Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Kaloryfer grzeje do po這wy

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Heating Systems Service -> Kaloryfer grzeje do po這wy
Author
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post from the author of the topic 02 Nov 2008 23:12   

Jeden z kaloryferow grzeje do po這wy.. ale uwaga ... nie jest zapowietrzony... grzeje w tak ze u gory jest cieply a na dole jest zimny.
Tak jakby za male cisnienie bylo... czyli wg mnie zawor za malo wody puszcz
Ktos mi mowil o jakims zaworku ktory niby mozna odkrecic.... oczywiscie ja nie mam o tym zielonego pojecia... nie wiem czy pod tym zaworem wogole cos jest... i tez czy jak nie zaczne sie do tego dobierac to nie zacznie mi cos ciec.... podobno ten "regurator mozna odkreic i nie wplywa to na nic..... ale czy na pewno ???
sezon grzewczy w pelni i jak mi tu chlusnie goraca woda to moze byc nie zaciekawie

Dolaczam zdjecie jak to u mnie wyglada

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 02 Nov 2008 23:12   

Back to top

any56
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 02 Nov 2008 23:24   

Re: Kaloryfer grzeje do po這wy

Co to jest za pionowa rurka i kto j tam za這篡?
Wszystkie grzejniki tak wygl康aj?

Helpful message? + -

Back to top

Lutek49
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 02 Nov 2008 23:42   

Rurka pionowa zamyka obieg wody. To jest niezaprzeczalny "urok" tego typu zawor闚. Poniewa kaloryfer jest ciep造 jedynie od g鏎y to ta rurka przejmuje zbyt du篡 przep造w (sprawd, czy jest ciep豉 na ca貫j d逝go軼i) - uszkodzony zaw鏎 albo lekko zapchany zanieczyszczeniami.

Helpful message? + -

Back to top

mysza199
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 Post from the author of the topic 03 Nov 2008 16:16   

any56 wrote:
Co to jest za pionowa rurka i kto j tam za這篡?
Wszystkie grzejniki tak wygl康aj?

Lutek49 wrote:
Rurka pionowa zamyka obieg wody. To jest niezaprzeczalny "urok" tego typu zawor闚.

Dokladnie Very Happy

Lutek49 wrote:
Poniewa kaloryfer jest ciep造 jedynie od g鏎y to ta rurka przejmuje zbyt du篡 przep造w (sprawd, czy jest ciep豉 na ca貫j d逝go軼i) - uszkodzony zaw鏎 albo lekko zapchany zanieczyszczeniami.

Dolaczam dwie fotki... jedna jak to wyglada jak zwor jest zakrecony calkowicie i gdy go odkrece na full... i faktycznie rura pionowa jest ciepla a chyba powinna byc zimna;/

I ponawiam pytanie czy mozna regulowac przepustowosc ... podobno jest jakas regulacja ... czy jak odkrece pokretlo... fotka 3... to czy nie walnie mi woda ???

Kaloryfer zakrecony:

Kaloryfer odkrecony:

Sroba ktora chce odkrecic

Helpful message? + -

Back to top

northx
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 03 Nov 2008 17:23   

Zamontuj na pionowej rurze dodatkowy zaw鏎, kt鏎y b璠zie limitowa ilo嗆 "uciekaj帷ej" z kaloryfera ciep貫j wody. Ew usu t rur (sam mam takie grzejniki i identyczne zawory a z takim rozwi您aniem spotykam si po raz pierwszy). Woda przep造wa przez Tw鎩 licznik i ca造 obieg nie oddaj帷 jednocze郾ie ciep豉 - st康 zimny w po這wie kaloryfer.

Helpful message? + -

Back to top

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 03 Nov 2008 18:41   

mysza199 wrote:
czy jak odkrece pokretlo... fotka 3... to czy nie walnie mi woda ???

