Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

schemat instalacjii na podkowe

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> schemat instalacjii na podkowe
Autor
Wiadomość
mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze

Miasto: MOJE Miasto

Post#31 17 Lis 2008 23:24   

Re: schemat instalacjii na podkowe

Marku Kier,jeżeli masz jakieś sensowne uwagi to wal śmiało, a nie naigrywasz się, sam nie wiesz z czego.
Do boju zatem ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lis 2008 23:24   

Powrót do góry

pablo 40
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zwoleń

Post#32 18 Lis 2008 00:27   

A nie prościej by było zamontować coś w rodzaju podkowy tylko większej/ są o mocy do 12 kW/ montuje się je w kuchniach kaflowych. Mają dwa poziomy rusztów, letnie płytkie zimowe głębokie. Takie coś pozwoliłoby na ogrzanie kilku pokoi. "A kierem się nie przejmujemy i bez atu go bijemy".
Powrót do góry

Marek Kier
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#33 18 Lis 2008 21:52   

Z nikogo się nie naigrywam.
Możliwe że piszę nie za bardzo czytelnie, ale włos się jeży na głowie kiedy czytam te porady.
Cóż, człowiek chce zrobić coś nie mając o tym pojęcia, a na takim forum to opisanie sytemu wymaga dużej pracy, której nikt tu nie wykona - może się mylę!
Tak jak kiedyś już pisałem: "darmowe porady nie mają wartości, nikt za nie nie odpowiada, można napisać każdą bzdurę". W tym przypadku to niedopowiedzenia i uproszczenia!!!
Pozdrawiam.
Powrót do góry

pablo 40
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zwoleń

Post#34 18 Lis 2008 22:38   

Marek Kier napisał:
Z nikogo się nie naigrywam.
Możliwe że piszę nie za bardzo czytelnie, ale włos się jeży na głowie kiedy czytam te porady.
Cóż, człowiek chce zrobić coś nie mając o tym pojęcia, a na takim forum to opisanie sytemu wymaga dużej pracy, której nikt tu nie wykona - może się mylę!
Tak jak kiedyś już pisałem: "darmowe porady nie mają wartości, nikt za nie nie odpowiada, można napisać każdą bzdurę". W tym przypadku to niedopowiedzenia i uproszczenia!!!
Pozdrawiam.

Stary, albo piszesz na temat instalacji na podkowę albo wcale!
Mnie też włosy jeżą się na głowie od czytania tego, co piszesz nie za bardzo czytelnie i nic nie wnosząc do poruszanego tematu. Nie tylko piszesz bez zrozumienia, ale i nie rozumiesz tego co czytasz. Jeśli nie pasuje tobie to forum, to co ty tutaj robisz człowieku???:?:
Powrót do góry

boodrys
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Przemyśl

Post#35 20 Lis 2008 16:27   

Witam, co do ogrzewania moze mi ktos pomoze wykonac projekt do takiej instalacji jak na rysunku. Mieszkam w kamienicy i jedynym urzadzeniem grzewczym moze byc jakis piec na paliwa stale (brak inst gazowej, 1 fazowa inst el.) dodam ze cale mieszkanie ma 45m2 i jest wysokie bo 3,40m co pewnie bedzie przydatne do podwieszenia pod sufitem zbiornika.

schemat instalacjii na podkowe
Powrót do góry

PiotrekUK
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: WAKEFIELD

Post#36 Post autora tematu 08 Gru 2008 19:49   

Dzieki Wszystkim za pomoc miał byc schemat ale ograniczyłem sie do minimum,w moim układzie i dlatego go nie zamieszczem.
Układ który wykonałem z pomocą znajomego to podkowa do której podłączony jest bojler i tylko jeden grzejnik w łazience wszystko jest ponad podkową bez pompki ,układ oczywiście otwarty ze zbiornikiem wyrównawczym.Działa super ! .Podczas wykonywania opieraliśmy sie na układzie który kiedyś już widziałem u pewnego gostka.
A tak na marginesie dodam że u tego gostka na działce widziałem solar własnej roboty.Układ bardzo prosty:
Dwa pojedyncze grzejniki pomalowane na czarno połączone równolegle,połączone z wężownicą bojlera,w szereg wpięta pompka od pralki automatycznej,z fotowyłącznikiem,całość zalana płynem,chyba borygo,grzejniki zabudowane w szklanej obudowie.
Koleś powiedział że ma prawie zawsze ciepłą wode,jak na warunki działkowe to mu wystarcza.Pozdrawiam wszystkich -Piotr.
Powrót do góry

Panstan
Poziom 3
Poziom 3

Post#37 09 Gru 2008 03:24   

Jak rozumien malo wydajna podkowa moglaby byc zastapiona przez bardziej wydajna pieco kuchnie z plaszczem wodnym?

http://www.kalvis.pl/index.php?akcja=strony&s=6
Powrót do góry

mirrzo

Miasto: MOJE Miasto

Post#38 09 Gru 2008 08:16   

Dość poprawne rozwiązanie, tyle, że musi byś połączone w układzie otwartym
Powrót do góry

wawrzyniak11
Poziom 2
Poziom 2

Post#39 16 Paź 2011 22:01   

Czy instalacja została już zrobiona chciałbym ją zobaczyć jak to obiecał Piotrek UK
Powrót do góry

PiotrekUK
Poziom 9
Poziom 9

Post#40 Post autora tematu 18 Paź 2011 01:25   

Witam,
Temat dość stary a pytanie dość późno zadane.
Do układu podkowy jest już podłączony układ centralnego ogrzewania-piec uniwersalny.
Piec z podkową (angielka) nadal istnieje.Paląc w nim nadal można grzać wodę w bojlerze ogrzewając łazienkę.
Obecnie przebywam za granicą ale jak się pojawię w PL na życzenie zainteresowanego mogę zrobić kilka fotek.
Pozdrawiam-Piotr.
Powrót do góry

wawrzyniak11
Poziom 2
Poziom 2

Post#41 18 Paź 2011 10:39   

Dzięki a chętnie obejrzałbym to na zdjęciu.
Powrót do góry

PiotrekUK
Poziom 9
Poziom 9

Post#42 Post autora tematu 18 Paź 2011 16:07   

OK ,jak będę w PL to pstryknę kilka fotek ale nie obiecuje kiedy, bo w tym roku nie planuje odwiedzin w Polsce.Pozdrawiam-Piotr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2011 16:07   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> schemat instalacjii na podkowe
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12