleju i wykonanie adaptacji a nie uszkodzenie mechaniczne. Regulacja ciśnienia odbywa się przez modulowanie elektrozaworów prądem zmiennym o zmiennej częstotliwości a iglica elektrozaworu wykonuje swoje. Tak to wygląda. Pani prosiła o jakiś kontakt do kogoś kto tym by się zajął ja Pani go dałem. Jak każdy ma prawo wyboru warsztatu. Chętnie zaproszę Panią do siebie do Szczecina, to może wtedy ja zarobie.

Dodano po 1 [minuty]:

aha. przy tym co mówię koszty nie powinny przekroczyć 1300 zł.
Powrót do góry

malgosia07
Poziom 5
Poziom 5

Post#148 15 Gru 2013 19:00   

No niestety do Szczecina mi zdecydowanie nie po drodze .... to dla mnie pokonanie prawie całej Polski ...:) ;) byłam u kilku mechaników w Ostrowcu ...ale żaden nie chce się tego podjąć jedyne na co się pokusił i to tylko jeden warsztat to wymiana oleju jak pojawiał mi się tryb awaryjny skrzyni w czasie jazdy -i faktycznie okazało się że poziom oleju był o prawie litr za niski ... Tu niestety nie ma nikogo kto by miał odwagę ruszyć automat ..bo już pytałam ... :( masakra ...ale niestety to prawda ....Półosie były sprawdzane i tam jest sucho - co jeszcze może też być powodem wycieku oprócz uszczelki wewnętrznej w skrzyni ..?? Piszę że mam uszkodzenie mechaniczne bo tak określił to ostatni mechanik ...że nie da się tego wyregulować elektronicznie ....więc ja jedynie powtarzam to co słyszałam ...:)
Przy zmienie oleju wlali mi tiptronik synt ..podobno też dobry jak elf matic ?? no mam nadzieję że tak ....;)
..tak czy inaczej bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc ... :) pewnie że decyzję podejmę sama gdzie to naprawię ..jednak bardzo doceniam to że mam wybór ....i podpowiedz ...;)
Powrót do góry

automix
Poziom 15
Poziom 15

Post#149 15 Gru 2013 23:51   

to jeśli nie półosie to dwa miejsca zostały jeszcze. No niestety wymagają one wyciągnięcia skrzyni biegów, ale nie jest to naprawa skomplikowana. Te miejsca to : albo wyciek z szyjki konwertera-pompy, lub wyciek na przepołowieniu skrzyni. W pierwszym przypadku wymiana simeringa pompy ( nie trzeba ingerować w skrzynie w ogóle ) w drugim przypadku trzeba rozkręcić skrzynie w połowie ( śruby typu trx 45 - nie pamiętam ile ) wymiany uszczelki przedziału ( http://www.midparts.com.pl/pl/p/DP0-Uszczelka-podzialowa/1588 ) za 108 zł. Z wymiana tego poradzi sobie każdy, bo nie ma tam nic co się by mogło wysypać a wymiana samej uszczelki nie zajmuje więcej jak godzina czasu. Co innego wyjęcie i włożenie skrzyni do scenica to już grubsza robota. Dlatego jeszcze raz polecam dobrze obejrzeć półosie ( najlepiej niech inny warsztat na to spojrzy ) bo to tam jednak najczęściej cieknie. Wiem to z doświadczenia, może nie 20 letniego, ale jednak juz od 2001 roku naprawiam te skrzynie ( w szczególności pojazdy francuskie - najwięcej renówek ) i to naprawdę z bardzo dobrym skutkiem i zadowoleniem klientów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2013 23:51   

Powrót do góry

malgosia07
Poziom 5
Poziom 5

Post#150 16 Gru 2013 10:49   

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :D myślę że to bardzo sensowne co Pan napisał ...;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0
Strona 5 z 14 Idź do strony Poprzedni  123456 ... 121314  Następny

Skok: