Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Formatowanie dysku twardego. Jak najprościej????

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Formatowanie dysku twardego. Jak najprościej????
Autor
Wiadomość
KubOOtek
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rosnówko

Post#1 Post autora tematu 05 Lis 2008 10:08   

Formatowanie dysku twardego. Jak najprościej????

Witam
mam nastepujacy problem:
ostatnio cos stało sie z windowsem, nie działał poprawnie (full wirusów i trojany- norton zwariował)
windowsa mialem na C: ( mam jeszcze D: )
niemogłem go naprawić, a potrzebowałem szybko kompa wiec zainstalowałem win na D:
jednak i tak nie działa zupełnie poprawnie, co jakis czas sa jakies problem, raz sie wyłaczy, raz wyskoczy błąd, raz sie system nie chce załadować

moje dokumenty nagram sobie na płyte i chce sformatowac oba dyski i nagrać windowsa od nowa.

jak zrobić to najprościej????

nie jestem super obeznany w formatach i nie chce nic zepsuć
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2008 10:08   

Powrót do góry

leonov
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#2 05 Lis 2008 10:13   

Re: Formatowanie dysku twardego. Jak najprościej????

Nie wiem czy najprościej ? ale proponuję użyć TEGO
Pozdrawiam.
Powrót do góry

comer3
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Sza-wa

Post#3 05 Lis 2008 10:26   

Najprościej to chyba będzie spod instalatora Xp (jeśli taki system posiadasz. bo nic nie napisałeś)... Usuwasz obydwie partycje -> dostajesz obszar nie podzielony -> ustawiasz sobie partycje C o potrzebnej wielkości -> reszta, która została może być twoją partycją D (jeśli nie chcesz tego dalej dzielić).. Cała sprawa jest prosta - wystarczy tylko czytać komunikaty na ekranie co kliknąć .. .;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2008 10:26   

Powrót do góry

ozzman
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: <<Największa wieś w powiecie, 7 km:)>>

Post#4 05 Lis 2008 11:05   

comer3 napisał:
Najprościej to chyba będzie spod instalatora Xp (jeśli taki system posiadasz. bo nic nie napisałeś)... Usuwasz obydwie partycje -> dostajesz obszar nie podzielony -> ustawiasz sobie partycje C o potrzebnej wielkości -> reszta, która została może być twoją partycją D (jeśli nie chcesz tego dalej dzielić).. Cała sprawa jest prosta - wystarczy tylko czytać komunikaty na ekranie co kliknąć .. .;)

Kolega chcial tylko sformatować dyski a nie dzielić je na partycje. Tak czy inaczej tak jak napisałeś, najprościej jest to zrobić przy instalacji Windows XP. Na poczatku instalator wykyrywa zainstalowanego windowsa i podaje ścieżkę. Naciskasz ESC potwierdzając że nie chcesz naprawiać tego który masz zainstalowany. Wtedy instalator pyta gdzie ma nowy zainstalować. Podajesz mu partycję. Wtedy pyta czy ją sformatować, naciskasz klawisz F i masz do wyboru kilka opcji formatowania. A co do dysku D: to możesz go sformatować z poziomu Windows.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2008 11:05   

Powrót do góry

comer3
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Sza-wa

Post#5 05 Lis 2008 12:36   

No tak, ale skoro kolega KubOOtek napisał, ze:

Cytat:
ostatnio cos stało sie z windowsem, nie działał poprawnie (full wirusów i trojany- norton zwariował)

To chyba dla pewności lepiej od razu sformatować cały dysk, bo a nóż widelec na D zostaną jakieś viry i zaraz po instalacji jeszcze przed zainstalowaniem antyvira będzie już miał pełno dziadostwa w systemie... A z tego co pamiętam to przy instalacji można sformatować tylko jedną partycję, tak też z tąd propozycja usunięcia partycji i utworzenia ich od nowa ... :)
Powrót do góry

ozzman
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 05 Lis 2008 12:58   

Tak, przy instalacji jest możliwość formatowania tylko jednej partycji (z wyjątkiem gdy dzieli się dysk na partycje ale wtedy też usuwa tylko z dysku wszystko a jeden z dysków - ten na który nie jest instalowany windows pozostaje niesformatowany i trzeba go sformatować po instalacji, tyle tylko że jest już pusty). Nie zauważyłem że użytkownik ma Windowsa teraz na dysku D, a później myślę że chciałby go mieć na C, więc Twoje rozwiązanie wydaje się prostrze. Można też zrobić po mojemu bo jeśli przy instalacji sformatuje dysk C: to d pozostanie zawirusowany, ale żaden wirus nie uruchamia się sam, trzeba otworzyć plik który go zawiera, a takie pliki będą na dysku D. Więc po instalacji nowego Windowsa można od razu sformatować dysk D z poziomu Windows i nic się nie stanie. Wybór należy do kolegi który założył post. Zrobi jak mu wygodniej. Myślę że to już chyba wszystko na ten temat.
Powrót do góry

KubOOtek
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 05 Lis 2008 19:05   

zmieniły sie troche okolicznosci
uznałem ze nie bede instalował wszystkiego od nowa
wyczysciłem porządnie dysk D: (na nim jest ten windows którego uzywam) z wirusów i wszystko jest ok

chce teraz zrobic formac C: ale nie moge
wchodze w mój komputer, własciwosci C:, Formatuj i wyskakuje ze nie mozna ukonczyc formatowania

co mam dalej robić, jak go wyczyscic zeby juz normalnie uzywać kompa (jestem w ciągłym strachu- nie wiem kiedy znowu zaatakuje wirus)
Powrót do góry

Damian_x
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Chojnów

Post#8 05 Lis 2008 19:34   

Kolego, z poziomu windy nie masz szans na format C:, gdyż system jest używany i nie da rady usunąć.

Polecam Antywirusa NOD32 na przyszłość oraz jakiegoś firewalla.
Powrót do góry

KubOOtek
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 05 Lis 2008 20:27   

przecież pisze że uzywany system jest na D:, a na C: jest stary zdekompletowany system - śmieci
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2008 20:27   

Powrót do góry

ozzman
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 05 Lis 2008 21:22   

Jeżeli masz napęd dyskietek to zrób dyskietkę startową, jeśli nie, to może masz nośnik flash na którym możesz zrobić dysk startowy. Ewentualnie możesz zrobić płytę CD bootowalną z DOSem. Uruchamiasz kompa z dyskietki/usb/CD, wpisujesz
Kod:
format C:
lub
Kod:
format C:/q
. W drugim przypadku będzie to szybkie formatowanie.
Powrót do góry

liseklisek6666
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Ełk

Post#11 12 Lis 2008 00:35   

na dysku C masz pliki bootowania zapewne i uznawany będzie jako systemowy dysk.
Najszybciej i najłatwiej będzie po prostu włożyć płytę z windowsem, restart komputera i wtedy formatowanie poprzez instalator.
A jeżeli chcesz inaczej to ściągnij jakiś manager partycji i wtedy w windowsie se zrobisz (najwyżej manager zrestartuje komputer jeżeli w win się nie da).

Ale najszybciej i najprościej będzie po prostu formatować z menu instalatora Windows.
I pewnie jak zformatujesz C to nie odpalisz windowsa nawet tego na D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Formatowanie dysku twardego. Jak najprościej????
Strona 1 z 1