Ta nakr皻ka mocuje g這wice - mo瞠sz j 鄉ia這 odkr璚i. Ja bym radzi wywali te dodatkow rur i wkr璚i zamiast niej 2 korki ( ew. wstawi do niej zwyk造 zaw鏎 ) - tak samo radzi przedmowca.

Helpful message? + -

Back to top

mysza199
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post from the author of the topic 03 Nov 2008 18:52   

wywalic rure... to jak zakrece kaloryfer zblokuje caly pion... odpada niestety

brofran, a nie orientujesz sie czy tam jest jakas regulacja ??? i ew co tam podkrecic odkrecic aby zwiekszyc przepustowosc na kaloryferze a zblokowac ta rure

Helpful message? + -

Back to top

igabriel
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 03 Nov 2008 19:01   

ja bym jeszcze proponowa sprawdzi czy nie jest przykr璚ony lub przymulony zaw鏎 servisowy (dolny), odkr耩 za郵epk sprawd czy jest odkr璚ony do ko鎍a , je郵i tak to zakr耩 go i spowrotem odkr耩 do oporu, i jeszcze jedno czy tak si dzia這 od pocz徠ku po wymianie grzejnika? czy po jakim czasie..bo na moje oko grzejnik jest nowy i kolanka od zaworu do grzejnika id w d馧 i mimo 瞠 grzejnik jest odpowietrzony to w kolanku za zaworem morze by powietrze (jak to si m闚i potocznie p璚herz) kt鏎y ogranicza przep造w wody...

Helpful message? + -

Back to top

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 03 Nov 2008 19:04   

Jest tam co w rodzaju kryzy. Jak odkr璚isz to zobaczysz cyferki 1,2,3,4 . Przereguluj na 4 to zwiekszysz przep造w. Ja tak mam w Danfosie , ale chyba wiekszo嗆 termostatow tak ma.

Helpful message? + -

Back to top

Digitrax
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 03 Nov 2008 19:41   

mysza199 wrote:

Dlaczego tak s康zisz Question czy瘺y mia grzejniki szeregowo po陰czone Question
Je瞠li pozosta貫 grzejniki s do tego pionu pod陰czone ga陰zkami zasilania i powrotu to nic nie stoi na przeszkodzie aby t rurk przez kt鏎a kr捫y czynnik ciep豉 usun望. Wymusisz w ten spos鏏 obieg tylko przez grzejnik.

Helpful message? + -

Back to top

mysza199
Poziom 12
Poziom 12

Post#11 Post from the author of the topic 03 Nov 2008 19:55   

Digitrax wrote:
mysza199 wrote:

Dlaczego tak s康zisz Question czy瘺y mia grzejniki szeregowo po陰czone Question
Je瞠li pozosta貫 grzejniki s do tego pionu pod陰czone ga陰zkami zasilania i powrotu to nic nie stoi na przeszkodzie aby t rurk przez kt鏎a kr捫y czynnik ciep豉 usun望. Wymusisz w ten spos鏏 obieg tylko przez grzejnik.

Tak szeregowo :p tzn w pionnie w bloku.... wiadomo o co chodzi.... fakt wymusze obieg przez kaloryfer.... ale mam podzielniki cholera , a ze mieszkanie cieple nawet to nie zawsze musze zalaczac kaloryferki...

no chyba ze znacie skuteczny sposob jak oszukac podzielnik elektroniczny thermocontrol Razz

Helpful message? + -

Back to top

andrzej lukaszewicz
Poziom 23
Poziom 23

Post#12 03 Nov 2008 20:08   

No i wtedy si zacznie od nowa -kolega mysza b璠zie pisa, 瞠 ma za gor帷o, a jak zacznie przykr璚a to inni napisz 瞠 maj za zimno. Taki zaw鏎 tr鎩drogowy ma prawdopodobnie wst瘼n nastaw stosunku przep造wu nastawian specjalnym kluczykiem-naci璚ia na obwodzie pier軼ienia regulacyjnego-trzeba to spr鏏owa i pokr璚i.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 03 Nov 2008 20:08   

Back to top

mysza199
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 Post from the author of the topic 03 Nov 2008 21:30   

igabriel wrote:
ja bym jeszcze proponowa sprawdzi czy nie jest przykr璚ony lub przymulony zaw鏎 servisowy (dolny), odkr耩 za郵epk sprawd czy jest odkr璚ony do ko鎍a , je郵i tak to zakr耩 go i spowrotem odkr耩 do oporu, i jeszcze jedno czy tak si dzia這 od pocz徠ku po wymianie grzejnika? czy po jakim czasie..bo na moje oko grzejnik jest nowy i kolanka od zaworu do grzejnika id w d馧 i mimo 瞠 grzejnik jest odpowietrzony to w kolanku za zaworem morze by powietrze (jak to si m闚i potocznie p璚herz) kt鏎y ogranicza przep造w wody...

nie dolny zawor raczej jest ok.... skoro zmienia sie temperatura....ale zrobilem tak jak napisales i nic nie pomoglo
grzejniki sa nowe ... wiec w tym sezonie to jest ich pierszy test
brofran wrote:
Jest tam co w rodzaju kryzy. Jak odkr璚isz to zobaczysz cyferki 1,2,3,4 . Przereguluj na 4 to zwiekszysz przep造w. Ja tak mam w Danfosie , ale chyba wiekszo嗆 termostatow tak ma.

No to tez niby Danfoss, ale u mnie jest od 1-7....
szczerze mowiac boje sie spieprzyc aby nie bylo gorzej... probowalem ruszyc ta niby nakladke z tymi cyferkami.... ale nie drgnie ... moze za slabo ???... ale ona bez problemu tak jakby schodzi z gwintu - wrazenie jakby byla na sprezynie i jak pusze to wraca do pierwotnego punktu polozenia, pod nim sa jakies zabki...widac je jak sie odsunie te ala pokretlo z cyferkami

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Odkrecilem ta srube co widac na niej wybite L 4 ale to nie to bo tutaj zaczyna ciec woda;/

czekam na jakies wskazowki jak to regulowac ?

Helpful message? + -

Back to top

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 03 Nov 2008 21:34   

Te z帳ki trzeba przesun望. Zapamietaj na kt鏎ej cyferce by這 - gdyby pogorszyl sprawe to wr鏂isz z powrotem. Daj na 7. Tej duzej 鈔uby nie ruszaj !

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 03 Nov 2008 21:34   

Back to top

mysza199
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 Post from the author of the topic 03 Nov 2008 22:36   

brofran wrote:
Te z帳ki trzeba przesun望. Zapamietaj na kt鏎ej cyferce by這 - gdyby pogorszyl sprawe to wr鏂isz z powrotem. Daj na 7. Tej duzej 鈔uby nie ruszaj !

te zabki pod tym zabezpieczeniem z numerkami ??? tak dla pewnosci pytam
a i raczej trudno zaznaczyc na ktorej cyfrze bo tam zebow od groma

aha ma ktos pomysl czym to przekrecic aby dojsc tam i nie uszkodzic ???

Helpful message? + -

Back to top

macha
Poziom 16
Poziom 16

Post#16 03 Nov 2008 23:29   

Cz窷, kt鏎 trzymasz na zdj璚iach powiniene bez problemu przekr璚i palcami po odci庵ni璚iu (jak na zdj璚iu).
Je瞠li si nie myl, to zawory s ju kilkuletnie. Bywa czasem, 瞠 si zacinaj (na czpieniu przy "L 4"). Od wewn徠rz na tym trzpieniu osadza si nalot, kt鏎y go blokuje i nie pozwala na pe軟e wysuni璚ie. Powinno si wymieni ca陰 g這wic, ale spr鏏uj kilkakrotnie uderzy w ten czpie od czo豉 delikatnie ma造m m這tkiem, czasem ten zabieg pomaga (mi pom鏬).

Helpful message? + -

Back to top

am44
Poziom 16
Poziom 16

Post#17 04 Nov 2008 11:08   

Kolega mysza199 pisze, 瞠 ma ciep這 w mieszkaniu. Przy obecnych temperaturach wystarczy p馧 grzejnika ciep貫go. W moim mieszkaniu grzejniki s zimme przez 22 godz. na dob, przy 20 st. we wn皻rzu. Wygl康a, 瞠 wszystko jest w porz康ku i nie ma co kombinowa. Mo磧iwo軼i oszukiwania podzielnik闚 omawia si pod sklepem, a nie na Elektrodzie.

Helpful message? + -

Back to top

mysza199
Poziom 12
Poziom 12

Post#18 Post from the author of the topic 04 Nov 2008 12:27   

am44 wrote:
Kolega mysza199 pisze, 瞠 ma ciep這 w mieszkaniu.

Ale trzeba sie zabezpiczyc... a jak przyjdzie morz to ja nie mam zamiaru marznac przy 17 stopniach

Dodano po 17 [minuty]:

macha wrote:
Cz窷, kt鏎 trzymasz na zdj璚iach powiniene bez problemu przekr璚i palcami po odci庵ni璚iu (jak na zdj璚iu).
Je瞠li si nie myl, to zawory s ju kilkuletnie. Bywa czasem, 瞠 si zacinaj (na czpieniu przy "L 4"). Od wewn徠rz na tym trzpieniu osadza si nalot, kt鏎y go blokuje i nie pozwala na pe軟e wysuni璚ie. Powinno si wymieni ca陰 g這wic, ale spr鏏uj kilkakrotnie uderzy w ten czpie od czo豉 delikatnie ma造m m這tkiem, czasem ten zabieg pomaga (mi pom鏬).

No wielkie dzieki.. jednak reka nie dalo rady tego ruszyc .... i teoretycznie przekrecilem na jedynke a moze 7 ... w kadym razie w prawo i kaloryferek caly cieply

dzieki wszystkiem za wszelkie uwagi

Helpful message? + -

Back to top

Kot-huncwot
Poziom 16
Poziom 16

Post#19 04 Nov 2008 14:13   

To jest ogrzewanie w tzw. systemie jednorurowym. Ta rurka pionowa nazywa sie bocznica i nie nale篡 jej demontowa, bo to odetnie ( dok豉dniej - bardzo silnie ograniczy ) przep造w ( czyli rozprowadzan moc ciepln ) w ca造m pionie.
Istotnie w tym systemie wszystkie grzejniki w pionie s 陰czone w szereg.
Ca趾owicie nieistotne jest, jaki procent powierzchni ( czy "wysoko軼i" ) grzejnika jest ciep造 - zaw鏎 termostatyczny ma dopasowa aktualn moc grzejnika do aktualnego zapotrzebowania pomieszczenia na ciep這. Istotna jest temperatura w pomieszczeniu. Zgodnie z kt鏎御 tam PN temperatur w pomieszczeniu mierzy si w geometrycznym 鈔odku pomieszczenie na wysoko軼i 1 m nad pod這g, co oznacza w praktyce domowej na przyk豉d termometr powieszony na sznurku pod 篡randolem - i czeka co najmniej godzink na ustabilizowanie si wskazania, nie kr璚帷 w miedzyczasie nastawami na grzejniku.
Ponadto sam piszesz, 瞠 to pierwszy sezon tego systemu grzewczego i 瞠 na razie jest ciep這.

Sugeruj nie鄉ia這 odpuszczenie sobie rozwi您ywania problem闚 kt鏎ych dzi nie ma.
BARDZO POLECAM powt鏎n lektur postu od am44, pod kt鏎ym w ca貫j rozci庵這軼i podpisuj si obur帷z.

Helpful message? + -

Back to top

pablo262
Poziom 5
Poziom 5

Post#20 10 Nov 2008 17:42   

Witam!
Mam podobny problem w domu. Jeden z kaloryfer闚, kt鏎y ma 15 zeberek nie grzeje ca造. Grzej dokladnie 2 pierwsze zeberka ca貫, a pozosta貫 13 grzeje w polowie. czyta貫m wcze郾iejsze posty na ten temat i zeby przyspieszy spraw dodam ze:
-to nie zapowietrzenie (automatyczne odpowieczniki, kaloryfer nie jest najwyzszym punktem systemu grzewczego)
-kaloryfer jest sprawny (wymienia貫m kaloryfer z innego pomieszczenia zeby wykluczy t ewntualno嗆)
-dolny zaw鏎 (zwrotny) jest odkr璚ony na maksa
-pompa grundfosa raczej nie jest za slaba gdy pr鏏owa貫m juz wy陰czy pozosta貫 kaloryfery w systemie i ten kaloryfer grza tak samo
-kaloryfer nie jest zamontowany idealnie poziomo (ma odchy ok. 2 cm) ale pr鏏owa貫m go wypoziomowa i nic to nie da這.
-czyta貫m te 瞠 pozosta貫 kaloryfery trzeba przykr璚i na zaworach zwrotnych ale to te nic nie daje.
Prosz o pomoc bo w pokoju zimno a kaloryfer jest bardzo gor帷y tylko na dw鏂h 瞠berkach a na pozosta造ch tylko g鏎.
Podkr璚aj帷 termostat na kaloryferze na 5 nie mog uzyska nawet 21-22 stopni w pokoju.
Pozosta貫 kaloryfery grzej ca貫

Helpful message? + -

Back to top

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Post#21 10 Nov 2008 18:18   

Je瞠li tyle ju kombinowa貫 z kaloryferem , to pokombinuj z zaworem termostatycznym. Moze jest uszkodzony i trzeba go wymieni na sprawny ?

Helpful message? + -

Back to top

Lutek49
Poziom 22
Poziom 22

Post#22 10 Nov 2008 18:55   

W kt鏎 stron kaloryfer jest odchylony od poziomu? Od strony pod陰czenia, czy od strony odpowietrznika? I jak - jest opuszczony, czy podniesiony?

Helpful message? + -

Back to top

pablo 40
Poziom 13
Poziom 13

Post#23 11 Nov 2008 00:56   

Zaw鏎 termostatyczny, to odkr耩 g這wic i sprawd nastaw na zaworze, mo瞠 za bardzo skryzowany?

Helpful message? + -

Back to top

pablo262
Poziom 5
Poziom 5

Post#24 11 Nov 2008 15:32   

termostat juz wymienia貫m. Je郵i chodzi o brak poziomu to na ca這軼i jest spadek w kierunku odpowietrznika. ale ju go kiedy prowizorycznie wypoziomowa貫m i nie przynios這 to skutku. Je郵i chodzi o nastaw na zaworze to nie orientuj si za bardzo ale do陰czam fotk jak to u mnie wygl康a. Nie chc na razie niczym tam kr璚i zanim nie podpowiecie czy tym mniejszym czy wi瘯szym.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Nov 2008 15:32   

Back to top

pablo 40
Poziom 13
Poziom 13

Post#25 11 Nov 2008 21:20   

Zaznaczy貫m strza趾 mosi篹n niby nakr皻k na kt鏎ej powinny by cyferki 1 do 6 i N albo + -, a na wi瘯szej naci皻a kreska, przekr璚aj帷 t mniejsz ustawiasz tzw nastaw wst瘼n/ czyli wielko嗆 przep造wu/ N to pe貫n przep造w.Kaloryfer grzeje do po這wy

Helpful message? + -

Back to top

pablo262
Poziom 5
Poziom 5

Post#26 13 Nov 2008 18:09   

Witam ponownie,
niestety nie ma tam 瘸dnych cyferek. Da si jednynie pokr璚i tym du篡m gwintem ale to nie pomog這Sad Czy kto ma jeszcze jakie pomys造?

Helpful message? + -

Back to top

Lutek49
Poziom 22
Poziom 22

Post#27 13 Nov 2008 18:14   

pablo262 wrote:
...Je郵i chodzi o brak poziomu to na ca這軼i jest spadek w kierunku odpowietrznika. ale ju go kiedy prowizorycznie wypoziomowa貫m i nie przynios這 to skutku...

Je郵i jest tak jak napisa貫 to po co odpowietrznik? Odpowietrznik powinien by w najwy窺zym punkcie - przecie nie dociera do niego powietrze. Podnie wy瞠j kaloryfer od strony odpowietrznika, wy瞠j ni poziom - powietrze zbiera si w najwy窺zym punkcie.

Helpful message? + -

Back to top

pablo262
Poziom 5
Poziom 5

Post#28 14 Nov 2008 16:21   

sprobuj podnie嗆 jeszcze troch kaloryfer 瞠by lekko si podnosi w kierunku odpowietrznika. ale czy to ma az takie znaczenie gdy nie jest to najwyzej polozony kaloryfer w systenmie? poza tym w tej cz窷ci kt鏎a nie grzeje jest woda.

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

jeszcze jedna rzecz kt鏎a przysz豉 mi do g這wy , a o kt鏎ej wcze郾iej nie pisa貫m. Podczas w豉czania ogrzewania kaloryfer nagrzewa si w dziwny spos鏏. Nagrzewaj si pierwsze 3 瞠berka i powr鏒, a reszta 瞠berek g鏎 jest letnia do貫m zimna. Wygl康a to tak jakby woda kr捫y豉 tylko przez te 3 瞠berka a p騧niej wraca豉 st康 rurka powrotu jest tak samo gor帷a jak wlot.

Helpful message? + -

Back to top

mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze
Moderator - Systemy Grzewcze

Post#29 14 Nov 2008 21:50   

Z tego co piszesz to 3 瞠berka s dro積e, a reszta zapchana. Musisz to rozkr璚i

Helpful message? + -

Back to top

igabriel
Poziom 16
Poziom 16

Post#30 17 Nov 2008 20:04   

pablo262 wrote:
termostat juz wymienia貫m. Je郵i chodzi o brak poziomu to na ca這軼i jest spadek w kierunku odpowietrznika.(...)

spadek ma by w kierunku zaworu a nie odpowietrznika, jak to poprawisz spr鏏uj odpowietrzy grzejnik luzuj帷- odkr璚aj帷 troch ca造 odpowietrznik, bo objaw o kt鏎ym piszesz 瞠 pierwsze trzy 瞠berka s gor帷e na ca貫j wysoko軼i a reszta nie 鈍iadczy o zapowietrzeniu grzejnika a nie o ma造m przep造wie wody przez niego, przy zbyt ma造m przep造wie grzejnik nagrzewa si r闚nomiernie na d逝go軼i tylko dolna cz窷 nie grzeje.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Heating Systems Service -> Kaloryfer grzeje do po這wy
Page 1 of 2 Go to page 12  Next
Similar topics
Kaloryfer grzeje do po這wy (41)
Kaloryfer grzeje od po這wy w g鏎. (13)
Kaloryfer grzeje tylko do po這wy - jak etmu zaradzi (5)
kaloryfer g這wica Jan k - kaloryfer nie grzeje (5)
kaloryfer - kaloryfer grzeje ale tylko na maksa (2)
Kaloryfer nagrzewa si od do逝 do po這wy jaka przyczyna? (6)
Zaw鏎 - kaloryfer za mocno grzeje (21)
Nowy Kaloryfer nie grzeje (14)
Kaloryfer w piwnycy nie grzeje. (6)
Kaloryfer zapowietrzony nie grzeje (14)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.059 seconds

elektroda.pl topic RSS feed