X
  • #1 12 Nov 2008 17:24
    Starykot
    Level 16  
    Helpful post? (+2)
    Witam.

w najbliższych dniach mam zamiar przedłużyć umowę na Neostradę i nabyć pakiet internet i telewizja przez satelitę. Satelitę dostaje sie za 1zł, jednak montaż jest już we własnym zakresie.

Czy mając zerową wiedzę na temat telewizji satelitarnej mogę porywać się na samodzielny montaż satelity. Czy potrzebne są do tego specjalne narzędzia typu wykrywacze sygnału itp? Bo koszt montażu prze ekipę od tego jest jak dla mnie zbyt wysoki.
  • #2 12 Nov 2008 17:31
    koand19
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Mając nawet minimalną wiedzę mozna samemu pokusić się o instalację.Wystarczy mieć w zasięgu wzroku jakąś satkę ustawioną na Hotbirda(polsat cyfrowyn,"n",)A samo trafienie w satelitę to już odrobina kombinacji.Naprawdę warto spróbować samemu bo satysfakcja z zaoszczedzonej kasy i własnych umiejętności jest duuuża:-)
  • #3 13 Nov 2008 14:07
    Starykot
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    No czyli jeden ustawia satelitę a drugi sprawdza połączenie a jak wszystko ok to montaż?
  • #4 13 Nov 2008 14:28
    supermach
    Level 23  
    Helpful post? (-1)
    Najpierw trzeba ustawić antenę na hotbirda. Ustawienie "z grubsza", a potem dopiero montaż do elewacji jest niemożliwy.
  • #5 13 Nov 2008 14:58
    Starykot
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (+1)
    A co to w ogóle jest ten hotbird?
  • #6 13 Nov 2008 15:16
    okulik
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Starykot wrote:

Masz dostęp do internetu, to użyj wyszukiwarki, polecam google.pl.
    Takich tematów jak Twój jest pełno i jak ustawić antenę było opisane wiele razy.
  • #7 14 Nov 2008 03:48
    rafcyk12345
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    okulik wrote:
    Starykot wrote:

Masz dostęp do internetu, to użyj wyszukiwarki, polecam google.pl.
    Takich tematów jak Twój jest pełno i jak ustawić antenę było opisane wiele razy.

Ustaw rure czy tez uchwyt w pionie , nastepnie kąt pochyłu talerza około 35 stopni, krecimy w lewo w prawo -: naszybciej złapiesz HB na analogowym tunerze wykorzystując jedyny polski kanał nadawany analogowo TVN jezeli juz złapiesz na analogu TVN zamieniasz tuner z tpsa wkładasz dołem karte czekasz na plansze orange nasrepnie wybierasz programy
  Search 4 million + Products
Browse Products