Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Band Pass 6th na stx GDN22-120-4SC by Jacek

Jaceksd70 12 Lis 2008 22:08 3969 9
  • Witam serdecznie!
    Chcialem wam zaprezentować moja konstrukcje któea w zasadzie została już ukończona w wakacje ale dopiero teraz nabrałem checi aby to pokazać na forum
    Głosnik jaki zastosowałem czyli gdn22-120-4sc wybrałem dlatego ,że cieszył sie w miare dobrymi opiniami ,a był nie drogi.
    Obudowa wykonana z plyty wiórowej o grubości 18mm. Zostala podzielona na dwie komory jedna 9l strojona na 90hz i druga 24l strojona na 36hz.
    Napęd to tradycyjny TDA7294 zasilany transformatorem 100W 2x24v. Bateria kondensatorów ma łaczna pojemność 44 400UF czyli na strone 22 200Uf.
    Wykończenie to fornir dąb. Dlatego taki brzydki ponieważ najpierw pomalowałem go starą lakierobejcą i wyszło niezbyt ladnie. Później kupiłem nową lakierobejce i pomalowałem jeszcze raz. W sumie dałem chyba dwie warstwy. Przód pomalowany zwyklym czarnym spreyem.
    Subwoofer nie ma filtru aktywnego ponieważ jest on podpięty pod karte dźwiękową gdzie moge regolować częstotliwość podziału cyfrowo.
    Jak to gra?
    Szczerze powiedziawszy troche bałem sie zaryzykować z tą obudową . Ale jednak sie skusiłem i wyszedł z tego świetnie grający( oczywiście w tej cenie) subwooferek. Bas jest cieplutki i mięciutki. Gra on nisko ale punktowo. W zależnosci od tego gdzie stoi ma to wpływ na dźwiek. W jednym miejscu dudni aż uszy bolą ,a w drugim ma piękny szybki ,głęboki ,niski bas . Zaobserwowałem też, że najlepiej gra w pomieszczeniach ok 16m2. Aktualnie stoi w ok 10m2 ale tak pokombinowałem z ustawieniem ,że ładnie gra . Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z tej konstrukcji. Teraz czas na kilka zdjęć, reszte zrobie jutro albo pojutrze.

Band Pass 6th na stx GDN22-120-4SC by Jacek Band Pass 6th na stx GDN22-120-4SC by Jacek Band Pass 6th na stx GDN22-120-4SC by Jacek

Pamiętaj o tym http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic197893.html
    Poprawiłem.
    (joy_pl)

Fajne!
  • #2 12 Lis 2008 22:15
    Muzgar
    Poziom 13  

Stylowe nóżki. Można się zapytać skąd wzięte lub zrobione??

• #3 12 Lis 2008 22:18
    Jaceksd70
    Poziom 16  

A wiec nóżki wykonał mi znajomy na praktykach. Dałem za nie tylko piwo więc sie opłacało:D

• #4 14 Lis 2008 19:21
    lisek14
    Poziom 11  

Bardzo ładnie wyszedł ten sub :) Warto by jednak dokończyć tylną ściankę.

Ten radiatorek wystarcza na TDA ? No i czy przypadkiem nie przesadzony ten zasilacz :> 44 400UF ?

• #5 14 Lis 2008 21:20
    matias31
    Poziom 16  

Daje rady ten tda? dołóż wiatraczek na tda bo będą ci się często zabezpieczenia włączać. Swoją drogą fajna konstrukcja wykonanie wzorowe

• #6 14 Lis 2008 23:15
    Jaceksd70
    Poziom 16  

Dzięki za mile komentarze:) Radiator jest dobry ponieważ jeszcze ani razu nie włączyło sie zabezpieczenie termiczne. Co do filtracji usune troche kondów bo nie jest potrzebna az tak duża filtracja. A TDA spokojnie sobie radzi. Jak do domu jest w zupełności wystarczający. I tak nigdy jeszcze całej mocy nie wykorzystalem.

• #7 16 Lis 2008 09:47
    matias31
    Poziom 16  

Była by taka możliwość żebyś dał fotki elektroniki w środku?
    Jak pomalowałeś przód skrzyni, szpachlowałeś dawałeś podkład i potem malowałeś?

• #8 16 Lis 2008 11:01
    Jaceksd70
    Poziom 16  

Sorry ale nie chce mi sie już tego odkręcac. Powiem tylko ze jest zrobiona na elektronike oddzielna komora wykonana z sklejki 3mm. Na przód przykleiłem płyte HDF 3mm . Potem przejechałem przód cienką warstwą lakierobejcy zeby płyta nie piła sprayu. Następnie pomalowałem ją trzema warstwami sprayu. HDF jest z natury gładka więc nie musialem bawić sie w szpachlowanie.

• #9 16 Lis 2008 14:37
    matias31
    Poziom 16  

Mógłbyś wstawić dokładne zdjęcie przedniej ścianki? Dzięki za pomoc

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme