Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Internet Play na karte - wady i zalety i czy warto go kupic?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Internet Play na karte - wady i zalety i czy warto go kupic?
Autor
Wiadomość
endex
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 02 Lis 2008 09:36   

Witam, chciałbym zakupic sobie zestaw play internet na kartę
http://web.playmobile.pl/pl/internet/oferta-na-karte/index.html
powyżej podaje odnośnik jak to wyglada, moje pytanie jest nastepujące czy to sie sprawdze czy jest to warte kupna? I jak wyglada szybkość takiego lacza?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#2 03 Lis 2008 23:37   

Re: Internet Play na karte - wady i zalety i czy warto go ku

Nie wiem czy się coś zmieniło ale play świadczy usługę dostępu do netu tylko w oparciu o własne stacje BTS (wyczytałem to kiedyś w regulaminie) a ma tylko UMTS wiec może być krucho z zasięgiem szczegolnie w terenie.
Ceny wyglądają jak w simdacie ja jestem użytkownikiem simdaty w palmie i nie transfer jest problemem ale czas ważności karty
Powrót do góry

endex
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#3 Post autora tematu 09 Lis 2008 12:04   

robilem rekonesans i jednak albo blueconnect w erze albo simplusa wezme, dzieki wielkie ze poradę.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lis 2008 12:04   

Powrót do góry

guciofilucio
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: ŁODZ

Post#4 11 Lis 2008 20:36   

tylko ze w erze i w plusie jest limit do 1 gb za 120 zł a w playu masz 5 gb za 45 zł no chyba ze sie cos ostatnio zmieniło.
Powrót do góry

next22
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: PIOTRKÓW TRYB

Post#5 11 Lis 2008 21:06   

guciofilucio napisał:
tylko ze w erze i w plusie jest limit do 1 gb za 120 zł a w playu masz 5 gb za 45 zł no chyba ze sie cos ostatnio zmieniło.

Tylko że play gubi zasięg .

Zmieniło się , płace 3grosze za 100 kB w Simdata

Lub 60 pln bez limitu transferu jako usługa dodana ,na karcie abonentowej .
Powrót do góry

kiss39
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: BYDGOSZCZ

Post#6 27 Sty 2009 13:58   

Modem na karte Play Online jaka szybkosc łacza ?

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć jaka jest prędkość łącza w tych modemach
Powrót do góry

314426
Gość

Post#7 02 Gru 2009 00:43   

Witam
Z modemu korzystam w małej miejscowości i mam pełny zasięg, prędkość to dosyć stabilne 1M. Jak na razie wszystko działa bez żadnych problemów.
Powrót do góry

tymek5
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznań

Post#8 18 Lut 2010 08:31   

Ja kupiłem wczoraj zestaw play na karte za 129, moim zdaniem bardzo dobry zakup, modem jest bez simlocka ( chociaz w salonie powiedzieli ze ma) i od razu wlozyłem karte od orange bo akurat u mnie oni maja najlepszy zasięg, wszystko działa super, polecam
Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 23 Lut 2010 18:14   

Jak kolega wyżej pisał, ja także od dziś korzystam z HSDPA w Play-u na pożyczonym bezterminowo modemie "Toshiba G450". Sygnał na full, szybkość non-stop 1 m/bit, nie gubi łącza, szybko następuje połączenie. Jak dla mnie, nie ma chyba lepszej możliwości (potrzebuję net na 2 miesiące). Polecam.

Acha, dla modemu Toshiba G450 potrzebne są nowe sterowniki pod Vistę i W7. Inaczej nie ruszy. Stery do pobrania ze strony PLAY.
Powrót do góry

al11
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 25 Maj 2010 16:35   

next22 napisał:

Zmieniło się , płace 3grosze za 100 kB w Simdata

Lub 60 pln bez limitu transferu jako usługa dodana ,na karcie abonentowej .

CENNIK ZE STRONY IPLUS NA KARTĘ:
150 zł 5,4 GB 720 godzin 6 GB 180 dni

mogę prosić o wytłumaczenie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2010 16:35   

Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 25 Maj 2010 23:17   

• Wpłacasz 150zł żeby mieć internet.
  • Za to 150zł, dostajesz tzw. bonus wielkości 5,4GB na przesył danych
  • Ten bonus jest ważny tylko 720 godzin (czyli 30 dni). Jeśli nie wykorzystasz tych 5,4GB w 30 dni, to to co pozostało Ci przepadnie.
  • Łącznie masz za te 150zł do wykorzystania 6GB. W tym 5,4GB przez 30 dni i po tym zostanie Ci (bez względu na to ile zużyłeś z tych 5,4GB) 600MB do dyspozycji.
  • Ważność tych 150zł przepada po 180 dniach, czyli o 3 miesiącach.

Efekt będziesz mieć taki, że żeby nie stracić tych bonusów (5,4GB) będziesz MUSIAŁ wpłacać co miesiąc (co 30 dni!) po 150zł. Inaczej albo pozostanie Ci 0,6GB, albo stracisz nie wykorzystaną ilość z bonusu (z 5,4GB).
To jest taki sposób łapana jeleni, żeby bulili jak za zboże. Używasz? Płacisz. Co z tego że nie wykorzystasz - to stracisz. A jak wykorzystasz 5,4GB w 30 dni, to na pozostałe 60 (!!!) dni pozostanie Ci tylko 600MB - czyli NIC. Więc bulisz kolejne 150zł. W efekcie za 3 miesiące płacisz 450zł (!!!) za internet (tylko trzymając się limitów!, bo ak będziesz chciał więcej, to po 6GB wpłącasz kolejne 150zł :D ). Jak dla mnie - totalna porażka w necie na kartę.

Zainteresuj się "PLAY na kartę". Płacisz 50zł i masz 4GB na 56 dni. Ne musisz się spieszyć, żeby to wykorzystać bo nic CI nie ginie jeśli przed upływem 56 dni doładujesz za kolejne 50zł. Wychodzi najtaniej z kartowych netów. Sam mam net w "PLAY na kartę", i używając netu normalnie, bez świrowania, od lutego wpłaciłem dopiero 100zł (ważne mam do końca czerwca) i na koncie nadal ponad 6GB. Prędzej mi się kończy czas niż limit danych :D . Jak widzisz niżej, 2,5 godziny siedzę w necie i dopiero zeszło mi 20MB z konta. A gdzie te 6BG? :D

Tylko że musisz oszczędnie korzystać, to się w limitach utrzymasz.

Inna sprawa, że net na kartę nie nadaje się do ssania filmów, muzyki i wielkich plików, bo szybko Ci się te limity wykończą, i prędzej pójdziesz gdzieś do kawiarni ssać na laptopie, niż znów doładujesz net na kartę. Pamiętaj, że w "necie na kartę" limit się sumuje: to co wysyłasz i co ściągasz liczone jest naraz! Wyślesz 200MB, ściągniesz 800MB? Limit spadł Ci o 1GB!

PS: Sorry za elaborat, ale wzięło mnie na pisanie :D
PSS: NIe jestem przedstawicielem sieci PLAY.
Powrót do góry

al11
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 26 Maj 2010 12:04   

Tylko, że mieszkam poza miastem, a z tego co widzę (opisy) jest problem z zasięgiem.
Powrót do góry

pizmak5
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: biała

Post#13 26 Maj 2010 16:29   

Poza miastami tez sa nadajniki playa ;) Sprawdz czy u Ciebie jest zasieg http://internet.playmobile.pl/maps/
Powrót do góry

Pawel2420
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 27 Maj 2010 18:11   

