X

Gniazdo antenowe w TV jak podlaczyc Chinch

02 Nov 2008 15:32 KOKoji
  • #1 02 Nov 2008 15:32
    Koji
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam to moj pierwszy post tak wiec jesli w zlym dziale to przepraszam ^^
    A wiec moj problem polega na tym ze mam telewizor z wejsciem antenowym tylko i chce podlaczyc do nie go konsole PS2 z ktorej wychodzą chinche. No i mam takie cos

I do tego podlanczam chinch z drugiej strony przyczepiam kabel i wejsciem antenowym podlanczam do TV ale cos mi to nie dziala :/
    Kto wie jak bym mogl podlaczyc tego chincha to TV ?
    Z gory dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • #2 02 Nov 2008 15:50
    mirex
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Przeniosłem z TV Początkujący.

Twoja wiedza jest za mała przerobić telewizor do współpracy z wejściami A/V. O ile w ogóle ten Twój TV da się tak przerobić!
    Jeśli musisz to zrobić, i da się, to oddaj Tv do serwisu. To jest najgorsze rozwiązanie.
    Inne to:
    - podłączenie konsoli poprzez magnetowid
    - zakup zewnętrznego modulatora RF TV.
    Były nawet takie specjalnie przystosowane do PS2 i podobnych.

Pewno tutaj znajdziesz coś na forum lub koledzy objaśnią co i jak zrobić.
  • #3 02 Nov 2008 15:58
    Bluebaron
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    HI

Jeśli ta przejściówka jest na zdjeciu to to nie jest przejściówka antenowa. Moze myle wtyczki ale antenowe to takie:
    Jezeli moglbys takie cos podlaczyc do przejsciowki to jest dobra.

Jezeli wtyczka PASUJE to:

1.Zapewnie masz uszkodzoną przejściówke.

2.Jeśli masz tylko obraz albo tylko dzwięk to przejściówka jast zła albo źle podłączasz.

Więcej nie przychodzi mi do głowy.
  • #4 02 Nov 2008 16:03
    Koji
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wiem jak wyglada koncowka antenowa ale chodzilo mi o to by podlaczyc wpierw chinch do tyh gniazdek a z tych gniazdek by szedl kabel z koncowka antenową ale cos obraz jest strasznie zasniezony
  • #5 02 Nov 2008 16:08
    michcio
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Bo to nie jest sygnał antenowy tylko kompozytowy a to zupełnie co innego. Chcinch to nie antena, nie różni się tylko wtyczką.

Musisz kupić modulator po prostu. Do niego podłączysz konsolę a modulator do wejścia antenowego (i do prądu oczywiście).
  • #6 02 Nov 2008 16:16
    Bluebaron
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli chcesz podłączyć do tych gniazdek wejscie/wtyczke antenowe zwykłymi kabelkami (tzn. bez przejściówki) to na 99.9% nie uda ci sie. A to na twoim zdjeciu to raczej NIE jest przejsciówka. A obraz jest zaśnieżony częściowo czy całkowicie? (cholera zaczynasz mi mieszać...)
    Jeżeli częsciowo to to coś na twoim zdjeciu jest zepsute albo konsola. I TAK NIE WIERZE ŻE BEZ PRZEJŚCIOWKI COS ZDZIALASZ a nawet z nią

Dodano po 3 [minuty]:

Kurcze JA SIE SPIESZE A I TAK KTOS MI SIE WCINA W POST!!!
  • #7 02 Nov 2008 16:16
    Koji
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    to jest zwykle gniazdo chinch wymontowane z video ale widac ze nie da sie tego tak podlaczyc trudno bede musial kupic ze sklepu kabel antenowy do PS2
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products