Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

LG 42PX3RVA-ZC -nie świeci

bekier 15 Lis 2008 11:01
  • #1 15 Lis 2008 11:01
    bekier
    Poziom 19  

W takiej plazmie mam głos, ale nie świeci.
    W czasie grania usłyszałem trzask wewnątrz (jakby złamanie zapałki) i zgasł. Po rozebraniu znalazłem uszkodzony bezpiecznik FS2- 4A.
    Z pomiarów nic nie zwierało więc wstawiłem nowy. Po włączeniu po chwili znowu trzask, ale nie spalił się już ponownie i dalej jest tylko głos.

Napięcia jakieś są, ale przydałby się schemat - gdzie szukać?
    Żadnych przypaleń nie widać, a gdyby któryś dreiver, to chyba trochę by zaświeciła matryca??

A może ktoś więcej tego już zrobił i coś doradzi.

Grzes

• #2 15 Lis 2008 20:19
    zdzich42
    Poziom 39  

W jakim module ten bezpiecznik, może hybryda do wymiany, tylko skąd taką wziąć? W podobnym (trzask, uszkodzony bezpiecznik), trzeba było wymienić cały board Y-SUS.

• #3 16 Lis 2008 08:52
    Jerry23
    Poziom 19  

Najlepiej jak byś napisał jaki PDP display tam jest? Jeżeli to 42V7, to dużo na forum o tym jest, wystarczy poszukać.

• #4 16 Lis 2008 10:18
    DIGITAL-PRO
    Poziom 23  

Witam. W przypadku tej plazmy, najlepiej wymienić zestaw naprawczy (Y-SUS, Z-SUS i Ctrl). Pozdrawiam.

• #5 18 Lis 2008 10:26
    radio41
    Poziom 9  

DIGITAL-PRO napisał:
    Witam

W przypadku tej plazmy najlepiej wymienić zestaw naprawczy(Y-sus,Z-sus i Ctrl)

Pozdrawiam

Gdzie można kupić taki zestaw? Czy jest gdzieś do wyrwania schemat tej plazmy?
    Pozdrawiam jack.

Dodano po 7 [minuty]:

zdzich42 napisał:
    W jakim module ten bezpiecznik? Może hybryda do wymiany? tylko skąd taka wziąć? W podobnym (trzask, uszkodzony bezpiecznik) wypadku trzeba było wymienić cały board YSUS.

Bezpiecznik wywaliło w module z Foto - wysyłam na pocztę i pozdrawiam.
    jack

Dodano po 22 [sekundy]:

zdzich42 napisał:
    W jakim module ten bezpiecznik? Może hybryda do wymiany? tylko skąd taka wziąć? W podobnym (trzask, uszkodzony bezpiecznik) wypadku trzeba było wymienić cały board YSUS.

Bezpiecznik wywaliło w module z Foto - wysyłam na pocztę i pozdrawiam.
    jack

• #7 19 Lis 2008 19:19
    modny
    Poziom 18  

Jeżeli uszkodzony jest bezpiecznik na Z-SUS to możesz wymienić samą Z-kę. Napisz co pisze na białej naklejce, to wyślę Ci ją za grosze. Inaczej jest w przypadku kiedy uszkodzony jest Y-SUS, wtedy tak jak kolega DIGITAL-PRO napisał, dobrze jest wymienić cały KIT 6871VSNB03E (YSUS + ZSUS + CTRL). Z uwagi na to, że sam Y wymieniony, poleci po niedługim czasie, średnio do pół roku. KIT jest troszkę droższy ale jak będziesz miał problemy ze zdobyciem go, to napisz, postaram się pomóc.
    Pozdrawiam.

• #8 19 Lis 2008 21:41
    radio41
    Poziom 9  

Jerry23 napisał:

Poszukałem i znalazłem bardzo dziękuję za podpowiedź . Muszę jeszcze sprawdzić czy to na 100% trzeba wymienić cały zestaw . Muszę jeszcze poszukać schematu do tego mojego modelu ( nie wiem jak dokładnie mam ustalić model ) na gwarancji mam nazwę sprzętu 42PX3RVA a model 509MAFC33915 . Ale jak na razie bardzo dziękuję . Tele ma 3 lata szkoda go utylizować a świecił spoko ... pozdr all !!

Dodano po 9 [minuty]:

Bezpiecznik był uszkodzony w największej płytce z zestawu naprawczego ( ale czy to Z ... czy Y ... nie mam pojecia ) . Tele jest w zakładzie u kolegi jutro będe miał numer czy symbol tej płytki i zaraz napisze . Jeżeli bedzie to właśnie ta którą masz na zbyciu to się dogadamy ( mam nadzieje )
    Musze jednak dodać że po wymianie bezpiecznika po włączeniu był trzask a bezpiecznik nie poszedł ... głos jest jak był a wizji jak nie było tak nie ma . Schemat by się przydał . pozdrawiam

• #10 20 Lis 2008 20:57
    radio41
    Poziom 9  

Witam.
    Powiem tak, bezpiecznik był uszkodzony na płycie Y-SUS i teraz zasadnicze pytanie. Znalazłem zestaw w north.pl ale na mojej płycie Y-SUS, numer katalogowy różni się od numeru w kit płytki Y-SUS jedną literą na końcu. U mnie jest 6871QYH036C a numer katalogowy płyty kit jest 6871QYH036D. Płytka w zestawie Z-SUS nieco się różni od mojej w plazmie. Tak samo jak w przypadku Y-SUS, numer z płyty plazmy różni się ostatnią literą z płytka kitu (u mnie jest 6871QZH041A w kicie 6871QZH041B). Jeżeli chodzi o ostatni moduł CTRL to go nie znalazłem.
    Teraz zasadnicze pytanie, czy ten zestaw będzie pasował? Jestem w stanie zakupić ten KIT w north ale czy wyda? Jeszcze raz podam symbol plazmy: 42PX3RVA model 509MAFC33915 kupiona w 10/2005.
    Jeżeli ktoś może coś mi pomóc w tej sprawie, będę bardzo wdzięczny.

• #11 20 Lis 2008 21:05
    Jerry23
    Poziom 19  

Widać nie dość uważnie czytałeś posty z linka który podałem , a w szczególności nie przyjrzałeś się załącznikowi do jednego z moich postów. W tym załączniku dotyczącym kitu naprawczego jest napisane ,jakie moduły zastępuje.Natomiast jeżeli chodzi o schemat ,to go nie szukaj ,bo w nim nie znajdziesz modułów PDP.

• #12 21 Lis 2008 06:36
    modny
    Poziom 18  

Spokojnie możesz zainstalować moduły podane jako zamienne, jeżeli były by takie same to dlaczego trzeba wymieniać cały KIT. Konstrukcja KITu jest poprawiona i dlatego PN się różnią i poza tym, że plazma jest troszkę głośniejsza to działa bez problemów.
    Pozdrawiam

• #14 28 Lis 2008 20:41
    radio41
    Poziom 9  

KIT zamówiłem w NORTH - błyskawiczna dostawa w ciągu 3 dni. Koszt wraz z przesyłką 239 zł. Po wymianie Y-SUS i Z-SUS plazma zaskoczyła i działa prawidłowo! Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli swoją wiedzą i doświadczeniem. Pozdrawiam! radio41

• #15 28 Lis 2008 21:09
    mirex
    Poziom 43  

Kolego radio41 - proszę zaprzestać cytowania w całości postów poprzedników, a już w szczególności cytowania postów bezpośrednio poprzedzających swoją wypowiedź. Przecież wszystko wyraźnie widać - nie ma potrzeby przypominania, wątek jest jasny i zrozumiały.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty