Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 05 Lis 2008 09:08
    KubOOtek
    Poziom 10  

Witam
    mam nastepujacy problem:
    ostatnio cos stało sie z windowsem, nie działał poprawnie (full wirusów i trojany- norton zwariował)
    windowsa mialem na C: ( mam jeszcze D: )
    niemogłem go naprawić, a potrzebowałem szybko kompa wiec zainstalowałem win na D:
    jednak i tak nie działa zupełnie poprawnie, co jakis czas sa jakies problem, raz sie wyłaczy, raz wyskoczy błąd, raz sie system nie chce załadować

moje dokumenty nagram sobie na płyte i chce sformatowac oba dyski i nagrać windowsa od nowa.

jak zrobić to najprościej????

nie jestem super obeznany w formatach i nie chce nic zepsuć

• #2 05 Lis 2008 09:13
    leonov
    Poziom 39  

Nie wiem czy najprościej ? ale proponuję użyć

TEGO

Pozdrawiam.

• #3 05 Lis 2008 09:26
    comer3
    Poziom 27  

Najprościej to chyba będzie spod instalatora Xp (jeśli taki system posiadasz. bo nic nie napisałeś)... Usuwasz obydwie partycje -> dostajesz obszar nie podzielony -> ustawiasz sobie partycje C o potrzebnej wielkości -> reszta, która została może być twoją partycją D (jeśli nie chcesz tego dalej dzielić).. Cała sprawa jest prosta - wystarczy tylko czytać komunikaty na ekranie co kliknąć .. .;)

• #4 05 Lis 2008 10:05
    ozzman
    Poziom 26  

comer3 napisał:
    Najprościej to chyba będzie spod instalatora Xp (jeśli taki system posiadasz. bo nic nie napisałeś)... Usuwasz obydwie partycje -> dostajesz obszar nie podzielony -> ustawiasz sobie partycje C o potrzebnej wielkości -> reszta, która została może być twoją partycją D (jeśli nie chcesz tego dalej dzielić).. Cała sprawa jest prosta - wystarczy tylko czytać komunikaty na ekranie co kliknąć .. .;)

Kolega chcial tylko sformatować dyski a nie dzielić je na partycje. Tak czy inaczej tak jak napisałeś, najprościej jest to zrobić przy instalacji Windows XP. Na poczatku instalator wykyrywa zainstalowanego windowsa i podaje ścieżkę. Naciskasz ESC potwierdzając że nie chcesz naprawiać tego który masz zainstalowany. Wtedy instalator pyta gdzie ma nowy zainstalować. Podajesz mu partycję. Wtedy pyta czy ją sformatować, naciskasz klawisz F i masz do wyboru kilka opcji formatowania. A co do dysku D: to możesz go sformatować z poziomu Windows.

• #5 05 Lis 2008 11:36
    comer3
    Poziom 27  

No tak, ale skoro kolega KubOOtek napisał, ze:

Cytat:
    ostatnio cos stało sie z windowsem, nie działał poprawnie (full wirusów i trojany- norton zwariował)

To chyba dla pewności lepiej od razu sformatować cały dysk, bo a nóż widelec na D zostaną jakieś viry i zaraz po instalacji jeszcze przed zainstalowaniem antyvira będzie już miał pełno dziadostwa w systemie... A z tego co pamiętam to przy instalacji można sformatować tylko jedną partycję, tak też z tąd propozycja usunięcia partycji i utworzenia ich od nowa ... :)

• #6 05 Lis 2008 11:58
    ozzman
    Poziom 26  

Tak, przy instalacji jest możliwość formatowania tylko jednej partycji (z wyjątkiem gdy dzieli się dysk na partycje ale wtedy też usuwa tylko z dysku wszystko a jeden z dysków - ten na który nie jest instalowany windows pozostaje niesformatowany i trzeba go sformatować po instalacji, tyle tylko że jest już pusty). Nie zauważyłem że użytkownik ma Windowsa teraz na dysku D, a później myślę że chciałby go mieć na C, więc Twoje rozwiązanie wydaje się prostrze. Można też zrobić po mojemu bo jeśli przy instalacji sformatuje dysk C: to d pozostanie zawirusowany, ale żaden wirus nie uruchamia się sam, trzeba otworzyć plik który go zawiera, a takie pliki będą na dysku D. Więc po instalacji nowego Windowsa można od razu sformatować dysk D z poziomu Windows i nic się nie stanie. Wybór należy do kolegi który założył post. Zrobi jak mu wygodniej. Myślę że to już chyba wszystko na ten temat.

• #7 05 Lis 2008 18:05
    KubOOtek
    Poziom 10  

zmieniły sie troche okolicznosci
    uznałem ze nie bede instalował wszystkiego od nowa
    wyczysciłem porządnie dysk D: (na nim jest ten windows którego uzywam) z wirusów i wszystko jest ok

chce teraz zrobic formac C: ale nie moge
    wchodze w mój komputer, własciwosci C:, Formatuj i wyskakuje ze nie mozna ukonczyc formatowania

co mam dalej robić, jak go wyczyscic zeby juz normalnie uzywać kompa (jestem w ciągłym strachu- nie wiem kiedy znowu zaatakuje wirus)

• #8 05 Lis 2008 18:34
    Damian_x
    Poziom 18  

Kolego, z poziomu windy nie masz szans na format C:, gdyż system jest używany i nie da rady usunąć.

Polecam Antywirusa NOD32 na przyszłość oraz jakiegoś firewalla.

• #9 05 Lis 2008 19:27
    KubOOtek
    Poziom 10  

przecież pisze że uzywany system jest na D:, a na C: jest stary zdekompletowany system - śmieci

• #10 05 Lis 2008 20:22
    ozzman
    Poziom 26  

Jeżeli masz napęd dyskietek to zrób dyskietkę startową, jeśli nie, to może masz nośnik flash na którym możesz zrobić dysk startowy. Ewentualnie możesz zrobić płytę CD bootowalną z DOSem. Uruchamiasz kompa z dyskietki/usb/CD, wpisujesz

Code:
    format C:
    lub
    Code:
    format C:/q
    . W drugim przypadku będzie to szybkie formatowanie.

• #11 11 Lis 2008 23:35
    liseklisek6666
    Poziom 14  

na dysku C masz pliki bootowania zapewne i uznawany będzie jako systemowy dysk.
    Najszybciej i najłatwiej będzie po prostu włożyć płytę z windowsem, restart komputera i wtedy formatowanie poprzez instalator.
    A jeżeli chcesz inaczej to ściągnij jakiś manager partycji i wtedy w windowsie se zrobisz (najwyżej manager zrestartuje komputer jeżeli w win się nie da).

Ale najszybciej i najprościej będzie po prostu formatować z menu instalatora Windows.
    I pewnie jak zformatujesz C to nie odpalisz windowsa nawet tego na D

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty