X

SAMSUNG LE46A552P3RXXC wada - wyłączanie się i włączanie .

08 Nov 2008 17:15 JUjuras10
  • #1 08 Nov 2008 17:15
    juras10
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam- mam nowy lcd Samsunga. Wada polega na samoczynnym wyłaczaniu sie do standby i włącza sie ponownie i tak robil kilka razy pod rząd - oddalem do serwisu Samsunga - naprawa modułu smps.Po 3tygodniach oddali sprzęt - kilka dni bylo ok bo chodzil krotko kilka godzin na dzień - raz odpalony rano i wieczorem znowu to samo wyłączenie i włączenie i tak 3 razy pod rząd ! Oddalem do serwisu 2 raz - znowu 3 tygodnie - i co ? Stwierdzili ,że u nich nie wystapila usterka- masakra - oddali i dzis odpalam od rana i znowu wieczorem sie wyłaczyl - wlaczyl ech mam juz dosc - - z serwisu powiedzieli ,że to moze byc cos u mnie nie tak - zebym uziemil tv - itp. Do tv jest podpiety bluray i antenowka zwykla ze wzmacniaczem i glosniki - dzis sie wylączyl na blurayu - i teraz pytanie co z tym fantem ? Ktos ma jakies pomysly ?
  • #2 08 Nov 2008 19:32
    zdzich42
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Miałem taki przypadek w terenie. Inna bajka, inny Tv ale motyw ten sam. TV wyłączał sie do standby i to w przypadkowych momentach. Przyczyna była banalna, iskrząca instalacja zasilajaca. Scenariusz był taki zaiskrzyło - TV w standby. Udowodnij to sobie sam, wyjmij wtyczkę sieciową grającego TV na chwilę z gniazda sieciowego, następnie włóż ponownie. Tv pozostanie prawdopodobnie w standby.
  • #3 08 Nov 2008 20:12
    juras10
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    I zrobilem jak piszesz wyjąlem wtyke i wlożylem i wlączyl sie normalnie - odpalil i chodzi program tv - jakie inne mozliwości ?
  • #4 08 Nov 2008 21:26
    rafalski_crx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    mam taki sam przypadek, samsung le46a656 , jakieś 5 miesięcy temu włączał się i wyłączał się sam, to minęło i dziś ponownie to samo :(

od strony zasilania jest wszystko ok, uziemienie sprawne , sam robilem pomiary elektryczne instalacji w budynku jest ok
  • #5 08 Nov 2008 22:21
    juras10
    Level 10  
    Więc musi być to jakaś wada w samym tv - mi proponowali zrobić uziemienie do tv - nie wiem moze się przegrzewa szaleje wtedy jak dłużej chodzi np. ok.6,7godzin ciągłej pracy - u kolegi też sie wyłącza też samsung 42cale - serwis napisał ,ze nie stwierdzono usterek :) pytalem jak to mozliwe - powiedzieli ,że u nich chodzil non stop i ani razu się nie wyłaczy w ciągu 3 tygodni - czy jest tu jakiś magik - ew. może to oddać komuś kto naprawdę zna ten sprzęt - proszę o pomoc i sugestie bo już mnie szlag trafia na takie coś - 6tygodni sprzęt nowy w serwisach to jakas paranojaaaa.
  • #6 08 Nov 2008 22:57
    zdzich42
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Reklamuj do skutku. Inaczej zostaniesz z wadliwym sprzętem.
  • #7 09 Nov 2008 09:48
    rafalski_crx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeszcze jedna uwaga, te załączenia i wyłączenia są sygnalizowane dźwiękami z panela dotykowego, czyli wygląda to tak jakby ktoś to robił z palucha

Do takiego tv 46cali przyjedzie serwis, czy sam mam go dostarczyć? jest trochę duży...:)

Teraz przestał działać panel dotykowy, zero reakcji, pozostaje tylko pilot :( , ciekawe co dalej padnie.....
  • #8 09 Nov 2008 10:40
    DIGITAL-PRO
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Witam

Przerabiałem temat z takim TV na gwarancji .Klient zglłosił taką usterkę jak twoja .Odbornik bronił się tydzień grając non stop.Po tygodniu okazało się ,że jednak wyłącza się.W moim przypadku był uszkodzony moduł T-Con.Tylko,że mój klient przypomniał sobie,że przed wyłączeniem pojawiały się na ułamek sekundy dziwne kolory.Wyłaczenia były nieregularne i niezależne od czasu pracy.
    Do TV od 26 cali(w samsungu) w górę przyjeżdża serwis i odbiera TV i go odwozi po naprawie.

Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Jeżeli przestał działać panel to ,albo uszkodzona klawiatura lub płyta główna.
  • #9 09 Nov 2008 15:23
    juras10
    Level 10  
    Dokladnie - zabierają z domu i oddajeą sami - mi juz to 2 razy zrobili :) i dalej awaria jest - panel dotykowy dziala - a wyłącza sie tak jakby go ktos z pilota zgasil - melodia i boom lecimy dalej załącza odrazu i chodzi :) patologia
  • #10 14 Nov 2008 21:33
    juras10
    Level 10  
    Mam pytanie czy antena zwykła ze wzmacniaczem może być przyczyna takiego zachowania tv ? Gdy założyłem gniazdko z bolcem i zrobilem mostek zeby zerowalo - to na ekranie tylko na zwyklej antenie pojawily sie przezroczyste pasy schodzace poziomo z góry na dól ekranu o szerokosci ok.10cm - co to może być ?
  • #11 14 Nov 2008 22:31
    zdzich42
    Level 39  
    Helpful post? (+1)
    Co to może być? np uszkodzony zasilacz anteny... wymień kondensator w nim.
  • #12 19 Nov 2008 22:33
    juras10
    Level 10  
    No i dalej to samo - wylaczenie i boom włączenie samoczynne itp. zauwazylem ,ze ok. 5 godzin chodzi i boom wali mu ! Czy cos jeszcze moge sprawdzić żeby wykluczyc problem - zlącze euro hdmi i antena wpiete - gniazdko z bolcem itp. .Jakies sugestie ?
  • #13 22 Nov 2008 17:40
    rafalski_crx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    mój już wrócił z serwisu, został wymieniony element assy cover, tak jest zanotowane w karcie gwarancyjnej, jak na razie TV działa
  • #14 28 Nov 2008 22:00
    juras10
    Level 10  
    Może ktoś sie spotkał z taką usterką i wie co to moze być ? Panowie z serwisu mnie pytają w jakich warunkach pracuje tv haha masakra.Już odłączałem po kolei wszystkie urządzenia i dalej to samo - help
  • #15 29 Nov 2008 13:15
    ZaJan
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    witam
    uszkodzony panel dotykowy, serwis powinien wymienić i będzie ok.
  • #16 29 Nov 2008 13:50
    juras10
    Level 10  
    Servis przy 1 naprawie znalazł niby jakąs przerwe w zasilaniu - i ja usunął- oddalem po raz 2 do naprawy bo dalej jest to samo - i powiedzieli że u nich pracowal normalnie - ale mi sie wydaje że nikt nawet nie zauważyl tego wyłaczania i włączania sie bo to trwa sekunde może - poprostu szlag mnie trafia na ten serwis już nie mam do nich zdrowia - czy moge teraz oddac tv do sklepu i zażądac wymiany na inna marke ,ew. oddanie kasy ?
  • #17 29 Nov 2008 14:47
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jak tv był już w serwisie, co zapewne jest odnotowane w karcie gwarancyjnej, to już do sklepu oddać nie możesz.

Pozostaje tylko reklamowanie do skutku.
  • #18 29 Nov 2008 15:42
    juras10
    Level 10  
    Czyli lipa . Za kazde oddanie do servisu to 3 tygodnie bez tv - facet z serwisu mowil ,ze 3 raz to juz go do domu wezmie zeby wyczaic usterke - hahaah masakra ja im mowie ,ze jest wada a oni ze nie wykryli - 2 niby naprawa i wpsi w karcie - brak uszkodzen testowo sprawny - tylko czemu tak swiruje jak testowo sprawny - to jakis obłed. Zmienialem co sie dalo - gasnie i wlacza sie najczesciej po 5 godzinach od odpalenia - tak jest z reguly - czasem zaraz po wlaczeniu itp. jak znalezli jakas przerwe w zasilaczu to moim zdaniem powinni go wymienic albo dokladnie sprawdzic a nie czekac az wada sie objawi - itp. co moge zrobic jeszcze zeby ew. sprawdzic czy to nie u mnie albo wina instalacji itp. ?
  • #19 30 Nov 2008 08:05
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Może trzeba udeżyc wyżej?
    Napisz do Samsung Polska ( koniecznie list polecony), opisz swój problem i nieudolnośc serwisu autoryzowanego.

Jeśli nic nie pomoże pisz wyżej - gdzieś do centrali w Europie.

Serwis zagrywa klasycznie na przeczekanie.
    Rób co możesz aby nie zostac z problemem.
  • #20 15 Feb 2009 14:19
    juras10
    Level 10  
    Zauważyłem ,ze jak jest chlodno w pokoju to po właczeniu tv zaraz się wyłacza i tak czasem kilka razy z rzedy wł. i wyłączenie. Czy zimno może mieć jakiś wplyw lub wilgoć? Mam zamiar kupić ups 500w - chce wyeliminować mozliwe spadki napięć z sieci - czy jest sens to kupować (300zl) ? Czy sieć może mieć wplyw na takie wyl. i wlączane samoczynne ?
  • #21 15 Feb 2009 18:33
    rafalski_crx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    zadzwoń na infolinię do samsunga i zgłoś nieudolność serwisu!!!
  • #22 15 Feb 2009 19:46
    juras10
    Level 10  
    Po tych 2 naprawach dzwoniłem do Warszawy do centrali samsung i powiedzieli mi ,że mam dalej oddawać do tego samego serwisu.Paranoja - jak mam zmusić ich do tego żeby mi dali inny serwis w innym miescie np. warszawa ? Kupujac ups chce wyeliminować i sprawdzic czy to wina sieci i napięć .
  • #23 15 Feb 2009 19:57
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Inna rada- oddawaj do serwisu po kilku nieudolnych naprawach można żądać wymiany na nowy.
    Pilnuj wpisów do karty gwarancyjnej.
  • #24 17 Feb 2009 09:09
    Jj1961
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Według mnie a miałem juz sporo takich przypadków winą za ten stan jest płytka od klawiatury sterujacej. trzeba ja wymienić i problem zniknie. Miałem egzemplarz 40 cali który wracał jak bumerang chyba ze 3 razy bo podobno sie wyłączał po wymianie tej płytki temat zniknął. Powodzenia
  • #25 17 Feb 2009 19:07
    juras10
    Level 10  
    Płytka ? Tv sam się wyłącza i od razu zalącza i tak pare razy - to wina tego panelu bocznego ? W pierwszej naprawie niby robili jakąs przerwę w zasilaczu bo bylą itp. więc nie wiem .
  • #26 17 Feb 2009 20:49
    rafalski_crx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    już opisywałem swój problem kilka postów wyżej, miałem ten sam objaw, wymiana klawiatury i problem znika
  • #27 25 Feb 2009 19:58
    juras10
    Level 10  
    Zauważyłem jedna rzecz- zawsze to się powtarza -jak tv jest zimny - i jak w pokoju jest bardzo chlodno - odpalam go i wtedy sie zaczyna wyłączać i właczac - czy to może o czymś świadczyć ?
  • #28 26 Feb 2009 21:28
    zorbek
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Panel dotykowy masz do wymiany. A ponieważ jest on razem z obudową przednią to jak pisał kolega wyżej cover front masz do wymiany. Również może to być usterka pcb main ale bardzo rzadko.
  • #29 01 Mar 2009 12:17
    ronuch
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    hmm ja kupilem le40a615 i tez mi sie wylacza ale juz tak zostaje. Najczesciej przy pierwszym wlaczeniu i robi to tylko raz. Dzis podlaczylem go prosto do gniazdka z bolcem (wczesniej listwa bez bolca) i zobacze czy teraz tez bedzie swirowal. Czasami tez sam przelaczy sie na antene naziemna ze zlacza 1 (euro) ale to chyba wina kabla bo nim poruszalem i znowu zlapal sygnal. Wylaczenie i wlaczenie satki nic nie dawalo!
  • #30 01 Mar 2009 14:03
    juras10
    Level 10  
    Ok tylko teraz jak ja mam to powiedziec tym facetom z serwisu - żeby wymienili panel ? haha masakra - znowu bedzie zonk - ile razy mozna oddawać do serwisu tv - ? on więcej stoi u nich niż u mnie:) mam też gziazdko z bolcem i dalej to samo listwa i dalej to samo - lipa.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products