W skrócie...
Play Online działa wyłącznie w 3G. Sprawdź na http://bts-gsm.eu/uke/ czy masz koło siebie ich BTSa. Jeśli nie to nic nie będzie działało.
Wybierz operatora, którego BTS (najlepiej z UMTS) jest najbliżej.
Abonamentowe oferty wszystkich operatorów dla są bardzo zbliżone. Oczywiście dotyczy to "promocji", które trwają nieustannie.
W PlusieGSM można wziąć pakiet na próbę (7 dni).
Play ma zdecydowanie najtańszą ofertę jeśli chodzi o prepaid pow. 1GB.
Powrót do góry

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ruda Slaska

Post#15 08 Sie 2011 20:25   

Trabi napisał:
"PLAY na kartę". Płacisz 50zł i masz 4GB na 56 dni. .

No dobra . Po 56 dniach nie będę potrzebował neta przez np. 40 dni . Zatem nie płacę . Po tych 40 dniach wpłacam 50 zł i znowu mam net przez 56 dni ? I tak dowolnie kiedy chcę to płacę ( dajmy na to z przerwami po 6 miesięcy ) ?
Powrót do góry

menelex2
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: gorzów

Post#16 14 Sie 2011 19:52   

Re: Internet Play na karte - wady i zalety i czy warto go kupic?

aktualnie najtanszym internetem z sieci komórkowej jest internet ORANGE free kupiony na allegro

zestaw to karta sim 6,2gb transferu do wykorzystania przez 5miesiecy za 47zl z przesylka

zaisieg w calej polsce, i do tego transfer na wsiach w edgu

odradzam play jesli mieszkasz poza duzymi miastami, drozszy od orange i do tego mapaka zasiegu na ich stronie to bajka, wg niej mam zasieg internetu u siebie w domu, a nawet spacer z laptopem w reku po okolicy nic nie dal, predkosc zalezy ile osob jest w zasiegu danej anteny, jesli orange zdejmie promocje na internet to dobry wybor (jak masz zasieg)
Powrót do góry

Easy-Wifi
Poziom 14
Poziom 14

Post#17 25 Sie 2011 14:39   

Racja,to zdecydowanie najtańsza opcja,pod warunkiem że ktoś sporadycznie korzysta z internetu. Wtedy się opłaca,a co do Playa,to w mniejszych miejscowościach występują spore problemy z zasięgiem.
Powrót do góry

witoj
Poziom 20
Poziom 20

Post#18 25 Sie 2011 14:54   

Easy-Wifi napisał:
a co do Playa,to w mniejszych miejscowościach występują spore problemy z zasięgiem

Z tym to bym się nie zgodził , mieszkam gdzie diabeł mówi dobranoc a zasięg UMTS play jest.
Każdy może sprawdzić przed zakupem zasięg gdzie będzie korzystał z usługi danego operatora albo na ich stronach z mapką zasięgów albo http://mapa.btsearch.pl/ .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sie 2011 14:54   

Powrót do góry

kurozukin
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Częstochowa

Post#19 25 Sie 2011 18:07   

W obecnej ofercie play online jeszcze jest usługa "nocny transfer" - za 10zł jest nielimitowany transfer w godzinach 00-09 na 30 dni - więc nie ma tragedii.
Powrót do góry

rafaejo
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Garwolin

Post#20 26 Sie 2011 11:29   

nie miałem w play, a opinie są dość podzielone, moge jednka polecić iPlusa a tu masz linka do mapy zaisęgu http://internet.plus.pl/indywidualni/zasieg
pzdr
Powrót do góry

dzax.pl
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Bydgoszcz

Post#21 06 Gru 2011 23:50   

iPlusa ma znajomy w abonamencie i powiem wam, że nie jest zadowolony z zasięgu;/ są problemu i to nawet w centrum miasta, nie mówię już o tym jak schowa się gdzieś za drzewem

Wykopaliska? [piterus99]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Internet Play na karte - wady i zalety i czy warto go kupic?
Strona 1 z 1